Türkiye Kupası Maçları

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
G

Guest

Misafir
Türkiye Kupası'nda eşleşmeler
Basketbolda 2006-2007 sezonu Tadım Erkekler Türkiye Kupası karşılaşmalarının grup kuraları İstanbul'da çekildi. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekiminde, Türkiye Basketbol Ligi'nde mücadele edecek olan 16 takım, 4'erli 4 grupta eşleşti.

Konya, Manisa, Adapazarı ve Samsun'da 28 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında tek devreli lig usulüne göre yapılacak maçlarda gruplar şöyle oluştu:

(A) Grubu: (Konya)
Fenerbahçe Ülker, Beşiktaş Cola Turka, TOFAŞ, Mersin Büyükşehir Belediyesi

(B) Grubu: (Samsun)
Selçuk Üniversitesi, Bandırma Banvitspor, Türk Telekomspor, Beykoz

(C) Grubu: (Manisa)
Darüşşafaka, Efes Pilsen, İstanbul Tekelspor, Casa TED Kolejliler

(D) Grubu: (Adapazarı)
Galatasaray Cafe Crown, Alpella, Pınar Karşıyaka, OYAK Renault

Gruplarında ilk 2 sırayı alacak takımlar daha sonra, 20-22 Nisan 2007 tarihlerinde yapılacak Tadım Erkekler Türkiye Kupası Sekizli Finali'nde mücadele ederek kupaya uzanmaya çalışacak.

http://www.superspor.com 14.09.2006

güzel bi kura gibi sanki sizce? :atki

Müthis bir sans bu.Futbolda da, basketbolda da masa basında(yanlıs anlasılmasın-kurada) kazanıyoruz.Artık reelde de kazanmamız gerekıyor.
Bundan daha ıyı bir kura olamazdı.Tek uzuntum bu grubun Konya'da olmaması. ;)

ya bu kura bile bize zor gelebilir.. hazırlık maçında beykoza yenilen bi takımımız bizi büyük hayal kırıklığına uğrattı.. hazırlık maçı ölçü olmaz ama bu lokum gibi grupda ilk 2 ye girilmezse murat özyerden şüphe ederim... şimdi diceksiniz ülkeri şampiyon yaptı o takımı halil ünere verin oda şampiyon yapar :) :) :)

çok iyi bi kura çekmişiz. bence bi aksilik olmazsa gruptan lider olarak çıkarız. ahh bide keşke Galatasarayım maçlarını Manisa'da oynasaydı ne güzel olurdu.

Kağıt üzerinde en kolay grup olarak gözüküyor ama sadece kağıt üzerinde maçlar oynanmadan kazanılmıyor.Bu gruptan çıkarız diyebilmek için takımımızı canlı gözle izlememiz lazım öncelikle.Bunun için de Banvit'in düzenlemiş olduğu turnuvanın iyi bi fırsat olduğunu düşünüyorum.Herşeye rağmen en kötü ikinci olarak turu geçeceğimize inanıyorum.

Çok ballıyız ya :D
Ya tamam hiçbir kura kolay değildir de biz burdan lider çıkmazsak hedefimiz ilk 4 fln konuşmasın kimse yani :)

bu kuralar nasıl çekildi haberi olan var mı?1. torba,2.torba gibi çekilmedi sanırım.bizim grubumuzda normal sezon 8.si olan biz ve bizim altımızda yer alan pınar karşıyaka, 2.ligden yükselen oyak ve yeni kurulan takım alpella var.diğer gruplara bakınca ilk dörtten ikişer takım bulunan gruplar var.şansına ne çıkar diye kura çekilmiş.hiçbir ayrıntıya dikkat edilmemiş galiba.ayrıca naklen yayın hangi kanaldan olacak bilgisi olan var mı?

Black_' Alıntı:
ya bu kura bile bize zor gelebilir.. hazırlık maçında beykoza yenilen bi takımımız bizi büyük hayal kırıklığına uğrattı.. hazırlık maçı ölçü olmaz ama bu lokum gibi grupda ilk 2 ye girilmezse murat özyerden şüphe ederim... şimdi diceksiniz ülkeri şampiyon yaptı o takımı halil ünere verin oda şampiyon yapar :) :) :)

ya sonuçta beykoz maçı hazırlık maçı daha 1 resmi maça çıkmadan bu kadar ön yargılı davranıyorsanız boşuna destek fln beklemsn bu takım herşeyden önce ön yargıya son v erelm

ugurcan' Alıntı:
bu kuralar nasıl çekildi haberi olan var mı?1. torba,2.torba gibi çekilmedi sanırım.bizim grubumuzda normal sezon 8.si olan biz ve bizim altımızda yer alan pınar karşıyaka, 2.ligden yükselen oyak ve yeni kurulan takım alpella var.diğer gruplara bakınca ilk dörtten ikişer takım bulunan gruplar var.şansına ne çıkar diye kura çekilmiş.hiçbir ayrıntıya dikkat edilmemiş galiba.ayrıca naklen yayın hangi kanaldan olacak bilgisi olan var mı?

skyturk canlı verdi 1. torbada efes, alpella (ülkerin devamı), beşiktaş ve banvit 2. torbada telekom tekel f5 ve galatasaray, 3. torbada karşıyaka beykoz mersin ve daçka 4. torbada ise selçuk üni ted oyak reno ve tofaş vardı

bence bu grubu 1. bitirmeliyiz eğer gruptan çıkamama gibi bişey olursa da yine karamsarlığa gerek yok çünkü geçen sene beşiktaş kupadan elendi ligde efes-ülkeri süpürdü

d12' Alıntı:
skyturk canlı verdi 1. torbada efes, alpella (ülkerin devamı), beşiktaş ve banvit 2. torbada telekom tekel Fenerbahçe ve galatasaray, 3. torbada karşıyaka beykoz mersin ve daçka 4. torbada ise selçuk üni ted oyak reno ve tofaş vardı

bence bu grubu 1. bitirmeliyiz eğer gruptan çıkamama gibi bişey olursa da yine karamsarlığa gerek yok çünkü geçen sene beşiktaş kupadan elendi ligde efes-ülkeri süpürdü
bilgin için çok saol.ben fenerbahçeyi ülkerin devamı sanmıştım.

Lokum gibi kura derler ya hani bu kura da aynen öyle. :)
Yavru Fenerbahçe olan Alpella'nın kadrosunda Ülker ve Fenerbahçe'nin geçen sezonki altyapı oyuncuları + 2 yabancı mevcut.Koçları Alaaddin Yakan.Enerjik olmaları sebebiyle bize problem çıkarabilirler ama sonuçta kadromuz ve koçumuz itibariyle onlardan üstünüz.Yavru Fenerbahçe'yi yenmek zevkli olur doğrusu. ;)
Karşıyaka Hummel firmasıyla sponsorluk anlaşması yaptı.Koçları Levent Topsakal.Eski oyuncularımız Umut Yenice ve Serhat Çetin'i kadrolarına kattılar.3 tane ABD'li + Nedim Yücel yeni transferleri.Muratcan onlar açısından büyük kayıp.Onlardan da kağıt üzerinde üstünüz.
Oyak Renault ligin yeni ekibi.Ligden düştükleri koç Yücel Platin ile birlikte lige geri döndüler.İstikrarlı bir kadroları var.Oyuncularının 1. lig tecrübesi olmaması sebebiyle bizim altımızdalar diğer 2 takım gibi.
Bunlar kağıt üzerinde.Bu gruptan çıkamamamız büyük sürpriz olur.Sürpriz bir maç kaybetsek bile en kötü 2. olarak gruptan çıkarız.
Utku kupanın en zevkli grubu senin şehrinde.Daha ne istiyorsun ki abi? :)

takımı canlı izlemedik ama.. hazırlık maçlarında vasatı aşamadık bu grupdan çıkarsak SÜPRRİZ OLUR :) :)

adapazarına trenle haydarpaşa'dan 2.45 dakika civarı sürüyor, trenden inince 15 dakika yürüyerek yada 3-4 dakika ile minibüse binerek Atatürk spor salonuna gidebiliyorsunuz. ulaşımı çok rahattır. trende 4 kişi binip ortadaki karşılıklı koltukları kaparsanız muhabbetle yolu hemen tüketirsiniz.
28 eylül perşembe başlıyor cuma cumartesi pazar ve galiba p.tesi de maçlar var sanıyorum.

haberiniz olsun

Black_' Alıntı:
takımı canlı izlemedik ama.. hazırlık maçlarında vasatı aşamadık bu grupdan çıkarsak SÜPRRİZ OLUR :) :)
Abicim senin üzerindeki bu karamsarlık nedir bi türlü anlayamadım ya. tamam hazırlık maçlarında vasatı aşamadık ama adı üstünde "hazırlık maçı" işte. resmi maçlardaki oyunumuz çok daha farkı olacaktır eminim. sen hiç merak etme biz bu gruptan çıkarız.

Black_' Alıntı:

birader seni koyalım takımın başına istersen sen şampiyon yap bizi...

hazırlık maçlarını ölçü mü alıyorsun ?

bi de kullandığın smileylere hastayım yani sürpriz olurdan sonra gülmek falan ne alakasız şeyler ya...