TKBL Final 2.Maç | Galatasaray: 84 - Fenerbahçe: 69

Klasikleşmiş bir görüntü..

B_513d404c4f1794a0ba5f96b93466e5fb.jpg
'' Onu izlemeye devam edin. '' :)

GS galip geldiğinde görevimi doğru yapmış gibi huzur doluyorum. Eve gittimmi anında uyuyorum. Yenildiğimizde ise nerde hata yaptım diye düşünüyorum. Takımın parçası gibi hissediyorum kendimi.

Evimizde oynadığımız iki maç sonunda şunu gördük ki Ceyhun Hoca Rotasyonu iyi sağlayamadı. İlk maç geride olduğumuzdan, ikinci maçta dailk maç yenik olduğumuzdan böyle oldu sanırım. Bahar, Tamika ve Fowles çok süre almak zorunda kaldı. Umarım bu yorgunluğu gideririz. Fowles'in bu anlamda sorun teşkil edeceğini düşnümüyorum. Ama Melisa hazır hale gelemzse Bahar ve Tamika kanadından yıpranabiliriz. Ben Cuma günkü maçın başabaş gececeğpini düşünüyorum bu yüzden. Ama Pazar her türlü alırız maçı. Takım gerçek anlamda bir takım. Atılan sayılardan sonra bench'e bir bakmak yeterli bunu görmek için. Ben GS'dan bunu istiyorum. Oyundan zevk alsınlar takım olsunlar. Gerisi zaten gelir.

Caferağa'da takımın sakin kalması lazım. Takımın pek ruhuna uymuyor bu. Sakin kalamıyoruz. Son maçta sakin kalın sakin kalın demekten başka bişi diyemedim tüm molalarda. Oyundan zevk alıp sakin kalırsak Pazar günü akşamı nerede kutluyoruzu tartışırız.

Caferağa'da takımın sakin kalması lazım. Takımın pek ruhuna uymuyor bu. Sakin kalamıyoruz. Son maçta sakin kalın sakin kalın demekten başka bişi diyemedim tüm molalarda. Oyundan zevk alıp sakin kalırsak Pazar günü akşamı nerede kutluyoruzu tartışırız.

Şu kısım anahtar işte. Sakin kalmak mesele. Yoksa fark 7-8 olduğunda Takima'nın veya Augustus'un 1e1 zorlamaları el üstü şutları başlarsa işimiz çok zor olur.

Vallahi benimde dilim varmıyor bunu söylemeye ama bu iki maçtada gördükki bu hakemler bize orada maç kazandırmazlar. Ama genede biz taraftarız inancımız sonsuz onlara, taraftarlığın gereğidir bu.
Şamil seni maçın adamı seçiyorum..Gerek hakeme söverken, gerekse kızların adını tek tek sayıp tribüne çağırırken sarfettiğin efor bambaşka... par
O salon bomboş olsa eminim Şamil daha keyifli olurdu :) hani sesi daha rahat duyulacak vs diye.
Bu arada bu medical park t-shirtlerine çok güldük biz Fırat'la..Bastıra bastıra onu mu bastırmışlar :) (dip not:Şamil bu medical park tshirt'ü dağıtan çocuğa da sağlam sövmüştü:)
Bu arada sevinçten kızları unutuyordum az daha.. Çok iyiydiler,Ribonutları kovalayınca oluyor bence bu iş...
Hakemlerin kepazeliğinden bahsetmeye gerek var mı?? Önce düdüğü çalıp bir süre hangi kararı versem de fbnin işine daha çok yarasa diye düşünüyorlar neredeyse.. Hele Nevriye'nin Işıl'ı savurmasını biriniz görmediniz diyelim 3ünüzde mi körsünüz ya...
anlamak da zorluk çekiyorum gibi ama durum açık,saha da bizimkiler 5 kişi rakip 8 kişi...
yine de KOYDUK mu,sen ona bak :)

Şamil seni maçın adamı seçiyorum..Gerek hakeme söverken, gerekse kızların adını tek tek sayıp tribüne çağırırken sarfettiğin efor bambaşka... par
O salon bomboş olsa eminim Şamil daha keyifli olurdu :) hani sesi daha rahat duyulacak vs diye.
Bu arada bu medical park t-shirtlerine çok güldük biz Fırat'la..Bastıra bastıra onu mu bastırmışlar :) (dip not:Şamil bu medical park tshirt'ü dağıtan çocuğa da sağlam sövmüştü:)
Bu arada sevinçten kızları unutuyordum az daha.. Çok iyiydiler,Ribonutları kovalayınca oluyor bence bu iş...
Hakemlerin kepazeliğinden bahsetmeye gerek var mı?? Önce düdüğü çalıp bir süre hangi kararı versem de fbnin işine daha çok yarasa diye düşünüyorlar neredeyse.. Hele Nevriye'nin Işıl'ı savurmasını biriniz görmediniz diyelim 3ünüzde mi körsünüz ya...
anlamak da zorluk çekiyorum gibi ama durum açık,saha da bizimkiler 5 kişi rakip 8 kişi...
yine de KOYDUK mu,sen ona bak :)

maalesef o hakemlere yapılabilecek en güzel şey onlara rağmen maç kazanmak olacaktır diye düşünüyorum. ama ipekçide fenerlilerin sertliğine ses çıkarmayan hakemlerin caferağada daha fazla azıtacağını düşünüyorum ve fena halde tırsıyorum.

Korkmayın bu kadar hakemlerden. 2. maçtaki rezalet başlangıcımızı , 3. maçta onlar yaparsa 20leriz geçeriz ve 4. maça kupa maçı olarak çıkarız. Yeter ki işi hakemin etkieceği yere bırakmayalım. İyi başladığımız anda elleri titreyecek rakibin. Onlar da biliyo 5. maç olursa şampiyon olacağımızı. Yusuf ata ata çıkacaklar 3. maça...

Esra teşekkürler vallahi nefesimizin yettiği kadar Arma'ya destek olmaya çalışıyoruz hep beraber. Ya o sponsor saçmalığını hiç açma arkadaş ilk maç Bilyoner bu maç Medical Park salonun tüm gerginliğini aldı ben ömrümde bu kadar rahat derbiye çıkan bi fenerbahçe takımı görmedim Allahtan maç başlayınca herkes olması gerektiği gibi davrandı.

şamil abicim bak ister kız ister kızma ama seni sevdiğimden abin olarak sana bir kaç nacizane önerim ricam olacak .gönül isterki bunu yüzyüze konuşmak ama denk gelemeyiz vs neyse uzatmayalım.

son zamanlarda özellikle gsbasket ailesinde ve tribünümüz amatör branşlarında verdiğin özveri senden ufak genç kardeşlerini aynı karede toplamaya çalışman vs çalışmlar güzel şeyler ama .. ama diyorum son maçtaki o fevri hareketlerin hem sana hem yanındaki genç kardeşlerine zarar verir.

bulunduğun veya tepki verdiğin yer tribün .yani ters ve değişik tepkilerde gerek tribünden gerekse adli olarak memurların her zaman karşısında olacağını bil.o maçta hakeme direk o kadar şiddetli küfür etmen dikkat çekmen senin adına avantaj asla olmaz bunu unutma .hakem ve sponsor konusunda yüzde yüz haklısın ama çözümünde daha dikkatli davranmalısın.

sana bir kaç şey soracam .
o gece tribünden gelen bir kaç kişi sana ,bulunduğun gruba o genç kardeşlerine saldırsaydı dayak yeselerdi yapardın ? kavga ederdik sakın deme.burası tribün bazı dengeler bizlerin elinde değil olamazda. ömer abinin bizim bulunduğumuz yere kadar gelip durmasını düşün.

ikincisi o küfürlerinden veya bağırmalarından sonra arkadan gaza gelen tanımadığın birileri sahaya bişeyler atsalardı ve polis seni beni muratı ve birkaç genci alsaydı sonraki sürecin ne olduğunu bilemessin bilemeyiz.

verdiğim 2 örneğide yaşamış insan olarak abin olarak biraz daha dikkatli olmanı isterim seninde her zaman yanında olduğumu artık biliyon zaten.

ama gs basket tertemiz düzgün insanlarla dolu ve hepside çoğuda pırıl pırıl genç kardeşlerimiz .
ne kendini ne de onları maddi manevi zor durumda bırakma .
çok değil 2 sene önce bu tribün gs basket dışarı diye çok kolayca bağırmıştı o gece alakasızca arda turan dedikleri gibi.

bizim galatasaray sevgimiz fedakarlığımız farklı olsun kardeşim..

abi sende yazdıklarında haklısın ama gel de sinirlenme bazı durumlarda.oluyor yani önüne geçemezsin bazı şeylerin.ben bile vipte yanımda okadar polis varken fevri davrandım.olmaması lazım ama oluyor işte.

yeni yasaya göre her an paketlenme riski de var.ona göre davranmamız lazım .onu da hatırlatayım dedim.küfüre para cezası var,sahaya yabancı cisim atmaya hapis cezası var gibi bir sürü şey var yeni yasada.

Sponsorların uygulama saçmalıkları zırvalatıyor. İlk maç yarım saat salak birşey yaptılar. Yarım saat kala olan süper hava 25 dk içinde yok oldu. Aziz Yıldırım mı yaptırdı diye düşünmeye bile başladım. Bu kadar komik bir uygulama olamaz derbi gibi bir maçta.

5. maça kalırsa seri o maç tam bir cehennem olmalı. Böyle birşeye izin verilmemeli. Ben o an 2-3 saat derbi atmosferi yaşamak isterken biri alıyor eline mikrofonu haydi basket yarışması bla bla. Bizim tarftarımız da ne meraklıymış ya millet topu kapmak için kavga edecek. Pes yani.

İlk maçtaki yenilgiyi buna bağladım ben kafamda :D