TBL 8. Hafta | Galatasaray CC 76 - 86 Tofaş

Re: TBL 8. Hafta | Galatasaray 76-86 Tofaş

Karanlık cumartesi

Galatasaray 1 - 3 İstanbul BŞB
A2 Ligi | Galatasaray 0 ? Beşiktaş 1
Galatasaray 76 - Tofaş 86

yarına Allah Kerim..........

Bu durumda olmamızın tek sebebi yönetimdir.Basketbol ve voleybol takımlarımıza layık gördükleri idari,teknik ve oyuncu kadrosu,Türkiye'nin en fazla taraftar sayısına sahip böyle bir kulübe yakışıyor mu?Daha ilk yarıların yarılarında erkek basket takımımız küme düştü,bayan basket takımımız şampiyonluğu kaybetti,erkek voleybol takımımız 8.durumda ve bayan voleybol takımımız da F.Acıbadem'in başrol olduğu ligde figüran durumda.Daha da fazla yoruma gerek yok.Demek ki bizler buna layığız.

Bu maçı kaybettiler diye takıma sayacak sövecek halim yok. Şu durumda kim olursa olsun bundan iyi oynayamaz. Kimse KSK maçından bahsetmesin 25 hücum ribandu verip de maç kazanmak binde bir olacak birşeydir. Takımın eli ayağı tutulmuş vaziyette ve tahkim kararını açıklayana kadar kaybedilmiş her maç oynanarak değil psikolojik durumdan kaybedilmiştir...

direk rakibimize sahamızda yenildik.eğer ligde kalacaksak,ceza makul seviyeye inmeli,acil olarak kaliteli 2 uzun 1 de guard alınmalı.(geç bile kalındı) neyi bekliyorlar bilmiyorum.hayati maçlar bunlar.silkelenip kendinize gelin işbilir idareciler ! takım düşüyor alo !

Bence kendimize baskette destekleyecek sarı kırmızı bir takım bulalım bu yıl için..

Tahkim haftaya cuma karar verecek. O zamana kadar transfer ve yol haritasi yapmak mumkun degil. Eger tahkim cezayi onaylarsa zaten takim kume dusmus demektir, yok cezalar hafiflerse bence ona gore hemen takima gerekli mudaheleler olacaktir.

Gelelim Tofas macina: Bence bu serde hayir olacak. Yani tahkim bu yenilgimizden sonra psikolojik olarak bizi kumede tutmak icin cezayi kesin indirecek.

Kenan Sarioglu' Alıntı:
Tahkim haftaya cuma karar verecek. O zamana kadar transfer ve yol haritasi yapmak mumkun degil. Eger tahkim cezayi onaylarsa zaten takim kume dusmus demektir, yok cezalar hafiflerse bence ona gore hemen takima gerekli mudaheleler olacaktir.

Gelelim Tofas macina: Bence bu serde hayir olacak. Yani tahkim bu yenilgimizden sonra psikolojik olarak bizi kumede tutmak icin cezayi kesin indirecek.

bi mac daha kaybedersek zaten silmesin kalsin hamam parasi olsun Turgay a

Hadi tahkim tufanın cemal'in cezsını kaldırdı? o zaman ne olaacak kaçırılan 4 maç. cezayı 1.5 günde verenler tahkimini 2 haftada toplayamadılar.

Arkadaşlar iyi günler,
Bu platforma ilk defa katılıyorum.Tofaş maçı ile ilgili büyük bir detay gözden kaçmış.Biliyorsunuz maçın büyük bölümünde hep geriden gelip,bir tek oyuncunun olağanüstü savunması ve top kapmaları ile,rakibe yetişmeye çalıştık.Bu oyuncu Evren Büker'di.4.çeyreğin daha 3.dakikasında,yani maçın bitmesine daha koca bir 7 dakika varken,4.faulünü aldı.Evimin salonunda dört dönmeye,ekrana bağırmaya başladım.''Çıkar şunu hoca,5.faulünü alacak.Dinlendir,maçın sonuna doğru tekrar sokarsın diye.''Akdağ ve tüm teknik heyet atladı ve Evren 1 dakika sonra 5.faulünü aldı.Yani daha maçın bitmesine koskoca 6 dakika kala.Niye atladı diyorum.Zira,koç 5.faul çaldığında,başka bir oyuncuyu değiştirmeye kalktı.Hakem Evren'e çık dediğinde şaşırdı ve itiraz edip skorboard'u gösterdi.Tüm teknik heyet şakınlık içinde itiraz ediyordu.Zira Evren'in sırt numarası 16 idi,ancak skorboard 15 numaraya kadar ayarlanmış ve Evren'in sayıları ile faulleri 15 numaranın yanına kaydedilmişti.Dolayısı ile Evren dahil tüm benç ve teknik heyet skorboard'a bakıp 16 numaranın istatistiklerini görmüyorlardı.Bu affedilmez bir kenar yönetim hatası idi.Kenarda elinde defter,kalem,yaz boz tahtası tutan kravatlı ulemalar,ne işe yaradıklarının bilincinde olmadan maçı seyrediyorlardı.Bilmem faydası olur mu ama ben Galatasaray'ın yerinde olsam,maçın kasetlerine dayanarak,skorboard yanlışını öne sürerek maçın tekrarını isterdim.Galatasaray'a maçı bu teknik ve idari sorumsuzluk kaybettirmiştir.
Sevgi ve Saygılarımla
Can Tengizman

Can Bey,

Öncelikle hoşgeldiniz.

Bahsettiğiniz çok öenmli bir ayrıntı. Maçı izlemediğimden haberim olmamıştı, kenar yönetim büyük hata yapmış. Kendi tuttukları istatistiklere bakmaları gerekirdi. Sebebi de şu:

Ahmet Cömert'te scoreboard'ta faullerin gösterildiği kesimde numaralar scorboardun üstüne 4'ten başlayıp 15'e kadar yapıştırılmış durumda. Yani elektronik değil. Şahenk'te de numaralar yapıştırılmıştı; ama her maçtan önce ilgili kısımdaki numaralar o günkü kadrolarda kaç sırt numarasına sahip oyuncu varsa ona göre değiştirilirdi. Cömert'te öyle bir durum olmayınca sırayla fauller işaretleniyor diye tahmin ediyorum.

Emre Bey iyi günler,
Hoşbulduk.Teşekkür ederim.
66 numaralı formayı giyen bir oyuncunun skorboard'da,istatistiklerini 4 ila 15 numara arasında nereye yazıldığını ezberlemesi gerekiyor demek ki.Maça konsantre olmuş,saniyenin 10 da biri kadar bir zamanda kaç faul aldığını öğrenmek için skorboard'a göz atacak bir oyuncunun bu bilmeceyi çözecek
vakti yoktur.Yıldız takım seviyesinde bile yapılmayacak bir hata yaptı kenar yönetim ama kendilerine de fazla yüklenemiyorum.Beraber atandıkları menecerin görevine bir hafta içinde son verildi.Sıranın kendilerine ne zaman geleceğini bekliyorlar.Federasyon başkanı ile Galatasaray meneceri ölüm küslüğü içindeler. Galatasaray'a tarihinin ilk ve en ağır cezası verilmiş.Sahtekarlık suçlaması ile.
Federasyon başkanı borçları yüzünden haciz üstüne haciz yiyor.Yurt dışına çıkma yasağı var.2010 dünya kupasına ev sahipliği yapacak sporun rezilliğine bakın.Tahkim'den beklediğimiz hafifletilmiş cezalar çıkmazsa,Yönetim kurulumuzun takımı ligden çekmesinin en doğru karar olacağını düşünüyorum.
Hatta ben,bu kararın olayın ertesi verilmesini daha etik buluyordum.
Galatasaray gibi bir dünya markasının her maçı küme düşme stresi ile oynaması
doğru değildir.Madem sahtekarlık yaptık.Seneye 2.ligden onurumuzla,şerefimizle başlarız diye düşünüyorum.