TBL 29. Hafta | Oyak Renault 83 - 78 Galatasaray CC

Re: OYAK: 83 - GALATASARAYIMIZ: 78

Efes yeni sezon da başına Aydın Örs'ü getircekmiş galiba..Ekrem Memnun ayrılırsa direk alıp getirip Galatasaray'ın başına koymak lazım..Murat hocayi da yardımcı hoca yapıp gelecek adına yetiştirmek lazım..

Re: Daha bir şey kaybetmedik...HERKES MAÇA!!!

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":3m2o26le]Betül hanımın konusunu kilitleyenlerin bu konuya ne tepki vereceklerini merak ediyorum.

Yada o konuyu açtığı için laf edenlerin ne tepki vereceği...

Zaten biz taraftarlar ancak birşey kaybedince üzülürüz kahroluruz.

Önceden gerçeklerri söylemek görmek hiç yapmadığımız birşey yapmaktan çekindiğimiz birşey olmuştur...
Gökçe Bey, bahsi geçen konuyu kilitleyen kişi olarak yanıtı ben vereyim...

Bana göre beklenmedik her yenilgi sonrasında yeni konu başlığı açmak gereksiz. Biz böyle taraftarız, şöyle taraftarız vb sözlerle seyirciyi salona çekmenin pek bir yararı yoktur bana göre. Zaten iyi günde takımı alkışlayıp kötü günde ıslıklayan taraftarın zor günde tribüne gelmesinin takıma fazla bir katkısı da beklenemez. Takım taraftarda oluşan güven kaybını alacağı bir galibiyetle telafi eder, taraftar da hatasını anlayıp tribündeki yerini alır. Sonuçta iyi gün taraftarının bakıcılığını üstlenmek gibi bir misyonumuz yok.

Peki neden bahsi geçen konu başlığını da kilitlemedin diye sorarsan; hazıra konmayıp biraz düşünürsen aradığın yanıtı kolayca bulursun.[/quote:3m2o26le]
Yahu bu yazıyı ben yazmadım ki okudum yazılanları.Töbe töbe neyse telefonda edildi zaten her yerime bişey de yazmıcam bundan sonra.Şifremi filanda değiştiriyorum.Ama kim bunu yazdıysa helal olsun iyi sistemmiş.

Ben burada ki çoğu insandan basketbol bilgimin düşük olduğunu düşündüğüm için çok fazla bişey yazmamaya çalışıyorum. Yanlız anlamadığım bişey var neden kaybedilen her maç sonunda fırtınalar kopartılıyor?? Birilerinin kellesi gidiyor??
Evet 2. yarı itibariyle umulmadık maçları kaybettik, kolay olarak nitelendirilen maçlara konsantre almakta zorlanıyorlar; Ama ben takımımın bjk gibi her maçı kazanan takım olmasındansa önemli maçları kazanan takım olmasını tercih ederim. İnanıyorum ki playofların başlamasıile birlikte eleştiri yapan çeneler(parmaklar) kapanacak. Zafer şarkıları söylenmeye başlayacak.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":37jm08dn]Betül hanımın konusunu kilitleyenlerin bu konuya ne tepki vereceklerini merak ediyorum.

Yada o konuyu açtığı için laf edenlerin ne tepki vereceği...

Zaten biz taraftarlar ancak birşey kaybedince üzülürüz kahroluruz.

Önceden gerçeklerri söylemek görmek hiç yapmadığımız birşey yapmaktan çekindiğimiz birşey olmuştur...
Gökçe Bey, bahsi geçen konuyu kilitleyen kişi olarak yanıtı ben vereyim...

Bana göre beklenmedik her yenilgi sonrasında yeni konu başlığı açmak gereksiz. Biz böyle taraftarız, şöyle taraftarız vb sözlerle seyirciyi salona çekmenin pek bir yararı yoktur bana göre. Zaten iyi günde takımı alkışlayıp kötü günde ıslıklayan taraftarın zor günde tribüne gelmesinin takıma fazla bir katkısı da beklenemez. Takım taraftarda oluşan güven kaybını alacağı bir galibiyetle telafi eder, taraftar da hatasını anlayıp tribündeki yerini alır. Sonuçta iyi gün taraftarının bakıcılığını üstlenmek gibi bir misyonumuz yok.

Peki neden bahsi geçen konu başlığını da kilitlemedin diye sorarsan; hazıra konmayıp biraz düşünürsen aradığın yanıtı kolayca bulursun.[/quote:37jm08dn]Onur bey göndermeniz hedefini buldu!
Aslında çok durağan bir görüş sizinki takım kazanırsa salon dolar, kazanmazsa zaten gelen kesim belli dolayısıyla uğraşmaya gerek yok hatta sizin deyiminizle iyi gün taraftarını rehabilite etmek gibi amacımız olmamalı!!
Bu dil ve fikir bana çok diplomatik geliyor hatta elitde diyebiliriz, ama taraftarlık kavramına uzak fikirler bunlar daha çok fikir klüplerinin üyeleri bu şekilde davranıyorlardır diye düşünüyorum.
Yani yenilgidede galibiyettede insanlar birbirlerini motive edebilirler diye düşünüyorum, hele söz konusu durum tribünse taraftarlıksa bu tip davranışların en çok yapılması gereken ortamdır diye düşünüyorum.
Konuyuda neden silmediğini herkes gibi bende anladım önce saol :) sonra şunu bilmeni isterimki bende bir çok kez yaptım senin bu yaptığını, hatta dün gece Zehra'nın topiğini kilitlediğinde çok mutsuz oldum ama sustum seninle aynı sebepten.
Ama herkes bizim gibi değil cartt diye silenlerimizde var bizim gruptan değilmi???
Sanırım biraz zor zamanlara girildi umarım herkes aklı selim çıkar bu konulardan.
Size kolay gelsin!

Eyüp Bey; öncelikle ben gönderme yapmadım, yanıt vermek zorunda kaldım. Zamanında benzer anlayışla arkadaşların maça gelmelerini sağladım ancak maç sonunda skor lehimize olmayınca yanımda takımı protesto etmeleri fikrimin yanlışlığını acı bir şekilde öğretti bana. Neyse ben fikirlerinize saygılıyım, fikir ayrılığı diyerek kendi açımdan kapatıyorum konuyu.

Gökçe Bey; İletiyi senin verdiğin şifreyle bir başkası yazmışsa bunun sorumluluğu da sana aittir. Kendi açımdan konuşacak olursam yazılan her iletiyi IP denetimi yaparak teyit etmek zaman açısından imkansız.

Mithat Bey; kilitlediğim konunun içeriği takıma ve Murat Özyer´e destek çıkalım idi. Yani sizin tezinize biraz zıt. Daha önce de söylediğim gibi herkes fikirlerini yazmakta özgür ancak üslubuna dikkat etmeli. Forumu diktatörlükle itham edenlerin sezon başından beri Murat Özyer´e karşı olan Ahmet Arif´in bir tane bile iletisinin neden silinmediğini, düzeltilmediğini bir düşünmesi gerek. Bu taraftar balık hafızalı değilse ilk yarıyı lider bitiren takım ve teknik kadronun aynı olduğunu bilir. Bana göre sezonun muhasebesi sezon sonunda yapılmalıdır.

Bursa seyircisi süperdi. İnlettiniz salonu herkes ayaktaydı, çoluk çocuk hayran kaldım.Basket maçı izlediğimi hissetmek, Galatasaray taraftarını hissetmek olan herşeye ramen güzeldi.Teşekkürler...

Ankara konusunda da hala aynı fikirdeyim, bir gurup arkadaş dışında ( onlar sağolsun takımı desteklemeye çalıştılar, azgın telekom seyircisine karşı) maça gelenlerin birçoğu mısır yiyip, ayaklarını uzatıp maç seyrettiler. Canları sağolsun :)

pınar ablama teşekkür ederiz iltifatları için bende burdan uAnadolunı ye cok tesekkur ederım bızı orda yalnız bırakmadılar bızde elımızden gelenı yaptık ben hatta 2. yarı bagıran taraftan uzaklasıp yan tarafa mılletı bagırttırmaya gıttım bı salon beyfendısı artıslık yaptı az kalsın elımde kalıodu yasına hurmet!...
mac bıttı bız gec cıktık bu tezahuratla

HERKES GİDER BİZ KALIRIZ BİZ GALATASARAYLIYIZ!.....

Levent ÖKTENER' Alıntı:
Efes yeni sezon da başına Aydın Örs'ü getircekmiş galiba..Ekrem Memnun ayrılırsa direk alıp getirip Galatasaray'ın başına koymak lazım..Murat hocayi da yardımcı hoca yapıp gelecek adına yetiştirmek lazım..

O Murat Hoca bu hafta Efes'i yenince bu mesajını hatırlatırım.

Bencede hocamızı eleştiriken rencide edici şekilde olmasın.Bugün Murat ÖZYER,Galatasaray Cafe Crown Erkek Basketbol takımının koçudur.Ve bugünden sonra yardımcı ya da asistan koç olması düşünülemez.Kaldıki bu yıl Avrupa da elde ettiği başarı ile ÖZYER,hocamız seviye atlamıştır kendi adına.

Önümüzdeki yıl konuşmak için biraz daha bekleyelim.Çünkü takımın bu performansı ile çok beklememize gerek kalmayacak gibi gözüküyor :?

Fırat Aydın' Alıntı:
[quote="Levent ÖKTENER":w54langl]Efes yeni sezon da başına Aydın Örs'ü getircekmiş galiba..Ekrem Memnun ayrılırsa direk alıp getirip Galatasaray'ın başına koymak lazım..Murat hocayi da yardımcı hoca yapıp gelecek adına yetiştirmek lazım..

O Murat Hoca bu hafta Efes'i yenince bu mesajını hatırlatırım.[/quote:w54langl]

Önemli olan Efes'i yenince değil,şimdi Murat Hoca'nı artılarını öne çıkarabilmek.O zaman kaybedilen Daçka,Oyak vb. maçlardan sonra yapılan ağır eleştirilere de laf söylenmemesi gerekir.Açık konuşmak gerekirse ben coaching ile maç kazandığımızı düşünmüyorum şimdiye kadar.Murat Hoca ekibiyle beraber rakipleri iyi analiz ediyor olabilir;ancak maçtaki caoching çok farklı bir kavram.

Erman Kunter bu takıma yakisir.Baska soz bulamiyorum sahsen.Ali,Veli,Murat vs..yanı digerlerinin bu kadroyu zirveye cikaracagi imkansiz.Zaten sezonun en buyuk hatasi Amerikada sezon basina kadar oyuncularla gorusmemiz,ha oldu ha olacak diye diye zaman kaybina ugradik.

ilk olarak benim fikrime ne zıt olursa olsun yasakçı bir zihniyete karşıyım.bizim eleştirmemiz ne kadar doğal ise başka arkadaşların savunması da doğal .İkincisi sevgili kardeşim MUHAMMED KAAN 'a ikinci yarı hangi önemli maçı kazandık ki. böyle bir yazı yazmışsın .ama baştada söylediğin gibi basketbol bilgin çok sınırlı olması seni mazur kılıyor.son sözüm ŞAFAK 1 HAZİRAN değişim başlıyorrrrrrrrrrrr.

Bekliyordum yenilgiyi.Oyak zirvedeki herkesi yendi hemen hemen.ULEB dönüşüne de gelince bu skor çıkmış.Kendi adıma sorun bu maç değil,bundan önce kaybettiklerimiz.
Ntvsporda özete benzeyen birşey yakaladım.Ne skor,ne dakika belliydi.Orada gördüğüm kadarıyla baya hücum ribaundu verip savunmada bire birde ayakta kalamamışız.
Kazansak bile Telekom FB'yi yendiğinden 5. olacaktık her türlü.Şu ana kadar sabredip şu maçtan sonra patlamanın gereği yok.