TBL 6. Hafta | Efes Pilsen 83 - 73 Galatasaray CC

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Re: Efes Pilsen -GALATASARAY

Kenan Sarioglu' Alıntı:
Ben dee ve gaines tarzi oyunculari ornek olarak yazdim dikkatli okuduysan, yoksa detayli analizlere girmedim. Yoksa washingtonun yaninda bilmem ne ozurlu dee herhalde lotoda da 5 tutturmak gibi..

Ayrica eger hatam yoksa senden bir 10 yas falan buyuyugum istersen en azindan hic tanimadigin senden buyugune biraz daha kibar hitap et kardesim. Herkes fikrini soyler bu forumda bu da benim fikrim. Ben solomonu hazmederim, sen ya da baskasi edemez. Bu da demokrasinin guzelligi olsa gerek.

Sonucta ortak payda bu takim nasil daha iyi olur. Madem ki en azindan kisa vadede yapilabilecekler cok SINIRLI, o zaman ona gore bir care/plan bulmak lazim.

sevgili büyüğüm sizde olayların üstüne öyle bir isim söylüyorsunuz ki , anlatamıyorum turgay şeren aklıma geliyor :) .10 yaş farka gelince inan profiline bakmadım ismi görünce gözüm karardı..dee brown şimdi gelse forumda kim istemez ama adam gelmez,hadi allahın işi geldi bu forumda o adamla dalga geçenler neler diyecek neyse oyuncu almak istedikten sonra çok var ...önemli olan niyet ...acıyorum her yıl uçup giden milyon $'lara..

washingtonı ben efesteki solomonun ilk zamanlarına benzetiyorum.zira o solomon sezonun 2. yarısına doğru takımla oynamayı öğrenmişti.Bence biraz destek olmalıyız çünkü bu adam william avery ya da gurovic gibi değil şu an.İçinde kazanma hırsı ve isteği var ve bence bu oyuncuyu iyi kullanmalıyız.5 numara için gaınes iyi olur. Kabul tam bir 5 değil ama bize çok şey katar mücadele olarak.Sonuçta sırtı dönük oynayan kambala tarzı bir adam ya da ratko varda gibi komple bir adam alamayacaksak gaines tarzi oyunun pis işlerini yapan bir oyuncu iyi olabilir.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Efes pek iyi durumda değil ama Fener maçında oynadığımız şekilde Efes'i yenmemiz biraz zor. Fener'in oyun kurucu eksikliği vardı ha Efes'te de var ama Ender ve Kerem her türlü götürür. Bu yüzden guardlara baskı yaparak başarılı olamayız gibi geliyor. Üstelik bizim maçlarda inanılmaz oynayan dış oyuncuları da var. Şansları yanlarında oluyor genelde. Bu yüzden iki takım arasındaki farkın pota altından çıkacağını düşünüyorum.

Bahsettiğin guard problemi Efes'te de var aslında Kerem abi.D-was ve Can çok iyi savunma yapıyor rakip guardlara...Bizimle oynayan takımların guardların istatistikleri bizim maçlarda hep geriye doğru seyrediyor.Pota altı konusunda ise haklısın Wilkınson,Rancik ve Cemal iyi oynarsa kazanma şansımız doğar.Yoksa Efes'i yenmek biraz zor...Ayrıca Rakocevic'in gününde olmaması gerekiyor :)

Kerem SEÇER' Alıntı:
Efes pek iyi durumda değil ama Fener maçında oynadığımız şekilde Efes'i yenmemiz biraz zor. Fener'in oyun kurucu eksikliği vardı ha Efes'te de var ama Ender ve Kerem her türlü götürür. Bu yüzden guardlara baskı yaparak başarılı olamayız gibi geliyor. Üstelik bizim maçlarda inanılmaz oynayan dış oyuncuları da var. Şansları yanlarında oluyor genelde. Bu yüzden iki takım arasındaki farkın pota altından çıkacağını düşünüyorum.
Kerem, Efes'le pota altında baş edemeyiz. Fenerbahçe karşısında bile dış şutlarda ki yüzdemizle maçı kazandık. Bu maçta'da dış şutlarda başarılı olmamız gerekiyor. Fenerbahçe maçının morali bu maça yansır bu maçta Fenerbahçe maçında ki gibi savaşırsak başarılı oluruz. Bu maç bizim için kırılma noktası taşıyor bu maçı alırsak yönetim ve taraftarın takıma bakış açısı değişir. Belirlenen hedeflere daha çabuk ulaşırız gibi geliyor.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":a8jrzyla]Efes pek iyi durumda değil ama Fener maçında oynadığımız şekilde Efes'i yenmemiz biraz zor. Fener'in oyun kurucu eksikliği vardı ha Efes'te de var ama Ender ve Kerem her türlü götürür. Bu yüzden guardlara baskı yaparak başarılı olamayız gibi geliyor. Üstelik bizim maçlarda inanılmaz oynayan dış oyuncuları da var. Şansları yanlarında oluyor genelde. Bu yüzden iki takım arasındaki farkın pota altından çıkacağını düşünüyorum.
Kerem, Efes'le pota altında baş edemeyiz. Fenerbahçe karşısında bile dış şutlarda ki yüzdemizle maçı kazandık. Bu maçta'da dış şutlarda başarılı olmamız gerekiyor. Fenerbahçe maçının morali bu maça yansır bu maçta Fenerbahçe maçında ki gibi savaşırsak başarılı oluruz. Bu maç bizim için kırılma noktası taşıyor bu maçı alırsak yönetim ve taraftarın takıma bakış açısı değişir. Belirlenen hedeflere daha çabuk ulaşırız gibi geliyor.[/quote:a8jrzyla]

Mustafa abi bence yönetimin takıma bakış açıcı değişti.(Yukarıdaki postlardan birinde gördüm.)Yiğit Şardan 50 bin Dolar adam başı prim vermiş takıma...Gelecek sezonlarda Adnan Başkan Avrupa'da başarılı olacak bir takım kuracaktır.

benim ilk istediğim, en azından iki sene aynı yabancılarla oynayabilmek. bayan takımındaki simon-sophia olayındaki gibi bizimle devamlı oynayacak yabancıları bulmalyız. galatasaray ruhunun bir parçası olurlarsa başarıda gelir. dawkins bunun için iyi bir referasdır. oyuncunun iyiliğindne ziyade takıma verecekleri önemli. rancikden iyi ışık aldım bu anlamda.

efes maçını kazanmak takımdan beklentiyi arttıracağından korktuğumda bir aşikar ama gene de kazanmak eşik atlayacağımızında göstergesi. yavaş adımlarla gitsek daha iyi gibi bence. sonuçta aslolan playofflara kadar takımın oturması ve ilk 8de yer almak... playofflar esas rengimizi belli edecektir.

hüseyin 50000 ytl yiğit şardan kendi cebinden vericekmiş toplam.....herkeze 50000 olduğunu sanmıyorum öyle olsa 1milyon doları bulur galiba...

erenbekdemir' Alıntı:
hüseyin 50000 ytl yiğit şardan kendi cebinden vericekmiş toplam.....herkeze 50000 olduğunu sanmıyorum öyle olsa 1milyon doları bulur galiba...

olabilir vallahi tam bilmiyorum üstteki postlardan birinde görmüştüm.

maç cuma günü 8de mi yoksa cumartesi 4te mi resmi sitede ajanda kısmında 21inde saat 16da diyor kafam karıştı maça gitmeyi düşünüyordum ama bilet fiyatları çok uçuk ..

Karşılaşma 20 Kasım Cuma günü saat 20:00'de. Ayrıca karşılaşma biletleri henüz satışa çıkartılmadı sanırım, bilet fiyatlarının uçuk olduğu bilgisini nerden edindiniz?

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Karşılaşma 20 Kasım Cuma günü saat 20:00'de. Ayrıca karşılaşma biletleri henüz satışa çıkartılmadı sanırım, bilet fiyatlarının uçuk olduğu bilgisini nerden edindiniz?

konu efes,taraftarı olmayan taraftar baskısından korkan yönetim anlayışı olunca fiyatları 10-15 yapıcak halleri yok......

Olabilir, bundan doğal birşey olamaz ama ortada henüz kesin bilgi yokken müneccimlik yapmakta gerekmez.. Biletler çıkıp fiyatlar belli olduktan sonra görüşler bildirilir zaten..

En az fener maçı kadar önemli bir maça çıkıyoruz,

eğer taraftarsak yerimiz salon..

bu maçta bizim için, sadece fener maçında gelen taraftar porfılınden kurtuldugumuzu görelim

Maç konuları hem burada hem de ultrAslan.com'da pek ilgi görmüyor. Canlı iken bile ilgi bir hayli az oluyor iki sitede. Tabi ne zamanki olaylar çıktı FB maçında o zaman canlandı forumlar. Bir de üstüne galip gelince.

Bunu da dipnot olarak vermek lazım. FB galibiyetinin üstüne bile pek ilgi görmüyor da Efes maçı.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Maç konuları hem burada hem de ultrAslan.com'da pek ilgi görmüyor. Canlı iken bile ilgi bir hayli az oluyor iki sitede. Tabi ne zamanki olaylar çıktı FB maçında o zaman canlandı forumlar. Bir de üstüne galip gelince.

Bunu da dipnot olarak vermek lazım. FB galibiyetinin üstüne bile pek ilgi görmüyor da Efes maçı.
Kerem, Efes Pilsen maçını kazanırsak reyting rekoru kırar forum.