Türkiye Kupası 1. Maç | Galatasaray CC 70 - 68 Pınar Karşıyaka (Ceza nedeniyle hükmen)

Re: Galatasaray :70 - Pınar Karşıyaka : 68

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Bülent Aydın":2a8sd9xx]Bugün Emre olsaydı maçı alabilirdik.İnşallah 2 maçı alıp ilk 8 e kalırız

Tebrikleri kabul ediyoruz. :)[/quote:2a8sd9xx]

Tebrik ederim Arenaya beklerim :p

Murat Kaya hazırlık maçlarında takımın en kötü performans gösteren oyuncusu idi. Bugün yine yarardan ziyade zararlı oynadı. Şutör dediğimiz Murat oyuna girip sportmenlik dışı faulden sonraki serbest atışta 1/2 atıyor, ardından üst üste iki top kaybı yaparak Karşıyaka'nın geri dönüşünü hızlandırıyor. Maç boyunca üçlük denemesi 1/7!

Dilerim daha konsantre oynar...

Birbirine yakın verimlilikte oyuncuların olur eşit süreler verirsin de, bu kadar kötü oynayan Murat Kaya'ya 18 dakika ayırıp, takımın birinci guardı Washington'ı 22 dakika sahada tutmak ve üstelik maç sonunda oynatmamak nasıl izâh edilebilir?! Washington gibi fiziksel olarak diri bir oyuncunun bu tür maçlarda 30-35 dakika oynaması kendisine performans düşüklüğü yaşatmayacaktır kanısındayım.

Bugün eksik oyuncular ve faul sorunları hasebiyle Rancik'i 35 dakika kullanmak zorunda kalmasalardı onu da mı 25 dakika sahada tutacaklardı? Galatasaray gibi oyun disiplini düşük olan takımlarda oyuncular arasında ciddi performans farkları varsa iyi olanlar daha fazla süre alıp oyunu mümkün olabildiğince kontrol edebilmelidir. Aksi halde 10 sayı öndeyken, 10 sayı geriye düşülen maç sayısı fazla olur ve birçoğu kaybedilebilir... Oyuncuları diri tutacağım düşüncesiyle maçtan soğutmamak lazım...

Maçın bitimine beş dakika kala Karşıyaka 10 sayı farkla (54-64) öndeydi ve amiyane tabirle "can havliyle" kazanılan bir maç oldu.

Karşıyaka'nın bütçesi 1 milyon dolardan daha az, Galatasaray'ın bütçesi 4 milyon dolardan daha fazla... Arada bu denli fiyat farkı varken, aynı fark performansta neden oluşmuyor diye sorgulamaları lazım...

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Ahmed Abi, Karşıyaka'nın bütçesi 1.1 milyon dolar olarak biliyorum.

Sene başı ayrılan bütçe olarak dediklerin yaklaşık değerde.Ancak hala hazırda bekletilen ufak bi paramız var onu da yabancı değişikliği için kullanıcaz gibi.Kullanmassak eğer geçmiş yıllarda olduğu gibi futbolcuların prim hesabına kayar bu para.Ben basketbol şubemizden çok memnunum her sene bir şekilde kendini çeviriyor,2-3 sene de 1de iddalı bir yıl geçeiriyor.Elimizde kigenç Türk sporcuları tutabilirsek 2012 de gerçekçi hedefler koymamız kaçınılmaz.

Ahmed Abi, Karşıyaka'nın bütçesi 1.1 milyon dolar olarak biliyorum.

Sevgili Mustafa, tam rakamı bilmiyorum ama, takribi 1 milyon dolar civarı bir bütçeleri var. Sizin verdiğiniz rakam doğru olabilir.

Velhasıl aradaki bütçe farkı dört katı, bunu vurgulamak istedim...

Karşıyaka+Hakan Demir ikilisi finansal sorunlar yaşamazsa Efes-FB Ülker-Telekom üçlüsü hariç diğer tüm takımlara kolay teslim olmaz, orta ve alt sıradaki bazı takımları farklı yenerler... Transfer edildiğinde dikkat çekmek istediğimiz David Toolson sezon boyunca takımının skor yükünü sürükler. Sakatlıktan yeni çıkan Holston'da form tutarsa son derece agresif ve izlenmesi keyifli bir takım olurlar.

Hakan Demir şu an ligimizdeki en hırslı coach, özellikle bu tür "vitrin maçı" diyebileceğimiz hedefi olan karşılaşmalara ekstra motive oluyor. Onun bu tarzı, genç kadroya sahip Karşıyaka'yı ateşleyecektir uzun süre. Bu sene ilk kez takip ettim Karşıyaka'yı, her ne kadar karşılaşmayı izleyemesemde, tahmin ettiğim gibi bir takım. Bu maçında başabaş geçeceği belliydi, iki ekiptede halen eksiklikler var, bunların zamanla düzeleceğini sanıyorum. Galatasaray'da ise, daha öncede yazmıştım, Rancik takımın bu seneki en iyi transferi bana göre. Pota altında henüz rotasyon kurulamadığından sorunlar yaşanıyor, bunlarında zamanla belli bir sisteme oturacağı muhtemel..

Rancik konusunda taraftarlar arasında oluşan olumlu hava oyuncular arasında pek yok, çok fazla kendine oynadığından şikayet ediyorlar.

Alperen Kaplan' Alıntı:
Rancik konusunda taraftarlar arasında oluşan olumlu hava oyuncular arasında pek yok, çok fazla kendine oynadığından şikayet ediyorlar.

Benim görüşüm şudur ki kendine oynayan oyuncu eğer hakkını veriyorsa bir sorun yok şu ortamda. Ortamdan kastım sakat oyuncularımızın olması ve kadroda; özellikle uzun rotasyonunda sıkıntı içinde olmamız.

Tam kadro ile belli bir ritim yakaladığımızda Rancik de gerektiği gibi oynayacaktır.

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Hakan Demir şu an ligimizdeki en hırslı coach, özellikle bu tür "vitrin maçı" diyebileceğimiz hedefi olan karşılaşmalara ekstra motive oluyor. Onun bu tarzı, genç kadroya sahip Karşıyaka'yı ateşleyecektir uzun süre. Bu sene ilk kez takip ettim Karşıyaka'yı, her ne kadar karşılaşmayı izleyemesemde, tahmin ettiğim gibi bir takım. Bu maçında başabaş geçeceği belliydi, iki ekiptede halen eksiklikler var, bunların zamanla düzeleceğini sanıyorum. Galatasaray'da ise, daha öncede yazmıştım, Rancik takımın bu seneki en iyi transferi bana göre. Pota altında henüz rotasyon kurulamadığından sorunlar yaşanıyor, bunlarında zamanla belli bir sisteme oturacağı muhtemel..
Hakan Demir iyi bir koç olabilir ama oyuncularla zaman zaman yumruklaşmaya varan kavgalar yaşıyor Tekel'de Ufuk Kaçar'a hem hakaret edip hem yumruklamış
Beşiktaş'ta geçen sezon soyunma odasında Adem Ören'e Hakaretetmiş kaptan Haluk Yıldırım ve diğer oyuncular büyük tepki göstermiş ve görevinden istifa etmişti.

[quote="Ferhat Yeşiltaş":8uw3443p]Hakan Demir şu an ligimizdeki en hırslı coach, özellikle bu tür "vitrin maçı" diyebileceğimiz hedefi olan karşılaşmalara ekstra motive oluyor. Onun bu tarzı, genç kadroya sahip Karşıyaka'yı ateşleyecektir uzun süre. Bu sene ilk kez takip ettim Karşıyaka'yı, her ne kadar karşılaşmayı izleyemesemde, tahmin ettiğim gibi bir takım. Bu maçında başabaş geçeceği belliydi, iki ekiptede halen eksiklikler var, bunların zamanla düzeleceğini sanıyorum. Galatasaray'da ise, daha öncede yazmıştım, Rancik takımın bu seneki en iyi transferi bana göre. Pota altında henüz rotasyon kurulamadığından sorunlar yaşanıyor, bunlarında zamanla belli bir sisteme oturacağı muhtemel..
Hakan Demir iyi bir koç olabilir ama oyuncularla zaman zaman yumruklaşmaya varan kavgalar yaşıyor Tekel'de Ufuk Kaçar'a hem hakaret edip hem yumruklamış
Beşiktaş'ta geçen sezon soyunma odasında Adem Ören'e Hakaretetmiş kaptan Haluk Yıldırım ve diğer oyuncular büyük tepki göstermiş ve görevinden istifa etmişti.[/quote:8uw3443p]

diğerlerini bilmem ama adem konusunda adam haklı sonuna kadar...

Coaching konusunda değil zaten hırs ve motivasyon anlamında söyledim, takımı çok iyi adapte edip maç içerisinde amiane tabirle "gaza" getirebilen bir coach.. Diğer yönleri ile başarılı olup olmadığı kişiden kişiye değişir tabiki ama bu yönü ile Karşıyaka'nın ona onunda Karşıyaka'ya uygun olduğunu düşünüyorum..

Kıl olduğum Karşıyaka'yı yenmemiz iyi olmuş. :) Fenerbahçe : Karşıyaka Taraftarı arada fark yok bence...

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Coaching konusunda değil zaten hırs ve motivasyon anlamında söyledim, takımı çok iyi adapte edip maç içerisinde amiane tabirle "gaza" getirebilen bir coach.. Diğer yönleri ile başarılı olup olmadığı kişiden kişiye değişir tabiki ama bu yönü ile Karşıyaka'nın ona onunda Karşıyaka'ya uygun olduğunu düşünüyorum..
Karşıyaka'ya uygun olup olmadığını bilemem ama Tekel ve Beşiktaş'da oyuncularla yaptığı kavgaları Karşıyaka'da yapmasını pek tavsiye etmem.

Öncelikle Türkiye Kupasını bile izleyemediğimiz için yazıklar olsun diyoru.2 farkla da olsa yendiğimiz için takımımızı tebrik ediyorum.

Hakan hoca soyunma odasında dikkatli davranırsa ve bizde onun hırsının samimi olduğunu anlarsak baş tacı ederiz(örnek Ahmet Kandemir,Ergin Ataman)

not:Konya'yı elimizden kaçırdık bugün mutsuz bir gün oldu bizim için :roll: