TBL 9. Hafta | Galatasaray CC 81 - 68 Kepez Belediye

Re: TBL 9. Hafta | Galatasaray-Kepez Bld. 81-68

Kötü oynadık,rakibin iyi filan olduğu yalan 2 oyuncuyla 40 dakika geçirmeye çalışan oldukca vasat bir takım...Oyun kurucusu zaten evlere şenlik...Buna rağmen iyi oynamayamadık organize olamadık,rakibi ezemedik...Neyse bu kadar olumsuzluğun arasında galibiyet herşeye rağmen güzel...

Ben savunma anlamında kötü olduğumuz kanısında değilim.Madem kötü savunma yaptık,20'e yakın top çalma istatistiğini yanlışlıkla mı yazdılar?
Hücum anlamında Hüseyin kendini buluyor ama halen organizasyonlar yeterli değil.Gurovic kendine pozizyon hazırlandığında ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu gösterdi.Bugün savunmada da oldukça istekliydi.
Fakat değerlendirme yapılacak maç bu değil.Rakip birtek Martin ve Traylor'ın eline bakan bir takımdı.Martin ne yaparsan yap her maç hanesinde 10-15 sayı garanti bir oyuncu.Çünkü her üç topun birini takımda o kullanıyor.Yetneklide bir oyuncu.
Atkins ilk maçında iyiydi.Çok tecrübeli ve gerekli anlarda sorumlulk alan bir oyuncu.Alışınca yararlı oalcaktır.Fakat daha söylentiler varkende yazmıştım,şutu istikrarsız.ama boş kalınca da kaçırmaz.Bu arada eurochallanege'da (gerçi takım o kupayı önemsemiyor bu her halinden belli) halen 2 ABD'li kuralı varsa Polonya vatandaşı olduğu için AB statüsünde de oynayabilecek.
Graves iyi oynuyor ama bence fazla zorluyor.Cüneyt'i uzun zamandır ilk kez beğendim.Atkins'in gelişi belliki onu rahatlattı.Hücumda hiç gereksiz zorlamadı.Umarım böyle devam eder.
Badalonada'da Bonsu gittiğine göre,bizden Zizic artık kesin gidecek(belki gitmiştir,birkaç gündür takip etmiyorum)Zizic'in yerine forumdaki yorumlara katılıyorum,en iyi altenatif Austin gibi duruyor...

Murat Özyer bizde görev aldığından beri Mitchel, De Brown,Ms ve Atkins
dördüncü oyun kurucusu bana göre Atkins diğer üç oyun kurucudan daha kaliteli gözüküyor.Ms varken sahada dört kişi oynuyordu şimdi sahada beş kişiyiz.

Atkins 2 günlük antrenmanla çıktığı maçta ms'in üstüne ilaç gibi geldi bana.
Atkin'in yüzünde sürekli bir bitkinlik vardı bu beni tedirgin etti biraz ama maç içinde gayet hareketliydi.Rakipten bir kaçtane top çaldı hızlı hareket etti.Şutu 2 atışı dışında son derece düzgündü.

3.perdiyodun başına kadar seyredebildim maçı.Oyuncularımız çok mu rahattı yoksa tüm yapabildikleri bu mu pek anlayamadım.Athinsi izlediğim süre boyunca iyi buldum en azından birşeyler yapmaya çalıştı.

Kepez'in tıraktörü iyiydi bu maçta.O cüssesine rağmen çabuk dönüşler yapabiliyor.Biraz kilo verse çok iyi bir oyuncu olabilir ama yaş geçmiş artık.

Çok dikkatle izlemedim maçı çok bir yorum yapmayacağım.Ama fülkerin puan kaybettiği bu haftada kazanmamız çok iyi oldu.

Mümin Yavaş' Alıntı:
Kepez'in tıraktörü iyiydi bu maçta.O cüssesine rağmen çabuk dönüşler yapabiliyor.Biraz kilo verse çok iyi bir oyuncu olabilir ama yaş geçmiş artık.

Daha 31 yaşında çokta geç değil sonuçta basketi baştan öğrenmicek.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
[quote="Mümin Yavaş":1pgvmq40]Kepez'in tıraktörü iyiydi bu maçta.O cüssesine rağmen çabuk dönüşler yapabiliyor.Biraz kilo verse çok iyi bir oyuncu olabilir ama yaş geçmiş artık.

Daha 31 yaşında çokta geç değil sonuçta basketi baştan öğrenmicek.[/quote:1pgvmq40]

31 yaş çok geç değil haklısın tabi ama.31 yaşından sonra kilo verip form tutmak gerçekten çok zor.Özellikle böyle iri yapılı bir adam için.

Çok zorlanıcağını zannetmem böyle bir kararı olursa zira NBA'de oynamış profesyonel bir oyncu.Oynarken kademeli kilo verirse form kaybı yaşamaz.

rakibin zayıf oluşuda bizim oyuncularda motivasyon sıkıntısı yaratabiliyor...

maçla ilgili sadece atkins'in takıma katkı yapacağının belli olması dışında yorum yapılacak çok bir şey yok sanırım...

sonuçta kazandık ve 8-1 yaptık...

Atkins'i beğendim.Takım olarak zaman zaman iyi savunma yaptık.Graves bugün günündeydi.Ligde iyi gidiyoruz!Böyle devam...

maç güzel gecti salona girdigmiz ısınma anlarında elektrikler kesildi.ilk defa maca gitmek nasip oldu bana ama salonu begenmedim acıkcası bayan basketbol takımının oyucularından augustus ve ışıl alben salondaydı destek vermeleri hoştu bu arada rashidin uyum sorunu cekecegni sanmıyorum takıma ısınmış bence en begendigim oyuncu graves 8)

Kepez iyi bir takım önce bunu belirteyim, süpriz maçlar kazanacaklar demedi demeyin!

Atkins'i gerçekten çok beğendim, çok faydalı olacak bence, şutları çok düzgün ve ne zaman atacağınıda çok iyi biliyor, savunmada ise gayretli gördüm, fakat beni en çok mutlu eden özelliği, Graves ile yaşadığı uyumdu, oyundayken sürekli Graves'i yönlendirdi, hem pasları ile hemde sürekli konuşarak ne yapması gerektiğini, nasıl yapması gerektiğini anlattı(bunları kameralar gösterdimi bilmiyorum)

Malik'ten sonra bence aradığımız adamı bulduk, keşke biraz genç olsaydı!

Şimdi bir maçlar hemen coştuğumu düşüneceksiniz ama ben attığı sayılar için yazmadım bunları, benim gördüğüm saha içinde oyun bilgisi ve yetenekleri ile liderlik vasıflarına sahip olmasıydı, inşallah utandırmaz beni!

Zizic belirsizliği ile beraber takımda 5 numara eksikliği bariz gözüktü, Traktör resmen dağıttı bizi pota altında, allahtan yorulduda etkisizleşti aksi taktirde çok daha fazla sıkıntı yaşayabilirdik.

Bence bizim takımın kadro olarak 2 eksiği kaldı, sağlam bir yabancı 5 numara, yerli bir 3 numara!

Bu transferleride gerçekleştirebilirsek geriye kalan şeyler eldeki malzemeden iyi bir takım kimyası çıkarmak, yönetim olarak oyunculara olan sorumlulukları aksatmamak, ve taraftar olarak bizlerin takıma desteğimizi arttırmamız!!!
Birde formül yazayım, yönetim becerisi+teknik ekip becerisi+taraftar desteği=şampiyonluk!

Herkese iyi geceler:)

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Kepez iyi bir takım önce bunu belirteyim, süpriz maçlar kazanacaklar demedi demeyin!

..

Evet,Kepez'in maç kazanması gerçekten sürpriz olur.
:shock:

Ligde yürümeye devam herşeye rağmen.

Takımı begendim bugun. Ayrıntılara girmeye niyetim ve vaktim yok. Atkins katkı verecek gibi, savunması da iyi olursa dıs oyuncu iihtiyacımız kalmayabilir.

Dikkati mi ceken nokta, Milo-Bavcic Traylor-Huseyin eslesmeleri sorunu gosterdi. Ribaund istatistikleri de cabası. Zizic kalsaydı da bunu engelleyemezdi. İçeriye kesinlikle undersize olmayan, post sutunu falan gectim, hucumda ve savunmada pota altını domine edebilecek biri gerekli. 4 numaradan cok en azından 4,5 biri. Gaines de buna cozum olamaz bence. Bugun Gaines olsaydı, Traylor'ın arkasında durabilir miydi, sanmam.

İyi bir uzunla seyretmesi zevkli bir takım ortaya cıkar.

"Kim küme düşer" adlı konuda site üyeleri tarafından bir oylama yapılmıştı. Kepez düşmeye yakın 7.takım olarak görülüyor. Karşıyaka, Oyak, CASA, Erdemir, Aliağa ve Darüşşafaka için daha çok oy kullanılmış düşmeleri yönünde. Üstelik ankete Selçuk yazılmamış. Fenerbahçe'ye de oylar verilmiş ama geyik olduğu için onu yazmadım. Kısacası Kepez'in küme düşeceğini çok az kişi düşünüyormuş. Yani böyle küçümsemelere gerek yok.

Amacım savunmak değil çünkü Kepez düşer diyen 4 kişiden biri de benim :)

Küçümsemek değil olay ki geçen sene bu ufak maçlar yüzünden playofflara istediğimiz yerden ve saha avantajı ile başlayamadık.Bu sene Avrupa basketbolunda isim yapmış oyuncularımızın da katkılarıyla ki en çok disiplin ve motivasyon konusunda bunu söyleyebiliriz bu maçları rahat kazanıyoruz.

Anket düzenlendiğinde forumda aktif olarak yazmıyordum.. :) Ama Kupadan önce Mustafa Erkoç Turnuvasında Kepez'i izledikten sonra lig için pek de umutlu değildim onlar adına.

Haftaya Kepez-Erdemir maçı çok çekişmeli bir maç olacaktır,oradan da bir galibiyet çıkaramazlarsa işler epey karışır onlar adına.

Atkins konsunda önyargılı biri olarak herhangi büyük bir maçta izlemek sonra değerlendirmekte yarar var diyorum şu anda,çünkü 1 günlük anteramanla sahadaki uyumu beni biraz utandırdı...İnş.yanılırım iyi çıkar,banada noldu apıştın göndermesinde bulunur...Tabiki bu gönderme tamamen hayali tanıdığım filan yok yani...

gecen sene bu maclarda cok kazaya ugradik unutmayin. peki neden?? oyun kilitlendigi zaman bisey yapamiyorduk. bu sezon Graves aliyor sazi eline krutariyor bizi. hem atiyor hem attiriyor. bir kere durmadan penetre ederek rakipte direnc filan birakmiyor. ee Gurovic, Dejan, Hüseyin ve Cücü gibi tecrübeli ve oyunu bilen oyuncular oluncada isi bitiriyoruz. ufak tefek eksikler var. onlari halledersek takimdan ümitliyim.

5 numara sıkıntımız çok açık göze çarpıyor.

Atkins çok faydalı olacağını belli etti.Murat Kaya ve Polat'da artık yavaş yavaş süre almaya başlarlar.

Bence kadro olarak sadece Zizic yerine yabancı bir 5 numara bizi şampiyonluğun çok önemli adaylarından biri yapaak hatta favoriler arasına sokacaktır.