Türkiye Kupası Çeyrek Finali | Galatasaray CC 92 - 83 Antalya BŞB

Re: TK | Galatasaray - Antalya BŞB 92-83

Bu arada yazmayı unutmuşum. Bence seneye kadroda Erdem olmayacak. Bugün eksiklere rağmen pek kullanmadı Koray Hoca; kullandığı zamanlarda da neler yaptığını ya da yapamadığını hepimiz gördük.

Hüseyin'in performans'ı gerçekten müthiş, her geçen gün daha iyiye gidiyor. Hep böyle olması dileğiyle...

İlk yarıda 12/16 gibi müthiş bir üç sayı isabetiyle oynadık. Bu yüzdenin temel sebepelrinden biri iyi top çevirmemiz ve boş şut kullanmamız idi. Antalya BŞB. ligdeki performansının üzerine çıktı, bugün daha agresif oynadılar ama, komplike bir düzenleri olmadığı için yalnızca bizim düştüğümüz anlarda üstünlük kurabildiler.

Maçın ilk yarısı neredeyse tamamen şuta dayalı oynandığı için fazla efor sarfetmedik ve bu işimize yaradı. İkinci yarıda sertlik dozajı biraz daha artmış olsada, bu maçta fazla yıpranmamış olduğumuzu sanıyorum.

Savunmamız iyi değildi fakat, önemli olan turu geçmek olduğu için enerjiyi muhafaza etmek gerekiyordu. İyi hücum ederek enerjimizi tasarruflu kullandık.

Çok değerli bir galibiyetti. Önümüzdeki iki günde iki galibiyet daha lazım!

ilk yarıdaki üçlük performansımızı maçların genelin yaybilsek bizi tutabilecek takım yok. istikrar sorunumuzu yavaş yavaş aştığımızı düşünüyorum.

bütün takım maçı hüseyin kadar istese neler olur bilmiyorum : )

vee kaptanımız sonunda geri döndü..geri döndüğnü hissettirdi hele ilk yarının sonunda attığı sayı şansada olsa çok güzeldi =)

Şans ?

Maçla ilgili izlediğim tek görüntü bu forumdan birinin yutub a koyduğu Cüco nun attığı son saniye buzzer ı.
Şansla uzaktan yakından ilgisi yok o topun.

bugün aslında çok tereddütüm vardı ama bu kadarını beklemiyordum....

üçlükler girince dedim şimdi tıkanırız zorlamalar başlar ama yok 3lük çizgisi yetmedi kendi sahamızdan deliksiz atmaya başladık(youtube da videosu var mutlaka izleyin)

üçlük yüzdemöisin iyi olması boş oyuncularımızı bulmamızdı ....
bir nedende gravesin olmaması avantaj gibi oldu çünkü biliyoruz ki elinde topu biraz öldürüyor....

ayrıca bir noktaya değincem ben son 2 senedir basbetbolla ilgiliyim ve maçlarını izlediğim büyük takımların guardları topu ellerinde bizim oyuncularımız gibi tutmuyorlar bence bu bi sorun takımda murat ve atkins topu ellerinde çok tutuyorlar ve geriye 4-5 sn kalıyor çok seri paslarla takım bence inanılmaz patlama yapar....

takımda hüseyinin hırsı var ve bunu hepimiz görüyoruz belki bunu diğer oyuncularımız belli etmiyor ama hüseyin ayrı müthiş mücadele ediyor farkındaysanız oyun durduğunda filan sürekli hata yapanı uyarıyor....

erdem bu takım için zarardır onu çok savunanları gördüm forumda ama herkes bugün görmüştürki şutlarını gören yabancı biri şöyle düşünür ''herhalde bu 16-17 yaşında ilk defa süre alıyor ondan böyledi''

polat her geçen gün kendini geliştiriyor daha çok 3 numara gibi oynuyor...
murat ve atkins sahayı biraz daha geniş görmeliler çünkü aşırı boşlukları kullanamıyoruz....

ayrıca bu sene 3 numara yönünde geçen seneye göre daha çok verim alıyoruz...kim ne derse desin biraz istatistikleri analiz ettikten sonra gurovic hite ile aynı süreyi alıyor ve daha çok ortalama tutturuyor....
ha dersiniz ücret konusu onu bilemem...bilirsinizki siz burada az rakamlar için oyuncuları dışlarsınız ama geçen sene lincolne verilen 3,5 milyon dolar çöpe gitmiştir ...ama herşeyin ilacı dışlamak değil sabretmektir...

ayrıca klübe yakın olan abilerime sorum var geçen sene hite ile bu seneki gurovicin aldığı ücretleri belirtirlerse sevinirim...

rashid için tek şikayetim var oda sahamızda pres yerken topu elinde çok tutuyor pas vermiyo top kaybı yapıyoruz

[youtube:1vu53fs3]http://www.youtube.com/watch?v=jNNnZ5_EOk4&feature=channel_page[/youtube:1vu53fs3]

Tskler Vedat. :)

Ya ben bu board a yeniyim o yüzden linki verirken youtube olarak yayinlama dügmesini görmemisim.Böylesi tabi daha iyi sade link yerine.

Engin Gurtepe' Alıntı:
çok sevindim, izleyemedim ama hakemlerin aylardır yanlı tutumlarını bu maçta da sürdürebileceğini tahmin etmistim...
Tebrikler Aslanlarım
Konuyla alakalı değil ama şu avatarındakı polarlardan nerede bulabılırım.

78209816an9.jpg

63111980as5.jpg

91516597jm1.jpg

11065288yo1.jpg

54530129qv8.jpg

85597404yx4.jpg

71465916yo2.jpg

27954384hi8.jpg

84063468pl5.jpg

10ms1.jpg

11wr0.jpg