TBL 5. Hafta | Efes Pilsen 78 - 73 Galatasaray CC

Re: BBL | Efes Pilsen - GALATASARAY

Onları anlatma abi, yaşın ortaya çıkar. :)

Şaka bir yana eski maçlara kayınca muhabbet bu maçı baştan kaybettik havası var gibi geliyor bana. Ki bence işimiz çok zor. Daha önce de yazdığım gibi geçen sene ortada olmayan bazı oyuncular bu sene hortladı resmen.

Ben bu maçta deplasman olacağından dolayı, etkili bir seyircinin olmayacağı, bu yüzdende baskı kuramayacağımızı düşünüyorum. Takım deplasmanda maçlara tam konsantre olamıyor. Bu da maç içinde git-gellerin çok olmasına sebep veriyor. Trabzon maçında da "rahat aldık" dediğimiz maçı, son periyottaki maçtan kopmalar yaşamamızdan sebep, riske soktuk.

Efes maçı kuşkusuz öyle olmayacaktır. Sert bir evsahibi takım seyircisi olmayacak. Üstelik Efes maçının ciddiyeti ile oynayacak bir takımımız olacak. Ama Efes'inde aynı ciddiyetle yaklaşacağını düşünüyorum. Avantajımız, Efes'in Panathinaikos maçında yıpranma ihtimali yüksek. Rakocevic'in savunmasında maça geçen hafta oynamayıp dinlenmiş bir Evren ile çıkacağız. Taylor Kerem'i savunabilirse Schumpert Efes'e mesa vereceğim derse, yenebiliriz diye düşünüyorum. Tabii ki önemli bir maç, bu yüzden kolay olmayacaktır bizim açımızdan. Maçın başı Efes farkı açıp öne geçse bile maçı bırakmamamız lazım. Çünkü son periyotta yorgunlukları ortaya çıkacak ve bizim son periyota dinç girmemiz gerekli.

Efes Pilsen' karşı helede deplasmanda şansımızın pek olmadığını düşünüyorum. Bu kadroyla Efes Pilsen bizim rakibimiz değil ne yazıkki.

Almamız gerek alırız heralde.Tutku formda Caner formda Ermal,Evren,Shipp,Shumpert,Rancik bunlarda kalıteli ama suskun oyuncular.Bu mac bence performansları kesin yukselir.Umarım alırız.

Rochestie savunmada biraz istekli olursa kesin kazanırız. Bakın kazanırız demiyorum kesin kazanırız diyorum o derece eminim. Andric can okuyacak içerden . Yeter ki rochestie karşıdaki guarda ezilmesin. Bu arada Rochestie yerine Wisniewsky bizde olsa bu maçı kesin almıştık. En azından savunmada yyatmayacağı belli bir oyuncu ve fena bir organizatör değil. Ceza şutu da var e daha ne olsun tam Tutku'yla o pozisyonu paylaşacak adam tipi

Deniz Baskın' Alıntı:
Rochestie savunmada biraz istekli olursa kesin kazanırız. Bakın kazanırız demiyorum kesin kazanırız diyorum o derece eminim. Andric can okuyacak içerden . Yeter ki rochestie karşıdaki guarda ezilmesin. Bu arada Rochestie yerine Wisniewsky bizde olsa bu maçı kesin almıştık. En azından savunmada yyatmayacağı belli bir oyuncu ve fena bir organizatör değil. Ceza şutu da var e daha ne olsun tam Tutku'yla o pozisyonu paylaşacak adam tipi

Karşısında Wisniewsky değil Kerem TUNÇERİ'nin oynayacağını ve Kerem'inde form durumunun çok yukarılarda olduğunu hatırlarmakta yarar var...

Efes PİLSEN sert savunma yaparsa Euroleage seviyesinde o zaman yelkenler erkenden suya inebilir...

Hakan Balta, Gereth Bale'nin karşısında ezilmesin demekle, Taylor, Kerem'in karşısında ezilmesin benzer özellik taşıyor bence.
Her türlü ezilecektir :)

Yenileceğimizi düşünüyorum ama sahadaki duruş ve ne derece doğruları yapabildiğimizi görüp ilerisi için somut kararların alınabileceği maç olabilir.Özellikle pota altı için büyük olasılıkla pota altında süzgeç olabiliriz.

Madem nostalji yapiyoruz bir kac isim de ben ekleyeyim Arda Vekiloglu, Semsettin Bas, Nick Jacobsen, Umut Tinay vs. onlari da unutmamak gerek :)

Şemsettin Baş büyük üstad valla dıştan hiç basketbolcu olduğu anlaşılmasada basketbolu büyük saygı uyandıran gençliğimin şutörü :)

Takım olarak nerede olduğumuzun önemli bir göstergesi olacak bu maç. Şu anki şartlarda galibiyet zor gibi görnüyor olsa da maçı sonuna kadar zorlayacağımızdan şüphem yok. İnşallah gülen taraf biz oluruz.

umarım taraftar sayısı yeterince iyi olur.fb ülker haftaiçi aynı salonda full oynuyor.euroleague maçı olabilir,çıkışta olabilirler ama bizde efes ile oynayacağız.onlar barça'ya karşı ipekçi'de 200 kişiye oynarken biz ipekçi'de efes pilsen'e karşı 7-8 bin kişiye oynuyorduk.salonda olarak rakiplerimize ''bizde varız'' demeliyiz.

Maça 3 gün var hala biler satışı yok biraz mide bulandırıcı geldi bana normalde Efes maçlarında bu kadar geç mi satışa çıkıyordu biletler ?

Pislik yapmasalar da gidip adam akıllı bi maç izlesek güzel bi salonda.

Düzeltme: Pisliğin kralını yapmışlar. Altı üstü dandik bi lig maçı yahu neden korkuyorsunuz bu kadar?

Bu arada sahaya yakın yerlere bilet çıkarmamışlar.Efes tarafı'da 20 küsür milyondan başlıyor.Bu küçük hesaplar Efes'e çok şey kaybettirir.

Efes tarafından bilet alıp izlesek sorun mu olur en ucuz biletler en iyi yerden satılan biletler içerisinde ?

Kendilerine 20, bize nasıl 45 oluyor yahu. Bilet alan herkes 20 TL'den almalı bence. 25 TL fazla vermemeli kimse. Bunun adı ahlaksızlıktır, bunun adı ezikliktir.

Kendilerine kaç lira olduğu önemli değil. Gelecek adamlara zaten davetiye evriyorlar. TBF'nin artık şu davetiye olayına çözüm getirmesi lazım. Basketbol taraftarımı yaratmak istiyorlar yoksa basketbol izlemek için ayrıcalıklı bir zümre mi?

Yahu 20 bile fazla. Euroleague de biletleri 5-10 TL den satıyorlar. 20 TL de vermem resmen soygun. 16 bin kişilik salon. Seyircisiz oynansın istiyorlar resmen. Basketbol böyle mi gelişicek bu ülkede?