TBL 9. Hafta | Galatasaray CC 81 - 68 Kepez Belediye

Re: TBL 9. Hafta | Galatasaray-Kepez Bld. 81-68

Macin Adami Gravesti.Turkiyeye Naumoskiden sonra gelen en iyi basketbolcu.Bunu rahat ve net olarak soyluyorum.Su an koy Gravesi Panathinaikosa mac basina 20 sayi rahat atar.Graves bana Olympiakoslu Lynn Greeri hatirlatiyor.Ayni ozelliklere yetenege sahip sadece daha hizlisi Greerin.

Atkins ise bu takimin super oyun kurucusu olmaya aday.Basketbolu cok iyi biliyor.Prokom formasiyla euroleague de efese yaptiklari ortada.Barcelonayi,Dinamo Moskovayi denize doktu resmen.Tek eksigimiz Zizic yerine gelecek pivot.Pops Mensah Bonsu ile final oynamayi garantileriz!

Bora Yuksel' Alıntı:
Macin Adami Gravesti.Turkiyeye Naumoskiden sonra gelen en iyi basketbolcu.Bunu rahat ve net olarak soyluyorum.Su an koy Gravesi Panathinaikosa mac basina 20 sayi rahat atar.Graves bana Olympiakoslu Lynn Greeri hatirlatiyor.Ayni ozelliklere yetenege sahip sadece daha hizlisi Greerin.

Atkins ise bu takimin super oyun kurucusu olmaya aday.Basketbolu cok iyi biliyor.Prokom formasiyla euroleague de efese yaptiklari ortada.Barcelonayi,Dinamo Moskovayi denize doktu resmen.Tek eksigimiz Zizic yerine gelecek pivot.Pops Mensah Bonsu ile final oynamayi garantileriz!

Çok abartı yapmışsın.Tamam çok iyi oyuncu takımın en iyisi diyebiliriz de.Seninkisi fazla abartı olmuş

Bora Yuksel' Alıntı:

Hocam, gerçekten ciddi misiniz?

İnsanların şaka kaldıracak hali kalmadı, ha yok şaka değilse; Graves'i Thornton'a karşı da izledik. Gelecekte kendini geliştirir geliştirmez bilemem; ama Türkiye'ye Naumoski'den sonra gelen en iyi yabancı ne demek Allah aşkına?

Graves ciddi diyorum Turkiyeye gelmis gecmis en iyi 2 isimden biri.Daha cozemedi kimse Murat Ozyerle Pembe kravatli ceketli sahislarlan ugrasmaktan bu adamin degerini kimse anlayamadi daha.Eger bu adam gonderilirse takımdan GS basketbol takımına yazık olur.Tekrar geriye gideriz.Gravesin inanılmaz bir teknigi ve basketbol bilgisi var.NBA'de ilk 5 rahat oynayacak kapasitede.Zaten Pau Orthezde gecen sezon Fransayi birbirine katti.A takımına 45 sayi digerine 35 sayi..Hep bu skorlari uretti.

Ayrica bir arkadas Thorthona karsi niye etkisizdi o zaman diye soruyor...Cevabı basit otesi kolay: Senin guardin nerelerde?ms yuzunden Graves 2 isi birden yapmaya kalktı ve sonuc ortada.Naumoski hic mi kotu oynamadi? Alper Yilmaz Tofasta neler yapmamisti Naumoskiyede,kelepce lakabı takildi.O yuzden Graves simdi asil basliyor mac basina 25 sayi en az atacak.18-20 attiginda hepimiz uzulecegiz.Kapasitesi asiri yuksek!

Ben CSKA'nin antrenoru olsam Langdon takımdan ayrılınca yerine Graves'i alırım ve gucumden hic bir sey kaybetmem aksine,oyun temposu hızlanır!!!!!

Bu cumlem Gravesi tarif etmeye yeter!

Lynn Greer-Antonio Graves-Siskauskas-M.Smodis-Nikola Pekovic!

Iste Avrupanin en iyi oyunculari!

Bora Yuksel' Alıntı:
Ben CSKA'nin antrenoru olsam Langdon takımdan ayrılınca yerine Graves'i alırım ve gucumden hic bir sey kaybetmem aksine,oyun temposu hızlanır!!!!!

Demek ki bunca karanlık tabloya rağmen ligde zirvede olmamız böyle bir kaliteli oyuncumuzun olması sayesinde

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
[quote="Bora Yuksel":s2orvtot]Ben CSKA'nin antrenoru olsam Langdon takımdan ayrılınca yerine Graves'i alırım ve gucumden hic bir sey kaybetmem aksine,oyun temposu hızlanır!!!!!

Demek ki bunca karanlık tabloya rağmen ligde zirvede olmamız böyle bir kaliteli oyuncumuzun olması sayesinde[/quote:s2orvtot]

Kesinlikle..

Bu durumda olmamizin 3 nedeni: 1.Graves 2.Gurovic 3.Fikstur Avantaji..!!!!

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:

Evettt Gurovic!!!Yildiz oyuncu apoletiyle oynamasa bile karsi takimlar icin korkutulan oyuncu oluyor!!! Yildiz isimlerin boyle ozelligi vardir ki Gurovicin kotu oynadigi 3-5 macta bu sezon karsi takimlar bu endiseyi hep yasadilar.Ya Atarsa yine gibisinden...

Ortamız yok işte bizim,ya defolsun takımdan deriz ya da benim jenerasyonumda olan herkesin basketbolu sevmesinde büyük katkıları olan,ülke basketboluna adını kazımış Petar Naumoski ile kıyaslarız.

Bir yavaş abicim,elmayla armutu kıyaslıyorsun.

İyi oyuncu,ileride Euroleague takımlarında oynayabilir diye düşünüyorum desen eyvallah da koy CSKA'a ilk 5 başlasın falan komik cümleler.

Graves'in kaliteli bir adam olduğuna kesinlikle katılıyorum,hatta malum takımın 4 milyon euro verdiği adamla başa baş değişmem diyebilecek kadar iyi buluyorum...Ancak Türkiye'ye gelen en iyi iki oyuncudan biridir filan demek biraz iddialı geldi bana...

Ali Bozgeyik' Alıntı:
Graves'in kaliteli bir adam olduğuna kesinlikle katılıyorum,hatta malum takımın 4 milyon euro verdiği adamla başa baş değişmem diyebilecek kadar iyi buluyorum...Ancak Türkiye'ye gelen en iyi iki oyuncudan biridir filan demek biraz iddialı geldi bana...

Bence oyle.Tr'yeye gelen en iyi ilk 5 oyuncu bence soyledir.

1.Petar Naumoski 2.Antonio Graves 3.David Rivers 4.Willie Solomon 5.Marcus Brown .......

solomonu birebir de tutacak adam ben türkiyede göremedim olmadı olmayacaktıda... aynı şekilde graveside şuanda bbliginde tutacak savunmacı yok...tek eksiği solomon büyük maçlarda özelliklede aşırı hırsınıda katıp tek başına maçı alabilme özelliğine sahipti..graves tek başına bu tip maçları alabilirmi pek emin değilim

Gravesti.Turkiyeye Naumoskiden sonra gelen en iyi basketbolcu

Graves ciddi diyorum Turkiyeye gelmis gecmis en iyi 2 isimden biri

Ben CSKA'nin antrenoru olsam Langdon takımdan ayrılınca yerine Graves'i alırım

Bu durumda olmamizin 3 nedeni: 1.Graves

NBA'de ilk 5 rahat oynayacak kapasitede

Bir an Graves şiir gibi Türkçe yazmayı öğrenmişte forumda kendini anlatıyor sandım :ehue

Gerçekten engin bir basketbol bilginiz var, tebrik ederim.

Bir de birşey sorucam Naumoski kadar Türkiye de neler yapmışki kaç Final, Şampiyonluk yaşamış ya da Langdon gibi kaç kez Euroleage şampiyonluğu yaşamış o sahne de yıllarca boy göstermiş?

NBA de cuk diye oturmuş, böyle adamları zaten mumla arıyorlar, bizim scootlar müthiş bir iş başarmış anlaşılan...

Eeee dahaneler yapar bu Graves, bilmediğimiz yönleri çokmuş, ne meziyetli adammış anlat anlat eğlenceli oluyor :ehue :ehue :ehue

Antonio Gravesin gecmisini kariyerini okuyun derim.illa sampiyonluk,final-4 gerekmiyor bazi seyler icin.Daha durun hele..Daha yeni 20-25 atmaya basladi.Siyahi kankası meshur guard Strickland bey sagolsun.Gravesi 2 numarada birden oynamaya mahkum etti.Neyse asıl dedigim gibi her sey simdi basliyor.Takıma Atkins geldi ve bu oyuncu ile Graves su ana kadar oynadiginin 3-4 katına cikacak!Diyorum mac basina en kotu 28-30 atmasi lazim..Yetenekleri sonsuz bir oyuncu!

Bora Yuksel' Alıntı:
Antonio Gravesin gecmisini kariyerini okuyun derim.i
Tabi hemen okuduk geçmiş kariyerini

NCAA'de gayet vasat istatistikleri varmış hatta son sezon hariç vasat altı bile denebilir ( son sezonun ya yaklaşık 9 sayı 2.4 asist ondan önceki 3 sezon 4.8 sayı 1.4 asist ) zaten genelde ilk beş başlayan bir oyuncu da değilmiş ilk 3 yılında 93 maçın sadece 31'ine ilk maç başlamış hali ile NBA'in yanından bile geçememiş Pau'dan önce de CBA'de oynuyordu hani şu yanılmıyorsam 5 takımlı lig!!! .CBA kariyer açısından pek dikkate alınacak bir lig değil yani . Kariyerin şimdiye kadarki tek parlak kısmı Pau'daki yarım sezonu o Pau'nun da eski Pau ile pek bir ilgisi yok malesef.

Petar Naumoski cok NBA'de oynadi ya..Veya Rivers..Her sey NBA ile olmuyor.DeWayne Jones nbade oynadıda ne oldu?Gravesi 2 seneye kadar CSKA veya PANADA gorecegiz

Bora Yuksel' Alıntı:
Petar Naumoski cok NBA'de oynadi ya..Veya Rivers..Her sey NBA ile olmuyor.DeWayne Jones nbade oynadıda ne oldu?Gravesi 2 seneye kadar CSKA veya PANADA gorecegiz

Yok siz yanlış anladınız ben kariyeri iyi yada kötü demedim siz kariyerini okuyun dediniz bende okudum diğer arkadaşlarla da paylaştım arguman olarak getirdiğiniz kariyer zikretttiğim gibidir hepsi bu

İnşallah görürüz iyi yerler de tabi sempatik bir oyuncu iyi bir insana benziyor .