TBL All-Star

mustafakaya' Alıntı:
Bence tek kelimeyle iğrenç bir organizasyondu !
Neden?İnsanların emeklerini 6 kelimeyle yerle bir etmişsin.İğrenç olmasının sebeplerini yazarsan sevinirim.
Smaç yarışması mı iğrençti,üçlük yarışması mı;yoksa All-Star maçı mı?

Yiğit Pazar' Alıntı:
mustafakaya' Alıntı:
Bence tek kelimeyle iğrenç bir organizasyondu !
Neden?İnsanların emeklerini 6 kelimeyle yerle bir etmişsin.İğrenç olmasının sebeplerini yazarsan sevinirim.
Smaç yarışması mı iğrençti,üçlük yarışması mı;yoksa All-Star maçı mı?

Bence de iğrençti..
Nedenlerini de sıralayabilirim.

1.Yalın diye biri vardı organizasyonda; show maçında play-back ile slow şarkı söylemeye çalışan..
2.Alpella takımından Ogün Sevinç ligde kaç tane 3'lük atmış ki yarışmaya alıyorsun.Hatta bu Chatfield için de geçerlidir.Demek ki All-Star'dan önceki 3 maçta iyi bir üçlük yüzdesi yetiyor..
3.Smaç yarışmasına Hosley'i alıyorsun.Yarışmayı düz smaç basarak bırakıyor.James White güzel smaçlar bastı ancak rakibi de rakip olsa..(Hite,Gaines vb.)
4.Organizasyona Pazar günü niyetiyle başlıyorsun 1 hafta kala Cumartesi'ne dönüyor iş.Nevruz olması aklına 1 hafta önce mi geliyor?
5.Maçta o kadar zevkli değildi.Göze hoş gelen kareler Dee-Shumpert ve Solomon-Marsh oyunlarından öteye gidemez..

Zaten tribünlerin boş olması organizasyonun ne kadar başarısız olduğunun göstergesiydi.. 8.000 kişi bile çok fazla bana kalırsa..

Play-back olacak tabii başka ne olsun,orkestra mı getirecek?Yalın'ın birkaç hareketli parçası var.Genelde slow söyler,zaten.Ogün Sevinç,ligde %33 civarı üçlük atıyor.Smaç yarışmasında da bir Alpella'lı olacaktı;ancak o katılamayınca Ogün'ü almış olabilirler.Hosley'in Fenerbahçe maçındaki smacını gördükten sonra,alınmaması ayıp oldurdu.Düz smaç vurmuş olabilir;çünkü birkaç denemesinde başarısız oldu ,morali bozuldu ve düz smaçla yarışmasını tamamladı.Organizasyon günü hakkında birşey diyemeyeceğim,Tugay.Ben maçtan da ,yarışmalardan da zevk aldım.Zevk kelimesi ,izafi olduğundan dolayı,kişiden kişiye göre değişebilir.Tribünlerin yüzde 70'i doluydu.Bu da 8.000 civarı,izleyici demek.Daha fazla olabilirdi.Nedeni ;gün değişikliği kesinlikle.Sizin dediğiniz gibi hakedenlerin yerlerinde olmaması değil.Galatasaray,Fenerbahçe,Beşiktaş'dan 5 oyuncu olsa,onun adı Beko All-Star değil,3 büyüklerin All-Star'ı olurdu.

% 33'ten iyi bir yüzde ile oynayan başka oyuncu yok değil mi?
Ülker'in parmağının olduğunu adımız gibi biliyoruz bunda da..

Tamam, herşeyi geçtim ben ama Yalın olayını geçemeyeceğim.
Bu adamın madem birkaç hareketli parçası var getirme organizasyona.
Yabancı yıldızlar hangi ülkeden?
% 90 ABD.
Peki ABD'li oyuncuların ritim tutabildiği müzik?
Hip-Hop ve RAP Müzik.
Sen seyirciyi hareketlendirebilecek birini getir ki eğlencesi bol olsun.Hatta ABD'li oyuncularda havaya girsin.
Geçen yıl çok güzeldi.Ceza geldi ve live konser verdi.
Arkasında Dj Funnk-C gibi bir adam var ve Yalın play-back slow şarkı söylüyor.Zaten her popçu böyle değil mi?Bunu herkesin bildiği halde eğlence maksadıyla seyircinin önüne sürmeleri zaten organizasyonu önemsemediklerinin bir kanıtıydı.

3lük yarışmasında Robert Hite olmaması sence normalmiydi? Adam Türkiye deki en iyi 3 lük atıcılarından biri ! Benim kızgın olduğum konu madem oyları sallamayacaklardı nie bize oy kullandırdılar ?

bu all-star olayını yıllardır hiç hoş karşılamam çünkü kesinlikle adil olmadığını düşünüyorum.Örneğin all-star maçında mutlu akü selçük üni,daçka,beykoz(burgess hastaysa graysi yada gilbertı çağırın),casa ted kolejliler,alpella gibi takımlardan kimse yok ama gs fb bjk tt ve efesten toplam 15oyuncu var yani organizasyondaki oyuncuların yarısından fazlası 5 takımdan,bu çok saçma bu takımlarda bir sürü yıldız var örneğin beykozdan gregory grays,clarence gilbert,casa ted kolejlilerde antawn dobie alpelladan strickland veya kinloch mutlu akü'den kevin braswell türk olarak istatistiklerde en tepedeki oyuncu olan umut yenice ve ligin asist kralı hakan köseoğlu vs vs vs vs.

Oylama tamamen fiyasko robert hite ve rick apodaca oyun kurucu guard pozisyonundan giriyo ve seçilemiyo ki bunlar ligin en iyi oyuncularından bir tanesi ben bu oylamaya hiç ama hiç inanmıyorum ve bundan sonrada allstar için oy kullanmıcam nasıl olsa her sene kendi istedikleri oyuncuları koyuyorlar.Kendi istediklerini koyuncada böyle oluyo dee brown,solomon,el-amin,wooldrigde 1 numarada 4 oyuncu,takımda 2 numara olmuyor tabiki çünkü kenar oyuncuları yok hepsi 1 numara oyuncusu.

Şimdi ruzic yerine charles gaines,richard chaney,curtis whiters gibi oyuncular alınsa hem 4-5 numaralar dengelense hem göze hoş gelen bir basketbol izlense hemde izleyicileri muhteşem smaçlarıyla coştursa,adeleke ve hosleyden oluşan 4-5 numara oynanmasa daha iyi olmazmıyıdı.

Beni üzen bu maçta cüneyte pek şans verilemesiyedi.Fakat sakatlığından dolayı oynamadığını daha doğrusu kendini riske etmek istemediğini düşünüyorum

Smaç şampiyonasını james whitw ilk dakikadan kazanması gerekirdi ama jüriler sağolsun işi abarttılar ve rekabet kattılar :D

Üçlük şampiyonasının finalinde mrsic hite shumpert üçlüsünü görmek zevkli olurdu.Bu üçlüklere katılanları kim belirliyo onuda merak ediyorum.Ömeride tebrik etmek lazım 1 turu bitirdi sonra diğer kolona geçti onuda bitirdi az daha 2 yide bitiryodu :D

Aslında oraya gelen taraftarlarla birlikte bir şov yapılabilirdi bir maç gibi mesela veya orta sahadan şut sokma gibi nede oraya girebilmek için 80 ytl yi gözden çıkaranlar vardı

Bu sene ayrıca yetenek yarışmalarıda yoktu.Ah Ah geçen sene ne güzel mithat demirel kazanmıştı halbuki :D.Bu senede dee brown favori olurdu
Sonuç olarak klasik bir allstar maçıydı her sene aynıları oluyor zaten beni pek etkileyen bir şey yoktu

All Starda Türkleri yöneten Ergin Ataman bence şimdiye kadar ki en taraflı koçu. 5 faulle çıkan üstüne de all star maçında bile sportmenlik dışı faul alan Kaya Peker sahada oluyor. Hüseyin Beşok hatasız oynayıp 5 dk 4 sayı atıyo r, Kaya oyundan dogru hiç çıkmıyor. Hüseyin bir çıktı bir daha girmedi. Bu kadar taraflı koç olmaz.

Cahit UYANIK' Alıntı:
All Starda Türkleri yöneten Ergin Ataman bence şimdiye kadar ki en taraflı koçu. 5 faulle çıkan üstüne de all star maçında bile sportmenlik dışı faul alan Kaya Peker sahada oluyor. Hüseyin Beşok hatasız oynayıp 5 dk 4 sayı atıyo r, Kaya oyundan dogru hiç çıkmıyor. Hüseyin bir çıktı bir daha girmedi. Bu kadar taraflı koç olmaz.
Ama iyikide Hüseyin'i fazla oynatmadı.Çünkü sakatlık riski vardı ;)

Cahit UYANIK' Alıntı:
Hüseyin sakatlık riskinden dolayı oyuna girmedi lütfen araştırıp sonra eleştirelim. Ergin Hoca benim en sevdiğim hocalardandır :) Oynamaması bence çok daha iyi oldu .

mustafakaya' Alıntı:
Cahit UYANIK' Alıntı:
Hüseyin sakatlık riskinden dolayı oyuna girmedi lütfen araştırıp sonra eleştirelim. Ergin Hoca benim en sevdiğim hocalardandır :) Oynamaması bence çok daha iyi oldu .

Sende Ergin Hoca karakterinde biriysen benimle sakın muhattab olma..

Git seni bekleyen başka birileri vardır..Bizimle işin ne?

Tugay Aktepe' Alıntı:
mustafakaya' Alıntı:
[quote="Cahit UYANIK":14myegz2]All Starda Türkleri yöneten Ergin Ataman bence şimdiye kadar ki en taraflı koçu. 5 faulle çıkan üstüne de all star maçında bile sportmenlik dışı faul alan Kaya Peker sahada oluyor. Hüseyin Beşok hatasız oynayıp 5 dk 4 sayı atıyo r, Kaya oyundan dogru hiç çıkmıyor. Hüseyin bir çıktı bir daha girmedi. Bu kadar taraflı koç olmaz.

Sende Ergin Hoca karakterinde biriysen benimle sakın muhattab olma..

Git seni bekleyen başka birileri vardır..Bizimle işin ne?[/quote:14myegz2]
bence ergin hocanın egosu muazzam,sürekli kendini övüyor..be adam aydın örste koraçı aldı fakat zırt pırt ben şunu yaptım ben bunu yaptım demiyor..umarım mütevazi koçumuz murat özyer torinoda ona gereken dersi verecektir

mustafakaya' Alıntı:
3lük yarışmasında Robert Hite olmaması sence normalmiydi? Adam Türkiye deki en iyi 3 lük atıcılarından biri ! Benim kızgın olduğum konu madem oyları sallamayacaklardı nie bize oy kullandırdılar ?

Sadece senin attığın oylarla belirlenmedi kadrolar, isimler..

Basın mensupları, takım koçları ve yardımcı koçlarıda oy kullandı. Ayrıca BEKO BASKET LİGİ'ndeki İstatistikleride göz önüne alındı.

Oldu o zaman her takımda 3 Galatasaraylı olsaydı bu Beko All Star değil GALATASARAY ALL STAR olurdu
;)

Her yerde J.White övgüler varda (gerçi boş potaya iyi smaç vuruyor kabul ediyorum) ben merak ediyorum White o smaçlardan kaç tane vurabilmiş lig ve el maçlarında????
Ben hiç hatırlamıyorum belki 1-2 smacı vardır.
Hite ise diğer delikanlının boş potaya vurduğu smaçları hemen hemen her maçta rakiplerinin üzerinden vuruyor.
Herkesi itidalli olmaya davet ediyorum, boş potaya bende uçarak smaç vururum önemli olan maç esnasında rakibin bloğundan kurtararak yada rakibin üzerinden smac vurmak :) :) :)

White ve Hite arasindaki fark. White oldugu yerden fazla ziplayamiyor ve en önemlisi rakibin üzerinden smac vuracak kadar dengeli ve kuvvetli degil. Hite oldugu yerden yukariya ziplama dalinda belkide avrupada 1 numara. ben baska oyuncu tanimiyorum böyle sicrayan. Bir de smaca ciktigi zaman cok ani yükseliyor, rakip elini kaldirmaya calisirken Hite isi bitirmis oluyor coktan. smaclari da balyoz gibi indiriyor masallah.. 8)

Tugay Aktepe' Alıntı:
% 33'ten iyi bir yüzde ile oynayan başka oyuncu yok değil mi?
Ülker'in parmağının olduğunu adımız gibi biliyoruz bunda da..

Tamam, herşeyi geçtim ben ama Yalın olayını geçemeyeceğim.
Bu adamın madem birkaç hareketli parçası var getirme organizasyona.
Yabancı yıldızlar hangi ülkeden?
% 90 ABD.
Peki ABD'li oyuncuların ritim tutabildiği müzik?
Hip-Hop ve RAP Müzik.
Sen seyirciyi hareketlendirebilecek birini getir ki eğlencesi bol olsun.Hatta ABD'li oyuncularda havaya girsin.
Geçen yıl çok güzeldi.Ceza geldi ve live konser verdi.
Arkasında Dj Funnk-C gibi bir adam var ve Yalın play-back slow şarkı söylüyor.Zaten her popçu böyle değil mi?Bunu herkesin bildiği halde eğlence maksadıyla seyircinin önüne sürmeleri zaten organizasyonu önemsemediklerinin bir kanıtıydı.
Çok uzattık belki;ama yine de yazmam gereken birşeyler var.%33 'ten daha iyi üçlük yüzdesi yakalamış biri elbet var.Ancak o organizasyonda Alpella'dan da biri olmak zorunda.Bu isim de Ogün olmuş.Bence Strickland olabilirdi,ama olmamış işte.Ben seçmedim ki adamı.Ben,Yalın'ı da sorgulamıyorum.Yalın'ı getiriyorsan organizasyona,o adam orada genelde slow söyler.Biz de dinlemek zorunda kalırız.Sen oyuncular havaya girsin diyorsun da,oyuncuların çoğu zaten havaya girmişti.Örnek;Chaney.Mustafa,son cümlelerim de sana.Bizim oylarımız,sonucu %50 etkiledi.Her takımın taraftarı der,bizim bu oyuncumuz da orada olmalıydı,diye.Beşiktaş'dan Nicevic de orayı hakediyordu,Efes'den Penn de.İkisi de yıldız.Ancak,her takımdan bazı yıldız oyuncular orada yer alamadı.Hepsi de yer alamaz zaten...

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Her yerde J.White övgüler varda (gerçi boş potaya iyi smaç vuruyor kabul ediyorum) ben merak ediyorum White o smaçlardan kaç tane vurabilmiş lig ve el maçlarında????
Hite ise diğer delikanlının boş potaya vurduğu smaçları hemen hemen her maçta rakiplerinin üzerinden vuruyor.
Herkesi itidalli olmaya davet ediyorum, boş potaya bende uçarak smaç vururum önemli olan rakibin üzerinden vurmak :) :) :)

Eyüp abi iyi hoş güzel demişsinde White'n TAU CERAMICA maçında vurduğu smaçları görmemişsin sanırım..
2 rakibinin üstünden vurdu hatta bir smacında..
Akıl almaz smaçlar vuruyordu.. Kinsey ile birlikte ama Kinsey'e göre White çok daha kaliteli olduğunu belli ediyordu.

Adamın hakkını yememek lazım.. Dwight Howard, NBA ALL STAR'da onu yapamadı. Robinson daha yakından düz klasik olarak vurdu..

Barış Çamur' Alıntı:
[quote="Eyüp YILDIZ":31k1onka]Her yerde J.White övgüler varda (gerçi boş potaya iyi smaç vuruyor kabul ediyorum) ben merak ediyorum White o smaçlardan kaç tane vurabilmiş lig ve el maçlarında????
Herkesi itidalli olmaya davet ediyorum, boş potaya bende uçarak smaç vururum önemli olan rakibin üzerinden vurmak :) :) :)

Eyüp abi iyi hoş güzel demişsinde White'n TAU CERAMICA maçında vurduğu smaçları görmemişsin sanırım..
2 rakibinin üstünden vurdu hatta bir smacında..
Akıl almaz smaçlar vuruyordu.. Kinsey ile birlikte ama Kinsey'e göre White çok daha kaliteli olduğunu belli ediyordu.

Adamın hakkını yememek lazım.. Dwight Howard, NBA ALL STAR'da onu yapamadı. Robinson daha yakından düz klasik olarak vurdu..[/quote:31k1onka]Tau maçında ben öyle alelade bir smacını göremedim White'ın!!!
Ayrıca fb taraftarı bile White'ın şuana kadar vasatın üzerine çıkamadığını hatta all stardaki smaçlarını maçlarda pek yapamadığını söylüyor rica ederim :) :)
Smaç vurarak adam olunmaz :p

Adam değil zaten o ayrı :) White ise sadece o tarz smaçları boş bulduğunda vuruyor. Tıpkı Gaines'in C vurduğu smaçlar gibi.. :)

Sen kendisinden nasıl bir smaç bekliyordun böyle amuda kalkıp, parende atıp bacak arası geçirip ters asılmasını mı :)

Barış Çamur' Alıntı:
Adam değil zaten o ayrı :D

Sen kendisinden nasıl bir smaç bekliyordun böyle amuda kalkıp, parende atıp bacak arası geçirip ters asılmasını mı :D
Maçlarda yapsın o smaçları yeter :)