Türkiye Kupası (Çanakkale)

İyi oyuncularımız var ama iyi oynamıyoruz o zaman hata coach ve teknik ekipte, iyi bir takım kimyası oluşturulamamış benimsenen bir oyun tarzıda yok iyice kafam gitti..... avery'i hariç iyi yabancılarımız var nitekim hocada hiç süre vermedi..
Dee kalitesini gösterdi Gaines, Owens pota altında yeterince etkililer ama bu iş 3 numarasız olmayacak besbelli yol yakınken biri gelmeli ama çok geç kaldık malesef.
Hep şunu düşünüyorum 2 gündür ya Hüseyinide alamasaydık ne olurdu diye :(
Takıma destek olmaya devam edeceğiz ama artık bize layık bir oyun sergilesinler.

Cemal'i sayma 7 kişi :? 3 oyuncu daha gelecek umarım çabucak gelirler Banvit'e kadar.Banvit'in Frabnsız guardı başımızı çok yakar sonra.

luke jackson'ı alsınlar.daha iyisi gelmez bundan sonra...müthiş şutör ve iyi penetreci.hücumda her işimii görür savunmada sırıtmaz.e daha ne olsun bağlasınlar şu adamı

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Normal Şartlarda Reno yenemez. Eğer burnumuza pis kokular gelirse ancak öyle gelir.Bjk bu hassiyetsizliği yapar mı ? Bu tartışılır şahsi düşüncem yapacaktır.

haşa....

ben bunu kastetmedim ...

ama 30 sayı fark yemediği taktirde gruptan çıkması garanti olan takımın motivasyonunun , 1 sayı farkla dahi kazansa çıkacak takıma karşı galibiyete yetmeyeceğini düşünüyorum...

Ergin için de yedekleri görmek için bulunmaz bir antreman fırsatı ...

İsterdim ki Reno ve biz çıkalım ama olmadı...

ya biz üzüleceğiz ya da tribünden gelme hepimiz kadar G.saraylı Yücel Platin ...

valla jackson mackson birini getirsinler,oyak bile buluyo biz mi bulamıyoruz anlamadım gitti valla.yazık olucak bu kadar harcanan paraya,bu tip adam bulmak o kadar da zor olmasa gerek yaa,brian tolbert güney kıbrıstan gelmişti.tufan sakat,cüneyt formsuz,ben başından beri murat kayadan ümitli değildim zaten,avery kesinlikle bekleneni verebilecek bi guard değil.pota altımız eh işte,guard pozisyonu da keza öyle,şutör istiyorum diye bağırıyo bu takım...

Durumu olupta Kombine almayan Fenerli olsun...(ciddiyim)

Eyüp Abi imzana takılmış durumdayım ilk kez.Bu takımı görüpte kombine almak kim ister ?

Berk Bayraktar' Alıntı:
valla jackson mackson birini getirsinler,oyak bile buluyo biz mi bulamıyoruz anlamadım gitti valla.yazık olucak bu kadar harcanan paraya,bu tip adam bulmak o kadar da zor olmasa gerek yaa,brian tolbert güney kıbrıstan gelmişti.tufan sakat,cüneyt formsuz,ben başından beri murat kayadan ümitli değildim zaten,avery kesinlikle bekleneni verebilecek bi guard değil.pota altımız eh işte,guard pozisyonu da keza öyle,şutör istiyorum diye bağırıyo bu takım...
pota altımız eh işte mi? :shock: kim gelcekti ki dwight howard'ı filan mı bekliyordun

Denizcim,öncelikle senden 8 yaş büyük biriyle konuştuğunu hatırlatırım,sonra pota altımız evet eh işte.kandırmayalım kendimizi öyle süper bir pota altı rotasyonumuz yok bence,hepsi kalburüstü oyuncular ama nicevici görünce içiniz cız etmiyor mu,hedef büyükse ben pota altımı ve diğer pozisyonlarımı telekomla,efesle karşılaştırırım bunlardan daha iyi bir rotasyonumuz da yok malesef

Oyak gibi takımı zar zor yenip
Set defansda turnike yiyip
Adamlara blok çorbası verip sevinen varsa şaşarım..
Hiç oyak güçlü demeyin gülerim..Efes in karşısında 2 periyot dayanamazlardı..

Hadi bu 5. maç oldu..Hala bu halsek ben ligden şüpheliyim..

Re:

Berk Bayraktar' Alıntı:
Denizcim,öncelikle senden 8 yaş büyük biriyle konuştuğunu hatırlatırım,sonra pota altımız evet eh işte.kandırmayalım kendimizi öyle süper bir pota altı rotasyonumuz yok bence,hepsi kalburüstü oyuncular ama nicevici görünce içiniz cız etmiyor mu,hedef büyükse ben pota altımı ve diğer pozisyonlarımı telekomla,efesle karşılaştırırım bunlardan daha iyi bir rotasyonumuz da yok malesef
Ama ne yazik ki bir Telekom yada bir Efes kadar vizyonumuzda yok paramızda ? Yada bir Ergin Ataman gibi Avrupanın tanıdığı saygı duyduğu koçumuzda yok? Bu işler öyl kolay olsaydı yada sadece para herşeyi çözseydi çok haklı olabilirdin ama ne yazik ki transfer için birkaç şartın bir araya gelmesi gerekiyor.VE biz Avrupada tanınmayan bir takımsak bu şartları sağlamamız hiç kolay değil.

İyi mücadele ettik ama takımda ciddi bir şekilde skorer eksikligi hissediliyor
Avery dünkü maçta sakatlanmıştı belki ondan oynmamıştır , Avery konusunda ben hala ümitliyim performansını yükseltecegini düşünüyorum ama kesinlikle beşinci yabancıyı bir an önce alınmalı yoksa çok zorlanırız

Cüneyt = Diger maçlara göre daha iyiydi ama topu elinde çok fazla tutuyor çok tecrübeli bir oyuncu sezon içinde performansını yükseltecektir

Murat= Ondan çok şeyler bekliyoruz ama daha fazla sorumluluk alması gerek yinede iyi mücadele etti savunma konusunda da iki maçtır çok gayretli

Erdem=Daha önceki maçlarda gereksiz yere çok top kullanmıştı ama bu maçta hiç gereksiz iş yapmadı savumada ve ribauntlarda çok gayretliydi

Owens=Takıma yeni katılmasına ragmen çok fazla uyum sorunu çekmedi bir kaç hata yaptı ama daha takım yeni katılmış oyuncudan daha fazlası beklenemez

Brown=Çok hırslı bir oyuncu geçen seneki yabancılarımızdan Graves dışındakiler fazla hırslı degildi ama bu seneki bütün yabancılarımız çok hırslı , hızlı hücümlarda ona eşlik edicek bir 3 numara bulursak çok iyi bir takım olucagımızı düşünüyorum

Hüseyin=Savunmada hücümda çok etkiliydi ama bazen içeride aldıgı topları çok zorluyor boş arkadaşlarına çıkarması gerekiyor

Gaines = Savunmada çok iyiydi ama hücümda çok fazla topla buluşamadı ama yararlı bir trasfer oldugu kesin

Cema=Bu sene fazla süre alamayacak gibi duruyor , ancak farkın açıldıgı anlarda oyuna girer

Çok ümitsiz olmaya gerek yok gelicek bir 3 numarayla çok iyi bir takım olabiliriz , daha Fatih ve Tufan gelicek

Bakalım arkadaşlar,Bu bütçe erman kunterin elinde olsaydı ne olurdu sizce,transfer sezonu çok tuhaf şeylere sahne oldu.önce hedef üstü oyunculara talip olduk,nba yaz liginde vakit kaybettik.takım kimyası kuramadık,nisbeten kaliteli oyuncularla kurulu takım 3 tane ulebcup seviyesinde guardımız var.şutör forvetimiz yok!böyle bi transfer sistemi kurulur mu?şimdii averyi gönder forvet bul.takımın bu halinin sorumlusu yönetim ve teknik kadrodur.vizyon kunusunda da galatasayın vizyonu yok diye bişey söylemek çok yanlış

Re: Re:

savas49' Alıntı:
Burak Barut' Alıntı:
Normal Şartlarda Reno yenemez. Eğer burnumuza pis kokular gelirse ancak öyle gelir.Bjk bu hassiyetsizliği yapar mı ? Bu tartışılır şahsi düşüncem yapacaktır.

haşa....

ben bunu kastetmedim ...

ama 30 sayı fark yemediği taktirde gruptan çıkması garanti olan takımın motivasyonunun , 1 sayı farkla dahi kazansa çıkacak takıma karşı galibiyete yetmeyeceğini düşünüyorum...

Ergin için de yedekleri görmek için bulunmaz bir antreman fırsatı ...

İsterdim ki Reno ve biz çıkalım ama olmadı...

ya biz üzüleceğiz ya da tribünden gelme hepimiz kadar G.saraylı Yücel Platin ...

valla bjk den böyle bi haysiyetsizlik beklemem ama ne de olsa işi garantilediler,o yüzden fazla asılmayabilirler ve bu durumdada herşey olabilir. neyse yarın izleyip görecez ama takımda çooook büyük eksiklikler var.
en başta göze çarpan transfer konusundaki yanlışlar. 1 ve 5 numarada yığılma, 2,3 ve 4'te ise eksiklikler ve yetersizlikler var. hüseyin gözden uzaklardayken kendini çok geliştirmiş,mükemmel oynuyor ve her maçta potaaltını domine ediyor,dolayısıylada rakip savunmalar çok gömülüyor. bu noktada ceza atışı yapacak 3 ve 4 numara olsa hücumda çok rahatlayacaz ama özyer bunu göremeyip yine şutu olmayan,gaines ve cemal tipindeki owens'ı alarak hücum açısından sıkıntıya düşüyor. ve en büyük eksiklik 2 numara; avery kariyerli bi oyuncu olabilir ama belliki skorer ve şutör değil ve daha önemlisi avery 2 numara değil. tufan ında şutunun istikrarlı olmadığını düşünürsek,kendi pozisyonunu yaratabilen şutör bi kısaya ihtiyaç olduğu çok açık. kadro bu haliyle kalırsa işimiz çok zor ama alınacak 2 oyuncuyla herşey yoluna girebilir. dee ve beşok lu bu kadroya yazık etme murat hoca.

Re:

Burak Barut' Alıntı:

Beşiktaş o haysiyetsizliği yapar
Niye derseniz benim 3 yıl önce (play-out oynadığımız sezon yani)
Beşiktaş o sene yarıfinal oynamıştı finali kovalıyodu ama bir baktık normal sezonun bitmesine 1 hafta kala (bizim banvit maçı öncesi) Akatlarda güçsüz Banvite yenildiler sırf biz play-out oynayalım diye
Yaparmı yapar
Bunlardan herşey beklenir!!

Re: Re:

Mert Yigit Kazan' Alıntı:
[quote="Burak Barut":6d894]Normal Şartlarda Reno yenemez. Eğer burnumuza pis kokular gelirse ancak öyle gelir.Bjk bu hassiyetsizliği yapar mı ? Bu tartışılır şahsi düşüncem yapacaktır.

Beşiktaş o haysiyetsizliği yapar
Niye derseniz benim 3 yıl önce (play-out oynadığımız sezon yani)
Beşiktaş o sene yarıfinal oynamıştı finali kovalıyodu ama bir baktık normal sezonun bitmesine 1 hafta kala (bizim banvit maçı öncesi) Akatlarda güçsüz Banvite yenildiler sırf biz play-out oynayalım diye
Yaparmı yapar
Bunlardan herşey beklenir!![/quote:6d894]

O Kadar ucuz değil...
1.bitirmeleri garanti olduğu halde son hafta feneri yenip bizim 8.olarak play-off'a girmemizi sağlayan da aynı beşiktaştır.. üstelik bizim çok daha güçlü olduğumuzu bile bile ( o sezona çok şanssız başlamıştık sakatlıklar falan sonradan toparlanıp anca 8-9-10. sıralara gelebilmiştik) ... sonra ne mi olmuştu?

1-8 eşleşmesinde beşiktaşı eleyip finale kadar gitmiştik...

Takımda şutör olmyaınca böyle oluyor. Hakem Cünyet'e son asniyede faulü verse zaten kupaya veda etmiştik. O yüzden beşiktaş ne yapar yapmaz beni hiç ilgilendirmiyor. maçın en kritik anlarında evren sahne alıyor, elini kolunu sallaya sallaya turnike atıyor. Kimi geçiyor? ilkinde Murat'ı sonra Murat çıkıyor ve cüneyt giriyor. bu sefer de onu geçiyor. kimin üstünden turnike atıyor? Hüseyin'in. Cünyet ve Hüseyin bizim için bu dakikaklarda, yani topun el yaktığı dakikalarda tecrübeleri ile takıma katkı yapmasını beklediğimiz oyuncular. Hüseyin için diyecek fazla bir şey yok. o elinden geleni yapıyor ama Cüneyt'in bu kadar kötü olmaya hakkı yok.

Dee'nin penetreleri bitirmede ciddi sıkıntısı var.-- Umarım geçici bir durumdur. kaçırdığı ters turnikeyi saymıyorum ama içeri hızlı giriyor ve sert bırakıyor. Neyse ki hüseyin gaines iyi takip ediyor. özellikle Hüseyin tv'den seyrettiğim için göremiyorum ama dee'nin deparlarına yetişip de smaçla tamamlaması alkışlanmalı.

Takımın en önemli sıkıntısı şutör eksikliği. hem kısa hem de uzun pozisyonunda şutör olmaması, pota altındaki gücümüzün de açığa çıkmamasına neden oluyor. rakipler kapandıkça kapanıyor. Hele ilk periyotlarda rakipler öyle bir savunma yapıyorki 9-10 sayıyı zor buluyoruz.

Ben hakem konumayı da konuşulmasını da sevmem. Hakemler formsuzdu. iyi bir maç yönetmediler ama iki tarafa da yanlış düdük çaldılar. bizim aleyhimize olsalardı Cüneyt'e faul çalarlardı. Hem de gönül rahatıyla. neyse takımın acilen iki şutöre ihtiyacı var. biz ise muhtemelen bir tane getireceğiz. Owens ve gaines kaliteli oyuncular ama onlardan birinin dış şutu olmalıydı. Hüseyin'i olmadı dışarı çekip gaines'den bire bir oynamsını isteyeecğiz ama onun da sırtı dönük oyunu yok. Owens'In üçlüğü yanıltmasın, süre bittiği için kullandı, normalde oralardan istikrarlı sokabilen bir oyuncu değil.

Tufan'ı bekliyoruz ama unutulmaması gereken bir şey daha var. Tufi de öyle süper bir şutör değil. savunma gayreti ve hırsı ile takıma katkı sağlayan bir oyuncu. öyle tek başına takımı kurtaracak, üst üste şutlar sokacak bir oyuncu değil. savunmaya destek olacaktır ama savunmadan önce şu anda cidi bir hücum sıkıntısı çekiyoruz.

Pek çoğunuza uçuk gelecek ama greene'nin owens ya da gaines'in yerine takıma katılması ve şutör bir iki ya da 3 numara alınarak takımın iddialı olabileceğini düüşnüyorum. 3 numara alınırsa avery'nin kalır uzunlardan biri gider. 2 nuamra alırnırsa ise avery gider 3 tane 4 numaramız olur. Kontrat fesh edilmesine gelince oyunuclarla anlaışlamya çaluışılır. yok olmazsa ülker'e başvurulur. Murat Hoca'yı onlar getirdi. onun transfer yanlışlarının maliyetlerini karşılasınlar bir zahmet...

Transferde geç kalındı dediğimde burada dalga geçen kardeşlerim vardı. takımın halini görünce merak ediyorum acaba onlar da transferde geç kalındığını düşünüyorlar mı?

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
.
Uzun rotasyonunda sorun var Gaines 4 için kısa 3 olamayacağıda açık şutu hiç yok gibi, Owens çok kaliteli atlet bir oyuncu zamanla vazgeçilmez olacak.
M.Hoca guard ağırlıklı bir takım kurdu ama avery'i ile bu sistem olmaz.

-Kaan Kural'dan katıldıgım yerleri Eyup sayesinde alayım dedim. Macın ancak son periyodunu seyredebildim.

-Ahmet lafı agzımdan almıs. Evren Büker, her penetresinde cok kolay bir sekilde Murat ve Cuneyt'i gecti. Banvit macında yapmamız gerekenleri yorumlarken de yazmıstım; Murat Cuneyt ve Avery, bunlardan 2 si bile yanyana oynamamalı diye.. Savunmada gayretli bile oynasalar yeterli gelmiyor, beceremiyorlar. Cuneyt'in formsuzlugu asikar ama sabra deger fakat Murat ve Avery icin aynı seyleri dusunmuyorum.

-Erdem potaya yakın oynadıkca verimi yukselen biri. Dackada Polat 3 gibi oynardı. Uzunu olmayan takımda Erdem iceriyi toparlardı. Erdemi dıs oyuncu gibi kullanacaksak, tercihimizi Erdem'den degil Caner'den yana kullanmalıydık. Erdem hucumda da savunmada da dısa degil ice yakın oynadıgında verimli.. Gerek Tufan'ın yoklugu gerekse de 2 ve 3 numara skorer yoklugu Erdem'i biraz dısarı itmis gozukuyor.

-Avery gidip 2 yabancı alsak bile ( 2 ve 3 numaraya) uzun rotasyonundaki sut sorunu devam edecek gozukuyor. Ama bundan cok daha hayati sorunlarımız oldugunu dusunuyorum. 2 ve 3 numaraya biri sutor penetre edebilen, oteki oyunu bilen ve iyi savunma yapan skora da katkı verebilen oyuncular gerekli. Nbaden olası ayrılacaklar icinde Gs'ı kucuk gormeyip gelebilecek buna uygun oyuncular var.