Türkiye Kupası Yarı Finali | Erdemir 97 - 95 Galatasaray CC

Re: TK | Erdemir-Galatasaray 97-95

Emin Doğanca' Alıntı:
Ayrıca orada takımımızı en iyi şekilde destekleyen abilerimize teşekkür ederiz . Gönül isterki Yönetim - Basketçi - Taraftar elimizde kupa ile dönelim ama olmadı . İnşallah bir daha ki sefere
Önümüzdeki yıl kupalara ambargo koymak dileğiyle ..

orda belkide garanti oynayıp 2 sayı kazandırarak beraberlik olup bi uzatmaya daha gidilirdi ama üçlük ve muratın atması gayet mantıklı çünkü uzunlarımız 5 faul aldı muratla atkinsde 4 er faul ve yorgunlukta var tabi takıma daha fazla zarar gelicekti en iyisi yapıldı murata artık her maç böyle gravesle birlikte maçı taşıyacak koparacak görevler verilmeli yapabilir gözü kapalı ve atkins içinde bişey sölemek istiyorum çok hırslı aama kapasitesi çok çok kısıtlı... savaşan aslanlara teşekkürler özellikle MURAT KAYA

aynen katılıyorum takımın bir uzatma daha oynıcak hemgücü kalmadı (GUROVİÇ HARİÇ O DAHA SABAHA KADAR DEVAM ETSE MAC SABAHA KADAR TOP KULLANMAZ OLE BİTİRİR MACI)hemde uzunlarımız 5 ledi mantıklısı 3 lük atmaktı ama daha bos pozisyon bularak biraz daha düzgün atısla tabi ama murata bu konuda kızamam o an için eli en sıcak oydu doğruyu yaptı.bu arada guroviç o topuda istemedi iyiki istemedi o kenarda ole durdu hep durdu.

Kemal Aday' Alıntı:
Kemal Aday yazdı:
Bence objektif bir sekilde bu maglubiyeti degerlendirelim.Tabii dunku uclukler ,Bugun Murat KAYA ( ki menacerlerden duydugum kadarı ile sezon basinda Ahmet Dedehayır 'ın onu gondermek istegine Murat Hoca nın karsı cikması ile takımda kaldı )ve 2.5 aydır Huseyin in performansı zaman zaman Graves in katkısı ve tabii en onemlisi F.Bahce galibiyetinin yanlıslıkları kar gibi bir ortu cekmesi..........Koray Hoca geldi ,takıma savunma yaptırtıyor ve turkiye nin savunmacı koclarından dedik .Otorite artık saglandı dedik.Hakikaten oyle mi oldu? Goruslerinizi merak ediyorum.Burak bey ve Ahmed beyin teknik ,Eyup beyin Galatasaraylık kavramları içerisinde ki yorumlarını bekliyorum.
Unutmadan , gecen sezonda bu tip takımlara takım sakatlıklar varken kaybetmisti biz tek sucluda karar kıldık, MURAT HOCA ,bugun ki gibi son saniyede son topta mac kaybettik sorumlu aynı idi!!!!!
-----------------------

Geçen sezon Türkiye kupasından sakatlıklar yüzünden değil de kadro oldukça geç kurulabildiği için elenmiştik. Zaten gruplardan çıkamamıştık hani oynadığımız basketbol hala akıllarda.
-----------------------
Ben ligin ikinci devresinde ki maclari soyluyorum.
Ayrıca daha da cok sey soyluyorum.

Şimdi bazı şeyleri karıştırmayın. Erdem gibi oyun yaratıcılığı sınırlı elemanlarla yola çıkan sezon başında bu takımı kuran Murat ÖZYER'dir. Koray hocanın takım üzerinde pozitif katkıları geldiğinden sonra bariz şekilde görülmüştür. Basketbol ototriteleride bunu açıkça söylemektedir.

Özyer'in sezon başı kurduğu çarpık kadronun acılarını çekiyoruz. Guardsız sistem, yaşlı oyuncularla hızlı tempo basketbol, takım kimyasındaki bozukluklar.

Eğer gerçek 1 numaramız olsa idi biz şimdi Finalde olurduk. Özyer'in yap-boz oyunları sayesinde ne kimya kaldı ne de istikrarlı bir kadro.

Evet Koray Hoca en iyi savunma koçlarından birisidir. Bunu ne bir maçla almıştır ne de bir maçla kaybeder!...

Evet hataları olmuştur. Ama o kadar dar kadro içinde Erdem gibi Alican gibi elemanların düşünülmemesi ayrı bir soru işaretidir.

Bu oyuncular gerçekten bu kadronun oyuncuları mı? Koray Hoca bu takımı kendi kursa bu oyuncuları takıma alır mıydı?

Yine dönüp dolaşıp çarpık sistem kuran Özyer'e dönüyor oklar.

Emin olun Koray Hocanın kurduğu takımın 1 numarası ne Strickland ne de Atkins olurdu. Ne de Guroviç'i aldırırdı.

Ama yapacak fazla birşey yok imkanlar eldeki oyuncular bu bakalım yeni gelecek 5 numara yeni bir hava katabileck mi?

ah polat ah sen olsun murat ve hüseyine biraz daha katkı verebilseydin ne iyi olacaktı.zaten yabancılardan bişey beklemedim dün.sadece polattan murat ve hüseyinin katkısının yarısı düzeyinde bir katkı gelseydi şimdi finaldeydik.bu arada polat erdemir macında ilk yarıdaki bjk macının kopyasını oynadı dün. O mactata hep dısarda bekledi 3 lük deneyip durdu cogu girmedi dunde aynı seyleri yaptı

kardeşim polat 4 numara ama içerden sayısı yok alışmış dışarı çık salla gitsin...elindeki topu tutamaz savunmasıda yok....

Arkadaşlar takım elinden geleni yaptı şimdi benim anlayamadım son noktada; ben ilk periyodu izlemedim ERdem ilk periyot oynadımı son hüseyin ve cemalin 5 faul almasından sonra hoca oyuna aldı eğer bir problemi yoksa maç iki kere uzatmaya gitmişken rotasyon olarak sen soksana erdemi,erdemin basketini sevmem ama en azından hırsını yenme arzusunu takdir ederim,Hüseyin ve Murat Kayadan sonra resmen üçüncü bir adamı devreye soksak şu maçı uzatmalarda alabilirdik.Koray hoca neden bunu düşünmedi anlamış değilim
Son hücumda ise oynanmak istenen oyunu anlamadım,tamam muratı birrbir bırakıp üçlük atması istenecekti,maçın uzatmayada gitmesi istenmedi artık takımın gücü kalmamıştı bencede doğru bir dşünceydi fakat ne kadar zorlama bir şut oldu yaa ,çok geç geldi perdeleme,switchdede muratın karşısına pivot geldi onun üstünden atmak zorunda kaldı ve giremedi.

Bizim maçtan sonra Fenerbahçe - Efes Pilsen maçını izlerken farketmişsinizdir bu iki takımda 9 -10 oyuncuyl oynuyor.Rotasyonları o kadr geniş ki hele Efes Pilsen yedekte hiç oynamayan br Sinan Güler var.Biz ise 6,7 kişiyle maç oynuyoruz.

Dejan milojevic ve Antonio Graves nerede ne yapıyorlar onu bilen varmı acaba ?

Efes Pilsenin oyuncu kadrosu

Mario Kasun-Charles Smith-Preston Shumpert-Mustafa Abi-Bootsy Thornton-Kerem Gönlüm-Kaya Peker -Michalis Kakiouzis - Kerem Tunçeri - Engin Atsür - Sinan Güler - Ender Arslan - Cenk Akyol
seç beğen al

MCS' Alıntı:
Efes Pilsenin oyuncu kadrosu

Mario Kasun-Charles Smith-Preston Shumpert-Mustafa Abi-Bootsy Thornton-Kerem Gönlüm-Kaya Peker -Michalis Kakiouzis - Kerem Tunçeri - Engin Atsür - Sinan Güler - Ender Arslan - Cenk Akyol
seç beğen al

Şu kadrodan kimi alsan Galatasarayda banko oynar

Bu kadroyla ancak bu kadar desek yanılmış olmayız aslında...

Bugün senin rakibin Efes Pilsen'in yerlileri Kerem Gönlüm, Sinan Güler, Kaya Peker, Kerem Tunçeri; senin yerlilerin Cemal Nalga, Erdem Türetken, Alican Güney ise pek şaşırmamak lazım aslında.

Ayrıca Erdemirspor'u amatör ruhlarından dolayı kutlarım. Hakan Demirel şuan Green'den çok daha iyi bir isim, Fenerbahçe göndererek büyük hata yapmış.

ben ciddi söliyim maç kadrolarını falan görünce bizim küçük olduğumuzu hissettim bu maçta biri girip biri çıkıyo erdemirde diri kalıyo bizde ise büyük takım rotasyonu göremiyorum tek gören kişi var ama ahmet dedehayır!

şuan maç için hala öyle gerginimki damarlarımın kasıldığını hissediyorum çok fena koydu bu mağlubiyet bana.....

vedatözkul' Alıntı:
kardeşim polat 4 numara ama içerden sayısı yok alışmış dışarı çık salla gitsin...elindeki topu tutamaz savunmasıda yok....

Polat savunması mı yok....yapmayın allah aşkına şuanda boyalı alan savunmasını bırak Galatasarayda Türkiyede en iyi yapan yerlilerden biri...özellikle Fener maçını hatırlatırım Mirsada ve Semihe yaptığı savunmalara... evet polat pota altına penetre eden yada birebirden sayılar bulan bir oyuncu değil yada değildi....ama son maçlara dikkat edin pota altında birebirde oynamaya başladı belki yeterli değil ama adam kendini geliştiriyo....bunu görmezden gelmeyelim

Kemal Aday' Alıntı:
Bence objektif bir sekilde bu maglubiyeti degerlendirelim.Tabii dunku uclukler ,Bugun Murat KAYA ( ki menacerlerden duydugum kadarı ile sezon basinda Ahmet Dedehayır 'ın onu gondermek istegine Murat Hoca nın karsı cikması ile takımda kaldı )ve 2.5 aydır Huseyin in performansı zaman zaman Graves in katkısı ve tabii en onemlisi F.Bahce galibiyetinin yanlıslıkları kar gibi bir ortu cekmesi..........Koray Hoca geldi ,takıma savunma yaptırtıyor ve turkiye nin savunmacı koclarından dedik .Otorite artık saglandı dedik.Hakikaten oyle mi oldu? Goruslerinizi merak ediyorum.Burak bey ve Ahmed beyin teknik ,Eyup beyin Galatasaraylık kavramları içerisinde ki yorumlarını bekliyorum.
Unutmadan , gecen sezonda bu tip takımlara takım sakatlıklar varken kaybetmisti biz tek sucluda karar kıldık, MURAT HOCA ,bugun ki gibi son saniyede son topta mac kaybettik sorumlu aynı idi!!!!!

Kemal Bey, maçla ilgili kısa yorumumu daha evvel yapmıştım. Bkz: viewtopic.php?p=248424#p248424

Bu maç hakkında çok fazla detaya girmeye gerek duymuyorum. Hüseyin ve Murat dışında kimse ağırlığını koymadı, enerjimiz yetmedi ve kaybettik.

Ancak şunları belirtmek lazım:

Murat Kaya'yı, Ahmet Dedehayır sezon başında göndermek istedi dediniz. Malum Hüseyin Beşok'u da göndermek istemişlerdi! Bu sezon takımı taşıyanların başında Hüseyin geliyor, maçların geneline bakarsak Murat'ta da önemli bir çıkış var. Demek ki burada yöneticimiz ciddi bir öngörü hatası yaşamış!..

Herkes koçları tartışıyor ama, kanımca tartışılması gereken şey koçlar değil bizatihi "organizasyondur"!

Bugün biz Oktay Mahmuti'yi takımın başına getirmek istesek, Benetton'dan aldığı paranın iki katını versek kolay kolay gelmek istemez. Nitekim daha evvel teklif yapmıştık ve gelmemişti. Neden? Zira adam biliyorki bize geldiğinde rahat bir çalışma ortamı bulamayacak. Herkes başına üşüşecek. Basketbolu bilen, bilmeyen herkes işine karışmaya çalışacak. Buraya gelen kariyerli yabancılar iyi paralar alıyor fakat, ortamdan acaba ne kadar memnunlar? Görüyoruz ki ilk fırsatta bırakıp gitmek istiyorlar. Neden?..

Evvela bu sorunları çözmemiz gerekiyor...

vedatözkul' Alıntı:
Sana tavsiyem Fener maçında Mirsad'a , Semih'e (Gerçe Semih'i tutmak değil , tutamamak imkansızdır da) ve Oğuz'a yaptığı savunmayı , Aliağa maçında Davis'e yaptığı savunmayı , Telekom maçında Dudley'e yaptığı savunmayı , Antalya maçında Marsh'a yaptığı savunmayı izle . O zaman Polat'ı daha iyi tanırsın .

Polat'ın hücumdaki tercihlerini, performansını eleştirebiliriz ancak işin savunma tarafında elinden geleni yapıyor. Zaten şu dar rotasyonda daha fazla şey yapmamız zordu. Ancak finale çıkmamız finalist apoleti almamız bizim için iyi olurdu. Senelerden beri süre gelen bir kupa hasretimiz var. Hele bizim neslimizin yani 90 jenarasyonunun gördüğü başarılar sayılıdır. Bu sene burda elimize önemli bir fırsat geçmişti. Ancak dar rotasyon, sakatlıklar vs. nedeni ile olmadı. Umarım sene sonunu iyi getiririz...