TBL 5. Hafta | Efes Pilsen 78 - 73 Galatasaray CC

Re: BBL | Efes Pilsen - GALATASARAY

Onur UNCU' Alıntı:
Cidden son galibiyet ne zaman deplasmanda?Hatırlayanlar maçı anlatabilirse seviniriz. :)
Benim hiç unutamadığım bir maç var Ayhan Şahenkte... Durham sakattı Petruska da yoktu Benet Davison tek yabancıydı önce Mcrea li feneri yendik sonra tek yabancıyla Naumoski li Efesi... tabi biraz fazla eski olabilir...

Hakan Eroğlu' Alıntı:
[quote="Onur UNCU":3glr5p16]Cidden son galibiyet ne zaman deplasmanda?Hatırlayanlar maçı anlatabilirse seviniriz. :)
Benim hiç unutamadığım bir maç var Ayhan Şahenkte... Durham sakattı Petruska da yoktu Benet Davison tek yabancıydı önce Mcrea li feneri yendik sonra tek yabancıyla Naumoski li Efesi... tabi biraz fazla eski olabilir...[/quote:3glr5p16]

97-98 yılları olması lazım..
durham, bennet davison, r.petruska ...
bahsettiğin efes maçının son saniyesinde ufuk sarıca'nın üçlüğü girmemişti..
maçtaydım, dün gibi hatırlıyorum..
o takım tofaşı da yenmişti, buna da eminim..

Efes'i yenmek zor ama imkansız değil.

Trabzon maçını biz kafa kafaya oynamadık, son periyotta rahatlamış olmanın cezasını çektik.

Efes, bizden daha iyi durumda, ama onlarında bence 1 numara da sıkıntıları var.
Efes'in, diğer bir zaafıda Rakocevic, Rako'ya çok endeksliler, eğer onu iyi savunursak maça ortak oluruz.

Bence iyi savunma ve iyi bir Shumpert maçı bize getirir.

biz geçen sene de yenmemişmiydik Efes i
zor durumdayken....

yine yenebiliriz ama takım olabilirsek
maçtan hemen koparsak çok zor işimiz

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
biz geçen sene de yenmemişmiydik Efes i
zor durumdayken....

yine yenebiliriz ama takım olabilirsek
maçtan hemen koparsak çok zor işimiz

Evet kazanmıştık hem de 15+ sayıylaydı sanırım..

son deplasman galibiyeti 99-2000 sezonu. ayhan şahenkde 91-86 kazandık. lollis-handloghten ikilisi şov yapmışdı.
o sezon rovanşıda vermedik,uzatmada kazanmışdık onuda 83-77. her iki maçada salonda şahit olan biri olarak keyifle hatırlıyorum:)

Evet ya hatırladım o maçı. Handgleton süper oynamıştı. O zamanalara kadar gitmiş yani demekki 10 seneyi geçmiş Efes ile oynanan deplasmanalrdaki galibiyet sevinci.

31 sayı atmış suhan abi o maçda handloghten..ilk beşe bakın orhun ene-kerem tunçeri-mamiç-lollis-handloghten

Ziya Darende' Alıntı:
31 sayı atmış suhan abi o maçda handloghten..ilk beşe bakın orhun ene-kerem tunçeri-mamiç-lollis-handloghten

matej mamic büyük umutlarla gelmişti ama bir hasta olmuştu..
menenjit olabilir, sarılık olabilir, hatırlayamıyorum..önemli bir şeydi..
çok yararlanamamıştık..

bu lollis ile handlogten'ı da sun air ostende diye bir belçika takımından almıştık beraber.. o takım, önceki sene bizi avrupa'dan elemişti.. (koraç kupası olabilir ).. sonra handlogten ülker'e gitti ama lollis'i bilmiyorum. o da gitmiştir belki..

beraber gitmişlerdi. murat didin pekde etik olmayan yollarla hem lollisi hemde handloghteni yanında götürmüşdü ülkere

Gerçekçi olmak gerekirse bu pota altı ile zor alırız.Ama hedefimiz şampiyonluksa mutlaka kazanmalıyız.Bu maçta taraftarımızada çok büyük iş düşüyor.Ekstra katkılar gelirse alabiliriz diğer türlü çok zor.

Öncelikle sezon öncesi yapılan değerlendirmelerde Fenerbahçe Ülker'in adı direk finale yazılırken rakip olarak Efes'le Cimbom çekişir deniliyordu. Şimdi rakibimiz ile resmi olarak ilk karşılaşmamız. Ksk deplasmanında oyun kurucumuz sebebiyle yaşadığımız problem yüzünden kaybettiğimiz bir maç dışında 3'te 3 yaparak geldik. Efes Pilsen'le galibiyet mağlubiyet rakamlarımız eşit. Bu maçta eğer tribünleri sarı kırmızı yaparsak geçen sezon olduğu gibi Efes Pilsen'i yenebileceğimizi düşünüyorum.

Yenmek için oyun kurucu pozisyonunda Taylor Rochestie'nin oyunu çok önemli. Maça ilk 5 başlayıp sayı atmak yerine takımı oynatırsa bir vites daha iyi oynarız. Galatasaray'ımıza maç öncesi güvenimiz tam. Mücadele edelim yeter !

Emre Yüksel' Alıntı:
http://www.facebook.com/people/Benjamin ... /758768577[/url]

Murat DİDİN ile 3 yıllık sözleşme yapmış adamcağız 4. hafta gitmişti, Doğan HAKYEMEZ sağolsun uçuk rakamlar ile oyuncu getirip bütçeyi delik deşik etmişti...

Faruk SÜREN; Lollis ve Benjamin'in gitmelerinden sonra paşa paşa döncekler yoksa basketbol hayatlarını bitiririm lisansları bizde demişti.

Yine Fatih TERİM bu oyuncuların paralarını cebinden ödediği bile yazılmıştı...

Hey gidi günler....

hakikaten hey gidi günler..99-2000 de bu orhun-kerem-mamic-lollis-benjamin ilk beşi baya sağlam bi beşdi. ama benchden gelen oyuncular selim demir,hüseyin bugdaycı,burak sezgin,önder külçebaş,ersin görkem olunca haliyle play offlarda ileri gidememişdik.

Ziya Darende' Alıntı:
hakikaten hey gidi günler..99-2000 de bu orhun-kerem-mamic-lollis-benjamin ilk beşi baya sağlam bi beşdi. ama benchden gelen oyuncular selim demir,hüseyin bugdaycı,burak sezgin,önder külçebaş,ersin görkem olunca haliyle play offlarda ileri gidememişdik.

Yiğit ÖZMEN o kadroda yok muydu? Eski kaptanımız...

Sanırım Peter Naumoski'nin oynadığı zamanlarda onu savuna(bilen)n iyi savunmacılardan birisiydi, dışarıdan da cezayı keserdi.

Yine Gökhan ÜÇOKLAR unutmamak lazım :)

evet birde gökhanı unuttum,muhteşem üçlükçü:)
yigit özmen 98-2001 arası telekoma gidio sonra tekrar geri gelmişdi.

İsimleri hatırlıyorum ama sürec konusunda pek bir şey hatırladığım yok açıkcası. Bu tarz yazıalr bu yüzden hoşuma gidiyor. Aslında Efes maçı başlığı bunlar için uygun değil. Yönetim şöyle hatıralarla ilgili bir başlık açsa özellikle basketbol başta olmak züere anıalrı paylaşsak güzel olrudu

Eskilere fazla dalmayalım bence. Umutsuzluk havası yansıtıyor biraz. :)