TBL 8. Hafta | Galatasaray CC 76 - 86 Tofaş

Re: TBL 8. Hafta | Galatasaray 76-86 Tofaş

Yazıklar Olsun Galatasaray'ı Amatör Branşlarda bu günlere getirenlere.Bizler Her Branşta Şampiyonluğa oynayan bir Galatasaray görmek isterken karşılaştığımız tabloya bak gerçek'ten bu tablo'da eseri olanlar utanmalı.

Bugün galibiyet bekliyordum açıkçası takımdan. Çok üzgünüm. Şube yönetimi sayesinde kendi ipimizi çektik, tam krizi aştık derken saçma sapan kararlara kurban gittik. Yazıklar olsun.

Tahkimden nasıl bir karar çıkar bilmiyorum ama çok çok zor artık ligde tutunmamız.

Bugun erkek basketbol takımımızın durumunun tek sorumlusu başta eski sube sorumlusu yiğit şardan olmak uzere tum mevcut galatsaray yonetim kuruludur. Bu kadar plansız olursa sube ve sube sorumlusu sadece gostermelik olarak fb macında sov yapmaya gelip takımda ne olup bittiği ile ilgilenmez, kapasiteleri bu klupte calışmak icin yeterli olmayan profesyoneller secer ise sonucta bu sekilde olur. İki hafta once gelen genel menajeri neden kovuyosun sonra da oyunuculardan basarı bekliyosun. Huseyini elinden yok yere kacırıp 3+2 de dogal olarak patlıyosun. Bugun yenilmemiz cok normal cunku karsımızda profesyonel bir organizasyon vardı. Butcesi dogrultusunda cok dengeli kurulmus, belli bir suredir beraber oynayan, koçun uzun bir suredir gorev basında oldugu bir takım. Galiba basketbolda cok daha karanlık gunler bizi bekliyor.

Murat Kaya'nın İstatistikleri
25 Dakika Oyunda Kalmış
0/1 İki Sayılık
1/6 Üç Sayılık
4 Top Kaybı

Tüm Tepkiler Haklı ona yönelik.

Birde Wilkinson'a bakalım 2 maçtır çok formda.

35 Dakika Sahada Kalmış
5/9 İki Sayılık
1/1 Üç Sayılık ( Murat'ın 6 tane'de 1 kere yaptığını o bir kere'de yapmış )
12/12 Serbest Atış ( Müthiş bir istatistik hele uzun oyuncu için süper bir oran )
Bunun Yanında 10 Ribaunt Almış 5 tanesi hücum ribaunt'u.
*Hiç Top Kaydı Yok,2 Top Çalması var ve son olarak 1'de Blok yapmış.

Wilkinson'u ayakta alkışlamak gerek son 2 maçtır gerçekten çok formda keşke daha kaliteli yerli oyuncularımız olsaydı bu tür maçları kazanırdık o zaman.

Ni ye bütün suç Murat'a atılıyor ki.. Bugün Rancik ve Jasaitis de döküldü. Tabi genelde takımı sırtladığı için bu ikili kimse birşey demiyor. Rancik'in yaptığı 5 top kaybını Wilkinson yapsa gönderin gönderin der herkes... Bazı oyuncularımız gününde olsaydı bu skor çok daha farklı olurdu..

Can, Caner ve Polat üçlüsü de kısa zaman içinde gönderilirse kulübün menfaatine olur bence..

her yenilgide murat kayayı eleştirmek dorumu arkadaşlar??can akın dediiniz adam bu gün çok kotuydu mesela ona neden yuklenılmıyo???jasa ve rancikde kotuydu yenilgi olduysa bi oyuncuya yuklemeyelim arkadaşlar lütfen

rancik,jasa ve mike laf söyleyen çarpılır herhalde bugüne kadar takımı sırtladılar yüreklerini koydular ....onlarda şaşırdı 3 günde bir yeni yönetici ,3 günde bir yeni koç ,seyircisiz maçlar,berbat salon ,kendilerine set çizlmemesi,alın teri ile kazandırdıkları maçların yok sayılması ,hala fener maçının primlerinin ödenmemesi ,5 numara eksikliği ,türk oyuncuların vurdum duymazlığı ;ne yapsın bunlar 3'ü de euroleague oyuncusu isterlerse giderler umurlarında olmaz ama söz verdiler takımı kurtarmaya bir maç tek hanede kaldı diye bir şey denemez herhalde asıl sezon başından beri çift hanelere çıkamayan türk oyuncularımıza ne demeli ;oyuna gir salla 2 üçlük yap 2 faul ve top kaybı git benche havlu salla.

elimizdeki yerliler murat evren can başka yok transfer yapılana kadar bu 3yle oynucaz başka çaremiz yok..jasa son maçta 40dk oynadı yoruldu rancikde yoruldu mike ve was iyiydi ama yerli 3 lü 16da kalınca olmadı haliyle yapılacak bişey yok elimzden bişey gelmiyo 3 yerli 4 yabancıyla idare etmekten başka çaremiz yok

Tüh çok kötü oldu bu mağlubiyet.. Hafta içi yaşanan olaylar takımı kötü etkilemiş olmalı.. Resmen kendi kuyumuzu kendimiz kazıyoruz.. Bu maçı telafi etme şansımız vardır inşallah..

Ş.Saadet Ünal' Alıntı:
Tüh çok kötü oldu bu mağlubiyet.. Hafta içi yaşanan olaylar takımı kötü etkilemiş olmalı.. Resmen kendi kuyumuzu kendimiz kazıyoruz.. Bu maçı telafi etme şansımız vardır inşallah..

-5 geri alınmazsa yok gibi birşey :)

Bu maça dair söylenecek okadar çok şey varki ancak gereksiz gerçekten,
Takım savunması denilen hiç bir şey yok,adam gibi bir hücum setimiz yok neyin eleştirisini yapayım şimdi...

Sabri'den Cafu olacağına inanırım ama Murat'tan bir halt olacağına artık inanmam arkadaşlar.

maçı izleyememiştim. iyiki de izlememişim. murat konusunda görüşlere katılıyorum türk oyuncularımıza bakıyorum, can ve cemal(onlarda yedek olur) belki birzda evren,onun dışında hedefi olan bir klübün ilk beşi olabilecek bir oyuncu yok.

Bazı yorumları görüyorum tahkimde karar bozulmassa düşeriz denilmiş...Arkadaşlar bu karar bazulmassa Tofaş maçını kazansaydın bile paşalar gibi düşerdin...Yani Tofaş mağlubiyeti ligde kalmamız veya düşmemiz konusunda çokta belirleyici değildir...Eğer bu kararlar değişmesse düşmemiz kesindir zaten...Acı olan durum bu maçı kaybetmek değil şubenin içine düştüğü bu içimizi karartan durumdur...Başımıza talihsiz bir olay geldi kabul ediyoruz ancak bunca zamandır bu durumun içinden çıkamamak,hala bunu izlemek nasıl bir basiretsizliktir anlamıyorum...Hakikaten düşündükçe içim kararıyor...
KARANLIK,KAPKARANLIK ULAN!
YA IŞIK TUTUN YADA HUZUR VERİN!

Semih Nisanci' Alıntı:
Bugün galibiyet bekliyordum açıkçası takımdan. Çok üzgünüm. Şube yönetimi sayesinde kendi ipimizi çektik, tam krizi aştık derken saçma sapan kararlara kurban gittik. Yazıklar olsun.

Tahkimden nasıl bir karar çıkar bilmiyorum ama çok çok zor artık ligde tutunmamız.
Evet mağlubiyet ağır teknik yoruma gerek yok rakiplerinin farkla yendiği düşmemeye oynayan vasat bir takıma yeniliyorsun hemde açık farkla diyecek pek bir şey yok bu Türk oyuncuları seçen eski teknik yönetimin basketbol bilgisini yadsıyorum..
Hemen bir mağlubiyet ve takım düştü, ceza verildiğinde 24 maçı vardı bu takımın ve ligde kalması için bu maçların 19-20'sinin kazanılması gerekmiyormuydu?
Daha 3 maç geride kaldı bunlarda 1 galibiyet 2 mağlubiyet alındı geride daha 21 maçın 17'sini almak gerekiyor evet bu kadroyla çok zor bu da madalyonun diğer tarafı..
İş işten geçmeden acil bir 5 ve 1 numara almalıyız (Dipnot:Tahkim kararı da kesinleşmeden almayacağız gibi de görünüyor). Bunlarda muhtemelen yabancı olacak..
Geçici transfer dönemiyle ilgili bir duyuruysa bulamadım bu sezon için(özellikle serbest kalan Türk oyuncular için), ama her sezon olduğu gibi tahminimce bu sezonda aralık ayı 2.haftası gibi başlar 2010 ocak ayının 2.haftası gibi biter diye düşünüyorum eğer kurallar bu yıl değişmediyse..
Murat Kaya geldiğinden beri istenileni veremese de takımın ona uzun vadede ihtiyacı olacağını, Caner T.'na daha fazla şans verip 4-5 maç bench'e çekildikten sonra kendine geleceğini düşünüyorum. Polat K. ve hangi akla hizmer alındıysa Eren B. serbest bırakılıp Mustafa Abi, Fatih Solak kadro derinliği için ideal gördüklerim, Antonio Graves ve Dwayne jones veya John Bryant yabancı beklentilerim..
Suların bir türlü durulmadığı Basketbol Şb'de umarım tüm belirsizlikler bir an önce ortadan kalkarda, özellikle Türk oyuncular kendilerini daha rahat hissedip yapmaları gerekenleri yapmaya başlarlar..

Ali Bozgeyik' Alıntı:
Bazı yorumları görüyorum tahkimde karar bozulmassa düşeriz denilmiş...Arkadaşlar bu karar bazulmassa Tofaş maçını kazansaydın bile paşalar gibi düşerdin...Yani Tofaş mağlubiyeti ligde kalmamız veya düşmemiz konusunda çokta belirleyici değildir...Eğer bu kararlar değişmesse düşmemiz kesindir zaten...Acı olan durum bu maçı kaybetmek değil şubenin içine düştüğü bu içimizi karartan durumdur...Başımıza talihsiz bir olay geldi kabul ediyoruz ancak bunca zamandır bu durumun içinden çıkamamak,hala bunu izlemek nasıl bir basiretsizliktir anlamıyorum...Hakikaten düşündükçe içim kararıyor...
KARANLIK,KAPKARANLIK ULAN!
YA IŞIK TUTUN YADA HUZUR VERİN!

Ne anlatmak istedin bu post'ta ben anlayamadım acıkcası...

Şu olaylar bize "kral çıplak" deme imkanını verdi aslında, takımın durumu zaten iyi değildi. sezon başında da bilyorduk şimdi de biliyoruz. Tofaşı yensek de biliyırduk yenilsek de. ceza alsakda kötüydük almasak da. GS gibi bir klübün yerli oyuncularına bir bakarmısınız. hepsi iyi niyetli ama iyi niyet basketbolda yetmez.Unutmamalı ki Bu ligde şampiyon olmak istiyorsan yada kafaya oynamak istiyorsan, rotasyon için en azından, yerli oyuncularının iyi olması lazım.

Cafe Crown'la buraya kadar deyip sezon sonunda Efes Pilsen yada Türk Telekom'la birleşelim.Başka türlü kurtuluş yok.