TBL 5. Hafta | Efes Pilsen 78 - 73 Galatasaray CC

Re: BBL | Efes Pilsen - GALATASARAY

Şimdi baktım bize verilen yerin tam karşısı 23 TL. Yani tribün yeri aynı konuma sahip olan 2 yerin birine 23 TL, diğerine 45 Tl fiyat biçilmesi ne demek oluyor?

Biri sahay yakın, diğeri uzak olsa anlarım da.

GalatasaraySK Galatasaray SK
Deplasmanda basketbol maçı 45TL, GALATASARAY bay/bayan tüm iç saha basketbol maçları ise 100TL! Kombine kart için: http://bit.ly/9dN0H8

Kulüp tepki vereceğine kendi reklamını yapıyor twitter'da. Olaya bakın yahu.

Alın Efes tarafı diye, hep beraber gidilir, içeri gittikten sonra Galatasaray atkıları, bayrakları açılır.. Ondan sonra ister Galatasaray tribününe alırlar, ister almazlar.. Almazlarsa Efeslilerin arasında izlenir..İki tane Galatasaray tribünü olur..

Benim maça gidip gitmeyeceğim belli değil ama birisi ön ayak olursa yapılır böyle bir şey.. Daha önce yapıldı...

Bizde yönetim olsa, buna tepki olarak, komple bir bölümün biletlerini satın alır taraftara daha ucuz fiyattan satardı Ama ondan önce TBF^nin, farklı fiyat politikasını uygulayamazsınız demesi lazımdı. Potaya aynı uzaklıkta olan tribünlerden biri 45 diğeri hatta daha yakını 20 olamaz.

İnsanlar ve gerekli yerler tepkisiz kalırsa olacağı bu. Ne demek yahu biri 23 diğeri 45 TL? Resmen soygunculuk bu!

Taraftar mı ön ayak olur yoksa kulüp mü bilmem ama birileri tepki vermeli, sağlam tepki lazım ama.. Ben tv'den izliyorum tuzum kuru ya da gitmeyin arkadaş maça mantığı ile hareket edersek daha çok bizi soyarlar.

Kulüp reklam yapıyor ama şu anda 100 TL'ye kombine de satılmıyor. :)

Klüp, (Kerem'in de dediği gibi) Buna çözüm üretmek yerine bunun üzerinden rant elde etmeye çalışıyor. Bakın deplasmanda maçımıza gitseniz 45 lira biz tüm sezonu szie 100 TL'ye veriyoruz diyorlar. Kİ 100 TL'lik yerlerde kalmadı aslında. GS spor klübü her geçen gün sahipsizleşiyor. Divan kurulu toplantılarını basıdan dolayısı ile taraftardan uzak yapmaya çalışıyorlar mesela. Sanki bizim divana giden, hadi beni geçtim basın içinde Divan ile bağlantılı insanalr yokmuş gibi. Derdiniz bir şeyler yapın kimse karışmasın. Taraftar sorgulamasın. Ama o sorgulamayan taraftar böyle 45 TL'lik biletlere maruz kalsın elaleme malamat edilsin sorun değil. Aman tahtinizdan inmeyin. Bu nedir arkadaş ya son 9 senedir GS'da başa gelen başkanlarımızı eleştirmek zorundamıyım ben. Hiç yapmak istemediğim işler olmasına rağmen 9 senedir bir şekilde GS yönetimleri takdirlerimi (!) kazanmaya devam ediyor.

Bunlar Efes Pilsen- F.Ülker final serilerinde, ev sahibi olduğu maçlarda ''taraftarsız basketbolun'' tadı olmaz diye Fenerbahçe taraftarına kota koymayıp,tüm Fenerbahçe taraftarını maça çağırmışlardı. Maksat, dolu tribünler önünde güzel maç izlenmesiydi. Şimdi bir final serisinde değiliz, ama yaptıkları ayıptır.

Benzerini zamanında Dacka da yapmıştı. Tepkilerden sonra fiyatları indirmişlerdi.

45 TL'ye bir aile doyar. Şu fiyatı açıklarken insan utanır.

Kulüp bundan menfaat çıkarıyor tamam ama taraftarda gerektiği yerde tepkisini koymalı, biz hiç bir şeye itiraz etmezsek olacağı bu. Sağlam ama bir o kadarda ses getirecek tepki nedir bilmiyorum ama en azından Emre Abi'nin ( Yüksel ) dediği yapılabilir.

Veya uA ya da diğer temsilcilikler farklı bir tepki de koyabilir, yeter ki taraftar tepkisini koysun. Yazık günah valla, bu devirde para kolay mı kazanılıyor anasını satayım! Bir lig maçı için 45 TL bilet ne demek yahu!

Genelde uzakta iken tekpi verelim dneir Barış. Yakına gelindi mi bir sessizlik iner insanalrın üstüne. Aynı gün hemen yanındaki salonda Engelsiz aslanalrımızın maçı var. Buyursun gelsin tepkisi olanlar. Efes maçı başalrken orada tepkimizi verelim sonra topluca Engelsiz aslanlarımızın maçını seyredelim Sinan Erdem'in hemen yanındaki Ahmet Cömert spor salonunda. Ki o maçta çok mühim bir maç. Bu sezonki şampiyonluktaki en büyük rakibimizle oynayacağız

45 TL gibi bir fiyat bekliyordum açıkçası, hiç şaşırmadım.

Şimdi taraftar olarak yapabileceğimiz 2 şey var.

1.si Emre Abi'nin dediği gibi Efes tarafından girmek, sonra duruma göre Galatasaray tribününe geçmek ya da çift tribün yapmak.

2.si de kulübü mail yağmuruna tutup, daha önce Fenerbahçe Ülker'in yaptığı gibi biletleri almalarını ve 5-10 liraya taraftara satmalarını sağlamak.

2.si daha mantıklı gibi geliyor bana.

Budur. Kendi elleriyle şampiyonluğu F. Ülker'e vermişlerdi resmen. Şimdi de bize fiyat mı çekiyorlar?

Emre Abi'nin dediği çok mantıklı, herkes biletini Efes tarafından alsın, sonra içeride bir tarafları yerse Galatasaray tarafına alırlar. Yok yemezse de salonun her tarafında sarı-kırmızı olur. Mis gibi.

Kulüp de adam olsun da bizim tarafın biletlerini bir zahmet alıversin. 1000 tane bilet alsan 45.000 lira eder. 30.000 dolar yani. Bir zahmet Adnan Bey!

Hatta günlük promosyonlar bölümünde, promosyona aldıkları bir ürünün yanına Efes maçı bileti diye eklesinler. Bu ürün de basketbolla alakalı bir şey olsun. Hem insanlar ürün almaya teşvik edilir, kasamızdan çıkan bilet parasını da gsstore üzerinden kapatmış oluruz.

De nerde onlarda bunu düşünecek akıl?

Yiğit Pazar' Alıntı:
Bunlar Efes Pilsen- F.Ülker final serilerinde, ev sahibi olduğu maçlarda ''taraftarsız basketbolun'' tadı olmaz diye Fenerbahçe taraftarına kota koymayıp,tüm Fenerbahçe taraftarını maça çağırmışlardı. Maksat, dolu tribünler önünde güzel maç izlenmesiydi. Şimdi bir final serisinde değiliz, ama yaptıkları ayıptır.

Benzerini zamanında Dacka da yapmıştı. Tepkilerden sonra fiyatları indirmişlerdi.

45 TL'ye bir aile doyar. Şu fiyatı açıklarken insan utanır.

valla şimdi biletlerin 45 tl olduğunu öğrtendim şok oldum bir haftadan beri bütün arkadaşları bu maç için çağırıyorum en az 5 bin kişi falan olur ordan sami yene geçeriz diyordum acilen bi şeyler yapmamız lazım 16 bin kişilik salonda nedir bu bilet fiyatları alllah aşkına korkuyomusunuz bi de övünürler basketbolun lokomotifiyiz diye yazıklar olsun tuncay özilhan o sattığın biralar senin...
arkadaşların dediği gibi kulübü mail yağmuruna tutup bi 2 bin almalarını sağlamalıyız fb yönetimi geçen sene bunu yaptı veya efesin okullara dağıttığı biletleri öğretmenleri ayarlamak suretiyle ele geçirelim :) ama kesin bi şeyler yapalım

Gazanfer Tosun' Alıntı:
45 TL gibi bir fiyat bekliyordum açıkçası, hiç şaşırmadım.

Şimdi taraftar olarak yapabileceğimiz 2 şey var.

1.si Emre Abi'nin dediği gibi Efes tarafından girmek, sonra duruma göre Galatasaray tribününe geçmek ya da çift tribün yapmak.

2.si de kulübü mail yağmuruna tutup, daha önce Fenerbahçe Ülker'in yaptığı gibi biletleri almalarını ve 5-10 liraya taraftara satmalarını sağlamak.

2.si daha mantıklı gibi geliyor bana.

Hemen başlayalım mail yağmuruna bence link neydi

Bu yaptıkları şeyin adını koymaya çalışsak terbiyemiz el vermez. Bu kadar küçük düşünceler içerisinde olmaları rezillik resmen.

Efes in benim için artık fenerden farkı yok yaptıkları rezillik ötesi keşke haftasonu yensekte en güzel cevabı versek ama işimiz çok zor :?

Bu kadar adilik olmaz. 45 TL nedir ya.Bence en mantıklısı Efes tarafından bilet almak.

Efes'in bölümündeki bilet fiyatı da oldukça pahalı,benim bugüne kadar basketbol biletine verdiğim en büyük para 20tl ,o da bayan takımın eurocup final maçı.

Sühan Cem' Alıntı:
Genelde uzakta iken tekpi verelim dneir Barış. Yakına gelindi mi bir sessizlik iner insanalrın üstüne. Aynı gün hemen yanındaki salonda Engelsiz aslanalrımızın maçı var. Buyursun gelsin tepkisi olanlar. Efes maçı başalrken orada tepkimizi verelim sonra topluca Engelsiz aslanlarımızın maçını seyredelim Sinan Erdem'in hemen yanındaki Ahmet Cömert spor salonunda. Ki o maçta çok mühim bir maç. Bu sezonki şampiyonluktaki en büyük rakibimizle oynayacağız
Eyvallah abi de imkanı olmayan ama gönlü oradakilerle olanlar ne yapsın? Mesela ben. O kadar çok gelmeyi, armanın olduğu her branştaki maça gitmeyi istiyorumki ama imkanlar el vermiyor. İnan maddi açıdan iyi olsak hiç düşünmez çıkar gelirdim ancak dediğin olayda çok haklısın. Uzaktan davulun sesi hoş gelir, buyur gel diyenler olacaktır ama kendi adıma konuşursam imkanlar el vermiyor.

Ha İstanbul'da olupta hiç bir şey yapmayan bir insana da ne desem boş, bizler ( gelemeyenler ) keşke İstanbul'da olsak diye hayıflanırken birileri mabadını kaldırıp gitmiyor ve tepki göstermiyorsa o adama diyecek söz yok zaten.