TKBL | Fenerbahçe 74-68 GALATASARAY

Re: TKBL| Fenerbahçe-GALATASARAY

Maça gelcek olan var mı ? Mümkünse biraz sakin olcak biri benle maça gelsin yoksa tek kişilik truva yaparım o sinirle Işıl'a filan kötü tezahurat yaparlarken. Ben inanıyorum çünkü bi turistik geziye gittik dün , onlar ise güçlerini harcadılar

Caferağa'ya yıllardır ne kadrolarla, hangi şartlarla, ne ümitlerle geldik. Ama her gelişimiz maalesef bizler için hüsran oldu. Hiçbir zaman oradan istediğimiz sonucu alıp dönemedik Florya'ya. Geçen gün bir hesap yaptım. Benim takip ettiğim kadarı ile yaklaşık olarak 7 yıldır lig maçlarında Caferağa'da bir galibiyetimiz yok. İşin komik tarafı o süre zarfında içeride de bir lig galibiyetimiz yok. Açıkcası bundan önceki yıllarda özellikle geçen sene en ümitli olduğum dönemde gittik Caferağa'ya. Yani o zaman yenemezsek bir daha zor yeneriz diye düşünüyordum. Sophia'lı, Tamika'lı, Douglas'lı kadro bana çok ümit vermişti ama belirli bir noktaya kadar işi götürdükten sonra yapılan basit hatalar bize pahalıya patladı. Hatta o kadro ile 15 dakikada yalnızca 4 sayı attığımızı hatırlıyorum.

Bu seneye bakacak olursak kadrodaki isimler geçtiğimiz senelere göre bir adım önde diyebiliriz. Ligde geçen senelere göre çok daha istikrarlı gidiyoruz.(5/5) Fakat gelin görün ki sahada ortaya konan oyun maalesef hiç kimseyi tatmin etmiyor. İçerisinde bulunduğumuz dönemde hem moral olarak hem de performans olarak rakibimizin bir hayli gerisindeyiz. Karşımızda Avrupa'da destan yazmış bir Fenerbahçe var. Biz ise henüz takım olabilme yolunda ilerleyen, yeni oyuncularla kurulu bir takımız. Bu yenilikler karmaşayı da peşinde getiriyor haliyle. Şu anda takım içerisinde görevler net olarak belli değil. Koç'un sahaya yansıtmak istediği sistem belli değil. Dolayısı ile işler istediğimiz gibi gitmiyor ne yazık ki.

Evet bu haftasonu bir derbi oynayacağız, evet derbilerin favorisi olmaz ama maalesef bu doktrin yalnızca futbolda geçerlidir. Basketbol için bunu söylemek söz konusu değil. Sahada ortaya konan mücadele ortada. Kendi dengimiz hiç bir takıma karşı galibiyet alamıyoruz'u geçtim az farkla yenilemiyoruz bile. Maşallah 20 sayıdan aşağı galibiyetler kesmiyor bizi. Bu sezon aldığımız 4 mağlubiyette 20 sayılar civarında. Bu hafta sonu içinde takımdan hiç bir ümidim yok maalesef. Görünen köy kılavuz istemez. Çok daha iyi durumdayken o salona gittik ve sonuç her seferinde hüsran oldu. Sizlere tavsiyem bu maçtan önce beklentileri düşük tutun. Beklentiler düşük olur ise mağlubiyet sonunda fazla üzülmez kimse. Çok daha ümit dolu cümleler yazmak isterdim, taktiksel olarak, oyuncu kıyaslaması olarak bir şeyler karalamak isterdim ama ortaya konan bu oyunla, yapılan transfer hataları ile ve oyuncuların kalite farkı ile oradan galibiyet çıkarmamız bir mucize.

Aykun yanlışın var.

Cem Akdağlı dönemde Caferağa'da 2 kere kazanmıştık yanlış hatırlamıyorsam.

Aykun Alan' Alıntı:
[quote="Gazanfer Tosun":1vgjx4d1]Aykun yanlışın var.

Cem Akdağlı dönemde Caferağa'da 2 kere kazanmıştık yanlış hatırlamıyorsam.

"Lig maçlarında"[/quote:1vgjx4d1]

play-off final serisi ilk maçını kazanmıştık 2 sezon önce.. O sezon şampiyon olacaktık aslında ama Şahenk'te Işıl faulleri kaçırınca 2-2 dönüldü Caferağaya ve kuş uçtu..

2 sene önceki maçta 2 maçta da Caferağada yenildik. A.Şahenk'de ilk maçı yendik ikinci maçta gene yeniyorduk ama Işıl'ın talihsiz sakatlığını yaşadık takım dağıldı.

Emre Yüksel' Alıntı:
play-off final serisi ilk maçını kazanmıştık 2 sezon önce.. O sezon şampiyon olacaktık aslında ama Şahenk'te Işıl faulleri kaçırınca 2-2 dönüldü Caferağaya ve kuş uçtu..

Artı Can Atsüren- Erşan Kartal derim. Hala içimde yaradır o maç. Can Atsüren geçen Mersin maçında hakemdi yine.

Yönetimin o zaman sessiz kalmış olmasını hala anlamam. Yugoslavya'ya FIBA maçlarında gösterilen muameleyi görmüştü Fener. Kupa avcısı sahaya kaç kere girmişti hatırlamıyorum.

Ciddiye alırlarsa handikapı rahat aşarlar fakat iddia oynayanların 2ye oynaması daha mantıklı sonuçta 20 sayı öndeyken Taurasi'yi Penny'yi dinlendirirler o ara iner o fark.

Şimdi buraya yeniliriz falan yazacağım ama kesin yazmıştır birileri. Umarım çok ciddi bir mücadele ortaya koyarız ve hiç beklemediğimiz galibiyet zor da olsa gelir.

Son 3 sezonda Fener ile oynadığımız en dengesiz maç...Ne durumda olduğumuzu anlamak için yeterli bir cümle sanırım...Umutsuz olmak için birçok sebep var,yenilmekten değil farktan bahsediyorum...Umutlu olmak için bir sebep varmı,belki vardır ama böyle bir sebep benim için yok en azından...Sinerji yaratmaya çalışan arkadaşlar kusura bakmasınlar...

VBallah yanlış anlamayın ama Cem Akdağa teklif edilecekse önce aramızdan en yüzsüzünü bulmak gerekiyor adamın yanına gidip bu teklifi yapmak için. Şahsen bana bu yetki verilse hocanın yanına gittiğimde merhaba diyemem.

Kimsenin umudu yok ve böle günlerde hep iyi sonuçlar alıyoruz. Bu yüzden rahatım nedense.
Ayrıca Cem akdağ başkan istifa ederse başkan olsun , sonra karaborsa coştu yine git onu engelle Cem Akdağ , kapalı bağırmıyor çok orayı da hallet Cem Akdağ , futbolda da işler kötü futbolcuları motive et Cem Akdağ , vizeler başlıyo bize ders çalıştır Cem Akdağ , şu an canım çok sıkılıyo konuş benle Cem Akdağ , yarın kızla buluşcam benim yerime buluş Cem Akdağ... Cidden bu kurtar bizi abi kurbaaanın olam edebiyatını bırakmalıyız artık bi kere Cem Hocaya ayıp

Sühan Cem' Alıntı:
VBallah yanlış anlamayın ama Cem Akdağa teklif edilecekse önce aramızdan en yüzsüzünü bulmak gerekiyor adamın yanına gidip bu teklifi yapmak için. Şahsen bana bu yetki verilse hocanın yanına gittiğimde merhaba diyemem.

cem hoca gerçek galatasaraylıdır ve galatasaray ın zor alında tavır naz yada kapris olmaz... bence kabul eder....