TBL 8. Hafta | Casa TED Kolejliler 66 - 75 Galatasaray CC

Re: TBL 8. Hafta | Casa TED Ank. Kolej. ? Galatasaray

Arkadaşlar belki burası bunu konuşucak bi konu başlığı değil ama şunuda sölemeden gecemicem.Kendisini çok sevmeme rağmen hocamızın bazen ne yapdığını anlayamıyorum.Kendisi m.s sırf seneye türk olacak diye ve kimsenin onda göremedği ama kendisinin farkettiği cevher yüzünden GALATASARAY basketbol takımın layık görmüştür.Ama m.s gibi seneye türk statüsünde oynayabilecel ve kalitesi m.s göre tartışılmıyacak "Aubrey Reese" farketememiş yada beğenmemişdir.Bence kaleteli bir yerli uzun olan ve Türkiye milli takımında oynayan "Fatih Solak"ı takımda tutmamıştır.Fatihin hucüm yönü eksikti ama iyi bir savunmacıydı ve takımımızada renk katıyordu evet acıkcası bende böyle bir adam takıma almazdım ama eğer takımımdaysada kesinliklede göndermezdim.Ve kendi fikrimede göre takımızda cok degil fazla bir şeyde istemiyom m.s yerine Aubrey Reese olsaydı şu anda eurocupdaydık gercı bunu şimdi söylemekde kolay ama olsun :) bu iki oyuncunun sezon başındar beri performanslarıda ortada ve küçük macları saymasak bile fener macındakı oyunları sayesınde aliağa macı kazandı ve bu iki oyuncunun bir diğer euroleage takımı efes karşısındaki performansları artık yorumuda siz yapın.....

Aubrey Reese 23 (6 ribaund, 5 asist),
Fatih solak 15 (16 ribaund, 3 asist),

Ted'in maç kazanma alışkanlığı olmadığından ve son dakikalarda tecrübeli oyuncularımızın varlığı ile kazandık.

Salona gelen herkese teşekkürler,Ankara'nın deplasman olmadığını gösterdik bir kez daha.

Evet tüm yazılanları okuduktan sonra bir kaç satır da ben yazayım diyorum. Tabiki izin varsa. Öncelikle anlamakta güçlük çektiğim ilk konuya gelelim. Basketbol ligi maçı neden burada oynanır. Tamam dışarıdan bakıldığında modern bir yapı olarak görülebilir. Ama şehrin neredeyse dışı sayılabilecek bir yerde olması ve salonun iç yapısı bu modern görüşü bir anda gözlerden siliyor. Maça gelecek olursak ne basketbolcularımız nede seyircilerimiz üçüncü çeyreğin sonlarına dek maçtaki ciddiyetin farkında değillerdi ve Kolej yüksek bir üçlük yüzdesiyle oynuyordu. Belki kızacaklar olabilr ama ben bugünkü seyirciyi anlamadım. Ne maç takip ne ilgi hiçbir şey yoktu hatta bir ara iş küfüre vardı ki buna sadece izleyenler değil hakem tokatlamakla ünlü bir idarecimiz bile isyan etti. Neyseki son periyotta hem oyuncu hemde seyirciler işin ciddiyetini anladılar da maçı alabildik. Kolej bu maçta aşırı bir direnç gösterdi ve daha önce de yazdığım gibi yüksek bir şut yüzdesiyle oynadılar bu da onları maçtan uzun bir süre koparmadı.Maçtan sonra Murat hocanın dedikleri niye Graves az süre aldı diyenlerin sorusunun yanıtı herhalde. Graves Zagrep maçında sakatlanmış ve riske edilmek istenilmemiş ancak iş beklenildiği gibi gitmeyince ikinci yarı oynatılarak bir risk alınmış. Diğer bir soruya yanıt ise Ziziç ve guard hakkında karar pazartesi alınacakmış guard için kulüplerle temas sürüyormuş. Başınızı ağrıttıysam özür dilerim. Herkese selamlar.

Burak Barut' Alıntı:
Mevcut ve sorunsuz kadromuzun en az 25 farkla yollaması gerektiğini düşünüyorum Bir maç daha geçti.

Zizic 6 dakika sahada yürüdü.
Ms her zamanki gibi gene yoktu.
Hüseyin?in geri dönüşü günün tek güzel tarafıydı.
Geçen sene kaybettiğimiz yerden bu sene galibiyet almak gerçekten güzel.
Ancak kendimizi kandırmamalıyız.
Eksikler var ve zamanında bu yaralara önlem almazsak kangren olma riskimiz var.
Aynen böyle işte...

simdi bir Fikstüre baktimda. bence bu Guard ve uzun isini cabuk halletmek lazim. 12 ile 15. hafta arasi muazzam bir fikstüre giriyoruz:

12. BJK-GS

13. GS-FB

14. Aliaga-GS

15. GS-Türk Telekom

özellikle 3 derbiyi bence almak lazim. BJK maglum durumu pek iyi degil. FB ve TT'yi saha avantajini kullanip ne yapip edip yenmek lazim. bunun icine PG ve uzun transferi cok önemli.

Fatih Hısım' Alıntı:
simdi bir Fikstüre baktimda. bence bu Guard ve uzun isini cabuk halletmek lazim. 12 ile 15. hafta arasi muazzam bir fikstüre giriyoruz:

12. BJK-GS

13. GS-FB

14. Aliaga-GS

15. GS-Türk Telekom

özellikle 3 derbiyi bence almak lazim. BJK maglum durumu pek iyi degil. FB ve TT'yi saha avantajini kullanip ne yapip edip yenmek lazim. bunun icine PG ve uzun transferi cok önemli.
Şu halimizle 4 maçın 2sini kazanırsak iyi iş yapmış oluruz.

Eren Aydın' Alıntı:
[quote="Fatih Hısım":2bp5u9g4]simdi bir Fikstüre baktimda. bence bu Guard ve uzun isini cabuk halletmek lazim. 12 ile 15. hafta arasi muazzam bir fikstüre giriyoruz:

12. BJK-GS

13. GS-FB

14. Aliaga-GS

15. GS-Türk Telekom

Şu halimizle 4 maçın 2sini kazanırsak iyi iş yapmış oluruz.[/quote:2bp5u9g4]

İddia ediyorum 4maçın EN AZ 3nü alırız!

Umarım Okan dediğin gibi olur ama Efes maçında aynı seti 3 defa yedik ki 9 sayı yapar bu.Telekomda fenerde böyle hücüm setleri ile oynayan takımlar ve ceza şutu atacak bir sürü oyuncuları var.Bu yüzden karamsar bakıyorum ama 4 maçı almamızı hangimiz istemez?

Eren Aydın' Alıntı:
Umarım Okan dediğin gibi olur ama Efes maçında aynı seti 3 defa yedik ki 9 sayı yapar bu.Telekomda fenerde böyle hücüm setleri ile oynayan takımlar ve ceza şutu atacak bir sürü oyuncuları var.Bu yüzden karamsar bakıyorum ama 4 maçı almamızı hangimiz istemez?
Efes maçında Cüneytte sakatlanınca oyun kurucusuz oynamıştık maçın çoğu bölümünü.Hüseyinin bu maç ile geri dönmesi ve hem fener hem telekom maçındaki taraftar desteği özellikle fener maçındaki destek Efes maçındaki destekten kat kat fazla olacaktır.

Reese de form düşüklüğü var.F.Ülkere karşı 23s 8r 7a ile oynamıştı yanlış hatırlamıyorsam,Strickland da ise tam tersi yükseliş :)))
Öncelikle yanlış anlaşılmak istemiyorum.Fakat Reese 34 yaşında,Marshall ise 20'lerde.Ayrıca Reese ilk kez bu sene bu kadar faydalı oynuyor.Ondan böyle katkıları zannedersem Aliağalı yöneticiler bile beklemiyordu.Eskiden sadece iyi bir skorer guarddı.Şimdi ise komple bir guard oldu.Fakat yaş icabıyla geç kaldı.Murat Özyer'in seçimine gelince,madem genç oyuncuda ısrar edecekti,o oyuncunun yabancıda değil,İsmet Hacıoğlundan yana kullanmasını tercih ederdim.Marshall Türk olsa bile gelişebileceği nokta ancak asıl PG'i bir kaç dakika dinlendirip 3-5 arası bir sayı ortalaması yakalamaktan öteye gitmez.Tabi GS 3-4 sene önceki hallerine dönerse başka.
Ligde şu ana kadar yara almamamız,üstelikde kötü oynarken bizim kadro kalitemizi gösteriyor.Şeker gibi rakiplerle oynadık diyenlere de katılırım ama ligde GS,TT,F.Ülker ve Efes dışındaki takımlarla diğerleri arasında bir uçurum var.Sonuçta Banvit,KSK,Antalya,Oyak gibi üst sıradakilere süpriz malubiyet aldırabilecek takımları yendik.Garip olan üçünün ikisini rahat yendik.Banvit maçındada baştan sona öndeydik.
Yapılması gereken belli.Takıma uygun bir guard alındığında çehre baya bir değişir.Ama kulislerde konuşulan umarım doğru değildir,Dalmau alınmaz umarım.İyi oyuncu ama PG değil...
Keşke Kerem olsa,ama o olmazsa Budunocts'un PG'si (Godzic olması lazım) alınsa hiç fena olmaz.Tabi kaliteli bir isim gelirse kimse hayır demez.
cagdas' Alıntı:
Arkadaşlar belki burası bunu konuşucak bi konu başlığı değil ama şunuda sölemeden gecemicem.Kendisini çok sevmeme rağmen hocamızın bazen ne yapdığını anlayamıyorum.Kendisi m.s sırf seneye türk olacak diye ve kimsenin onda göremedği ama kendisinin farkettiği cevher yüzünden GALATASARAY basketbol takımın layık görmüştür.Ama m.s gibi seneye türk statüsünde oynayabilecel ve kalitesi m.s göre tartışılmıyacak "Aubrey Reese" farketememiş yada beğenmemişdir.Bence kaleteli bir yerli uzun olan ve Türkiye milli takımında oynayan "Fatih Solak"ı takımda tutmamıştır.Fatihin hucüm yönü eksikti ama iyi bir savunmacıydı ve takımımızada renk katıyordu evet acıkcası bende böyle bir adam takıma almazdım ama eğer takımımdaysada kesinliklede göndermezdim.Ve kendi fikrimede göre takımızda cok degil fazla bir şeyde istemiyom m.s yerine Aubrey Reese olsaydı şu anda eurocupdaydık gercı bunu şimdi söylemekde kolay ama olsun :) bu iki oyuncunun sezon başındar beri performanslarıda ortada ve küçük macları saymasak bile fener macındakı oyunları sayesınde aliağa macı kazandı ve bu iki oyuncunun bir diğer euroleage takımı efes karşısındaki performansları artık yorumuda siz yapın.....

Aubrey Reese 23 (6 ribaund, 5 asist),
Fatih solak 15 (16 ribaund, 3 asist),

Okan Alaşalvaroğlu' Alıntı:
[quote="Eren Aydın":1m072sgi]
İddia ediyorum 4maçın EN AZ 3nü alırız!
[/quote:1m072sgi]

Aynen katılıyorum. Takıma güveniyorum. İnşallah yüzümüzü kara çıkartmazlar.

Kazanmak güzel.
Konuyu ben açtım,yine kazandık. 8)
Değil mi Burakcım ? =D

Kolay maçları açıyorsun Tugaycım: )
Zor günlerde bekliyorum seni :p

Fülker,Telekom maç topiclerini de ben açacağım Burak, merak etme kardeşim. =)

serdarmengi' Alıntı:
Evet tüm yazılanları okuduktan sonra bir kaç satır da ben yazayım diyorum. Tabiki izin varsa. Öncelikle anlamakta güçlük çektiğim ilk konuya gelelim. Basketbol ligi maçı neden burada oynanır. Tamam dışarıdan bakıldığında modern bir yapı olarak görülebilir. Ama şehrin neredeyse dışı sayılabilecek bir yerde olması ve salonun iç yapısı bu modern görüşü bir anda gözlerden siliyor. Maça gelecek olursak ne basketbolcularımız nede seyircilerimiz üçüncü çeyreğin sonlarına dek maçtaki ciddiyetin farkında değillerdi ve Kolej yüksek bir üçlük yüzdesiyle oynuyordu. Belki kızacaklar olabilr ama ben bugünkü seyirciyi anlamadım. Ne maç takip ne ilgi hiçbir şey yoktu hatta bir ara iş küfüre vardı ki buna sadece izleyenler değil hakem tokatlamakla ünlü bir idarecimiz bile isyan etti. Neyseki son periyotta hem oyuncu hemde seyirciler işin ciddiyetini anladılar da maçı alabildik. Kolej bu maçta aşırı bir direnç gösterdi ve daha önce de yazdığım gibi yüksek bir şut yüzdesiyle oynadılar bu da onları maçtan uzun bir süre koparmadı.Maçtan sonra Murat hocanın dedikleri niye Graves az süre aldı diyenlerin sorusunun yanıtı herhalde. Graves Zagrep maçında sakatlanmış ve riske edilmek istenilmemiş ancak iş beklenildiği gibi gitmeyince ikinci yarı oynatılarak bir risk alınmış. Diğer bir soruya yanıt ise Ziziç ve guard hakkında karar pazartesi alınacakmış guard için kulüplerle temas sürüyormuş. Başınızı ağrıttıysam özür dilerim. Herkese selamlar.
Serdar abi başımızı niye ağrıtacaksın :( verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederiz. Varlığın ile sitemizi onurlandırdın. Salı günü voleybol maçına Savaş abilerle gelme durumumuz var :) bir sorun çıkmazsa salı günü Ankara'da görüşmek üzere.

Geçen sene kaybedilen küçük maçlar neticesinde playoffa 5.sıradan girip ilk turda elenmiştik.Alpella,Darüşşafaka,Oyak yenilgileri ilk anda aklıma gelenler geçen sezondan.Bu sene tercih edilen Yugoslav kökenli oyuncularımızın takıma sağladığı en önemli katkı disiplin ve motivasyon.Bu oyuncularımızın gösterdiği performanslar sayesinde şu ana kadar bu tür maçları sorunsuz geçmeyi başardık bu sezon.

Zizic'i 6 dakika kadar oynattı Özyer gereksiz şekilde 0/1,1 top kaybı ve 2 faul.Isınırken belliydi zaten beden burada ama akıl başka yerlerde.

Onun yokluğunda Hüseyin geçen seneki performansına yaklaştı bu sezon ilk defa,dışardan biraz abarttı 0/4 ile attı ama olsun o kadar diyelim.Onun katkı vermesi çok önemli takım için.Uzunlardan devam edelim madem,Cemal bu kez istediği süreleri alamadı ama savunmada direnç gösterilen anlarda sahadaydı yine.Milli takımdan bu yana kendisinde olumlu değişiklikler var,sakatlıkların olması ona bir şans yarattı ve iyi kullandı bence bu şansı.

Milojevic ve Gurovic'i dünya gözüyle sarı kırmızı forma ile izlemek gerçekten büyük keyifti.Milojevic'in bu performansına alışkınız sezon başından beri,16 sayı 15 ribaund.Gurovic ise şu ana kadarki en efektif oyununu sergiledi diyebiliriz herhalde,3/3 ikilik 4/6 üçlük ile 18 sayı 3 ribaund 4 asist ile oynadı.Bir de istatistiklere yansımayan şeyler var ki asıl önemli olan da onlar zaten;ikisi de çok istekliydi bugün molada Gurovic'in Cüneyt'in bir hatası sonucu yediğimiz bir sayıyı anlatırkenki yüz ifadesi çok şey anlatıyordu.

Graves Zagreb maçında ufak bir sakatlık geçirmiş,sekiyordu bugün maç öncesinde.2.yarı maçın sıkıştığı anlarda riske edildi ve o da kilidi açan isim oldu.Onun penetrelerine çözüm üretemedi Kolej ve o ara maçı kopardık.

-Kolej ekibinde coach değişikliği üzerlerindeki ölü toprağını atmış haliyle ama şanssızlıkları bizimle oynamaktı;kendi ayarlarında bir takım olsa bugün galibiyet çıkartırlardı rahatlıkla.Son 3-4 dakikaya kadar skor hep başabaş gitti ama işte orada hem bizim tecrübeli oyuncularımızın çokluğu hem de Kolej'in maç kazanma becerisinden uzak olması maçı getirdi bize.

-Polat Kaya son dakikalarda Milojevic ile girdiği ribaund mücadelesinde çok kötü düştü yere ve omzu çıktı hemen önümde.Bizim sağlık ekibi müdahale etti hemen,geri taktılar omzu yerine ama çok acı çekti Polat.Bizim sağlık ekibinden uzak dur,tedavini sizin doktorlar yapsın hayatın tehlikede diye bağıran arkadaşa da epeyce güldük..

-Polat ve Bell dışarıdan 2/8 ile üçlük atınca kazanmak pek de olası değil tabii Kolej için.Bir de son haftalarda performansı yükselen bir Caner Öner vardı ama o da gününde değildi bugün.Ayakta kalmaya çalışan tek isim Quan Prowell'dı,maça çok hızlı başladı,ilk çeyrekte 10 sayısı vardı ama devamını getiremedi.

Re: TBL 8. Hafta | Casa TED: 66 ? Galatasaray: 75

İlk 3 periyot sonunda takımımız savunma adına hiçbir şey yapmayınca aklıma geçen sezon gelmedi desem yalan olur. 4. periyotun başlamasıyla takım etkili savunma yapmaya başlayınca kafalardaki soru işaretleri yavaş yavaş kayboldu ve iki takım arasındaki kalite farkı ortaya çıktı.

Hüseyin ve Milojevic´i istekli görmek çok güzeldi. Hele Milojevic´in bir ribaunt mücadelesi vardı ki anlatmazsam rahatsız olurum. Milojevic 3 kişinin arasında ribaunt mücadelesine girişti ve yerde kaldı ama pes etmedi. Yerdeyken mücadelesini devam ettirip topu takım arkadaşına kazandırmayı başarıp yeni bir hücum hakkı elde etmemizi sağladı. Ben Galatasaray formasın altında böyle oyuncuları görmek isterim her zaman.

Serdar Abi´nin taraftara yönelik sitemlerine hak vermemek elde değil. O salona gelmek bile ne kadar Galatasaray sevdalısı olduklarını ispatlıyor genç arkadaşların ancak maçtan kopuk hareket edince boşa kürek sallamış oluyoruz. Bir de Kolej´den Polat sakatlanınca ohh ohh çekenler... Ali Abi müdahale etti de yanlıştan çabuk dönüldü ve Polat soyunma odasına giderken alkışlanıp geçmiş olsun diye tezahürat yapıldı.

Sonuç olarak uzun bir aradan sonra Ankara´da erkek basket takımımızın yüzümüzü güldürmesi güzeldi. Demek ki sorun takımı desteklemeye gelen taraftarda değil, takımdaymış : )