TBL 27. Hafta | Galatasaray CC 111 - 94 Beşiktaş Cola Turka

elimize altın tepsiyle sunulan 2.lik fırsatını teptik
şimdi derbiyi kazanıp kendimize gelme zamanı

Galatasaray-Beşiktaş Cola Turka

18/04/2009 Saat 18.oo

Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu

Re: TBL | 27. Hafta Galatasaray - Beşiktaş Cola Turka

Bu oyunla kazansak n´olur, kaybetsek n´olur? Ama yine de gönül olası play off eşleşmesi için kazanmayı istiyor.

Bakalım bu maçta set hücumu, etkili savunma, mücadele eden oyuncu görebilecek miyiz?

+12 sayı fark bekliyorum..
Galatasaray ilk yarıdaki averaqjını burdada eritecek..
Tamamen sıfır takım..

Felaket tellâllığı yapmak istemiyorum ama, yetkilileri uyarıyorum!

Takımın şu haliyle Beşiktaş maçını kazanması mümkün değildir! Beşiktaş maçını kaybedip, muhtemelen play-off'taki rakibe seriye 1-0 geride başlayacağız! Beşiktaş maçının arkasından ise bize tüm hıncıyla yüklenecek F.bahçe Ülker gelecek!.. O maçın sonunda utanç verici bir tablo oluşmasın!..

Sürekli Mincinozlu'yü eleştirdiğimin farkındayım ama, kendisiyle olmuyor, yapamıyor! Her hafta Galatasaray'a rakip olmaması gereken takımlar, Galatasaray'ı yeniyor. Ortada basktebol olmadığı gibi, mücadele de yok!

Daha evvel Hakan Demir ismini dile getirmiştim; x bir isim de olabilirdi. Ancak dışarıdan biri gelmesede, muhakkak bir değişiklik yapılması gerekiyor! Teknik ekibin içinde basketbol vatanında yetişmiş ve bu takımı çok iyi tanıyan Aziz Bekir var. Şayet görev kendisine devredilirse hiç değilse bu takım Beşiktaş'ı, Aliağa'yı yener; Telekom'u zorlar. Play-off'ta yarı final yapar ve tüm branşlarda iflas eden Galatasaray, basketbolda bir süre daha heyecan yaşatır.

Şube yönetimi,koç,ve kaptanlar bu üçlü bu maç kredileri için son maç olduklarını biliyorlar.Sanırım yapılan toplantıda,bir barış sağlandı geçmişe sünger çekmek için bu maçı hedef maç olarak görüyorlar.

Benim kişisel görüşüm umulmadık bir zafer olacağı yönünde,artık kaptanlarda takım içinde son şansları olduğunu farkında ve oyuncularla birlik toplantıları yapıyorlar.

Yalnız ne Hakan DEMİR,nede Aziz BEKİR bu takım için zor günleri aşmalarında yardımcı olacak hocalar değil.

İzleyemeyeceğim bir maç daha izlesem ne olacak ki... Keşke hep birlikte yanılsak ve oyuncularımız o kutsal forma için ölümüne savaşıp kazansak. Ama ben bundan pek emin değilm. :(

Mithat bey çok geriden geliyor.
Bu takım koç ,kaptan -yönetici ve kaptanlar -oyuncular toplantıları geçen hafta yapılmış.
Son şans diye birşey yok...Şişman kadına ne oldu ?Bir karar verin ,dedikleriniz gününe tutmuyor.
Herşeyi bildiğinizi göstermek için yarımyamalak bilgileri süsleyip foruma koyuyorsunuz, forumda ki genç arkadaşlara bildimcilik taslamak için herşeyi yazmaya çalışıyorsunuz.Tabii ki bir bilen olarak ...Ama bunu herkes yemiyor bunu bilin....

Tabii ki derbi ve ilk 4 'te ki durumu etkileyecek ,muhtemel BJK play off eşleşmesini eitleyecek bir maç ama herşey demek veya bir sonun başlangıçı değil .Buna katılmıyorum.Biz 11 maç kaybedip Türkiye Kupasını aldık.Ligi sekizinci bitirip o zamanlar ligi birinci bitiren ve rağmetli A.Şiyavuş'un çalıştırdığı BJK ı elemiştik.Bunları unutmayalım. Imkansız diye birşey olamaz Galatasaray'ın olduğu yerde.......

Ahmet beye çoğu konuda katılmama rağmen ,yeni bir koç değişikliği bayan takımında yapılan 4'leme gibi başarılı olamaz.Hele Hakan Demir artık uzun süre büyük takım öalıştıramaz.Tekelspor da oyuncusunu yumrukladı ,BJK ta ise Adem ve Haluk'la kavga ettiği için gönderildi.
Her problem koç değiştirilerek halledilmemeli ,başka yerden çıkış bulunabilinir.Hele söz konusu Galatasaray ise

Kemal Aday' Alıntı:
Mithat bey çok geriden geliyor.
Bu takım koç ,kaptan -yönetici ve kaptanlar -oyuncular toplantıları geçen hafta yapılmış.
Son şans diye birşey yok...Şişman kadına ne oldu ?Bir karar verin ,dedikleriniz gününe tutmuyor.
Herşeyi bildiğinizi göstermek için yarımyamalak bilgileri süsleyip foruma koyuyorsunuz, forumda ki genç arkadaşlara bildimcilik taslamak için herşeyi yazmaya çalışıyorsunuz.Tabii ki bir bilen olarak ...Ama bunu herkes yemiyor bunu bilin....

Ne kadar biliyorsunuz sizdemi kaşıbeyazda yemekteydiniz.

Bem şişman kadın felsefesinden vaz geçmedim,bu gurubun kendi aralarında bu son şansımız diyerek,farklı bir motvasyon sistemi uyguladığına dem vurdum.Dünkü toplantıda Kemal ADAY DİYE BİRİ YOKTU MALESEF.

Kemal bey siz niye bu kadar korkuyorsunuz kimliğinizi açıklamaktan,tahminime göre sizin yaşınızda yalan,doğru söyleyin kaç yaşındasınız,ayıp Kemal bey ayıp,ama size göz yuman site yönetiminide kınıyorum.

Kemal Aday' Alıntı:
Ahmet beye çoğu konuda katılmama rağmen ,yeni bir koç değişikliği bayan takımında yapılan 4'leme gibi başarılı olamaz.Hele Hakan Demir artık uzun süre büyük takım öalıştıramaz.Tekelspor da oyuncusunu yumrukladı ,BJK ta ise Adem ve Haluk'la kavga ettiği için gönderildi.
Her problem koç değiştirilerek halledilmemeli ,başka yerden çıkış bulunabilinir.Hele söz konusu Galatasaray ise

Kemal Bey, Hakan Demir ismini neden ortaya attığımı daha evvel izâh etmiştim. Hakan Demir'i sadece sezon sonuna dek, takımı ateşleyebilecek ve heyecan verecek biri olarak gösterdim. Uzun vadede asla Hakan Demir vb. koçlarla bu iş olmaz.

Koray Mincinozlu ile ne oyuncular arasında, ne de staff'taki kişiler arasında sağlıklı bir bağ kalmamış. Galatasaray bu kadar kaliteli bir kadroyla her hafta kötü ötesi bir basketbol oynuyor. Farkında mısınız, Koray Mincinozlu'nun göreve devam etmesi hergeçen gün şubenin imajını bozuyor. İnsanlar Galatasaray'ı kolay yenebilecekleri bir takım olarak görüyorlar. Ben 10 milyon dolarlık kadro kuracak olsam, rakibim 1 milyon dolarlık kadro ile mücadele ederek bana meydan okuyorsa ve beni sürklase ederek yeniyorsa utanırım!

Bahsettiğiniz yıllardan çok farklı bir dönemdeyiz. O günkü şartlar ile mevcut şartlar aynı mı?

Size soruyorum, bu takımı izlerken ne görüyorsunuz? Ben sezonun bitmesini bekleyen oyuncuları ve "koltukta daha ne kadar otururum" hesabını yapan bir koç görüyorum. Ve diyorum ki bu takım, alması muhtemel kötü sonuçlarla beni endişeye sürüklüyor. Bu takım neden göz göre göre mağlubiyete terkedilsin?! Siz Koray Mincinozlu'nun önümüzdeki maçlardan Aliağa dışındaki hangisini kazandırabileceğine inanıyorsunuz?! Lütfen "biz Galatasarayız, şöyle yeneriz, böyle yeneriz" mantığıyla hareket etmeyelim. Zira mevcut gerçekler böyle değil.

Haftalar öncesinden bu tablonun oluşabileceğini yazdık, uyarmaya çalıştık... Takım dip yapmış durumdaydı ve bir türlü ayağa kalkamadık. Sizde bilirsiniz ki, dip yapan takımların ani bir sıçrama yapması için takımı uyandıracak bir değişim gerekir.

Ben de diyorum ki, Mincinozlu o koltukta oturmayı haketmişse ve başarısız olmuşsa; Aziz Bekir'in hiç değilse kalan maçlarda baş antrenörlük yapma hakkı olmalıdır, kendisine sezon sonuna dek bu fırsat verilmelidir!

İstikarardan bu sezon için o kadar uzağız ki, istikrar üzerinden münazara yapmayalım. Zira sonuç alamayız.

Bu takımın coachluğunu MURAT HOCA dan sonra hakketmişti zaten...Onun basketbol bilgisi oyuncuların saygısı ve sevgisi bizlerin güveniyle bu takımın başına geçmesi gerekiyor...Bu takımda geçirdiği yıllarla o bunu hakediyor!Bu hafta salondayız BENCE KİMSE KİMSEYİ İTMESİN!

Barış Gürek' Alıntı:
Bu takımın coachluğunu MURAT HOCA dan sonra hakketmişti zaten...Onun basketbol bilgisi oyuncuların saygısı ve sevgisi bizlerin güveniyle bu takımın başına geçmesi gerekiyor...Bu takımda geçirdiği yıllarla o bunu hakediyor!Bu hafta salondayız BENCE KİMSE KİMSEYİ İTMESİN!

Barış yanlış anlama gerçekten meraktan ve bilgi edinmek için soruyorum..bukadar istediğini görüyorum ve birşeyler bildiğini tahmin ediyorum..Aziz Bekiri sadece kenardan görüyoruz..orda kameralar benchi çektiğinde bazen..tvden röportajını bile dinlemedik..Daha önce takım çalıştırmamış şimdi nasıl bir referansla Aziz Bekire takım emanet edilsin..yani sistemi nedir..ne yapar ne eder..

yok erdem yanlış anlamam bu takımda gurovic ve milo yla ilişkileri gerçekten çok iyi diğer yabancılar ve türklerde seviyor ve saygı duyuyorlar ona takımımızın uzun bir zamandır yardımcı antrenörlüğünü yapıyor mütevazi bir kişiliği var...Savunma onun basketbol görüşünün çok önemli bir parçası...Gelecek sezondan bahsedemeyiz erdem ama bu sezon sonuna kadar bu takımı hakeden isim o...Takımımızın ekiskleri 1-Oyuncular hocayı takmıyor 2-Bazı oyuncularla hocanın sorunları var 3-Takım savunma yapmıyor...6 yıldır basketbolla ilişkisi olmayan bir kişiden takımı çok daha iyi yöneteceği kesin ayrıca...Koray hoca takımdan ayrılırsa yeni bir koç getirmek bu sezonu kapatmak anlamına gelir...Bu saatten sonra takımı çok iyi bilen takımla yaşıyan sorunları bilen birinin göreve gelmesi gerekir...AZİZ BEKİR basketbol bilgisiyle ve karakteriyle bu takımın başına geçmelidir...Maalesef başka bir çıkış yolu zor gözüküyor

Antonio=gs olduk Graves iyi oynarsa iyi oynuyoruz oynamassa kotu oynuyoruz nasıl takım bu? Hosley yine muthis bir smac yada blok yapar goklere cıkarırız ustune ustluk Koray Hoca en verimli oynadıkları zamanlarda milojevic ve tolliverı kusturdu isimiz zor