Türkiye Kupası 2006/07 | 20-22 Nisan

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Banviti görünce bizim bu 4. lügü ne kadar hak ettigimizi tekrar düsünebiliriz bence. Biz kesinikle bu ligin ilk 5 takimlarindan biri degiliz.

1. Efes
2. Fenerbahce
3. Telekom
4. Banvit
5. BJK (bu sezon cok sanssizlardi ama normalde bizde iyiler)
6. Casa Ted
7. Galatasaray
8. Dacka

bence güc siralamasi bu. Casa Ted Davis'i kaybetmesiydi su an 4. lügü parsellemisti bile bence. Banvit takim ici sorunlarla kendi kendini yakti yoksa bu ligin kalbur üstü takimlarindan. BJK de bu sezon Basketbol subesini resmen hice saydi. ona ragmen bizden daha saglam bir takimlari var bence. büyükleri zorladilar devamli. bir kere de Efes'i yendiler. Bu sezon kadro farkini kullanarak bizden zayif takimlarin önünde kapattik. rakiplerimizin bizden cok daha sorunlu sezon yasadigini hice sayarsak kendi kendimizi kandirmis oluruz bence. seneye gercekten cok saglam ve mücadeleci bir takim kurulmali. lig bu sene sinif atladi bence. seneye takimlar daha saglam yatirim yapacaktir. özellikle Banvit, Casa Ted ve BJK seneye bu durumda olmaz. bizim yönetim aklini basina almasza bu günleri bile arariz. pembe gözlükleri cikarip gercekleri görelim. bizim takim iyi oynamiyor ve ümit vermiyor.

fatih bandırma banvit bugün cok süper oynadı tamam kabul ediyoruz peki neden bütün performansını lige yansıtamadılar sorunlar var diyorsun olabilir ama bitirdikleri yer iyi değil kupa tek maçlı eleme usulunden oynanıyor banvit bugün daha cok konsantre olmustu daha cok hakeden taraftı ve cok güzel biçimde kazandılar tebrik etmek lazımm bizi 7.sıraya koymusun içerledim dogrusu.

Fatih abi ne yaptın? Takımı play-off sınırına bile koymayacakmışsın az kalmış. :) Tamam takım çok iyi oynamıyor ama senin bahsettiğin kadar da kötü değil yani. Bence 4.lük bizim hakettiğimiz yer fakat ilk 3'le de aramızda uçurumlar var orası ayrı.

Ayrıca Banvit bugün Fb Ülkeri yenmiş. İçimin yağları eridi valla çok sevindim. :) Gerçi Banvit'i de sevmem ama Fb Ülker'den daha çok severim onları. Zor olanı yaptılar ve Fb Ülkeri elediler, güzel bir galibiyet olmuş. Helal olsun Banvite.

Fatih Hısım' Alıntı:
Banviti görünce bizim bu 4. lügü ne kadar hak ettigimizi tekrar düsünebiliriz bence. Biz kesinikle bu ligin ilk 5 takimlarindan biri degiliz.

1. Efes
2. Fenerbahce
3. Telekom
4. Banvit
6. Casa Ted
7. Galatasaray
8. Dacka

bence güc siralamasi bu. Casa Ted Davis'i kaybetmesiydi su an 4. lügü parsellemisti bile bence. Banvit takim ici sorunlarla kendi kendini yakti yoksa bu ligin kalbur üstü takimlarindan. BJK de bu sezon Basketbol subesini resmen hice saydi. ona ragmen bizden daha saglam bir takimlari var bence. büyükleri zorladilar devamli. bir kere de Efes'i yendiler. Bu sezon kadro farkini kullanarak bizden zayif takimlarin önünde kapattik. rakiplerimizin bizden cok daha sorunlu sezon yasadigini hice sayarsak kendi kendimizi kandirmis oluruz bence. seneye gercekten cok saglam ve mücadeleci bir takim kurulmali. lig bu sene sinif atladi bence. seneye takimlar daha saglam yatirim yapacaktir. özellikle Banvit, Casa Ted ve BJK seneye bu durumda olmaz. bizim yönetim aklini basina almasza bu günleri bile arariz. pembe gözlükleri cikarip gercekleri görelim. bizim takim iyi oynamiyor ve ümit vermiyor.
Abi çok haklısın kesinlikle katılıyorum..İyi oynadık bu sene basketbol fakat beklediğim kadar olmadı..

Fatih Hısım' Alıntı:

1. Efes
2. Fenerbahce
3. Telekom
4. Banvit
6. Casa Ted
7. Galatasaray
8. Dacka

Bence takımımıza biraz haksızlık etmişsin

Hele BJK yı bizden iyi görmen biraz tuaf bir durum galiba onların maçlarını fazla takip edebilme fırsatına sahip olamadın bu sezon

Banvit maçını bende keyifle izledim bu kupa maçlarındaki saçma sapan maçları unutturan çok güzel bir maç oldu Banvit iyi bir takım büyük takımları çok zorladı fakat nedense kendisinden daha güçsüz takımlara hemen teslim oluveriyor

Fatih Hısım' Alıntı:

1. Efes
2. Fenerbahce
3. Telekom
4. Banvit
6. Casa Ted
7. Galatasaray
8. Dacka

ya peki iyi oynamıyosa niye 4.her takıma çok iyi bahane bulmuşsun bi tek bize bulmamışsın. kesinlikle katılmıyorum playofflarda bjkyi eze eze geçince görceksin ve bu sıralamayı yaptığına utanacaksın.

Ya bişey söylicem : Ha 4. ha 8. ne fark eder. Neyin kavgasını yapıyorsunuz.Edilen mücadele sizi tatmin ediyor mu , beni hayır...

Utku OĞUL' Alıntı:
Ya bişey söylicem : Ha 4. ha 8. ne fark eder. Neyin kavgasını yapıyorsunuz.Edilen mücadele sizi tatmin ediyor mu , beni hayır...
haklısın utku mücadele tatmin etmiyo ama demekki bizim altımızdaki takımlarda bizden az mücadele ediyoki bizim altımızda

Fatih bey takımı bu kadar altta görmeyin ya beşiktaş bizden iyi bir takım değil bence... biz bu sırayı hak ettik bence... ilk 3 için şansımız yok gibi bişi bu gerçek ama 4. sırada olmamız sasırtıcı değil...

Beşiktaş ve Banvit'in bizden kötü olması yönetimlerinin organizasyon becerisiyle alakalı,tesadüf değil yani.Banvit Baldwin'i tutsa,Beşiktaş 3 yıllık istikrarlı yatırımını sürdürebilse doğrudur üstümüzde olabilirlerdi.Şu var ki basketbol sırf sahada olup bitmiyor.
Ben de bir varsayımda bulunup Denham ve Graves'i 2. yarının başında getirsek ilk 3'le yaptığımız maçlar farklı olurdu diyebilirim.Gel gör ki bu iş varsayımlarla olmuyor...

benim degerlendirmem sadece potansiyel güc siralamasidir. takimlarin lig icindeki olusan istikrarsiziklari,problemleri ve kazalari görmezden geldim. sadece o takimlarin potansiyel kapasitesini degerlendirdim. yani 12 oyuncu + Coach'in seviyesi. Banvit ligde cok büyük sorunlar ve inanilmaz kazalar yasasa da gerektigi zaman büyük takimlarla kafa kafaya oynayabilecegini gösterdi ( Telekomu 2 kez, FBÜ'yü birkez zorladi, Türkiye kupasinda yendi, Efes'i de zorladi ama yikamadi), BJK Efes'i bir kere yendi diger macta kil payi kacirdi ve genelde büyük takimlarla basa bas oynadi genelde son ceyreklerde rakibin ataklarina cevap veremedi. Casa Ted dedigim gibi Chuck Davis fordayken bize 20 sayi fark atmisti galiba cok saglam bir takimdi. Davis gitti takim baya bir süre süründü resmen. Sonra yeni transferler geldi ve toparlandilar. Efes'i kil payi kacirdilar ve BJK'yi deplasmanda yendiler. Bizim takim bu takimlarla birebir kiyaslandiginda daha iyi takim ve bu takimlarin hepsini de yenecek gücet (yendide) ama gel gör ki biz büyük maclarin hepsinde direnc bile gösteremezken hatta büyük ve komik farklar yerken bu takimlar büyük takimlara kafa tutmayi basarip gercekten ligin kalitesini arttirdi. Dackayi da sayabiliriz. Burdaki sorun apacik belli. biz bu takimlar arasinda tek adamin eline bakan ve takim savunmasi rezalet olan tek takimiz. bu takimlarla karsilastigimizda bu sorunumuz belli olmuyor ama büyük maclarda hic bir varlik gösteremiyoruz cünkü rakiplerimiz Fitch'i durduruyor bizi de bitiriyor. hücum da aksayinca savunmamiz da hepten cöküyor. diger takimlar skor olarak bizim kadar güclü olmasalarda savunma ile maca ortak oluyorlar. biz bunu yapamiyoruz ve gelecek sezon icin bazi seyler degismesze basari hayal avrupa kupalari da hayal. biz en sorunsuz sezonu yasayan takimlardan biriyiz. devamli hedefe kilitlenmis bi sekilde yürüdük. diger takimlarin karsilastigi sorunlari hice sayamayiz. play offlarda cogu sey belli olur zaten.

Ben fatih kardeşime katılıyorum ve bu durumda olmamıza sebep olarak hocamızın yetersiz kalmasının olduğunu düşünüyorum!
elinde iyi oyuncular var hocamızın ve bence en az 2 tane ekstra galibiyetimiz olmalıydı Daçka alpella yenilgileri ise olmamalıydı umarım hocamız bu sene tecrübe kazanıp seneye kolay pes etmeyen takım oyunu oynayan bir takım yaratır.

BANVİT: 59 - EFES PİLSEN: 73

Salon: Dilek Sabancı

Hakemler: Mehmet Keseratar xx, Recep Ankaralı xx, Serkan Emlek xx

Banvit: Marque Perry xxx 15, Bekir xxxx 17, Ersin x 2, Onur xx, Arthur Long xxx 19, Edwards x 2, Önder x 2, Radosevic xx 2, Yiğitcan x, İbrahim x, Ümit

Efes Pilsen: Nicholas xxx 8, Ermal x 8, Granger xxxx 17, Kerem xxxx 15, Rasic xxx 11, Can x, Prkacin xx 4, Mustafa xx 8, Cenk xx, Barış x 2

1. periyot: 17-15
Devre: 31-31
3. periyot: 47-53

5 faulle çıkan: 35.27 Edwars (Banvit)

Efes kupayı kaldırdı tebrikler.. Banvit'te Finalde oynadıqı için onlarıda ayrıca çok tebrik etmek lazım.. Bu arada Efes'te Rasic yavaş yavaş takıma uyum saqlıyor.Play-off'larda katkısı çok olacaktır Efes'e.

Türkiye Kupasında Efes Pilsen'e kaybederek bir hedef maçınıda kaybettik.
Büyük ihtimalle ligi 4.bitireceğiz ama şuana kadar Beşiktaş maçı dışında önemli bir maç kazanamadık. Karşıyaka Telekom'u yeniyor Daçka ve Selçuk Üniversitesi kaybettikleri Efes ve Fenerbahçe maçlarında kafa kafaya oynuyorlar Beşiktaş eski gücünden uzak Efes'i ligte yeniyor ikinci
maçta elinden kaçırdı biz bu sezon bunların hiçbirini yapamadık. 02-03 sezonunda hedef maçlarda fark yiyerek 3.olmuştuk 06-07 sezonunda da
bundan farksız 4.olarak bitireceğiz
Geçen sezon iki yabancıyla hem Efes'i hem Fenerbahçe'yi yendik bu sezon ki şartlar geçen sezona göre çok iyi kaçan yabancı oyuncu yok yerli
oyuncu kalitesi daha yüksek alınan sonuçlar tatmin edicideğil bu kadronun
başında bu sonuçları Halil Üner alsaydı kıyamet kopardı gönderilmesi için kampanyalar başlatılırdı.

yapılacak çokta yorum kalmadı Efes kendi gibi oynayınca hem bizi rahat geçti hemde kupaya rahat uzandı.Banvit 100.yıllarında fb ye güzel bir sürpriz yaptı ve nekadar antipati beslediğim bir takımda olsa helal olsun dedirtti bana

Yakalayabileceğimiz en kötü efes takımıydı.ona rağmen yine mağlup olduk.hocada iş yok bi kere bunu anlamalıyız.Maçın bitimine 2 dakika varken 1 e 3 alan savunmasına döndü,hamle yapmaya çalıştı.anlayamadığım bunu neden 6-7 dakika varken denemedi.

tekrar ediyorum karşımızda son yılların en motivasyonsuz efes takımı vardı.ama önce bizim oyuncu ve teknik kadronun maçı kafasında oynayıp kazanması gerekiyo,maalesef hiçbir ciddi maçta yapılamıyo bu baştan bi kabullenmişlik hakim.

kadro kalitemiz fena değil ama maalesef ruh yok.bizden daha zayıf takımlar ne galibiyetler aldılar,biz yıllardır aynıyız.fener maçındaki halimizse utanç vericiydi.bi de banvite bakalım.

kişisel bi sıkıntım da şudur Burak Sezgin.Artık yolların ayrılması şart.takıma zararı çok fazla katkısıysa hemen hemen hiç yok.Biz hala buraktan medet umarsak her ciddi takımdan minimum 15 20 yer otururuz.
Böyle gelecek olan dördüncülüğün de bir anlamı olduğunu düşünmüyorum.

Fitch'in Efes maci istatistikleri:

2/13 uc sayilik 4/7 iki sayilik,toplam 6/20 saha ici yuzdesi...

Bayagi bir zorlamamis(!) yani Fitch...