TKBL 16. Hafta | Tarsus Bld. 76 -Galatasaray 90

4 Şubat Cumartesi
14:00 Tarsus

Ligin 16. haftasında geçen sene kaybedip normal sezon liderliğini riske attığımız Tarsus deplasmanındayız. Geçen senenin en başarılı takımlarından Tarsus oyuncu ve teknik kadrosunda yaptığı değişiklikler ardından bu sezon dibe demir attıktan sonra, sene başında yolları ayırdığı Koç Erdal Yeğin ile tekrar anlaşınca daha derli toplu bir hale girdiler.

Sezon başından beri çıktıkları maçlardan 5'inden galibiyet çıkaran Mersin temsilcisi, Erdal Yeğin yönetiminde çıktığı son 3 maçtan 2 galibiyet çıkarsa da son haftada Mersin derbisinde rakiplerine 18 farkla mağlup oldular. Pota altındaki Tangela Smith-Jessica Adair ikilisinden maç başına 35 sayı-17 ribaund-2 blok civarı bir katkı alıyorlar, takıma en ciddi skor katkısı ise Ivory Latta'dan geliyor 17.7 sayı-3.6 asist ortalamalarıyla. Yerli rotasyonunun ana parçaları Begüm Dalgalar ve Tuğba Talaşlıoğlu da toplamda maç başına 15 sayının üstünde bir katkı veriyorlar takımlarına.

Hafta içinde transferi açıklanan Renee Montgomery ise bu seviye için harika bir isim ama Latta'nın performansı ve Montgomery'nin rotasyona girmesiyle yerli/yabancı dengesinin (özellikle pota altında) olumsuz etkilenmesini göz önüne aldığımızda tam olarak doğru transfer olup olmadığı tartışılabilir. Yine de yetenek olarak ligimize seyir keyfi ve renk katacağı kesin Montgomery'nin.

Çarşamba günü oynayacağımız derbi öncesinde son durak olan Tarsus'tan galibiyet ve moral ile dönmemiz en büyük dileğimiz.

Takımımıza başarılar.

bu takımı bu kadar kötü oynattığı için tebrik etmek gerek. taurasi'ye bir tane bile top kullandırtamayan hücum, üst üste 4-5 3'lük yedirten bir savunma anlayışı. bravo gerçekten.

tina&syl ikilisini birarada oynatamıyor hoca, top birine indiğinde diğeri etkisiz eleman, diğerinin nerede duracağı ne yapacağı konusunda en ufak fikri yok gibi görünüyor. bu şekil oyun büyük israf ve çok üzücü, diğerinin ismi tina olmuş syl olmuş hatice olmuş leyla olmuş bir önemi kalmıyor ki.

Kurtuluş beyin dediği gibi bir sistem yok bir düzen yok bir kurgu yok topu alan tabiri caizse lambur gümbür rakip potaya koşturuyor,Allahtan Prince var....

pardon kusura bakmayın yanlış şeyler yazdım,takım harika savunma yapıyor,rakibi inanılmaz yıprattık sert savunmamız ile ve hücumdada setlerimizi süper,herkes ne oynadığını biliyor,oldu heralde şimdi....

sevgili Önder nereye gelmek istediğini söyler misin? takımın 3 uzunla oynadığı oyun ile şu anda oynadığı oyun arasındaki farkı sen de görüyorsundur sanırım.

Nereye gelmek istiyorum? Maç kafa kafaya olunca bir anda herkesin buraya damlayıp sallamasında art niyet arıyorum. Yok işte hoca şöyle hoca böyle. Noldu şimdi 22 fark var? Hocamı yaptı bu farkıda? Yok hayır oyuncular insiyatif alıyor allahtan Piph var, Diana var, Tina var, Sylvia var. Sanki bunlar zaten bunun için yokta gökten zembille iniyorlar arada!

Nereye gelmek istiyorum? Maç kafa kafaya olunca bir anda herkesin buraya damlayıp sallamasında art niyet arıyorum. Yok işte hoca şöyle hoca böyle. Noldu şimdi 22 fark var? Hocamı yaptı bu farkıda? Yok hayır oyuncular insiyatif alıyor allahtan Piph var, Diana var, Tina var, Sylvia var. Sanki bunlar zaten bunun için yokta gökten zembille iniyorlar arada!

Evet hoca yaptı bu farkı. Yanlışta ısrar etmenin bir anlamı yok. Ayrıca klavye başında sallansın diye bu siteyi kurmadınız mı.