TBL 8. Hafta | Galatasaray CC 61 - 52 Banvit

Re: TBL | GALATASARAY C.C. - Banvit | 4 Aralık Cumartesi 15

Ya şu orta saha faciasını bir ben izleyemedim herhalde :)

Videosu var mı ?

sırf bu maça gelmek için bazı nedenlerden dolayı gitmem gereken yurtdışı seyehatimi erteledim :)

rooster.jpg

piliç var dediler geldik... :)

Savas Karadag' Alıntı:
Cahildim dünyanın rengine kandım.

Doğarken kulağımıza fısıldadılar ki, gökkuşağı yedi, yerküre ise bin bir renk. İki adet göz verilmişti bize, bu renk çeşitliliğini ayırt edebilelim diye. Algıda secicilik yer ettiği andan itibaren gözler rehber olacaktı, renklerin dünyasında hayati yaşamaya.

Cahildik kandık.

Maviyi tanıdık gökyüzünde ve yeşili çimende, beyaz duru, siyah ise asildi. Yelpaze öyle genişti ki, turuncu portakalda, mor menekşede güzeldi.

Renkler âlemi, hayati gözleriyle görenlerin hayal bahçesiydi.

Hâlbuki bazı gönüller iki esas bellemişlerdi kendilerine, bir göz sarıyı, bir göz kırmızıyı seçerdi, varlık sarı yokluk kırmızıydı, yokluk sarı, varlık kırmızı.

Ne sarı yalnızken anlamlıydı, ne de kırmızı.

Güneş batarken kırmızıya, sonra tekrar doğarken sarıya dönmesi gibi, başlayan gün sarı, başlayan gün kırmızıydı.

Sonra sevda kapladı yerküreyi, yerküre gönülden ibaretti, pay oldu kırmızı ve sari paydaydı, bir kesrin sonucu hep mi Galatasaray çıkardı?

Artık renkler iki adet, ancak inanç tek, hedef tek, umut tek.

O maça dair yazılanlar artık tarihe düşülmüş ufak notlar, önümüzde tarihi yeniden yazma sansı, 'öteki' yi bir tarafa bırakıp, sarıyla kırmızıyla ileriye doğru bir adım atabilmek adına.

Tek ihtimali olan insanların hikâyesi mi; ?Galatasaray adının olduğu yerde her zaman umut vardır mı? yoksa hayatı sarı-kırmızı görme mertebesine ulaşmış olanlar için,?sevdayı doyasıya yaşama zamanı mı??

Yarın Banvit,
Sevdanıza sahip çıkın..

Sevdaya sahip çıkmaya gelecektim yarın ama...

Bedenim olamasa da yüreğim orada olacak.

Erhan Bey, "saha içi" olsun istemiyorsanız, resmi karaborsacı Biletix´e katkıda bulunmaya gerek yok. Biletinizi salon gişesinden rahatlıkla alabilirsiniz.

onur bey istanbul'a yeni taşındım.bundan sonra da işim gereği en az 10 sene burada olacağım.

basketbolu severim.galatasaray'ın basket takımına da özel bi ilgim vardır.ama önceden uzak bi şehirde oturduğum için anca medyadan ve bu forumdan takip edebildim takımı.abdi ipekçi'de izlediğim tek maç dee brown'un olduğu sene liderken oynayıp yenildiğimiz efes maçıydı.o yüzden salon hakkında hiçbir bilgim yok.nereden maç iyi izlenir.gişelerde bilet bulabilir miyim bilmiyroum.eğer bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

biletix'in internet sitesinde saha içi olarak 107 ve 109 görünüyor.107 pota arkası imiş ama 109 nere bilmiyorum.tribün olarak da numaralardan bişey anlamadım.varsa tavsiyelerinizi merakla bekliyorum.bir de ulaşım konusunda bilgi verirseniz sevinirim.levent'te oturuyorum.max 10-15 dk içinde zincirlikuyu metrobüs, taksim meydan, beşiktaş meydan ve mecideyeköy meydan'da olabilirim.hangi rota üzerinden gelirsem en kısa ve kolay şekilde ulaşabilirim?

Erhan Bey, Abdi İpekçi´yi tam olarak ben de bilmiyorum. İstanbul´da ikamet edenlerden birisi tarif ederse daha sağlıklı olur.

Bağırmayı düşünmüyorsanız, saha içinden alabilirsiniz bileti ama bağırmayı düşünüyorsanız saha içi pek uygun değildir FB maçları hariç.

Onur Yavuz' Alıntı:
Erhan Bey, Abdi İpekçi´yi tam olarak ben de bilmiyorum. İstanbul´da ikamet edenlerden birisi tarif ederse daha sağlıklı olur.

Bağırmayı düşünmüyorsanız, saha içinden alabilirsiniz bileti ama bağırmayı düşünüyorsanız saha içi pek uygun değildir FB maçları hariç.
Nafız Erhan Balcı' Alıntı:
onur bey istanbul'a yeni taşındım.bundan sonra da işim gereği en az 10 sene burada olacağım.

basketbolu severim.galatasaray'ın basket takımına da özel bi ilgim vardır.ama önceden uzak bi şehirde oturduğum için anca medyadan ve bu forumdan takip edebildim takımı.abdi ipekçi'de izlediğim tek maç dee brown'un olduğu sene liderken oynayıp yenildiğimiz efes maçıydı.o yüzden salon hakkında hiçbir bilgim yok.nereden maç iyi izlenir.gişelerde bilet bulabilir miyim bilmiyroum.eğer bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

biletix'in internet sitesinde saha içi olarak 107 ve 109 görünüyor.107 pota arkası imiş ama 109 nere bilmiyorum.tribün olarak da numaralardan bişey anlamadım.varsa tavsiyelerinizi merakla bekliyorum.bir de ulaşım konusunda bilgi verirseniz sevinirim.levent'te oturuyorum.max 10-15 dk içinde zincirlikuyu metrobüs, taksim meydan, beşiktaş meydan ve mecideyeköy meydan'da olabilirim.hangi rota üzerinden gelirsem en kısa ve kolay şekilde ulaşabilirim?

evet arkadaşlar söz sizde o zaman;)

Levent'te oturuyorsanız oradan Gayrettepe ya da Mecidiyeköy Metrobüs'e geçin.

34 numaralı metrobüse binip Topkapı durağında inin.

İndikten sonra surları görürsünüz, o tarafa doğru yürüyün. Metroyu filan görürsünüz zaten, metroyu biraz geçtikten sonra salona giden küçük minibüsleri görürsünüz.

Yürümeyi severim diyorsanız da yaklaşık 20-25 dakika surlara paralel yürüyerek salona ulaşabilirsiniz.

Mecidiyeköy'den Zeytinburnu otobüsü var ona biner şöförede İpekçi'ye gideceğinizi söylerseniz sizi salona 5dk mesafedeki durakta indirir...
Metrobüs fetişizmine girmeye gerek yok...:)

bilet numarasıda önemli birşey değil tabi saha içi bileti değilse turnikeden geçilmediği için bilet olsun çamurdan olsun...

Onur Yavuz' Alıntı:

Çok yaraladı bu lafların beni Onur :)

Sühan Cem' Alıntı:
[quote="Onur Yavuz":1uxtjlbd]

Çok yaraladı bu lafların beni Onur :)[/quote:1uxtjlbd]
Bence yaralamaz Sühan abi.Dinime küfreden müslüman olsa mevzusu :p

İnşallah Bir basket maçında yakalarım Onur'u da tüm saha içi tribünleriniprovoke ederim :)

Hayır mevzu o değil en zor görev bize düşüyor takım maçta geride, molada geliyor hadi bakalım kalk ayağa, gaz ver "hadi olacak bu iş" de. Takım önde molaya geliyor, kalk ayağa "rahatlamayın maç bitmedi hadi aslanlar" de. :)) Otur kalk otur kalk diz bağlarım çözüldü ;)

Sühan Cem' Alıntı:
[quote="Onur Yavuz":q4887rp9]
Çok yaraladı bu lafların beni Onur :)[/quote:q4887rp9]
Sühan, anlaşılan fena pot kırdım. Kıvıracak bir tarafı da yok ki. Saha içinden kombine alanları düşünmemiştim yazarken. : )

Yiğit, zamanında maçtan dönünce, "sende hiç akıl yok mu, sesin kısılıncaya kadar bağırılır mı" tepkileri alırdık evden. Biraz durulduk, gençlerin diline düştük. : )

2 ayağımı da doğru düzgün basamıyorum ya bacak hareket etmiyor resmen şaka gibi ve maça gelemeyeceğim sanırım. Bu maça denk gelmeseydi bari. Ayrıca Mecidiyeköy'den 93 m ile gitmeyin çok beklersiniz gelmesini , çok beklersiniz kalkmasını , çok beklersiniz varmasını. İnin Metrobüsten topkapıda atlayın minibüse gidin en rahatı trafik yok birşey yok.

Maç saatini bekliyoruz..En önemli maçlarımızdan biri..
Zor ve sıkı bir maç olacağa benziyor..
Ermal'a, Andric'e ve özellikle Rancik'e çok iş düşecek..

Havada intikam kokusu var!!! Sezonun bizim açımızdan en önemli hedef ve mesaj maçı.Bu sene çok şükür daha maç kaçırmadım baskette her maçı izledim her maçtan da çok büyük zevk alıyorum bu takım desteği çok hak ediyor.İzmirden tüm enerjimi göndereceğim bugün şu piliçlere hadlerini bildirmemiz gerekiyor.Salonda en az 5000 seyirci olması lazım saat de müsait futbol takımının maçı da deplasmadnda her şey müsait.Ribandlara iyi konsantre olursak maçı almamız gerek takım çok iyi form tuttu.Andric'in faul problemine girmemesi gerek. Lance'e de çok dikkat etmek lazım.Davis'i Shumpert yada Rancik ile eşleştireceğiz sanırım.Onların savunması da çok çok kritik olacak.Kilit bu eşleşmede bence.

Sühan Cem' Alıntı:
Geçen sene biz küme düşelim diye ellerinden geleni yaptılar. Bazı maçlara yedek akdro ile çıktılar. Banvit kesinlikle sempatimi toplayacak bir takım değil. Orhun Ene de benim için ilah iken artık nefret edilesi boyutta biri.

Çok haklısınız...
Aynen böyle yapmışlardı....
Yıllar önce de play out maçlarımızda yapmadıkları kalmamıştı bu sabıkalı takımın ne sempatisi duyacağız....

merhaba arkadaslar suanda yurtdisindayim,bu sebeple maci tvden takip edebilme sansim yok,simdiden macin hangi linklerden takip edilebilecegini bilen ve soyleyebilecek arkadaslar var ise cok makbule gececek,lutfen bilenler varsa paylassin yada mac baslar baslamaz izleyen arkadaslar varsa paylasirsa cok sevinirim...