TBL 6. Hafta | Efes Pilsen 83 - 73 Galatasaray CC

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
G

Guest

Misafir
EFES PİLSEN-GALATASARAY
20 KASIM CUMA 20.00
Yayın : Spormax

Re: EFES PİLSEN-GALATASARAY

destekle yapamıycağımız şey yokmuş onu anladık bugün o yüzden bu maçada ortağız kazanmak için elimizden geleni yapacağız..

Bu maçıda kazanırsak arka arkaya alınacak iki derbi takımın özgüvenini yükseltir.
Efespilsen liderlik koltuğunda yenersek liderlik koltuğundan indiririz diğer maçların sonucuna göre lider bile olabiliriz.

edit:yaşının gerekterdiği uslubu kullanman forum yaşantın için daha yararlı olacaktır.
Arda

Efes yönetimi 70 Lira yapar biletleri arkadaşlar...Fazla taraftarımız olacağını zannetmiyorum...

Efes yönetimi bence bizim seyircimizin maça gelmemesi için bilet fiyatlarını baya artırır gibi geliyor.

Fenerbahçe galibiyetinden dolayı Y.Şardan basketbolculara toplam 50 bin ytl prim cebinden verecekmiş. Bu Efes maçı öncesi oyuncuları olumlu yönde motive eder. Kazanırsak takım için her şey mükemmel olur.

Re: Efes Pilsen -GALATASARAY

Efes pek iyi durumda değil ama Fener maçında oynadığımız şekilde Efes'i yenmemiz biraz zor. Fener'in oyun kurucu eksikliği vardı ha Efes'te de var ama Ender ve Kerem her türlü götürür. Bu yüzden guardlara baskı yaparak başarılı olamayız gibi geliyor. Üstelik bizim maçlarda inanılmaz oynayan dış oyuncuları da var. Şansları yanlarında oluyor genelde. Bu yüzden iki takım arasındaki farkın pota altından çıkacağını düşünüyorum.

Simdi yine bazilari kizacak ama gercekci olalim. Normalde efes bu takimi 10+ sayi farkla yener. Ha gecen senenin basindaki ya da evvelki seneki gs takimi olsa bu efesle basabas kesin oynar derdim ama bu sene takimimiz cok zayif. En kotu fulkeri bu kadar seyirci baskisina ragmen cok cok zor yendik. Kimse derbi sonucu belli olmaz demesin, o olay basket maclarinda sokmuyor. Alin iste cok degil 4-5 sene once fulkerin bize 20+ sayi farkla ahmet comertte yendigi maclar vb..

Takima en azindan 1 tane oyun kurucu bir de pivot lazim. Keske gaines ve dee'yi (ya da solomon'u) alabilsek.. O zaman isin rengi bayagi degisirdi, ama washington tarzi 20.sinif oyun kurucularla ancak 5inci oluruz ligde. Playoffda da gecen seneki olayin tersi olur yani 4uncu bjk bizi eler efese 3-0 elenir.. Bu hikaye de boyle suruuup gider..

Kenan Sarioglu' Alıntı:
Simdi yine bazilari kizacak ama gercekci olalim. Normalde efes bu takimi 10+ sayi farkla yener. Ha gecen senenin basindaki ya da evvelki seneki gs takimi olsa bu efesle basabas kesin oynar derdim ama bu sene takimimiz cok zayif. En kotu fulkeri bu kadar seyirci baskisina ragmen cok cok zor yendik. Kimse derbi sonucu belli olmaz demesin, o olay basket maclarinda sokmuyor. Alin iste cok degil 4-5 sene once fulkerin bize 20+ sayi farkla ahmet comertte yendigi maclar vb..

Takima en azindan 1 tane oyun kurucu bir de pivot lazim. Keske gaines ve dee'yi (ya da solomon'u) alabilsek.. O zaman isin rengi bayagi degisirdi, ama washington tarzi 20.sinif oyun kurucularla ancak 5inci oluruz ligde. Playoffda da gecen seneki olayin tersi olur yani 4uncu bjk bizi eler efese 3-0 elenir.. Bu hikaye de boyle suruuup gider..

herşeyi anlarım solomonu istemeni anlamam......yine herşeyi anlarım ama burada serbest atış özürlüsü 3 sayı özürlüsü diye taraftarın dalga geçtiği dee brownı istemeni anlamam.dee belki bidaha türkiyeye dönmemek üzere gitti.bir kişi bile arayıp bişey dememiş.açmış kollarını dee bizi bekliyordu...aynı zamanda gaines 5 numara değil ganies tipi zaten elimizde mike ve radoslav var ..ayrıca avrupada da amerikalı sınırı var...saf bir 5 numara lazım bize pops gibi...

Ben dee ve gaines tarzi oyunculari ornek olarak yazdim dikkatli okuduysan, yoksa detayli analizlere girmedim. Yoksa washingtonun yaninda bilmem ne ozurlu dee herhalde lotoda da 5 tutturmak gibi..

Ayrica eger hatam yoksa senden bir 10 yas falan buyuyugum istersen en azindan hic tanimadigin senden buyugune biraz daha kibar hitap et kardesim. Herkes fikrini soyler bu forumda bu da benim fikrim. Ben solomonu hazmederim, sen ya da baskasi edemez. Bu da demokrasinin guzelligi olsa gerek.

Sonucta ortak payda bu takim nasil daha iyi olur. Madem ki en azindan kisa vadede yapilabilecekler cok SINIRLI, o zaman ona gore bir care/plan bulmak lazim.

Daha önce darıus'u seyretmemiş arkadaşlar olduğunu düşünüyorum ben. keza daırus'u seyretselerdi başka bir guard isteyeceklerini sanmıyorum. burda tek sorun. darıus'un takım için oynamayı öğrenmesi gerekiyor. ambianstan etkilenip daha fazla şey yapmak istemesi, onu bu maçta kötü gösterdi. gene de savunmada mükemmeldi. ve bizim bu seneki takımımıza gelen oyuncunun, savunma yapması gerekiyor ve darıus bunu yapan biri. can akınla beraber bu sene iyi işlere imza atacaklardır. yalnız, cemal nalga ile dönüşümlü oynayabilecek iyi bir pivot kesin lazım. keşke hüseyinde olsaydı ve 10 dakka da olsa oynayıp takıma gerekli katkıyı verebilirdi.

efes maçı için ümidim var tabiiki. çünkü GS'ın olduğu yerde her zaman ümit vardır. sizlerinde böyle pozitif düşünmenizi istiyorum. ve pozitif enerji her zaman iyi olarak bize ve takımımıza geri döner...