Teknosa Türkiye Kupası

Ferhat´ın açıklamalarından edindiğim sonuç; her iki durumda da faturanın Baldwin´e çıkması gerekiyor. Eğer Kepez kalan süreyi böyle oynamayı tercih ettiyse bunun kusuru Baldwin´e aittir. Eğer Alex Gordon insiyatif kullanarak atış yaptıysa, takımdaki otorite boşluğu nedeniyle suçlu yine Baldwin´dir.

Bu arada ?Ferhat sağ olsun- maçın son anlarına ilişkin görüntüleri izledim. Yürüyecek hali olmayan Alex Gordon´un turnike deneyecek hali varmış!

Kepez Belediye'nin bütçesi 2-2.2 milyon dolar civarı, yani Galatasaray'ın mevcut bütçesinin yarısı kadar...

Kepez, elenmeyi hak etti. 17 saniye varken maçı bitirmeye gitseler Beşiktaşlı oyuncular baskı yapmıyordu ve rahatça süreyi tamamlayabilirlerdi. Tab Baldwin genel olarak iyi bir koçtur ama, o pozisyonda büyük hatası var. O hata da turnuvadan elenmelerine sebep oldu...

Türkiye Kupası'ndaki maçlara bakacak olursak lige en hazır takım Fenerbahçe Ülker diyebiliriz. Türk Telekom Bornova'ya sürpriz bir mağlubiyet aldı ama, diğer iki maçlarını çok rahat kazandılar. Bornova'nın yabancıları iyi, lige renk katan takım olabilirler. Beşiktaş ve Banvit üst grubu zorlamaya en yakın iki takım gibi görünüyor. Gruplarda en kötü performans gösteren takım Oyak Renault idi...

Efes Pilsen'in Kepez'e yenilmesi küçük çaplı bir skandaldır. Euroleague'de final-four hedefliyoruz diyorlarsa -ki bence play-off/çeyrek final yapmaları büyük başarı olur- iki yerli, beş yabancıyla da maça çıksalar kazanmaları lazım. Efes hazırlık maçlarında yeterli sertlikte değildi. Bugün oynayacakları Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı lige başlarken azami seviyelerini görmek için de önemli olacak.

Not: Bu arada Sevgili Mustafa Yağız ÖNDER'e Karşıyaka'nın bütçesinin 800.000 dolar civarı olduğunu öğrendiğimi belirteyim. viewtopic.php?f=1&t=7462&p=307872#p307872

Ahmed Salih' Alıntı:
Kepez Belediye'nin bütçesi 2-2.2 milyon dolar civarı, yani Galatasaray'ın mevcut bütçesinin yarısı kadar...

Kepez, elenmeyi hak etti. 17 saniye varken maçı bitirmeye gitseler Beşiktaşlı oyuncular baskı yapmıyordu ve rahatça süreyi tamamlayabilirlerdi. Tab Baldwin genel olarak iyi bir koçtur ama, o pozisyonda büyük hatası var. O hata da turnuvadan elenmelerine sebep oldu...

Türkiye Kupası'ndaki maçlara bakacak olursak lige en hazır takım Fenerbahçe Ülker diyebiliriz. Türk Telekom Bornova'ya sürpriz bir mağlubiyet aldı ama, diğer iki maçlarını çok rahat kazandılar. Bornova'nın yabancıları iyi, lige renk katan takım olabilirler. Beşiktaş ve Banvit üst grubu zorlamaya en yakın iki takım gibi görünüyor. Gruplarda en kötü performans gösteren takım Oyak Renault idi...

Efes Pilsen'in Kepez'e yenilmesi küçük çaplı bir skandaldır. Euroleague'de final-four hedefliyoruz diyorlarsa -ki bence play-off/çeyrek final yapmaları büyük başarı olur- iki yerli, beş yabancıyla da maça çıksalar kazanmaları lazım. Efes hazırlık maçlarında yeterli sertlikte değildi. Bugün oynayacakları Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı lige başlarken azami seviyelerini görmek için de önemli olacak.

Not: Bu arada Sevgili Mustafa Yağız ÖNDER'e Karşıyaka'nın bütçesinin 800.000 dolar civarı olduğunu öğrendiğimi belirteyim. viewtopic.php?f=1&t=7462&p=307872#p307872

Bir iki not ileteyim

1. Ergin Ataman takımları genelde geç rayına girer. O nedenle Türkiye kupasını çok ciddiye almıyorum ben. Hoca biraz Fatih Terim gibidir, rolleri netleştirirken bir süre sıkıntı çekilir.

2. Kepez konusunda; oradaki herkes Tab Baldwin'in at diye özellikle işaret verdiğini söylüyor Gordon'a. Ki zaten; 2. durumda, yani koçun aksi yönde uyarısına rağmen Gordon'un kendini kaybettiğini düşünürsek ( Doğrudur; gardlar zaman zaman kontrolü kaybedebiliyor ) ; yine de sıkıntı var. Hatırlatmam lazım; basketi atan Gordon değil, ribaundu çeken Jovo. Koçun o vakte kadar vaziyete çoktan uyanmış olması gerekiyordu. Koç ciddi şekilde sınıfta kaldı. Bunu Uleb , Murat Özyer falan ekseninde tartışmayı çok da doğru bulmuyorum kendi adıma, zira antrenörlük lisansını 2 ay önce alan sevgili Arda yönetse takımı son 25 saniye ; o şartlarda bile kazanırdı maçı Kepez; çok ekstrem bir hata olması gerekiyordu, oldu ve kaybettiler.

3. Karşıyakanın planlanan bütçesi; geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 840 bin dolar imiş, geçen yıl o rakamın doğru olduğunu biliyorum, bu yıl ne akdar doğrudur bilemem.

4. Kepez Konusundaki 2.2 milyon rakamı 3 aşağı 5 yukarı doğu; ama bizimkinin yarısı değil; bizim bütçe 4.5 milyon dolar değil zira.

Zaten belediye'nin takımı belediyenin verdiğinden bahsetmiyorum ,destek diye bahsettiğim sponsor veya farklı yollarla belediye'ye iş yaptıran kişilerin bir şekilde spora aktardıkları paralar...Bu işlerin iç yüzünü illegal taraflarını anlattırma şimdi bana...Neyse uzatmadan ben söyleyeyim o takımın senin bahsettiğin gibi bir bütçesi yok...Açıkca söyleyeyim 2,5 milyon dolar bile onların kaldırmakta zorluk çekeceği bir rakam...

Konuya donersek eger kepez'in kendi aptallıgı tamamen o fark yetiyorken. sureyi tamamen eritmek varken sut kullanmaya kalktılar. ki chatman da isteyerek atmadı. cok zor bir suttu attıgı 3luk adam napayım girdi diye guldu. biraz da Alex ve Chatman arasında ki duello'dan oldu olan.

Ünsal Y.' Alıntı:
4. Kepez Konusundaki 2.2 milyon rakamı 3 aşağı 5 yukarı doğu; ama bizimkinin yarısı değil; bizim bütçe 4.5 milyon dolar değil zira.

Net bütçeyi bilmiyorum ama, 4-4.5 milyon dolar arasında bir mebla olduğunu hem oyuncu maaşlarından, hem de kamp, seyahat vs. masraflardan yola çıkarak tahmin edebiliyorum.

Kepez'in bütçesinin 2 milyon dolar civarı olduğundan eminim. Dolayısıyla takribi olarak "yarı yarıya" betimlemesi yaptım.