TKBL | Fenerbahçe 74-68 GALATASARAY

Eleştirenlere e anlayış göstermek alzım. Şahsen ben eleştirenlere kızmıyorum. Benim kızdığım eleştirilerin bel altı olması. Bir de takımımızdan afşin linyitspor gibi bahsedilmesi.
Seimone hala düzelmedi. Ama o yola girdi. ışıl da düzelecek ve istediğimiz Işıl'a dönecektir. Dediğim gibi sabır en önemli ilacımız. Melisa Can'a da helal olsun epey dağıtmış rakip pota altını. Currie iyileşmeyecekse gönderilmek zorunda. Gintare de kiralık evrilebilir bir yerlere pişmesi için. Böylelikle doneka artık lig maçalrında da yer bulacaktır. Bu da takıma alışmasını hızlandıracaktır. Bence yeterli bir guard değil ama WNBA'de oynadığına göre gördüğümüz kadar kötü de değildir.

Pınar Filiz' Alıntı:
[quote="Deniz Ertürk":16ioj5t5]Takım uyumu önemli, ilerki günlerde göreceğiz aslında asıp kesmek yersiz erkenden takımı. Açıkçası Fowles ve Augustus(bazen) dışında çok katkı olacağını sanmıyorum bu sezon takımda bu oluşumda kadroda tabiki.

orası oyle gözüküyor zaten.68 sayının 42 si yazdığın iki oyuncudan gelmiş fener maçında.[/quote:16ioj5t5]

yani. aslında ceyhun hocaya kimse kızmasın o yerlileri her zaman efektif kullanmak istiyor yani oyunun büyük bir parçası olmasını istiyor fakat bunu başaramadı elinde o tip oyuncular yok belkide gerçi tr de yokki :)

Maçın ilk bölümü çok iyi gidiyoruz fark da atmışız? Oyunun son bölümlerine yaklaşıyoruz? Basit hatalar hataların sonucunda oluşan telaş ve heyecanın sebep olduğu aleyhimize sayılar? Karşı takımda artan özgüven ve taraftarın baskısı sonucu bizim oyundan kopuşumuz?
Hep aynı Nakarat.Bu Nakarat can sıkmaya başladı. Nokta koyulmalı artık.

4 numarada ciddi zayıfız malesef, katkı anlamında su ana kadarki durum; Sophia/2 > Bahar+Melisa Bahar'a ne oldu anlamak güç.

Sophia Türk olsa idi ligin 2. yarısı için ilk 5 şu olabilirdi, oldukça yaklaşmıştık Sophia nın dudakları arasında idi, yazık oldu.

Işıl Seimone Tamika Safiye Slyvia, maçlar iptal direk seremoni :)

Malum Beşiktaş maçı nedeniyle izleyemedim karşılaşmayı. Maç boyunca Onur (Uncu) oyun ve skor hakkında sık sık bilgi verdi. Geçmiş yıllarda maça çok iyi başlayıp son periyotta kaybettiğimiz maçları bilsem de bu sefer şeytanın bacağını kıracağımızı düşündüm.

Neyse, her zaman böyle mücadele edelim gerisinin pek bir önemi yok. Oyuncularımızın ve teknik kadronun canı sağ olsun...

Sühan Cem' Alıntı:
Eleştirenlere e anlayış göstermek alzım. Şahsen ben eleştirenlere kızmıyorum. Benim kızdığım eleştirilerin bel altı olması. Bir de takımımızdan afşin linyitspor gibi bahsedilmesi.
Seimone hala düzelmedi. Ama o yola girdi. ışıl da düzelecek ve istediğimiz Işıl'a dönecektir. Dediğim gibi sabır en önemli ilacımız. Melisa Can'a da helal olsun epey dağıtmış rakip pota altını. Currie iyileşmeyecekse gönderilmek zorunda. Gintare de kiralık evrilebilir bir yerlere pişmesi için. Böylelikle doneka artık lig maçalrında da yer bulacaktır. Bu da takıma alışmasını hızlandıracaktır. Bence yeterli bir guard değil ama WNBA'de oynadığına göre gördüğümüz kadar kötü de değildir.
Afşin Linyitspor her ne kadar olmayan bir takım olsa da laf yok. Memleketim :)
Yenilmek üzüyor ama en azından mücadele ettik diyorum. Birsel faktörü devreye girince de sonuç bu oluyor. Işıl'ın form tutması biraz denge getirir diyorum.

Benim de son zamanlarda en çok üzüldüğüm mağlubiyet bu oldu sanırım. Umutluydum biraz. Erkek voleybol takımın galibiyetinden sonra bunun içinde içimde daha bir umut belirdi. Arada fırsat buldukça maçın durumuna baktıkça daha da artı bu. Bu sefer çok heveslenmiştim aynı şey olmaz yine sonlarda bir sorun yaşamayız dedim ama maalesef yine oldu.
Maçı doğru düzgün izlemeden ne kadar sağlıklı yorumlar yapabilirim bilmiyorum ama genel olarak diyeyim bu takıma güveniyorum ben bu sezon DA. Daha yolunda gitmeye başlayacaktır bir şeyler zamanla.

Maçı birden fazla izleyen varmı bilmiyorum ama ben oturdum içim acıyarak tekrar seyrettim. Kazanabileceğimiz bir maçmış. Bu maç için takımın en büyük zaafı uzun oyuncudur. Burada bir parantez açalım, guard konusunda burada yazılan çizilenlere hiç ama hiç katılmıyorum. Sen kalk 3 sezondur tek guard ile oyna oyuncunun suyunu çıkar, etinden sütünden faydalan sonra bu kız yine senin için ter dökerken 2 kere aynı büyük sakatlığı yaşasın şimdide kalkıp O'na laf et. Işıl hazır değil, zamana ihtiyacı var gibi yazılanlar kabul edilebilir ama diğerleri asla. O tam performans ile oynadığında neler yapabileceğini bize defalarca gösterdi.
Geçen sene Işıl sakatlanmasaydı Işıl-Nilay ikilisi bu mevkiye yetebilirdi çünkü Nilay'da Işıl olmayınca yalnız kaldı. Maç yorumlarını görünce bir an ben başka maçımı seyrettim diye düşündüm. Fb maçı guardları ile kazanmadı ki. Hele ki Birsel ekstra birşey hiç yapmadı. İstatistiklerde zaten bunu gösteriyor. Orda görmesek bile gözümüz gördü. "Son periyotta attığı sayılar" lafıda maçı izleyen izlemeyen herkesin yazdığını gösteriyor. Attığı sayı 2, maç sayısı 5 zaten. Diğer maçlarda gösterdiği yüksek ribaund, sayı ve asist rakamlarını yakalayamadı çünkü yaptırtmadık. Şu anda belki Işıl'ı çekemeyenlerin yada Birsel'in sevenlerinin yada pazarlamaya çalışanların sahte bir kampanyaya imza attığını düşünüyorum. Belki de bunu yapanlar GS'yi karıştırmayı çok iyi bilen ve her daim bu oltaya gelen GS'lileri "ÇOK SEVEN" Fb lilerdir.
Şu anda Işıl tam formunu yakalayamadı diye herkes üzerine çıkıyor kızın. Bu maçta kaç topta Nevriye ve Birsel top çıkarılırken sıkıştırma yaptılar. Üstünde 2 kişi...Şu andaki halinden bile korkuyorlar ki bence Işıl bu maçta sezon başından bu yana ne kadar ilerlediğini gösterdi. Fb takımı 2 tane oyun kurucusu varken 3.yü alıyor biz hala Işıl'a yükleniyoruz. Karşına 3 ayrı guard dinlenip dinlenip geliyor o hala 33 dakika oynamak durumunda kalıyor. Maksimum dakikası şu anda 25 olmalı.
O'nu da bu strese sokuyoruz. Bence 2.sakatlıgı yasamasındaki sebep takımında bir an önce oynamak için acele etmesidir. Onunla zaman zaman aynı anda oynayacak yada birbirlerini yedekleyecek iyi bir guard almak lazım. Bunu yapmıyorsan Işıl'a da laf etmeyeceksin. Hele ki bu maçtan sonra ne oyunculuğuna ne kaptanlığına hiç etmeyeceksin. Kaptan yapmadıklarında niye yapmadılar diye forumlar sallandı, yöneticilere laflar söylendi. Şimdi Kaptan diye söyleniyor. Sen bu takıma O'ndan ala kaptan bulda sonra konuş. Şu yazılanları sadece ego, kıskançlık, ortalık karıştırmak olarak görüyorum ve şiddetle kınıyorum.
Gelelim uzun oyuncu konusuna... Bizi yine yakan yine Nevlin oldu... Bu kız bizim maçlarda hep iyi oynuyor. 12 dakikada 9 sayı, 2 ribaund... O dönemde Fowles ın olmadıgı zamanlarda ise Litvanyalı oyuncu maalesef sıfır çekti. Niye Yelena kalmadı ki bu takımda? Şampiyonluk istiyorsan sadece Fowles ile olmaz ki. Yanına genç oyuncu koyamazsın. Zaten Melisa Can, Monic, Ceyda, Melek Bilge transferlerine hiç anlam veremedim. Takımımız son periyota yorgun girdi. Işıl ve Seimone daha dinlenmiş girselerdi durum daha farklı olurdu. Seimone yorgunluktan sokamadı, Melisa Can'da atışları değerlendiremedi. Diana ve Penny yine neredeyse maçın 40 sayısını atmışlar.
Takımımızı verdiği mücadele ve savunma direnci için tebrik ediyorum. Her sene yeni takım yeni antrenör sonra haydi oynayın, oynatın...Karşıdaki takım senelerdir aynı kadro neredeyse... Çekirdek kadronun etrafına montaj. Artık bir durun ya!

Ali Bey, 1 seneyi aşan bir süredir ilk mesajınız olmasına inanılmaz üzüldüm. Büyük çoğunluğuna katılıyorum yazdıklarınızın, ellerinize sağlık.

Ali Bey'in yazısına bende katılıyorum. Yalnız Birsel konusunda dediklerine aktılmak mümkün değil. Bende maçı 2 defa seyrettim. Birind e uyku ve alkolün etkisi ile kaçırdığım oldumu diyerekten. Birsel girdiğinde takıma sadece istatistiki anlamda katkı yapmıyor. Takımın savunma ateşini yaktı ve üst üste 3 tane güzel pas verdi basket ile bitti. Yani FB'nin ivme kazanmasını sağladı. Tabii bunu yaparken dinç olduğunun farkındayız. Ama Birsel'i Işıl'dan altta tutmak yada onu kral etmek gibi bir amacım yok. Işıl bizim gözbebeğimizdir. Burdaki insanların değil tribünün sesini biliyorum. Işıl ne olursa olsun bu takımın göz bebeği olarak kalacaktır. Bu yüzdende buradan. "çok duygusalsınız, biraz mantıklı olun" diyenlerin bunu anlayacağını sanmıyorum hiç bir zaman.

İki yıl önce Işıl'ın ilk sakatlandığı maçtı. O maçta Birsel sakatlanma korkusuyla oyunuyor ve penetre edemiyordu. Işıl da döktürüyordu. O zamanlar Birsel'i Işıl'a tercih edeceğim hiç aklıma gelmezdi. Hemen olmasını bekleyemeyiz ama bir 6 ay sonra Işıl eski formuna döner. Şimdi yetersiz diyenler de fotoğraf çektirmek için sıraya girer. Geleceği tahmin etmek zor değil.

Ali Demir' Alıntı:
Maçı birden fazla izleyen varmı bilmiyorum ama ben oturdum içim acıyarak tekrar seyrettim. Kazanabileceğimiz bir maçmış. Bu maç için takımın en büyük zaafı uzun oyuncudur. Burada bir parantez açalım, guard konusunda burada yazılan çizilenlere hiç ama hiç katılmıyorum. Sen kalk 3 sezondur tek guard ile oyna oyuncunun suyunu çıkar, etinden sütünden faydalan sonra bu kız yine senin için ter dökerken 2 kere aynı büyük sakatlığı yaşasın şimdide kalkıp O'na laf et. Işıl hazır değil, zamana ihtiyacı var gibi yazılanlar kabul edilebilir ama diğerleri asla. O tam performans ile oynadığında neler yapabileceğini bize defalarca gösterdi.
Geçen sene Işıl sakatlanmasaydı Işıl-Nilay ikilisi bu mevkiye yetebilirdi çünkü Nilay'da Işıl olmayınca yalnız kaldı. Maç yorumlarını görünce bir an ben başka maçımı seyrettim diye düşündüm. Fb maçı guardları ile kazanmadı ki. Hele ki Birsel ekstra birşey hiç yapmadı. İstatistiklerde zaten bunu gösteriyor. Orda görmesek bile gözümüz gördü. "Son periyotta attığı sayılar" lafıda maçı izleyen izlemeyen herkesin yazdığını gösteriyor. Attığı sayı 2, maç sayısı 5 zaten. Diğer maçlarda gösterdiği yüksek ribaund, sayı ve asist rakamlarını yakalayamadı çünkü yaptırtmadık. Şu anda belki Işıl'ı çekemeyenlerin yada Birsel'in sevenlerinin yada pazarlamaya çalışanların sahte bir kampanyaya imza attığını düşünüyorum. Belki de bunu yapanlar GS'yi karıştırmayı çok iyi bilen ve her daim bu oltaya gelen GS'lileri "ÇOK SEVEN" Fb lilerdir.
Şu anda Işıl tam formunu yakalayamadı diye herkes üzerine çıkıyor kızın. Bu maçta kaç topta Nevriye ve Birsel top çıkarılırken sıkıştırma yaptılar. Üstünde 2 kişi...Şu andaki halinden bile korkuyorlar ki bence Işıl bu maçta sezon başından bu yana ne kadar ilerlediğini gösterdi. Fb takımı 2 tane oyun kurucusu varken 3.yü alıyor biz hala Işıl'a yükleniyoruz. Karşına 3 ayrı guard dinlenip dinlenip geliyor o hala 33 dakika oynamak durumunda kalıyor. Maksimum dakikası şu anda 25 olmalı.
O'nu da bu strese sokuyoruz. Bence 2.sakatlıgı yasamasındaki sebep takımında bir an önce oynamak için acele etmesidir. Onunla zaman zaman aynı anda oynayacak yada birbirlerini yedekleyecek iyi bir guard almak lazım. Bunu yapmıyorsan Işıl'a da laf etmeyeceksin. Hele ki bu maçtan sonra ne oyunculuğuna ne kaptanlığına hiç etmeyeceksin. Kaptan yapmadıklarında niye yapmadılar diye forumlar sallandı, yöneticilere laflar söylendi. Şimdi Kaptan diye söyleniyor. Sen bu takıma O'ndan ala kaptan bulda sonra konuş. Şu yazılanları sadece ego, kıskançlık, ortalık karıştırmak olarak görüyorum ve şiddetle kınıyorum.
Gelelim uzun oyuncu konusuna... Bizi yine yakan yine Nevlin oldu... Bu kız bizim maçlarda hep iyi oynuyor. 12 dakikada 9 sayı, 2 ribaund... O dönemde Fowles ın olmadıgı zamanlarda ise Litvanyalı oyuncu maalesef sıfır çekti. Niye Yelena kalmadı ki bu takımda? Şampiyonluk istiyorsan sadece Fowles ile olmaz ki. Yanına genç oyuncu koyamazsın. Zaten Melisa Can, Monic, Ceyda, Melek Bilge transferlerine hiç anlam veremedim. Takımımız son periyota yorgun girdi. Işıl ve Seimone daha dinlenmiş girselerdi durum daha farklı olurdu. Seimone yorgunluktan sokamadı, Melisa Can'da atışları değerlendiremedi. Diana ve Penny yine neredeyse maçın 40 sayısını atmışlar.
Takımımızı verdiği mücadele ve savunma direnci için tebrik ediyorum. Her sene yeni takım yeni antrenör sonra haydi oynayın, oynatın...Karşıdaki takım senelerdir aynı kadro neredeyse... Çekirdek kadronun etrafına montaj. Artık bir durun ya!

Bugüne kadar okuduğum en iyi takım analizlerinden biri.

şampiyon olabileceğimizi gösterdik,kendi sahamızda bunları rahat geçeriz.sezon ortası iyi bir iki takviye ile şampiyon olmamız garanti olur.

Maç kaybetmemizde Ceyhun hocanın son dakikalar da uyguladığı alan savunmasının da etkisinin olduğunu düşünüyorum,resmen bu hamle ile bence Fenerin ekmeğine bal sürdük...

Adam adama savunma ile devam etseydik o maçı bence kazanırdık...