TBL 28. Hafta | Fenerbahçe Ülker 89 - 62 Galatasaray CC

Re: Fb Ülker-GALATASARAY (Canlı)

Sezon basinda "oh be sonunda basketbolu bilen oyuncular aldik" demistim. Hatirlarsaniz ilk Fener derbisinde Zizic'in cok büyük katkisi olmustu. Arti Polat da galibiyet de büyük rol oynadi. Simdi Zizic'in yerine Hosley ve iyi bir Polat yerine istikrarsiz Tolliver geldi. Cok büyük hata yaptik bence. Hosley ve Tolliver basit fundamental hatalariyla takimin kimyasini bozuyorlar. Hosley olmayacak yerlerde zorlayip takimin hem düzenini hem moralini bozuyor.

Tolliver desen cok rahat durdurabilen bir oyuncu zira sert bir oyuncu degil. 1 tane saglam ve fark yaratacak oyuncu alalim dedik. 2 tane takimin kimyasini bozan oyuncu aldik. yetkilileri kutlamak lazim. iyi is basardilar.

Re: TBL 28. Hafta | FbÜlker: 89 - Galatasaray: 62

Takım farkı değil koç farkı yedik biz...

Bununda üstüne yazı yazmaya hacet yok.

Koray Mincinözlü zamanında Galatasaray vay be dedirtecek ne yaptı Allah aşkına.Murat hoca Efes'le kafa kafaya giden ve Avrupa'ya devam eden bi takım bıraktı.Sonuç;Avrupa'nın 3.kupasında sonunculuk ve son iki haftaya girilirken 4.olma ihtimali yüksek birtakım(böyle olursa Efes'e karşı maç kazanamadan eleniriz).Yazık ya emeğe,dökülen paralara yazık,rezil ettiniz takımı.Fener maçıyla gelen Koray Hoca,Fener hezimeti sonrası gitmeli/gönderilmeli.Bu takım kalan 2 maçını da kazanırsa 3.olacak ki bu çok şey demek.Bu yüzden takıma kan değişikliği lazım,çek git lütfen,yeter...

Yine mi Fener mağlubiyeti.Bu nedir böyle ya tüm branşlarda yeniliyoruz.Geçen sezon biraz dengeye girdi,çok fark yok diyorduk ama neredeyse 2 sene öncenin tekrarını yaşıyoruz.En son erkek baskette ayhan şahenk teki ilk fener maçında yendiğimizi hatırlıyorum.O maçtan sonraki hiç bir branşta yenemedik feneri.

felaket bir oyun,ruhsuz bir takım,alakasız bir kenar yönetim.ne yazayım şaşırdım doğrusu.sahada ne yaptığını bilen tek oyuncumuz milo.ne yazık ki yine unutuldu.son 5 dakikayı saymazsak,yalnızca 15 dk. süre almış.sahanın en verimsiz oyuncusu cüneyt.murat kaya gibi bir oyuncun varken nasıl seyirci kaldın koray hoca sormak isterim ? raşid yorgunluktan ölene kadar sahada sonra,sonrası yok! bu nasıl bir rotasyon ? burası hacı baba tekkesi mi kardeşim ?burası Galatasaray...

Her zamanki deplasmandaki fener maçları gibi başladı,ilk periyot 15-20 sayı fark sonra bu farkı eritmeye çalış.

Yenilgiyi hazmettikten sonra aklı selim bir kaç şey söylemek istedim.
Takımlar inişli çıkışlı günler yaşayabilir mağlubiyet serileri vs ama sezon boyunca biz taraftar bunlara rağmen takıma her zaman sahip çıkar,yalnız şu var sezon boyunca bizim beklediğimiz ve mutlak galibiyet istediğimiz bir kaç maç söz konusudur onun dışında fazla yormaz sık boğaz etmez takımını.
Bu maç için Koray Hoca bir kaç cümle söyleseydi kafiydi motivasyon falan bunlara gerek yok ki zaten maçın adı bile oyuncuların motive olmasına yetmeliydi zira dün gece gördük ki takım çok iyi motive etmiş kendini(!)
Çık sahaya ve yüreğinle oyna,kaybedersen de ''aslanlar gibi'' diyebilelim...
Tam anlamıyla büyük bir facia yaşadık dün gece emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler!!
Artık bu mağlubiyetin yansımalarını korku filmi seyreder gibi izleyeceğimiz günler bizimledir,herkes ışıkları açık izlesin...
Saygılarımla

takim kotuydu zaten umutta vermiyodu, galip gelmek buyuk surpriz olurdu. yeneriz yeniliriz ancak yine ipekcide yedigimiz kufurle kaldik.. ne yonetimden bi aciklama var nede subeyi dipten cikardim diyen sahistan.. ilk defa bir basketbol macinda bu kadar galiz kufur duydum.. eski kaptanimiz (!) karaktersiz turgayin basinda bulundugu serefsiz federasyonun ne tur bir yaptirim uygulayacagini hep beraber gorecegiz.

Ozgurcan Sevil' Alıntı:
takim kotuydu zaten umutta vermiyodu, galip gelmek buyuk surpriz olurdu. yeneriz yeniliriz ancak yine ipekcide yedigimiz kufurle kaldik.. ne yonetimden bi aciklama var nede subeyi dipten cikardim diyen sahistan.. ilk defa bir basketbol macinda bu kadar galiz kufur duydum.. eski kaptanimiz (!) karaktersiz turgayin basinda bulundugu serefsiz federasyonun ne tur bir yaptirim uygulayacagini hep beraber gorecegiz.
Turgay Demirel ilk federasyon başkanı olduğundan beri hep FB´nin arkasında diğil miydi abi? Maçı izliyemedim ama eğer küfürler senin söylediğin gibi bu kadar bariz edildiyse ve şayet bir ceza gelirse FB kulübüne (bizden mutlusu olamaz herhalde.)

Hakan Avci' Alıntı:
[quote="Ozgurcan Sevil":3dm3ru3m]takim kotuydu zaten umutta vermiyodu, galip gelmek buyuk surpriz olurdu. yeneriz yeniliriz ancak yine ipekcide yedigimiz kufurle kaldik.. ne yonetimden bi aciklama var nede subeyi dipten cikardim diyen sahistan.. ilk defa bir basketbol macinda bu kadar galiz kufur duydum.. eski kaptanimiz (!) karaktersiz turgayin basinda bulundugu serefsiz federasyonun ne tur bir yaptirim uygulayacagini hep beraber gorecegiz.
Turgay Demirel ilk federasyon başkanı olduğundan beri hep FB´nin arkasında diğil miydi abi? Maçı izliyemedim ama eğer küfürler senin söylediğin gibi bu kadar bariz edildiyse ve şayet bir ceza gelirse FB kulübüne (bizden mutlusu olamaz herhalde.)[/quote:3dm3ru3m]

ceza filan gelmez abisi, en fazla ufak bi para cezasi verilir.. biz tahrik sonucu yarim dakika kufur etsek olay olur.. buna benzer olaylar turgayinda seyrettigi maclarda caferaga ve ipekci deplasmanlarinda defalarca olmustu, bikeresinde o karaktersiz turgay mactan sonra okadar abartilacak bisey olmadi demisti.. kendiside senelerce basketbol oynadi huseyine edilen kufur turgayin kendisine edilse tepkisi nasil olurdu acaba

Ozgurcan Sevil' Alıntı:
ceza filan gelmez abisi, en fazla ufak bi para cezasi verilir.. biz tahrik sonucu yarim dakika kufur etsek olay olur.. buna benzer olaylar turgayinda seyrettigi maclarda caferaga ve ipekci deplasmanlarinda defalarca olmustu, bikeresinde o karaktersiz turgay mactan sonra okadar abartilacak bisey olmadi demisti.. kendiside senelerce basketbol oynadi huseyine edilen kufur turgayin kendisine edilse tepkisi nasil olurdu acaba
Abi zaten bunun için bütün FB camiyası (taraftar,yönetici vs.) Turgayin arkasında diğiller mi? Zamanın´da Haluk Ulusoya neler yapıldığını biliyoruz,şimdiye kadar neden yarısını Turgay Demirele yapmadılar? (cevabı malum...)

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Burak Barut":1ig8t9px]Ne Hosleymiş be kardeşim. Boş smaç haricinde ne yapar bu arkadaş.
Geçen sene gelmedi şampiyonluktan olduk, bu sene geldi şampiyonluktan olduk![/quote:1ig8t9px]
içerde oynatılmadığı için böyle hosley, hosleyden 3 numara olmucağını anlaması lazım hocanın yeter.. elinde ligin en iyi 4 numarası var o 3 oynatıyo çıldırcam

Önceleri Murat Özyer'in ayrılmasını kutlayanlar şimdi aynı tarifeyi Koray Mincinozlü'ye yüklüyorlar..çok şaşırtıcı amaç ne!...Böyle dağınık bir takım olamaz kimler suçluysa hesabını versin!

Ama şunu o kadar çok merak ediyorum ki Tolliver denen adam kaç numara acaba.Bu adam topla dribling yapıyor eline geleni şut atıyor...

Bir de şunu gözden geçermil lazım niye bir kadro oturtamıyoruzki sezon başlıyor yabancılar gidiyor yabancılar geliyor koç değişiyor.Artık birilerinin şunu anlaması gerekiyorki istikrarlı bir başarı isteniyorsa takım istikrarı şarttır

Formayı 12 tane Galatasaray Taraftarına versen daha yürekli oynarlardı.
Tek kelimeyle utandım. !