Teşekkürler Murat Hoca!..

Emre Evren İçöz
Tarih: Pts Mar 02, 2009 6:59 am

Re: Teşekkürler Murat Hoca!..
Özyer bombası!
Yönetimin görevine son verdiği erkek basketbol takımının eski hocası Murat Özyer, sözleşmesi feshedilmediği için hâlâ ekibin resmi antrenörü olarak görünüyor. Tazminatını alamayan, maaşı da ödenmeyen Özyer, noter kanalıyla kulübe ihtarname çekerek, gereğinin yapılmasını talep etti.

fanatik.com
------------------
2-3 AY oldu isine son verileli galiba halen niye sozlesmesi var bu haber dogru mu ?
Burada bulamadım tam linki nedir?

Kemal Aday' Alıntı:
Emre Evren İçöz

Özyer bombası!
Yönetimin görevine son verdiği erkek basketbol takımının eski hocası Murat Özyer, sözleşmesi feshedilmediği için hâlâ ekibin resmi antrenörü olarak görünüyor. Tazminatını alamayan, maaşı da ödenmeyen Özyer, noter kanalıyla kulübe ihtarname çekerek, gereğinin yapılmasını talep etti.

fanatik.com
------------------
2-3 AY oldu isine son verileli galiba halen niye sozlesmesi var bu haber dogru mu ?
Murat hoca sözleşmesinin devam ettiğini, feshedilmediğini televizyon programında açıklamıştı anca ihtarname çekip çekmediğini bilmiyorum. Böyle bir şey bir kez daha gündeme gelmişti.

Kemal Aday' Alıntı:
Emre Evren İçöz

Özyer bombası!

fanatik.com
------------------

Kemal abi Sky Turk'te katıldığı programda Murat hoca kulübün hala çalışanı olduğunu söylemişti.Maddi konularda da Galatasaray'da kimsenin alacağı kalmaz diyerek bir acelesi olmadığını belirterek son noktayı koymuştu.

Peki arkadaşlar Mithat bu haberi haftalar önce söylediğinde bir çok kişi onu yalan haber yapmakla suçlamıştı.

Sanırım bazı şahıslar konulara vakıf kişileri küstürmek için çaba sarf ediyor.

Emre bey ,Haberi gordugunuz yeri halen alamadım.Bilgi verirseniz sevinirim yoksa bu sizin aldıgınız bir duyummu ?
Degerlendirme yapabilmek iöin yardımınızı istedim sadece....

Rüzgar bey yalnıslık olmaması icin soz ettiginiz konuyu hatırlatıyorum...
Mithat bey olayı dogrulayan bilgi vermemis...Belediye secim kampoayalarından etkilenip konuları saptırmayın.......
viewtopic.php?f=1&t=6130&start=75

Bülent Aydın
Biraz önce d sporda programa denk geldim orda Murat Hoca'nın bizi mahkemeye verdiğinden bahsedildi doğruluk payı nedir?
Mithat Duran

Üç sene boyunca ne verdide ne istiyor demek var ama !!! orta yapılmış bir akit var.Galatasaray kulübünde kimsenin alacağı kalmaz bunu bütün Galatasaraylılar bilir.Eğer iş mahkemeye intikal etmişse gerçekten yazık bu nasıl Galatasaraylılık demek lazım.

Ödenir son kuruşuna kadar ve kapı kapatılır.Bir daha açılmamak üzere!!!!!

Murat İNAL
' Re: Teşekkürler Murat Hoca!..
Neden yapmasın.
Sözleşmeler ne işe yarıyor.
Sağlıklı hayat modeli mi yaşayacaktı. Öyle olanlar zaten kendilerini belli ediyor ve özeller.
Çok güvendiğiniz nice isimlerde sattı gitti bu klubü. Murat hoca hakkını istemiş çok mu .

Mithat Duran

Sanırım bunu başka biri yapsa tutumunuz farklı olurdu.Konu adaşınız olunca sizi bayağı duygusal gördüm merak etmeyin kimsenin parası kalmaz GALATASARAY'da son kuruşuna kadar ödenir.

Özyer'in hem sözleşmesini feshetmiyorlar, hem de parasını ödemiyorlar. Kulübe menfaat sağlayamamış adamlara para muslukları akıtılırken, Murat Özyer'in hakkını hibe etmesini beklemek doğru mu?!

Kulüpte Herr Skibbe'ye bilmem kaç yüzbin/milyon euro tazminat ödenecekse, Fenerbahçe'nin antrenörü Zafer Kalaycıoğlu'na, F.bahçe'den aldığının iki katı teklif ediliyorsa ve bunun gibi birçok örnek varsa Murat Özyer'e de alacağının ödenmesi lazım.

Ahmed Salih' Alıntı:
Özyer'in hem sözleşmesini feshetmiyorlar, hem de parasını ödemiyorlar. Kulübe menfaat sağlayamamış adamlara para muslukları akıtılırken, Murat Özyer'in hakkını hibe etmesini beklemek doğru mu?!

Kulüpte Herr Skibbe'ye bilmem kaç yüzbin/milyon euro tazminat ödenecekse, Fenerbahçe'nin antrenörü Zafer Kalaycıoğlu'na, F.bahçe'den aldığının iki katı teklif ediliyorsa ve bunun gibi birçok örnek varsa Murat Özyer'e de alacağının ödenmesi lazım.
Kesinlikle katılıyorum.Mahkemeye vermişse bile-ki verdiğini sanmıyorum-Bu para onun hakkıdır son kuruşuna kadar ödenmelidir

Murat hoca bu kulübe üç yıl iyi,veya kötü bir hizmet içersinde olmuş bir insan,sözleşmesinden doğan bir alacağı olduğu doğrudur.kendisi bunu istemeklede haklıdır,buna itirazım zaten olamaz,ancak bu kültürün içersinden gelmiş bir kişi,bu olayı mahkemelere taşıması üzücü,bunu çok daha basit bir şekilde tahsil edebilecekken.

Kemal bey benden yaşça büyüksünüz,o yüzden size bir saygısızlık yapmak istemiyorum,ancak bazı usluplarınız şahsıma yaptığınız yakıştırmalar,beni üzmektedir.

Ben hocanın ihtar çektiğini,daha önce yazdım,işin mahkeme boyutu hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmadığım için,sizinde yazdığınız gibi (doğruysa) ibaresini koyup o yönde bir yorum yaptım.

Benle ne gibi bir sıkıntınız var bilemiyorum ancak sanırım yüz,yüze konuşursak ikimizinde ortak notada buluşacağımızı umuyorum.

Benim tek sıkıntım bu forumda ki arkadaslarımıza bilgi kirliligi yaratılması.Eger bir suru web sitesi bu forrumdan bilgi alım haber yapıyorsa dogru haber (yorum demiyorum) oranının %100 'e yakın olması lazım.
Bu formu genc Galatasaraylı arkadaslarımız takip ediyorsa bunlara daha cok dikkat etmek lazım diye dusunuyorum.
Ayrıcada gorevde oldugunuz 9 sene boyunca subede ki yerinizi ogrenmek istedim ki yazı ve yorumlarınızı daha iyi anlayayım.

Mithat Duran
Tarih: Sal Mar 03, 2009 15:54 pm

Murat hoca bu kulübe üç yıl iyi,veya kötü bir hizmet içersinde olmuş bir insan,sözleşmesinden doğan bir alacağı olduğu doğrudur.kendisi bunu istemeklede haklıdır,buna itirazım zaten olamaz,ancak bu kültürün içersinden gelmiş bir kişi,bu olayı mahkemelere taşıması üzücü,bunu çok daha basit bir şekilde tahsil edebilecekken.

Yine eger dogru ise diyorum cunku link talebime bir cevap gelmedi.Gonderileli 2-3 ay oldu galiba bu da sozlesme sartları (ne ise ) yerine getirilmesi icin yeterli bir zaman oldugunu dusundum.

Geldigi kultur dogru bir tespit ama o kulturde buyukler de kucuklerini korur.Ben de Galatasaraylılık dendigimde ilk aklıma gelen budur.

En doğal hakkı mahkemeye vermek,niye sözleşmesi fesh olunmadı hocanın?
Garip,çok garip... Sonra da vay utanmaz vay şöyle vay böyle...

hadi herşeyi anladımda Murat Hocam aktif görev yapmadığın bir ortam da kulube ihtarname çekmek de neyin nesi oluyo..

bu kulupde canını dişine takıp 6 ay 7 ay parasını alamayanlar oldu seslerini çıkarmadılar..şimdi evinde zarfın içinde paran gelmedi diye buda neyin nesi?

valla burada liseli ağabeylerimiz daha iyi bilir..ama lisede okumuş Galatasaray geleneği ve kültürü ile yetişmiş camianın önemini yakından tatmış bir kişinin gelip de aktif görev yapmadığı bir ortamda 3 kuruş için kulube ihtarname gönderirse bunun adına başka birşey derler..haa maçları gelip izlemeyi hizmet görüyorsa bilemem

nasıl adamın hakkı yapar tabi deniliyor anlamadım..bukadar mı kulubün üzerinde Murat Hoca..bunu yapan Koray Hoca olsa da bukadar iyimser yaklaşılır mıydı acaba

benim için HAGİ bir efsaneydi hala da öle ama nezamnki HIRSIZ SİZ dedi benim için bazı şeyleri bitirdi..çünkü benim için herzaman önemli olan Galatasaray değerleridir

Erdem Akkaş' Alıntı:
hadi herşeyi anladımda Murat Hocam aktif görev yapmadığın bir ortam da kulube ihtarname çekmek de neyin nesi oluyo..

bu kulupde canını dişine takıp 6 ay 7 ay parasını alamayanlar oldu seslerini çıkarmadılar..şimdi evinde zarfın içinde paran gelmedi diye buda neyin nesi?

valla burada liseli ağabeylerimiz daha iyi bilir..ama lisede okumuş Galatasaray geleneği ve kültürü ile yetişmiş camianın önemini yakından tatmış bir kişinin gelip de aktif görev yapmadığı bir ortamda 3 kuruş için kulube ihtarname gönderirse bunun adına başka birşey derler..haa maçları gelip izlemeyi hizmet görüyorsa bilemem

nasıl adamın hakkı yapar tabi deniliyor anlamadım..bukadar mı kulubün üzerinde Murat Hoca..bunu yapan Koray Hoca olsa da bukadar iyimser yaklaşılır mıydı acaba

benim için HAGİ bir efsaneydi hala da öle ama nezamnki HIRSIZ SİZ dedi benim için bazı şeyleri bitirdi..çünkü benim için herzaman önemli olan Galatasaray değerleridir

Yorumları yaparken şunu unutma ama Murat hocanın sözleşmesini feshetmediğimiz için hiçbir yerde çalışma hakkı da yok. Eğer sözleşmesini feshedip, parasını öyle ödemeseydik haklılık payın yüksekti. Bu adamın da bir ailesi var, bakması gereken kişiler var sonuçta. Eğer konu üç kuruş ise kulüp ne diye eski çalışanını zor durumda bırakıyor ( gereken maddi imkan yoksa eğer Mithat bey daha kolay yolları da var demezdi). Eğer Galatasaray kültüründen bahsediyorsak da büyüklerin küçüklerine sahip çıkması, hakkını yedirmemesi gerekir. Murat hoca belki görevini iyi yapamamış olabilir, bu tartışılır. Ama sözleşme imzaladığın biri, hakkını vereceksin. Bu kulüp kimlere neler ödedi... Ve burada ihtimaller üzerine konuşuyoruz. Kesin bir kaynaktan ihtarname çektiğine dair bir kanıt var mı?

ben yorumu yaparken Murat Özyer e para verilmemeli diye birşeyi savunmuyorum.
bu kulüpte ödemelede zaman zaman aksamalar olmuştur..hele ki bu dönemde çok da normaldir..ama kimin alacağı kalmış bu zamana kadar..

Murat Hocanın da bunu bildiğini zanndiyorum..

bu kadar acıtasyona gerek yok..bahsettğmz memurluk yada işclk değil..2 ay maaş ödenmedi diye bu meslekte kimse açlktak ölmemiş..

bu sene de belli dönemde ödemelerde sorun oldu oynculara..bu dönemde murat hocaya da yapılmaması doğal..kasıtlı ödememe gbi bir durum niye olsun bide bu gözle bakmakta yarar var..

ama ihtarname girdinde iin içine çok çok farklı bir hal alır

Bu forum basketbol forumu alıcak vericek forumu degil.Kulaktan dolma seyleri yazıp durmayın.Size ne murat özyerin alacagından.Anlamıyorum ya finansal işlerin bu sitede tartısılmasını...

Arkadaşlar ortada bir akit var. Buda hocanın çalışmasa bile bu parayı alması gerektiğinin bir kanıtıdır.Anca tahsilatın yapılış şekli farklıdır,ben bu konuda yanlışlık olduğunu söyledim.Bakın Fatih Solak'ın halil hoca döneminden kalma 70 bin dolar alacağı olmasına rağmen bu parayı isteme şekli farklıdır.

Sanırım üç ay için Murat hocanın alacağı para 105 bin dolar,olduğunu sanıyorum Ünsal bu konuda bana yardımcı olacağını umuyorum.

Çok basit hoca yöneticilerle masaya oturur,bir fesih antlaşması yapılır,alacağını ne kadar olduğu kararlaştırılır,ödeme planı çıkar iki taraf el sıkışır ortaklık biter.

Eğer bunların dışında bir olay olursa,mahkeme kaçınılmaz olur,benim bildiğim bu tarz bir toplantı hiç yapılmadı.

Atalarımız bir güzel söz söylemiş Zenginin parası züğürtün çenesini yorarmış diye bence bu tabir tam yerinde oldu.

Erdem Akkaş' Alıntı:

Murat Hoca'nın burada parayı düşündüğünü düşünüyor musun gerçekten? Üç kuruşu düşündüğüne inanıyorsan ortada konuşulacak pek birşey yok zaten...

hurriyet.com.tr' Alıntı:
Murat Özyer'i neden kovdular?
ALİCAN YAYCILI 5 Mart 2009

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Eski Antrenörü Murat Özyer, görevden alınmasından sonra ilk kez hurriyet.com.tr'ye konuştu. Sohbetimiz sırasında, her fırsatta Galatasaray yönetimine kızgın olmadığını dile getiren Özyer, görevden neden alındığını açıkladı.

İşte Murat Özyer ile yaptığımız röportajın ayrıntıları:

- Ani bir karar ile Galatasaray?dan ayrılmanızın sebebi nedir?

- Ben Galatasaray?dan istifa etmedim. Benim takımdan ayrılmam yönetimin verdiği bir karardır. Bu ayrılığı onlar istedi. Görevden alınmamda ki neden olarak bana ?İnanç kaybı? var denildi. Beşiktaş maçı kaybedilince de başka hocalar ile görüşmeye başlamışlar.

- Bu başka hoca dediğiniz kim?

- Orhun Ene ile görüşmüşler ama olumsuz cevap almışlar.

- Galatasaray taraftarına ve yönetimine kızgın mısınız?

- Yönetime kızgın değilim. Çünkü onlar kendi doğru bildiklerini yaptılar. Taraftara ise asla kızgın olamam. Onlar maç sonuçlarına bakmadan bizleri desteklediler. Basketbola çok ilgi gösteriyorlar. Bu taraftar bize her zaman sahip çıktı.

- Galatasaray?da ?abi?ler diye bilinen bir grup var. Bu grup sizin işinize hiç karıştı mı?

- ?Abi?ler 1980?li yıllardan beri var. Bu görünmeyen bir sistemdir. Benim zamanımda böyle gir grup olamadı.

- Galatasaray?dan sonra size başka takımlardan teklif geldi mi?

- Bana şimdilik başka kulüpten teklif gelemez. Çünkü Galatasaray ile sözleşmem 2010 yılında bitecek.

- Peki sözleşmeniz bittikten sonra antrenörlüğe devam mı edeceksiniz? Yoksa başka planlarınız var mı?

- Başka bir planım yok. Antrenörlüğe devam edeceğim.

- Galatasaray?da yapmak isteyip de yapamadığınız, keşke dediğiniz bir şey oldu mu?

- Yapamadığım çok şey oldu. Bunlardan en önemlisi; Badalona maçından sonra altyapının ne kadar önemli olduğunu anladım ve alt yapıyla ilgili bir atak yapmak istedim. Kulübün maddi şartlarını biliyoruz. Bu da bir yatırım meselesi. Sonuçta bu isteğim gerçekleşmedi. Galatasaray Kerem Tunçeri?den sonra (A) Milli Takım?a oyuncu yetiştiremedi.

- Bize Galatasaray hakkında bilmediğimiz bir şey söyleyebilir misiniz?

- Galatasaray?da kendinden yaşça büyük birine ?mutlak? bir saygı var.

- Galatasaray?ın şu andaki gidişatını nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Hüseyin Beşok?un liderliği takıma pozitif bir elektrik veriyor. Koray abi iyi bir hoca. Ben ona çok yardım ettim. Eğer bu takım tam kadro olursa ve ikinciliği kaybetmezse istediği başarıya kolaylıkla ulaşır. Tufan iyileştikten sonra takıma büyük katkı sağlayacaktır. Şu andaki en büyük sorun kadronun çok kalabalıklaşması. Oyuncular arasında dakika paylaşımı sorun olacaktır. Sakatlık ve dakika sorunu ortadan kalkarsa Galatasaray istediği amaca ulaşır.

- Siz Galatasaray?ın başındayken Hosley?in takıma alınmasını istemediniz ama sizin kulüpten ayrılmanızdan sonra Hosley, Galatasaray?a transfer oldu. Bunu nasıl açıklıyorsunuz?

- Hosley olayı benim hatamdı ama ben onu takımda istememezlik etmedim. Hangi antrenör maç başına 20 sayı 10 ribauntluk katkı ile oynayan oyuncuyu takımında istemez ki. Ayrıca Hosley?in takıma gelmesi için telefonda kendisi ile bizzat ben konuştum. Ayağımızı yorganımıza göre uzattık. Geçen sene onu takıma katacak paramız yoktu. Onun alınmasını istemeyen kişi Hakan Aydınol?dur. Sebebi ise; eğer biz Hosley?i alırsak, ona 1 milyon dolar vereceğiz, Karşıyaka?ya para vereceğiz ayrıca bir de Karşıyaka?ya oyuncu vereceğiz. Bunlar göz önünde bulundurularak böyle bir karar alındı. Bütçe?nin doğru kullanılması gerekiyordu. Galatasaray?a 2 sene Ülker para verdi. Bu sene kulüp onun üzerine para koyarak bir şeyler yapmaya başladı. Eğer bu oyuncular takıma katıldı ise demek ki parasal bir problem yok.

- Geçen sezon Galatasaray, Dee Brown?lu, Robert Hite?lı, Hüseyin Beşok?lu kadro ile lider durumdaydı. Siz bir televizyon programına çıkarak ?Bizim kadro kalitemiz diğer takımlara göre daha kısıtlı? şeklinde açıklama yaptınız ve bu açıklamaların akabinde takım düşüşe geçti. Bu düşüşün sizi açıklamalarınız ile bir ilgisi var mı?

- Tabi olabilir. Oyak Renault maçında Hüseyin ve Hite sakatlandı ve benim söylediklerim çıktı. Çünkü diğer takımların Hüseyin?in alternatifi olarak kullanabilecekleri oyuncuları vardı. Benim yoktu. 3 ay onsuz kaldım. Ben her zaman gerçekleri söylerim. 83 yılından beri antrenörün ve şampiyonluk nedir çok iyi biliyorum.

- Galatasaray?ın şampiyonluk şansını nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Eğer 2. kalmaya devem ederlerse ve tam kadro olurlarsa büyük şansları var.

- Galatasaray yönetimi tekrar sizinle çalışmak isterse sizin cevabınız ne olur?

- Benim en büyük hedefim, Galatasaray tarihine geçmek. Galatasaray?a kupa kazandırıp, tarihe geçmek istiyorum. Tabiki diğer takımlara kupa kazandırabilirim ama Galatasaray ile kupa kazanıp tarihe geçmek istiyorum. İsterlerse dönebilirim.

- Son olarak Galatasaray yönetimine ve sarı-kırmızılı taraftarına iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?

- Kulübe başarılar diliyorum. Taraftara ise; Onlara karşı kendimi borçlu hissediyorum. Çünkü onlar bize çok sahip çıktılar. Yenildiğimiz karşılaşmalarda bizi soyunma odasından sahaya çağırarak hep beraber marşlar söyleyerek alkışladılar. Ellerinden geleni yapsınlar ve takımlarını asla ezdirmesinler.