TBL 8. Hafta | Galatasaray CC 61 - 52 Banvit

Re: TBL | GALATASARAY C.C.: 61 - Banvit: 52

Okan Alaşalvaroğlu' Alıntı:
Efes maçındada dolar salon sanırım.
İyi bir reklam yapılırsa ve takmımız böyle devam ederse :)

Efes maçına daha ohoo :) ama ben eminim ki 10 000+ oynarız o maçta çünkü hedefe daha yakın olcaz 2. devre olması seyirci sayısını yükseltecektir.

Cem Erzen' Alıntı:
Bu seneki hedeflerimiz doğrultusunda cok önemli bir galibiyet aldık. Faul yüzdemizin %18 olduğu bir maçı 9 sayılık bir marjla kazanmamız cok onemli. Haftaya aliağa da brandon hunter diskalifiye olduğu için buyuk ihtimalle oynamıcak buda bulunmaz nimet.

O gelsin bu gitsin konularına yada şu oyuncu yetersiz onun yerine geçen seneki ''x'' oyuncu olsaydı bu olurudu gibisinden yorumlar bence gereksiz. Bu takım savaşıyo, savunma yapıyo, hücumda ne gerekiyosa onu yapıyo saçmalamıyor ve her türlü desteği hakediyor. Bize düşen sabırla beklemek, başarılar bir günde gelmiyor, belki bu sene olmıcak ama seneye bu takım kilit iki takviye ile şampiyon olabilir. Örnek olarak burda sürekli eleştirilen Taylor Rochestie nin son 4 maçtır savunma da ne kadar geliştiği bu takımın daha hala potansiyelinin bana göre %70 civarında olduğunu gösteriyor.

Bu arada Josh Ship için ayrı bir parantez açılmalı, 1986 doğumlu bu oyuncu her yönüyle komple bir basketbolcu, penetresi cok dengeli ve güçlü, savunmada ayakları cabuk istekli, iki sayılık yüzdesi mükemmel, oyuncu olarak iki ve üç numara olarak çeşitliliği var, ve cok önemli bir rebound sezgisi var, eğer 3 sayılık atışalrında gelişme sağlarsa üst seviye bir euroleague oyunce olacaktır. Kesinlike uzun süreli bir sözleşme yapılmalı, hatta seneye 3 üncü sezonu olucak dolayısıyla devşirme yoluna gidilip bence türk yapılmalı, milli takım içinde cok önemli bir oyuncu olacaktır.

Son olarak maçı banvit tribünğ hemen yanımdaydı ve gördüğüm kadarıyla çoğu fb taraftarı idi ( eliyle 6 yapan gerizekalılar vardı). Bu banvite geçirmek bambaşka bir mutluluk verdi bana, bunun için emeği geçen oyucu staff herkese teşekkürler:).

o zaman Shumpert ı türk yapamazsın.kadroda sadece bir adet devşirme oyuncu bulunabiliyor.

ilk kez bir maça geç kaldım ama benim suçum yok nişanlım yüzünden :)

İlk periyod bitmek üzereydi girdik bir minübüs dolusu taraftar ile. Güzel bir taraftar performansı sergiledik. özellikle saha içi ve bizim bench arkasındaki tribünden hakemlere çok güzel tepki verildi. Bence kesinlikle yeterli değil. Orta kısımdaki taraftarımızın da bu tepkilere ortak olması gerekiyor. Zamanla hepsi olacak..

teknik konularda konuşmamızın yanı sıra sık sık taraftar performansı ve yapılabilecekler ile ilgili konuşursak takımla parelel olarak biz de üst seviyelere çıkabiliriz diye düşünüyorum..

Daha coşkulu tribünler, hep beraber..

Artık benim taraftardan yana endişem yok. Boş tribüne oynamayız evelallah. Cantu maçından sonra gittiğim bu maçta çok güzeldi benim için

fb destekli banvit taraftarı acaba Fenerbahçe deplasmanına da böyle 10 otobüs ile geleceklermidir.....

Pınar Filiz' Alıntı:
[quote="Cem Erzen":10lnu4rp]Bu seneki hedeflerimiz doğrultusunda cok önemli bir galibiyet aldık. Faul yüzdemizin %18 olduğu bir maçı 9 sayılık bir marjla kazanmamız cok onemli. Haftaya aliağa da brandon hunter diskalifiye olduğu için buyuk ihtimalle oynamıcak buda bulunmaz nimet.

O gelsin bu gitsin konularına yada şu oyuncu yetersiz onun yerine geçen seneki ''x'' oyuncu olsaydı bu olurudu gibisinden yorumlar bence gereksiz. Bu takım savaşıyo, savunma yapıyo, hücumda ne gerekiyosa onu yapıyo saçmalamıyor ve her türlü desteği hakediyor. Bize düşen sabırla beklemek, başarılar bir günde gelmiyor, belki bu sene olmıcak ama seneye bu takım kilit iki takviye ile şampiyon olabilir. Örnek olarak burda sürekli eleştirilen Taylor Rochestie nin son 4 maçtır savunma da ne kadar geliştiği bu takımın daha hala potansiyelinin bana göre %70 civarında olduğunu gösteriyor.

Bu arada Josh Ship için ayrı bir parantez açılmalı, 1986 doğumlu bu oyuncu her yönüyle komple bir basketbolcu, penetresi cok dengeli ve güçlü, savunmada ayakları cabuk istekli, iki sayılık yüzdesi mükemmel, oyuncu olarak iki ve üç numara olarak çeşitliliği var, ve cok önemli bir rebound sezgisi var, eğer 3 sayılık atışalrında gelişme sağlarsa üst seviye bir euroleague oyunce olacaktır. Kesinlike uzun süreli bir sözleşme yapılmalı, hatta seneye 3 üncü sezonu olucak dolayısıyla devşirme yoluna gidilip bence türk yapılmalı, milli takım içinde cok önemli bir oyuncu olacaktır.

Son olarak maçı banvit tribünğ hemen yanımdaydı ve gördüğüm kadarıyla çoğu fb taraftarı idi ( eliyle 6 yapan gerizekalılar vardı). Bu banvite geçirmek bambaşka bir mutluluk verdi bana, bunun için emeği geçen oyucu staff herkese teşekkürler:).

o zaman Shumpert ı türk yapamazsın.kadroda sadece bir adet devşirme oyuncu bulunabiliyor.[/quote:10lnu4rp]

Tam olarak doğru ifade edememişim soylemek istediğimi. Shipp zaten yeni düzenlemeye göre bildiğim kadarıyla 2 senesi aynı takımda olmak uzere 3 sene tblde oynamış olması gerekiyor. Dolayısıyla en erken 2012 senesinde turk olabilir. Bu sürede shumpert seneye turk olur ve iki sene yerli satüsünde kadroda bulunur. 2012 yılında ise bence tercih olarak shipp seçilir shumpertada teşekkür edilir. Tabi bunların hepsi 3 senelik bir plan dahilinde.

Engin Gurtepe' Alıntı:
fb destekli banvit taraftarı acaba Fenerbahçe deplasmanına da böyle 10 otobüs ile geleceklermidir.....

Alakası yok Fener'le falan, Bandırma'lı üniversite öğrencileri gelenler. Sinan Erdem'e de gelirler..

A.Çağlar Torun' Alıntı:
[quote="Engin Gurtepe":1dohtllk]fb destekli banvit taraftarı acaba Fenerbahçe deplasmanına da böyle 10 otobüs ile geleceklermidir.....

Alakası yok Fener'le falan, Bandırma'lı üniversite öğrencileri gelenler. Sinan Erdem'e de gelirler..[/quote:1dohtllk]

öyle olabilir ama insanların aklında 5 yıl önce olanlar olunca öyle deniliyor işte.

Maç içinde bizim seyircinin sesinden ve maçın heyecanından pek Banvitlileri duymadım. Duyduğum zamanlarda da Allahı var öyle terbiyesizlikleri yoktu. Takımlarını desteklediler sadece. Eğer takılacaksam Bandırmaya nasıl geleceksiniz gibilerinden bişi dediler sanırım maç sonu.

Bu arada bizim yönetimin onlarada maç biletini 5 lira yapmasına sevindim. Çocukla çocuk olunmaz. GS yönetimi büyüklüğünü yapmış, maç biletini herkese aynı fiyat yapmış. Darısı Banvit yönetiminin başına.

Grup içersinde çok sayıda bayanda vardı.Genel olarak oldukça efendi bir gruptu.Engelsiz aslanları alkışladılar tempo tuttular.Benim fark ettiğim toplu küfürlü bir söylemleride olmadı.Bence renk kattılar.

İçlerinde Fenerliler de muhakkak var sonucta safkan Banvit aşkıyla gelmiyorlar maçlara. Bandırma takımı oldugu için gelmişlerdir muhakkak.

Tamam 4-5 sene önceki olaylar çok saçmaydı ama Galatasarayın büyük takım olması da bunu yapmayı gerektiriyor. Karşılıklı tribün olması zaten keyifli olan maçı iyice zevkli hale getirdi.

Maç boyu programlı robot gibi '6' yapanlar vardı.Skor belli olduktan sonra ana grup FB'li kimliğini belli etti.Her yönleriyle güzel olduklarına katılmıyorum haliyle.Gereksiz hareketleri oldu dönem dönem.Yine de fazla rahatsız etmedikleri doğru.Olumsuz anlamda söylediklerimin 10 katı dahi yapılsa deplasman seyircisi istiyorum Abdi İpekçi'de.Tribün kültürünün doğasında var bu,keyif acayip büyüyor.
2 gündür doğru düzgün internete giremedim,teknik-taktik kısmı için geç kaldığımı düşünüyorum.Bu anlamda yorumlanacak,geleceğe dönük işaret olan çok şey vardı.Bu kadro yapımızla kemiksiz 3. oluruz gibi gözüküyor.Olay sete kaldığı zaman pota altında baya tatsızız.İyi bir uzun hamlesi şart final için.Ne derece mümkün bilmiyorum ama içerideki Fenerbahçe maçından önce olsun lütfen,yazık olmasın güzelim havaya.

Onur, nedir bu sendeki Banvit öfkesi? O günler geride kaldı, aş artık bazı şeyleri!.. : )

Aslında iki tezat durum var.

Birincisi Banvit tarafından yapılanların unutulmasını çok doğru bulmuyorum. Yani o günlerde yapılanlar kabul edilebilir gibi değil. Kesinlikle üzerine sünger çekilmemeli.

İkincisi ise Banvit bizim ayarımızda bir camia değil ki, onları fazlasıyla ciddiye alıp kendimize düşman ilan edelim. Bu bizim kalitemize yakışır bir durum olmaz.

Bu iki durum arasında bir tepki verilmeli. Ne onları çok ciddiye almalıyız, ne de olanları tamamen unutmalıyız. Dozajında tepkiler bence gayet iyi olur.

Hilmi Bay' Alıntı:
Aslında iki tezat durum var.

Birincisi Banvit tarafından yapılanların unutulmasını çok doğru bulmuyorum. Yani o günlerde yapılanlar kabul edilebilir gibi değil. Kesinlikle üzerine sünger çekilmemeli.

İkincisi ise Banvit bizim ayarımızda bir camia değil ki, onları fazlasıyla ciddiye alıp kendimize düşman ilan edelim. Bu bizim kalitemize yakışır bir durum olmaz.

Bu iki durum arasında bir tepki verilmeli. Ne onları çok ciddiye almalıyız, ne de olanları tamamen unutmalıyız. Dozajında tepkiler bence gayet iyi olur.
Çok güzel özetlemişsiniz durumu.Abdi İpekçi'de bir iki spontane küfürlü tezahürat dışında belirttiğiniz çizgi tutturuldu diye düşünüyorum.