Türkiye Kupası (Çanakkale)

bilmiyorum benden başka birinin dikkatini çekti mi , ama dee brown hiç pick'n roll oynamadı.. hüseyin hatta maç içinde kafasını tutarak perdeleme istemesini istedi bi kere sanırım.. yani dee brown karşısındakini hızıyla geçiyo olabilir ama set olarak pick'n roll u oynaması önemli bence.. onun haricinde fast breaklerde süper sprint atıyor, o açıdan çok yararlı oluyor, bizim takım ritmi ona göre tuttuğu için yarı sahaya en fazla 4 snde geçiyor =)

çok güçlü bi pota altımız oldu bence.. owens ve gaines ikisi de çok atletik. özellikle gaines. boyu undersized olarak nitelendirilse bile reboundlarda acaip etkili, her topa elini sokuyor.. opencourtta pek göremedik, bi pozisyonda avery ve dee ile birlikte gelmişti ama avery bitirdi. eğer fastbreaklerde dee'yi takip etmeyi becerebilirse bize baya smaç izleticek sanırım =)

hüseyin beşoktan bahsetmeden olmaz. biz direk kaptan ve de takıma lider transfer etmişiz. takımdaki herkesle konuşuyor, tartışmaları daha çıkmadan önlüyor.. onun haricinde oyununa laf edecek yok zaten, o boy için çok iyi bi bileği var.. 3lüğü bile var =)

takımın bariz problemleri herkesin belirttiği gibi avery ve cüneyti de ekleyelim.. cüneyti yollamak imkansız şu aşamada. ben onun bu durumunun geçici olduğunu düşünüyorum. dee ile beraber ne kadar oynayacakları falan belli olduğunda yani rotasyon oturduğunda daha yararlı olacaktır. ama avery'de ben bi umut göremedim. bi guarddan beklentilerin hiçbirini karşılamıyor. ne karşınındakini geçebilcek kadar hızlı, ne güçlü, ne de istikrarlı bi şutu var.. kontratının şartları nasıl bilmiyorum ama bu takıma fazla bir şey katmaz kısa vadede .1 sene oynatacağımız bir adamı kazanmak için oynatmak da gereksiz olur bence.. yerine vasat bir şutor 3 numara alsak daha yararlı olur ..

Pota altımız oldukça iyi ama dışardan skor bulamayınca onlarda sıkışıyor. Avery ömür törpüsü olmaya aday. Bende pek ışık göremedim. Sezon başından beri ondan çok ama çok umutluydum. Ama umtlarım azalmaya başladı. Dee ve Owens bu takıma çokşey katar. Ama Şutu düzgün bir oyuncu almazsak çok zorlanırız. Bir 3 numara lazım...

Avery'i oynatmıyor.Maç öncesi de sırıtıyordu.Belki bir adam buldular.

Ama izlediğim en sıkıcı maç açıkcası.

ilk çeyrekte 13-9 gerideyiz. Takım bir birine ayak uyduramıyor .Bir an önce uyum sağlamaları lazım.Yoksa bu oyunla playoflara bile giremeyiz.

chris owens katkı cok buyuk katkı yapıyor hem defansta hem defansta

dee ve hüseyin i çok beğendim.Bu takım uyum sorununu atlatırsa iyi işler yaparız...

Murat hoca Avery'i oynatmadığına göre yerine bir adam arıyordur umarım gelecek isim yine orta sınıf bir Amerikalı değildir

Dee ve Hüseyin çok iyiler ama genel olarak fazla toparlanmış gibi gözükmüyoruz

dee müthiş bi oyuncu.Maçı çeviren oyuncu.

36-35 Gerideyiz ilk yarı bitti.

36 - 35 yenilioz ama iii oynadığımızı dusunuorum sahsen , özellikle dee brown , hüseyin e owens ı cok beyendim . hakemler biraz sacmalamasa önde bile olabilirdik . uyum sorununu atlattığımız zaman iii bir takım olcağımıza inanıyorum

İlk yarı 36-35 Oyak Renault'un üstünlüğüyle sona erdi.

İlk çeyrekte sadece 9 sayı bulabildik. Hücumda çok sıkıntılı bir 10 dakikaydı. Boş atışlarda kaçırmaya devam ettik...

Hakemler hakikaten rezaletti... En ufak temasa faul... Bize çok ucuz bir 3 saniye cezası, rakibe bariz iltimas...

Hüseyin yine çok iyi başladı. Dee Brown ve Owens oyuna sonradan girdi. Cüneyt üstüste iki üçlük isabeti buldu. İkinci çeyrekte Dee Brown tek başına skoru sürekledi. Ama boş şutları kaçırma hastalığımız devam ediyor. Hal böyle olunca rakipte moral buluyor ve hücumda kapasitelerinin üzerine çıkıyorlar.

Avery oyuna hiç girmedi... Gönderilecek sinyalleri almaya başladık... Ama nasıl!?...

İkinci yarıda muhakkak şut yüzdesinin yükselmesi lazım. Oyak Renault'un yabancıları etkili. Onlara ikili sıkıştırmalar getirmek lazım...

bu adamları getirene kadar ne çekiyoruz herkes burda o günderilmeli bu gönderilmeli diye ahkam kesiyor......

dee,hüseyin,murat ve owens göze batan oyuncular cüneytte yavaş yavaş kendini buluyor
kimse takımı eleştirirkin eksikleri düşünmüyor.
tufan savunmada ve şutlarda eksikliği hissediliyor.
fatihin savunmaya katacağı katkıyı biliyoruz
skorer oyuncumuz hala yok...
ben hala bekleme taraftarıyım.sonuçta iyi oyuncu bir günde buraya gelmeyi kabul etmiyor.

Re:

Emin Doğanca' Alıntı:
36 - 35 yenilioz ama iii oynadığımızı dusunuorum sahsen , özellikle dee brown , hüseyin e owens ı cok beyendim . hakemler biraz sacmalamasa önde bile olabilirdik . uyum sorununu atlattığımız zaman iii bir takım olcağımıza inanıyorum

bu yazdıklarım dısında murat kaya bos sutları kacırıor. cüneyt biraz hareketli . bi aralar oyak ın her attığı giriordu . fark artacak die korktum . ama sonradan farkı indirdik

zaman zaman iyi, zaman zaman kötü oynuyoruz.

dee ve hüseyin bizim açımızdan maçın yıldızları. Murat,erdem ve gaines maça ısınamadılar.Avery ve tufan oyuna girmediler.Cüneyt ise yanılmıyorsam 2 tane 3 lüğü var.Oyuna ısınırsa iyi işler yapabilir.Owens ise daha iyi olabilir.Sadece tek sıkıntımız uyum problemi.

Fatih solak'ın sakatlığı hala geçmedimi.:? ben onu takımda unutmuştum şimdi dedim aaa bizde fatih solak vardı diye :D