TKBL Final 2. Maç | Fenerbahçe 98 - Galatasaray 93

Valla yenildik ama bu maç özelinde takıma kızamıyorum. Işıl desen bugün belkide takımın en iyisiydi oyunun her iki yönünde de.
Bahar'da artık olacağına inansın kendine güvensin hiç çekilmez oluyor böyle.
4.çeyreğe neden saçma sapan bir 5'le başladık anlamıyorum. 3.çeyrekteki 5 çok iyi götürüyordu oysaki.
Yalnız Dee'den daha iyi bir performans bekliyorum şu 2 maçta cidden istediğimizden çok uzakta. Işıl bugün iyiydi ama maalesef Prince sırıttı bugün. Rotasyonumuz zaten dar bir maç Işıl , bir maç Prince katkı verecek diye bir şey yok. Kazanmak istiyorsak ikiside katkı vermeli.

Fowles takımın bütün karakterini sen oluşturuyorsun. Herkese kızabilirim ama sana asla.

Serinin buradan dönmesi çok ama çok zor. Yalnız takım bizim kadar kendilerine inansa bu seri neden buradan dönmesin ?

Valla yenildik ama bu maç özelinde takıma kızamıyorum. Işıl desen bugün belkide takımın en iyisiydi oyunun her iki yönünde de.
Bahar'da artık olacağına inansın kendine güvensin hiç çekilmez oluyor böyle.
4.çeyreğe neden saçma sapan bir 5'le başladık anlamıyorum. 3.çeyrekteki 5 çok iyi götürüyordu oysaki.
Yalnız Dee'den daha iyi bir performans bekliyorum şu 2 maçta cidden istediğimizden çok uzakta. Işıl bugün iyiydi ama maalesef Prince sırıttı bugün. Rotasyonumuz zaten dar bir maç Işıl , bir maç Prince katkı verecek diye bir şey yok. Kazanmak istiyorsak ikiside katkı vermeli.

Fowles takımın bütün karakterini sen oluşturuyorsun. Herkese kızabilirim ama sana asla.

Serinin buradan dönmesi çok ama çok zor. Yalnız takım bizim kadar kendilerine inansa bu seri neden buradan dönmesin ?

Bizim inanadığımızın çeyreği kadar inansınlar yeter. Fowlesun smaç denemesi başarılı olsaydı tadından yenmezdi.

Duymadığım dinlemediğim için bir şey diyemiyorum ama böyle bir şey dediyse Nevriye ceza alır. Maç sonu Dee'nin tribünlere iki eliyle orta parmağını gösterdiği söyleniyor Fotografının çekildiği söylenmiş. Eğer raporda bu varsa Dee'de ceza alır. Ama Nevriye yerli olduğu için bu GS'ın avantajı olur

basından biri tweet atmış böyle söyledi diye, neyse doğruysa eğer ceza almalı tabii, dee içinse bir şey diyemem, kıza o kadar çok küfür edilmiş ki maçta, maç içerisinde dee kenardan oyunu başlatmaya gelirken, taraftarlar ayağa fırlayıp bağırıp çağırdılar, biri de Taurasinin şutu girmeyince orta parmağını kaldırdı, iyi dayanmış yine de

Nevriye maç sonunda çıldırdı

Fenerbahçe-Galatasaray karşılaşması sonrasında Fenerbahçeli oyuncu Nevriye Yılmaz, hakemlerin kötü yönetiminden şikayet ederek basın mensuplarından bunu yazmasını talep etti.

Maçın bitimiyle birlikte karşılaşmayı takip eden basın mensuplarının yanına gelen Nevriye, hakemler için küfürlü sözler sarf ettikten sonra, muhabirlerden bu dediklerini yazmasını istedi. Oldukça öfkeli olduğu gözlenen Nevriye, basın mensuplarına da hakaret içeren sözler sarf etti.

Bakın yazdım burada hakem ve federasyon bunlardan korkuyor diye bunları söyleyebiliyorsa demekki çok güçlüler. İşte sahada yenmeyle bitmiyor bu işler aslında onlar abdi ipekçinin zeminini hazırlıyor hakemleri baskı altına almaya çalışıyorlar. İşte bunları anlayabilecek uyanık yöneticilerimiz olabilse. Ayrıca hekemler resmen bizi katlettiler bunlar böyle işte galatasaray mağlubiyetleri onlar için dünyanın sonu gibi görüyorlar.

Bakın yazdım burada hakem ve federasyon bunlardan korkuyor diye bunları söyleyebiliyorsa demekki çok güçlüler. İşte sahada yenmeyle bitmiyor bu işler aslında onlar abdi ipekçinin zeminini hazırlıyor hakemleri baskı altına almaya çalışıyorlar. İşte bunları anlayabilecek uyanık yöneticilerimiz olabilse. Ayrıca hekemler resmen bizi katlettiler bunlar böyle işte galatasaray mağlubiyetleri onlar için dünyanın sonu gibi görüyorlar.

Erkan bey ne yazık ki öyleler.Onların olduğu heryerde lobi vardır.Nevriye küfür etmiş bakalım ceza verebilecekler mi ? Hiç sanmıyorum ama bekleyelim ve görelim.

Bu maç için kızamıyorum, rakip o kadar serbest atış kullanamasaydı kazanan biz olabilirdik. İlk maçta çok kaçırdılar ama bu defa iyi attılar. Sadece şunu eleştirebilirim Türk oyuncularımızdan ziyade yabancı oyuncularımız neden bu kadar geriliyor ki, bence oyunun içine daha fazla konsantre olsalar iyi olacaktı. Keşke smaç denemeseydik, tamam bassa fenere iyi basmış olacaktı ama orada önemli olan önce eşitliği yakalamak, farkı azaltmak olmalı.
Bugünkü maçtan sonra umutlandım, bence 2-2 yapmalıyız, bu takımın artık serileri 3-1 veya 3-0 kaybetmesini kabul edemem. Deplasmanda yine kaybedersek saha avantajını kullandılar diyebiliriz. Bahar da umarım bu akşamki Işıl'dan feyz alır da kalan maçlarda kendisine gelir.

Biz kadro olarak fenerbahçenin gerisinde değiliz.Ancak onlar panik atışı yapmıyorlar,en uygun pozisyonu arıyorlar,ikili oyunları akıllıca sonuca ulaştırıyorlar.Bizde ise ya top birilerinin elinde patlıyor,ya da pozisyon dahi hazırlanmadan topu Fowles,Tina ikilisinden birisi kullanıyor.Takım oyunu oynayamıyoruz maalesef,yıllardır...

2-0 dan 2-2 ye getirebilirsek o moralle son maçı alma ihtimalimiz hala yüksek.. Abdi İpekçi'de kazanmak şart..

25/27 serbest atış belirleyici olmuş.. Çok iyi yüzde, yapacak bir şey yok..

Her defasında geriden gelip yakalıyorsun ama öne geçemiyorsun. Bu bizde hastalık oldu artık, aslında hiç umudum yoktu bu maçta. Ama bazen isteyince ne yapabileceklerini görüyoruz, Işıl'da resmen burada yazılanlara nazire yaptı. Herkes tarafından eleştirilirken ( ki yazmasam da bende ciddi ciddi eleştiriyordum ) böyle bir performans sergilemesi hem kendisi açısından hem de biz taraftarlar açısından iyi oldu. 5 maç 0 sayı muhabbetleri de bitmiş oldu böylelikle. Yanlız bu iki maçta da Dee'nin performansı yerlerde, koç desen zaten Allah'lık. 10 sayı geri düşmeden ne mola alıyor ne bir oyuna müdahale ediyor, bazı değişikliklerini de bir çok kişinin "kafası basmıyor" artık. Vasat üstü bir oyun&performans Fener'i yenmemize yetmedi, inşallah İpekçi'deki iki maçı da alırız. Serinin final maçına ise hiç bir umudum yok, umarım yanıltırlar hepimizi.

Bu büyük potansiyelin mundar edildiğini görmek içimi acıtıyor.Son dakikayı hatırlayınca ayrı üzülüyorum birey birey bakınca ayrı...

Şöyle bir hafızamı zorladım maçın içerisinde bazı pozisyonlar var ki problemin ana kaynağını özetliyor.
1-Şaziye angel topu başlatacakken arkası dönük sırtına vurup oyunu başaltıyor ve iki sayıyı alıyor .Şaziye uyuyor sahada değil.
2-Fowles boş turnikeye gider ve smaç yapmaya kalkar ve 2 sayı gider
3-Işıl boş turnikeye giderken durup Fowlesi bekler sonuç 2 sayı kaçmış olur yine konsantrasyon ve maçın içinde olmamak
Bu örnekleri kötü niyetle kullanmadım sadece belirtmek istediğim bizim takım kafa olarak maçlarda değil konsantre olamıyorlar ki bunun nedeni hoca olmalı.Bu yüzden belkide şu altı sayıyı alıp maçı yine kazanabilridik ama kafaca sahada değiliz ne yerliler nede yabancılar.Fb nin bizden üstün olduğu yerde burası sahada daha konsantreler.Bunun sayesinde maçı koparıyorlar.Ayrıca şans kavramıyla ilgili birşeyler söylemek gerek maçın başı 2-0 öndeyiz ışılın üçlüğü potanın içinden çıktı daha sonra 3 periyot üçlüklerimiz girmedi biraz potanında yanımızda olması gerekir.Galatasayın olduğu her yerde umut vardır.Benim hala umudum var salı günü eğer sağlam kafayla çıkarsa takım kazanır.Galatasaray taraftarına düşen o gün takımını sonuna kadar desteklemek.Eğer oraya protesto için gidilecekse çok ayıp edilir ve ellerimizle onlara kupayı vermiş oluruz.Zaten onların istediği de bu.