Türkiye Kupası 1. Maç | Galatasaray CC 70 - 68 Pınar Karşıyaka (Ceza nedeniyle hükmen)

Re: Galatasaray :70 - Pınar Karşıyaka : 68

Çok fazla 3'lük deniyoruz hala kadroya jasaitis geldiği zaman 3'lüklerden yana tercih kullanmak daha doğru olacak.

Yerli bir 5, siyah bir 2 bu takıma şart!

Eyüp YILDIZ' Alıntı:

Yerli yada yabancı 5 numara konusuna katılıyorum ama siyah bir 2 numara konusuna katılmıyorum abi.Evren'i aldık ona şans verelim.Orda oynayabilecek Murat,Tufan,Jasaitis de var.Daha fazla top kullanmasını isteyerek Darius bile o bölgede oynar ama 5 numara şart..

Emrah Bakın' Alıntı:
Bence takımın öncelikle gerçek bir oyun kurucuya ihtiyacı var..."Dee Brown" gibi...
Emrah Abi, sana katılıyorum takımın iyi bir oyun kurucuya ihtiyacı var ama Dee Brown değilbizde oynadığı sene önemli maçlarda ortada yoktu istikrarlı şutu yoktu Asvel Basket maçlarının serisinde sakattı oynamadı oynasaydı kesin elenirdik bizden gittikten sonra NBA'DE iki sözleşme yaptı tutturamadı yanılmıyorsam İsrail'de Macabi'e gitti olmadı şimdi Cenk Akyol'un takım arkadaşı oldu Ocak ayına kladar sözleşmesi feshedilir. Dee Brown'un oynayabileceği yer
TBL2 ve İsviçre

Dee'yi çöpe atmak nasıl bir olay ki? Adam İtalya'da şuan gayette iyi gidiyor onun için işler. Hosley'de kayboldu bizde geçen sene, onuda mı İsviçre'ye gönderelim?

Öncellikle ben Dee'yi misal olarak verdim, o alınsın demedim.Şu anki durumundan da bir haberim...
Ama Dee gibi de oyunu kontrol edebilen bir PG'de uzun zamandır TR liglerinde görmedim...
Ben oyun kurucuyu şutu ve skora katkısı ile değerlendirmem asla.Benim için önemli olan tempoyu ve oyunu kontrol edebilmesi, zekasıdır.Benim Avrupa'da en beğendiğim ikinci oyun kurucudan biri yıllardır Pepe Sanchez olmuştur (ilki Papaloukas).Hiçbir zaman istatistik anlamında göze hoş gelen rakamlar yakalayamadı ama tüm Avrupa'ya da kendini kanıtlamış bir isim. Gerçek,safkan bir oyun kurucu...
D-Wash'un aranılan kan olmadığı açık.İsterse 20s 7a ortalama yakalasın,gerçek bir oyun kurucudan öte D-Wash aslında bir "2" numara...
Ayrıca geçmişi açmanın bir anlamı yok ama Asvel serisinde biz çok zorlandık, Dee olsaydı ikinci maç çok rahat geçerdi bence, o kadar zorlanmazdık tıpkı canaria maçı gibi..

Arkadaşlar dün bu maçta salondaydım... Kısaca izlenimlerimi anlatayım...
*Dün Simas kadrodaydı ve maç öncesi var olan tüm ısınma hareketlerine ve şut idmanına takımla beraber katıldı... Karşıyaka'nın öne geçtiği anlarda -hücumumuzun tıkandığı anlarda- kullanılır mı acaba diye baktık ama riske edilmedi... Belki bugün oynatılabilir...
*Bence maçın dönüm noktası Evren'in attığı üçlüktü... Kimse buna değinmemiş...
*Okan Çevik-Cengiz Karadağ ikilisini model olarak Riijkard-Neeskens ikilisine çok benzettim... Yani şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Cengiz Karadağ'ın rolü Neeskens'inkine oldukça paralel...(Benim için Neeskens'in görev tanımı sadece yardımcı antrenörlük değil)
*Rancik'i herkes gibi ben de çok beğendim... Polat ve Cemal'le olan uyumu gayet iyiydi...
*Kazanmış olsak da takımımızın bir 5 numaraya ve de tepeden ikili oyunları iyi oynayabilecek şutör bir guarda ihtiyacımız var...

İlk maçımızı zorda olsa kazanmamız iyi oldu. Önümüzdeki maçlarda yerli oyuncularımızında yapacağı katkılarla daha iyi olabiliriz.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Dediğime geldin dimi dostum.Ben olayı 2 numara diye sınırlandırmadım ama şöyle dedim.istikrarlı bir dış skorer ve iyi bir pivot bu takımın eksiklerini büyük ölçüde giderir.
3 hamle hakkım olsaydı.1.Pivot 2.skorer 2 numara 3.takımını iyi yönetebilen bir playmaker.
Bunlardan yalnızca 1 i yabancı olabilir.Diğer 2 si türk olmak zorunda.