TKBL Final | Galatasaray 2 - Fenerbahçe 3

Ben yapılan bütün şerefsizliklere(hakem hatası diyemiyorum kimse kusura bakmasın) rağmen kızlarımızın ve koçumuzun mücadelesine inanıyorum.Seri başlarken çoğumuz gibi bende ümitsizdim.Ama takım bize öyle bir tokat attı ki Galatasaray'lıysan umutsuz olamazsın der gibiydi.Hepimize seri başında İpekçi'ye 1-1 le geleceksiniz dense mutluluktan havaya uçardık herhalde.Şimdi hakemlerden dolayı 2-0 gelemediğimize yanıyoruz.Haklıyız tabi ki tepki koyacağız ama önceliğimiz kesinlikle birleşip takıma bu iki maçı(fener ve hakemlere karşı) aldırmak olmalı.

Atmosfer oluşturulduğunda İpekçi'den CSKA,OLİMPİYAKOS(Şampiyon) gibi takımlar çıkamadı.Biz Galatasaray'lılar olarak başarabiliriz bunu bence...

maçın son dakikalarında hakemler saçma sapan faullerle resmen maçı bizden alıp karşı tarafa verdiler. yıllardır aynı şeyleri yapıyorlar bıktım artık bu ligde fb ye rakip olan takım figüranlıgından NAMUSLU İNSANLARDA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMALI. yönetim artık kendine yakışanı yap yoksa ligden çekilelim daha iyi' gs siz bir lig zaten anlamsız olur.

bu maça çok önemli bir işi olmayıp maça gelmeyeni allah affetmez. rakip hala bizden daha kaliteli ve eğer boş tribünler önünde oynanırsa bu maçlar abdi ipekçi gofret sahasından daha avantajlı fenerbahçe için, zira abdi ipekçi alan derinliği küçük salonlarına göre oldukça fazla ve fenerbahçe'nin hızlı oyununa daha müsait ve bunu koç oyuncular dahil hiçbirinin etkisi kurtaramaz. o salonu full dolduracak geçen seneki erkek takımına euroleague'te ondan önce 2011 final ve yarı final serisinde dünyanın en büyük tribününü yapan galatasaray taraftarından etkili olmayacak. biletix saha içi biletlerinin satışını göstermiyor sadece tribün çıkmış umarım saha içine olay çıkar korkusuyla boş bırakmazlar veya aptal aptal sponsorlara falan vermezler çünkü orada olacak 200-300 basketbolu bilen itiraz eden ıslığını gerekirse küfürünü esirgemeyen taraftar tribündeki 1000 adama bedeldir. bu seri nizami bir seri değildir bu seri bir basketbol mücadelesi değildir, karşı tarafın şerefsizce şampiyonluklarımızı çaldığı bir savaştır ve savaşta her şey mübahtır.

3-1 kaybederiz artık. En iyi ihtimalle 1 maç çalarlar 5.maça kalır aynısı olur her türlü kaybederiz. Taaa 1 veya 2.sayfada yazdım. Biz hiçbir zaman 3 olamayız. Herkes erkek basketbolda şampiyon olacağız diyor. Normal sezon liderliği bik bik bik. Orada da aynısı olacak. Hala 3.favoriyiz. Sen 30 maç mücadele edip saha avantajını alırsın ama kafa kafaya giden maçta 2 düdükle maçı alırlar elinden. Yönetim Lizbon planları yapadursun ''her şey olup bittikten'' sonra yine taraftar ve oyuncular tepki koyar. Gereksiz 26 maç üstüne gereksiz çeyrek final+yarı final. Kazanman gereken 3 maç var her sezon. İşte her sezon Nisan sonlarında çalıyorlar ve değişen bir şey yok. Unutuluyor gidiyor 12 ay sonra bir daha 12 ay sonra bir daha. Basketbolda maç kazanmak liderlik falan önemlidir ama bu ülkede sadece playoff önemlidir. Orada hakemlerle rakipler 10 kat güçlenir.

Ben bunların olacağını 1.haftada 2.haftada lig sonunda da playoff ilk maçında da biliyordum. Olacağını bilenler çoook ama bizim elimizden gelmiyor gelmez. Yönetimin yumruğu vurması lazım. Rakip 3 olmadı 4 adım atar basketi bulur şampiyon olur. Çalınan faullere rakip bile şaşırır. Sen 3 atarsın 2 yazarlar. Bu hep böyleydi. Böyle de devam edecek yıllarca. Daha 2 ay önce elinden Türkiye Kupasını almadılar mı? Ne değişti? Değişmedi. Değişmeyecek.

bu maça çok önemli bir işi olmayıp maça gelmeyeni allah affetmez. rakip hala bizden daha kaliteli ve eğer boş tribünler önünde oynanırsa bu maçlar abdi ipekçi gofret sahasından daha avantajlı fenerbahçe için, zira abdi ipekçi alan derinliği küçük salonlarına göre oldukça fazla ve fenerbahçe'nin hızlı oyununa daha müsait ve bunu koç oyuncular dahil hiçbirinin etkisi kurtaramaz. o salonu full dolduracak geçen seneki erkek takımına euroleague'te ondan önce 2011 final ve yarı final serisinde dünyanın en büyük tribününü yapan galatasaray taraftarından etkili olmayacak. biletix saha içi biletlerinin satışını göstermiyor sadece tribün çıkmış umarım saha içine olay çıkar korkusuyla boş bırakmazlar veya aptal aptal sponsorlara falan vermezler çünkü orada olacak 200-300 basketbolu bilen itiraz eden ıslığını gerekirse küfürünü esirgemeyen taraftar tribündeki 1000 adama bedeldir. bu seri nizami bir seri değildir bu seri bir basketbol mücadelesi değildir, karşı tarafın şerefsizce şampiyonluklarımızı çaldığı bir savaştır ve savaşta her şey mübahtır.

Saha içi biletlerinin çoğu kombineydi.Kalan kısmı satışa çıktı ve bir kaç saatte bitti.

Sıra 12 olmaya geldi,salon full olmalı...

Yanılmıyorsam Işıl Alben'in üçlüğü çeyrek sonunda oldu. Hakemler neden tv den izleyip karar vermediler? Bana göre Turgay aleni bu takımın önünü tıkıyor. Artık bu resim o kadar netleşti ki herkes gördü bunu. Buna ne yapmalıyız bilemiyorum Turgay Demirel oldukça ne erkeklerde ne de kızlarda Galatasaray şampiyonluk kazanamaz buna artık dünkü maçtan sonra emin olmuş durumdayım. Ne yaparsak yapalım ufak ufak hakemler karşı tarafa çalışacak kaybedeceklerini anladıkları an bu hep olacak ve kaybedeceğiz.
Şimdi o zaman insanın aklına şu geliyor neden yatırım yapılıyor neden bu emek veriliyor nasıl olsa bir şekilde karşı taraf şampiyon ediliyorsa! Bu yönetim ya bu sorunu temelden çözecek bir yol bulmalı ya da basketbola yatırım yapmanın gereği yok.

Yanılmıyorsam Işıl Alben'in üçlüğü çeyrek sonunda oldu. Hakemler neden tv den izleyip karar vermediler? Bana göre Turgay aleni bu takımın önünü tıkıyor. Artık bu resim o kadar netleşti ki herkes gördü bunu...

Mesele çeyreğin sonunda gelmesi de değil. Geçtiğimiz hafta EL maçında, maçın bitimine yaklaşık 2 dk. varken topun kimden çıktığı konusunda tereddüt eden hakem üçlüsü görüntüleri izleyerek kafalarındaki tereddütü kaldırdılar. Ama bizim maçtaki hakem üçlüsünün kafasında soru işareti oluşunca verecekleri karar belli olduğu için izleme gereği duymadılar.

Bazı arkadaşlar oyuncularımıza kızmış, mağlubiyette etken olarak göstermiş. Hala çözememişler oyunun kuralını, biz piyon olarak çıkmışız maça, sonuç belliymiş. Biz ne yaparsak yapalım kazanan ev sahibi takım olacakmış.

Bir arkadaş sormuş, cidden ben de bu sorunun yanıtını merak ediyorum; "Aklı başında olan" Fenerliler şu galibiyetten dolayı mutlular mı?

Onca senedir basketbol izliyorum, bu kadar art niyetli hakem triosu görmemiştim. Benim için dünün özeti şu: 'Şubesinin biriciği 'perileri' için ilk maçta saha dışı organizasyonla başarılı olamadı, şimdi sahaya indi ve görevi tamamladı.'

Bugün GSTV'yi açın. Saat 17.30'da Kadın maçımızın hakemlerinin analizi yapılacak. Türkiye Kupası Erkekler finalinden beter bir hal aldığı için durum daha uzun sürecektir muhtemelen, say say bitmiyor hatalar.

Son senelerde başta Galatasaray bayan basketbol takımı ve diğer Galatasaray branşları olmak üzere yapılan hakem hataları ve federasyon oyunlarına bir yenisini daha dün akşam eklemiş bulunuyoruz.Senelerden beri yapılan bu terbiyesizliklere hiç kimse çıkıp bir şey söyleyemedi.Bu takım için Amerikalı oyuncular soyunma odasında ağladılar.Fakat bu takımın yöneticileri çıkıp ağızlarını açamadılar.Onun yerine takımın kaptanı,takımın neşe kaynağı Işıl Alben'in çıkıp gereken konuşmayı geçen senelerde yaptığını biliyoruz.Peki bizim yönetimimiz neden sesini soluğunu çıkaramıyor?Bunun cevabını bilen var mı?Galatasaray basketbol şube yöneticilerinin bu kadar sessiz kalması hemde senelerden beri sinirlerimi çok bozuyor ve çok yıpranıyoruz.Benim yaşım 19 ben bu kızları 11-12 yaşından beri takip ediyorum ve gerçekten senelerden beri haksızlıklarla başa çıkmaya çalışmak bana çok saçma gelmeye başladı.Böyle olaylar olduğu sürece Türk Basketbolu gelişimini asla tamamlayamayacak.Bu yapılanlar tamamen ahlaksızlıktır ve bunları yapanlar insanlıktan nasibini alamamış soytarılardır.

bilet satışı ne durumdadır arkadaşlar bilen var mı?

Şu anda saha içi biletleri bitti(zaten çok azdı).Diğer tribün biletlerinin çoğu duruyor.Yarın ki Gaziantep maçından sonra bilet satışı daha çok olacaktır.

Ama genel olarak herkes salonun önünden almayı tercih ediyor,biletlerin maç saatine kadar bitmeyeceğini biliyor herkes.

İnşallah dolar o salon...

Son senelerde başta Galatasaray bayan basketbol takımı ve diğer Galatasaray branşları olmak üzere yapılan hakem hataları ve federasyon oyunlarına bir yenisini daha dün akşam eklemiş bulunuyoruz.Senelerden beri yapılan bu terbiyesizliklere hiç kimse çıkıp bir şey söyleyemedi.Bu takım için Amerikalı oyuncular soyunma odasında ağladılar.Fakat bu takımın yöneticileri çıkıp ağızlarını açamadılar.Onun yerine takımın kaptanı,takımın neşe kaynağı Işıl Alben'in çıkıp gereken konuşmayı geçen senelerde yaptığını biliyoruz.Peki bizim yönetimimiz neden sesini soluğunu çıkaramıyor?Bunun cevabını bilen var mı?Galatasaray basketbol şube yöneticilerinin bu kadar sessiz kalması hemde senelerden beri sinirlerimi çok bozuyor ve çok yıpranıyoruz.Benim yaşım 19 ben bu kızları 11-12 yaşından beri takip ediyorum ve gerçekten senelerden beri haksızlıklarla başa çıkmaya çalışmak bana çok saçma gelmeye başladı.Böyle olaylar olduğu sürece Türk Basketbolu gelişimini asla tamamlayamayacak.Bu yapılanlar tamamen ahlaksızlıktır ve bunları yapanlar insanlıktan nasibini alamamış soytarılardır.

Galatasaraylılık duruşu galiba. İşlerine geldiğinde sık sık dile getirdikleri şu duruş.
Ondan dolayı seslerini çıkarmıyorlar. "Hakkı yendiğinde gerekli tepkiyi gösterme" konusunda Whalen'deki cesaretin yarısı olsaydı yöneticilerimizde, şu an bu kıyımlara uğramazdık.

Bir umutla resmi siteye baktım, açıklama falan var mıdır diye. Tık yok.

Bizi Galatasaray'dan soğutmayın! Üzerinize düşen görevi yapın sorumsuzlar sürüsü!

Karşıyaka maçı sonrası yapılanlar ortadayken, uygulanan bekle&gör&hareket et stratejisi başarısız olmuşken şimdi neyi bekliyoruz?

Şampiyonluğun kaybedilmesini mi?

Allah korusun biz şampiyonluğu hakem kararları ile kaybedersek 2 hafta sonra kim hatırlayacak hakem kararlarını?

3 adımda atılan turnikeleri, Caferağa'da yapılanları hatırlayan kaç kişi var?

Tarih şampiyonu yazacak. Bu gerçeği anlamamız için daha kaç şampiyonluk kaybetmemiz gerekiyor?

Harakova'in 3 adimla attigi turnike ve ufacik bir temas yokken faul calinmasi....Hicbirini unutmadik hepsi gozumuzunn onunde. Emegimiz calinmaya devam edilsin,bizim sinirden gozlerimiz dolsun ama yonetimden en ufak bir tepki gelmesin. Vallahi bravo. Bize olanlarin binde biri bunlara olsa gece gunduz aglayip ortaligi ayaga kaldiracaklardi.