TBL 27. Hafta | Türk Telekom 88 - 72 Galatasaray CC

Re: Türk Telekom - Galatasaray ? 5 Nisan Cumartesi Saat: 14.00

uzun süredir savunma yapmıyoruz ne yazık ki. tamam, biraz fark açılınca güzel geriden gelip kapatıyoruz, hatta 10 küsür sayılardan gelip öne geçiyoruz ama ondan sonra ne yazık ki savunmada direnç gösteremeyince bütün çabalar boşa gidiyor.

hüseyin sakatken "hüseyin yok, ondan olmuyor" falan diyordum da, hüseyin'in oynadığı maçlarda da durum böyle. hücum bir şekilde oluyor da, savunma yapmamız lazım playoff'larda.

giden maçın ardından ağlamaya gerek yok, önümüzdeki maçta gene ayhan şahenk'te desteklemeliyiz takımımızı. 16 nisan çarşamba saat 16.00'da oradayız inşallah.

Re: Türk Telekom - Galatasaray ? 5 Nisan Cumartesi Saat: 14.00

Barış Çamur' Alıntı:
Elindeki malzeme bu evet ama o malzemeyi arttıranda, eksiltende, değerlendirende Murat Hoca?dır..
Sakın ola Murat Hoca?ya kötü şeyler söylüyorum diye düşünmeyin, çok büyük bir antrenör elbette.. Koyu Galatasaray?lı.. Fakat G.Saray?lı olması başarısızlıklarına rağmen onu eleştirmemek gibi bir kavramı ortaya çıkartmaz.

Britton?u beğenipte, Hosley gibi bir adamı beğenmeyen bir antrenörden bahsediyoruz.
Cenk gibi yeteneği ve potansiyeli oldukça üst düzeyde olan bir oyuncudan bahsediyoruz (Kendisi maç seçiyor oda ayrı bir durum ama neyse..)

Bir oyuncu sakatlanınca takım dağılıyor. Takım demek Dee ve Hüseyin?e endeksli kurulmuş Ben bunu anlarım..

Dee yoksa bizde yokuz demekkili Dee sakatlandığında gördük nelerin olduğunu.. ( 2 hafta berbattık )
Hüseyin yoksa bizde yokuz.. ( Gördük ve görüyoruz neler olduğunu..)

Büyük bir takım olmak istiyorsanız öyle bir oyuncuya değil 12 oyuncunuzada kurulu bir takımınız olacak..
Hüseyin yoksa Mehmet girecek Hüseyin?i aratmayacak.
Ahmet yoksa Necdet girecek Ahmet?i aratmayacak.
Veli sakatlanıcak Ali girecek Veli'yi aratmayacak..

ANCAK BÖYLE BÜYÜK TAKIM OLABİLİRSİNİZ.. BAŞARILI OLABİLİRSİNİZ..

Bunlar sezon öncesi hiç mi düşünülmedi ? Oyuncuların sakatlanacağı, formsuzlaşacağı dönemler elbette olacak..Bunları Sayın Özyer değilde ben mi düşünücem veya forumdan başkasımı düşünecek..!

Bu Yazının altın imza atarım biz kendimizi elestirmessek ozman fülkerin benchın pana benchınden iyi oldugunu savunanlarıda elestirmeyelim bugun macın dönme noktısını 2 dır sordum bana kimse cıkıpda cevap vermedı
Yine soruyorum hite ritim bulup 3 lük atıp bizi öne gecirmisken murat hoca neyi düsünerek bench aldı biri bana mantıklı bir izah yapsın bende bütün burda yazdıklarımı yicem vede haklısınız dicem!!!

Re: Türk Telekom 88 - 72 Galatasaray

forum tam cadı kazanı haline donuyor mağlubiyetlerde...
gazetelerdeki köşe yazarları gibi forum yenildiğimizde.. yenince herşey süt liman..
neyse bence mağlubiyetin tek nedeni akılların uleb cup!ta olduğu gibi geldi.. herkeste bugün bir durgunluk vardı..
umarım beşiktaşı yenerek bunu unuturuz
saygılar

İkinci yarının başlamasıyla birlikte tek tek herkese rövanşları vermeye başladık.Bi de rövanş alsak...Efes i yenmekten başka bi şi düşünülemez artık bu saatten sonra.Play-off lara kadar tüm maçları kazanmalı diyoruz,demeye kalmıyo ertesi hafta yenilioruz.Önümüzde final-eight maçları o yüzden takımın bu mağlubiyeti üzerine fazla konuşmamak iyi olur.Ancak bir ana önce toparlanmak lazım.Torino da bjk yı yenmekten başka her skor bu taraftarı çok üzer.Sanırım bu bilinçle çıkarlar ve artık rahat maçı geçtik 20 küsur sayıdan gelmeyiz.Bu arada sanırım insanların gözünden kaçan bazı noktalar var.Alınan mağlubiyetleri "Çok bi şi kaybetmedik seri berabere başlıcak" şeklinde yorumlamak bence fazla iyimser bir tablo ya da yine bence önemli bir farkı kavrayamama ya da bilmeme.Evet fülker ve telekom maçlarını kaybettik ve evet seriler berabere başlıcak ama artık saha avantajını kaybettik.Bu yenilgilerden çıkarılacak 1. sonuç budur.Saha avantajının ne kadar önemli olduğunu söylemey gerek yok sanırım.Telekomla veya fenerle kimle eşleşirsek eşleşelim ilk maç ya ankarada ya da abdi ipekçide.Takımın deplasman maçlarında bu sezon gösterdiği performans ortadayken bence alınan bu mağlubiyetlerle seride berabere başlamaktan çok daha önemli şeyleri kaybettik malesef.

Çok kötü bi gidişat var . Eğer takıma sihirli bir değnek değmezse bjk tan çok daha yüksek farklar yiyip 2.periyotta havlu atabiliriz. Bakalım o maçta da lig sonuncusuna karşı yıldızlaşabilen , süper star Britton ilk 5 başlar belki . Ribaundla alakası olmayan ender 4 numaralardan birisi kendisi.
Hoca Tanjeviç gibi takımla çok oynamaya başladı.Asvel eşleşmesinin yıldızı Cenk ortalarda yok . Cüneyt' kenarda , Brown bu takımın 1. guard'ı . Sene başında 2 'si çok süre alıyordu ama öyle olmayacaksa bu takımın guardı Cüneyt'tir , tek guard oynancaksa Brown kenarda oturur. Ayrıca ne kadar profesyonel bir takımımız var 6 gün sonraki Bjk maçını düşünüyorlar çok önemli bi maç oynarken.

Ayrıca yenince herşey güzel değil benim açımdan. Ligin en zayıf takımlarını yenebildik 2.yarı sadece.

Bunu söylemekten nefret ediyorum ama devamlı bir skorere ihtiyacımız var. Bugün TT nin galibyetinin nedeni adamların kopma dakikalarını iyi oynamalarıydı. Her kezin durduğu anda El-Amin durmadı ce bizi vurdu :(

sağlık olsun.. ak koyun karakoyun play off başladıgında ortaya cıkıcak artık..

şimdi bu maçı unutalım ve gs tarihinin belkide en önemli maçında perşembe günü takımımızı destekleyelim...

3 Tane 4 numaramızın toplam skoru : 26,Ribaunt : 15

Dee 1/7 2 Sayılık atış isabeti ile oynamış.

Eğer Dee,karşı takımın Guard'ı karşısında ezilirse,psikolojik olarak oyundan düşüyor ve bu takıma yansıyor.Ne hücum,ne savuma düzeni oturmuyor.

gereken mucadeleyi veremedik malesef :(
telekom takimca iyi oynadi biz ise son atislarda basarisizdik
saglik olsun ne diyelim

1.Sampiyon olacak-Final oynayacak bir Coach'a sahip degiliz!!!

2.Yabanci oyuncularimizdan(Gaines disinda) duzenli olarak verim alamiyoruz.!!!

3.Turk oyuncu secimlerinde mac gidisati aninda hatalar var.Oynamasi gereken yerde X isimli kisi kenarda,oynamamasi gereken yerde oyunda.!!!

4.Oyuncularin ki bilhassa yabancilarin teknik ekibe karsi durusu!!!!!

5.Duygularimizla hareket ederekten daha sezon basindaki yukselise aldanaraktan biranda takimi sampiyon yapiyoruz,en kotu final oynayacaktir diyoruz ki halbuki isler sanildigi kadar basit degil..!! Su an ki kadromuz,Efes Pilsenin 2 sene ust uste kaybettigi(Ulkere karsi) kadrosundan daha zayif!!!

6.Basketbolun Sivassporuyuz su an..Bir anlik yukselis ve gerileme derken Stop!

Sonuc olarak kisisel dusuncem: Galatasaray Basketbol Takiminin bu sene TBL'de sampiyon olma-final oynama ihtimali Sivassporun bu sene futbolda sampiyon olma ihtimaline esittir!!!!!

Semih TİYANŞAN' Alıntı:
dee gerekmedikçe şut atmamalıı sinir bozucu oluyo..

Doğru bir yaklaşım..

Olmadık, çok zor şutlar kullanıyor.Skor üretemediğimiz gibi pozisyon alan oyuncularımızın da moralleri bozuluyor.Bu Murat Kaya için de geçerlidir.Boş alan bulduğu zaman içeriye girmelidir.Olup olmadık yerd içeri giriyor karşısına bir pivot çıktığında ne yapacağını şaşırıyor.

Bu maça duyulan konsantrasyonla, perşembe günü karşılaşacağımız Beşiktaş maçına duyulan konsantrasyon arasında dağlar kadar fark olacaktır. Bunu göz ardı etmeyelim. Bu bir lig maçıydı. Telafisi var ve Telekom'a karşı kaybedilmiş bir şey yok. Durum berabere şu an. Fakat Beşiktaş maçının bir telafisi yok. Yenildiğimiz zaman Uleb'de her şey bitecek. Oyuncularımız ve teknik ekibimiz bu bilinçle çıkacaktır sahaya. O yüzden, bu iki maçı karşılaştırmak pek mantıklı gelmiyor bana.

Ha, bugünkü maçta iyi mi oynadık? Tabii ki, değil. Oyuncularımızın da, Murat Özyer'in de akılları başka yerlerdeydi. İlk iki çeyreğe lafım yok; ama 3. ve 4. çeyreklerde döküldük. Kazanmak için hiçbir şey yapmadık.

Ne olursa olsun, bir maçla takımımızı yerlere vurmak pek mantıklı bir durum değil. Kötü oynadık ve yenilmeyi hak ettik. Bu oyuncularla ve teknik ekiple sezon sonuna kadar gideceksek, biz taraftarlara da, sezon sonuna kadar bu takımı desteklemek düşüyor, iyi günde kötü günde.

Bugünkü sıcak gelişme olan Kalli örneğini düşünelim. Futbol takımımız en önemli dönemde 'başsız' kaldı. Bu durumun neler getireceğini hep beraber göreceğiz. Aynı şeyin basketbol takımımızda da yaşanması gibi bir durum intihar etmek gibi bir şey olur. O yüzden, sezon sonuna kadar oyuncularımıza da teknik ekibimize de güvenelim. Desteğimizi esirgemeyelim.

cemal ve murat kaya gibi vasat oyuncuları niye uzun süre oyunda tutuyor murat hoca anlamak mümkün değil

Cemal vasat ve gelişmesi gereken bir oyuncudur. fakat murat kaya için hücum anlamında böyle demek yanlışlık olur... Savunması her ne kadar yerlerde olsada...

İlk yarıyla ikinci yarı arasındaki en büyük fark Hüseyin Beşok.Hüseyin bu takımın yarısı,hoşumuza gitse de gitmese de.Yapılan genel eleştri Telekom'a uyup koş koş oynadığımız.Maçın hemen akabinde konuştuklarıma da bunun eleştrisini yapmıştım.Çünkü aşırı fast break yedik ve canımız acıdı.
Ama Hüseyin olmadığı zaman sete sette de bir etkinliğimiz olmuyor.Top içeri girip sağlıklı bir şekilde dışarı çıkmadığından saçma sapan hücumlar ediyoruz.Kötü tercihler fast break olarak geri dönüyor.
Kısacası fast break olayı kısır döngüydü maçta.Şut seçimlerinde akıllı davranıp isabetli oynayarak bunu kırabilirdik.Ama konsantrasyon da yetersiz olduğundan başaramadık.Hüseyinsizken çok ekstra işler lazımdı,ortalamamızın bile altında kaldık.
Hüseyin umarım Perşembe oynar,yoksa Torino macerasını hatırlamak filan istemeyiz...

Futbolda ve basketbolda alınan sonuçlar, moralimi çok bozuyor. İçinden çıkılmaz bir hal aldı. Geçmiş senelerde bu durumlardayken sonuçta çok büyük zaferler elde etmiştik. Umarım bu karanlık günlerin sonunda da büyük zaferlere imza atarız.

İşlerimden dolayı maçlara da tümüyle gidemeyince daha da kötü oluyor insan. Galatasaraylı olmaktan, Fenerin şu halini görünce utanmak istemiyorum. Tarihimizde böyle bir şey yaşamadık, umarım yaşatmazlar da...

Takım bu süreçte aslaa yanlız bırakılmamalı. Bu yüzden Torino'ya gidebilecekler varsa, şimdiden teşekkürlerimi yolluyorum. Hepinizin ayağına sağlık. Hep beraber bu takımı yürütmeliyiz, çok yaptık, yine yaparız.

cemal ve murat kaya belki kritik anlarda sahneydiler ama onlarla sınırlı kaldılar(muratın 41-40 öne geçiren 3 lüğü ve cemalin bloğu)...fakat gerçekten murat hocanın onları bu denli uzun süreli oyunda tutmasına aklım ermiyor...ilk 5 de gaines yoktu mesela...fatih oyuna grdi 2-3 blok yaptı sayı buldu yararlı iken oyundan alınıp uzun süre oynatılmadı...bence fatih solak büyük gelişim kaydetti ve rotasyonda daha fazla yer alması gerekiyor...yani açıkçası murat hocaya aklım ermemeye başladı..benim görüşüm bu yönde...Saygılar

Oyuncuların yüzlerindeki ifadeye dikkat eden oldu mu, ikinci yarı başlarken? Bence herşeyi anlatıyordu.Çok haklıydılar, sinirlenmekte çok! Yazılacak çok şey var ama artık olan oldu.İleriye bakmak gerek, umarım yapılan hatalar çabuk fark edilip yapılması gerekenler yapılır.