TBL 8. Hafta | Casa TED Kolejliler 66 - 75 Galatasaray CC

Re: TBL 8. Hafta | Casa TED Ank. Kolej. ? Galatasaray

Takımımızı galibiyette ötürü kutlarım.

2 şey söylemek istiyorum.

Hüseyin Beşok, takıma sakatlıklardan sonra geri döndü diyebilirim. Gösterdiği performans bunu gösteriyor.Bu maçtan sonra sevindirici bir haber.

Andre Zizic, gelişin gibi gidişinde onurlu olsun! Ne olur git artık.Takıma hiçbir katkın yok anlaşılan gitmek istiyorsun ve takımdaki diğer oyuncularında motivesini alt seviyelere çekiyorsun. Yararından çok zararın var!

evet maç ile ilgili anında bilgilendirdiğiniz için çok çok teşekkürler sayın arkadaşlar....

Mevcut ve sorunsuz kadromuzun en az 25 farkla yollaması gerektiğini düşünüyorum Bir maç daha geçti.

Zizic 6 dakika sahada yürüdü.
Ms her zamanki gibi gene yoktu.
Hüseyin?in geri dönüşü günün tek güzel tarafıydı.
Geçen sene kaybettiğimiz yerden bu sene galibiyet almak gerçekten güzel.
Ancak kendimizi kandırmamalıyız.
Eksikler var ve zamanında bu yaralara önlem almazsak kangren olma riskimiz var.

Graves ilk yarıda neden oyuna girmedi bilmiyorum ama 2. yarı oyuna girmese bu maçı alamazdık büyük ihtimal ama her zaman deplasmanda galibiyet almak iyidir , Zizic de gidicek gibi görünüyor onun yerine de pota altını bir oyuncu alırız umarım .

Geçtiğimiz senelerde küçük maçları kazanmakta çok zorluk çekiyorduk ve genelde başarılı olamıyorduk.
Yugoslov ekolünün bize en büyük getirisi tecrübe ve bu galibiyetler oldu diye düşünüyorum.
Ben ve bir çok arkadaşımın aklında soru işaretleri var ancak her kazandığımız deplasmandan sonra hanemize büyük bir artı koyuyoruz.
Bu olay sürekli böyle gitmeyecek.Yani sürekli forum durumumuz kötü olmayacak.Ya da kötü basketbol oynamaya devam etmiyeceğiz.Ne zaman toparlanıp iyi basketbol oynarsak bu hem büyük maçlarda katkı sağlayacak hem de play-off lara sağlam bir yerden girmemizi sağlayacak.
Kazanmak güzel oldu.Milo istatistikler süperde şu faullere biraz daha dikkat reis ya..

Böyle keşmekeş bir zamanda kazanmak iyi ama, TED Kolejliler ile aramızda dağlar kadar kadro kalitesi farkı var. Oyunun son 3-4 dakikada çözülmesi maalesef yeterli performansı göstermediğimizi ortaya koyuyor. Zizic olmasada -vardı da yoktu (!)- mevcut oyuncuların maçın tamamını rahat bir şekilde önde götürüp asgari 15-20 sayı farkla kazanmaları gerekirdi. Ne yazık ki maçı koparma konusunda ciddi sıkıntılar var ve bu sorun uzun zamandır devam ediyor -istisnalar hariç-.

Oyun içinde sürekli dalganlanma yaşıyoruz. -Geçen senede bu sorun vardı- Hücum ve savunma arasındaki dengeyi kuramıyoruz. Maç içinde çok fazla iniş-çıkış yaşamak TED Kolejliler gibi takımlara direnç veriyor.

Zorlu maçlara fazla süre kalmadı. Transfer işinde bir an evvel nokta atışı yapmak lazım.

bu sıralar papatya rakipler var senden ricam 2 hafta sora da böyle yazman[/quote]

inşallah yazıcam ben takıma güveniyorum....

kaktüs olsalar ne yazar..[/quote]

Terbiye sınırlarını aşma kaktüs olsalar batarlar unutma!!!

Mithat Duran' Alıntı:
bu sıralar papatya rakipler var senden ricam 2 hafta sora da böyle yazman

inşallah yazıcam ben takıma güveniyorum....

kaktüs olsalar ne yazar..[/quote]

Terbiye sınırlarını aşma kaktüs olsalar batarlar unutma!!![/quote]

konudaki terbiye senin nereleri düşündüğüne bağlı...

pardon yanlış oldu galiba ben burayı casa-gs maçının tartışıldığı başlık sanmıştım.

gecen seneye nazaran bu sene kritik anlarda sazi eline alabilecek oyuncumuz var: Graves.

+ gecen seneye nazaran bu sene kritik anlarda sacmalamayan dogru kararlar veren oyuncularimiz var: amerikan ve yugoslav ekolü farki.

Tebrikler Aslanlar galibiyete çok sevindim. Ama Hüseyin Beşok ve
Dejan Milojevic'in performansına dahada çok sevindim :)