Türkiye Kupası Yarı Finali | Erdemir 97 - 95 Galatasaray CC

Re: TK | Erdemir-Galatasaray 97-95

dünkü maçta yaptıgımız hataları maçtan hemen sonra degerlendirmiştim.takımın oyun düzensizliginden bahsetmiştim ve dünkü maçta olagan üstü 3 lük yzüdemiz ile galip geldimizden falanda filan...bugün yenildik elendik kabul ediyorum belkide bir turnuvada olabilecek en şanslı kuraları çektik buna ragmen elendik...ama ben bugünkü oyunu gördükten sonra hiçbir oyuncumuzu suçlayamam...çünkü 50 dk boyunca elerinden geleni yaptılar...top 2 kere bize yardım etti fakat muratın 3lügü girmeyince final erdemire kaldı...eger murat son sn basketi olsaydı bugün guroviçe basketbolun b sini bilmeyen polata sallayan erdeme sallayan graves ve miloya sakat olmadıkları halde oynamadılar yazıklar olsun diyenler acaba ne diyeceklerdi...murat süperdi gurociç çok iiyidi polat her geçen gün takıma ısınıyor erdem hücumu zayıf ama savunması kuvvetli diceklerinden adım gibi eminim...eger bir takım 5 yabancı hakkına sahip ise ve sahaya 2 yabancı ile çıkıyorsa eger bir takım sezon başından beri sakatlarını bir türlü iyileştiremiyorsa eger bir takım aylardan beri beklenen transferi yapamıyorsa eger bir takım guroviç üzerinden dogru düzgün bi set oynayamadan maçı bitiriyorsa orda oyunculara suç bulmak onların 50 dk boyunca akıttıgı tere vermiş oldugu mücadeleye en büyük hainlik olur...

http://www.basketbolturkiyekupasi.org/2 ... Haber=5020

Koray hoca maç sonunda sakat oyuncuların bizi etkilediğini vurgulamış.
Her açıklamayı kabul edebilirim ama bunu kabullenemem.
Eğer rakipte Emre Ekim gibi bir Caner Şentürk gibi oyuncular bugün maç sonunda süre aldıysa sende Cemal'e,Erdem'e,Virtus maçında oynattığın Alican'a süre vereceksin.Kenarda oturttuğun 3 isimden hangisini Erdemir'e koysan süre alacak adamlar Hocam.
Hüseyin nefes alamazken Cemal'i 4 faullu diye son 1 saniyeye saklıyorsan ben bir sorun ararım burada.
Rakipte Emre Ekim 3 sayı kullanırken karşısında gözü kapanan Gurovici değil Erdem'İ görmek isterim.

Emrah Bakın' Alıntı:
İyi de Gurovic hiçbir zaman ribaund alan, savunması muhteşem atletik bir oyuncu olmadıki...Öyle olsaydı NBA de All Star olurdu.
Gurovic bir dişlinin içindeki önemli bir çarktır
Oynadığı her takımda öyleydi,Son iki sezon Prokomda setler onunla başlardı...
Fakat biz o çarkın içine Gurovic'i hiçbir zaman koymadık.
Eğer ondan kendi şutunu yaratan bir oyuncu olmasını bekliyorsak daha çok bekleriz...

Emrah Bey, bugünkü maçı bir daha izlerseniz iyi olur bence,
Dikkaz çekmeye çalıştığım nokta şu maç içinde Murat topu almak için neler yapıyor nasıl istiyor,Hüseyin 34 yaşında 2,12 boyu 120 kilosu olan Hüseyin o topun ona ulaşması için neler yapıyor.Birde Guroviç neler yapıyor nasıl top istiyor daha doğrusu istiyor mu? Elini kaldırdığında top verilmemişmi?

Osman Sakallıoğlu'nun taraflı anlatımına sadece ilk yarı dayanabildim. İkinci yarıdan itibaren televizyonun sesini kısmak zorunda kaldım. Dün F.bahçe Ülker - Telekom maçında da benzer durum olmuştu. Tarafgir Sakallıoğlu olduğu için NTV'nin TBL yayın ihalesini kazanmamış olmasına şükrediyorum!

Diğer bir olumsuz isim tüm kararları aleyhimize veren ve bilhassa Cemal'i safdışı bırakırken komik düdükler çalan yardımcı hakem Ahmet Ersan Ergüler idi! O da, son derece şaibeli bir amaca yönelik düdükler çaldı!

Oyuna gelince... Kanımca maçın özeti James Thomas - Chris Burgess - Antwain Barbour triosunun toplam 39 ribaunt alması ve bizim takım halinde 35 ribauntta kalmamız idi. Antalya maçındaki dış atış isabetlerini bulamayınca ve Hüseyin haricinde pota altını uzun süre domine edecek bir oyuncumuz olmadığı için -ki Hüseyin'de ilk yarıdan sonra çok yoruldu- oyunu kontrol edemedik. Pota altında sürklase olduk. Kariyerinin en iyi maçını oynayan Murat Kaya'nın bu maçı kazandıracak basketi atmasını isterdim, son topu da o kullandı ama, olmadı!

Maçta çok basit ve kabul edilemez birçok hata yaptık. İyi organize olamadık. Bilhassa ilk yarıda savunmamız çok kötüydü. Hücumda Murat'ta olmasa maçı uzatmaya gitmeden kaybedebilirdik.

Gurovic çok fazla eleştiriliyor ama, öyle veya böyle parasını alıyor. O, profesyonel bir oyuncu. Kanımca sezon sonuna dek ona odaklanmak yerine, takıma beklenen katkılara veren oyunculara odaklanmak daha doğru.

Cüneyt ikinci yarıda pek süre almadı. Dilerim sakatlığı nüksetmemiştir...

Emrah Bakın' Alıntı:
İyi de Gurovic hiçbir zaman ribaund alan, savunması muhteşem atletik bir oyuncu olmadıki...Öyle olsaydı NBA de All Star olurdu.
Eğer ondan kendi şutunu yaratan bir oyuncu olmasını bekliyorsak daha çok bekleriz...

Yani tek sorun bizim onu çarkın içine sokmamamızmıdır.. Yani dünkü maç ve bu maçtan sonra bile onu savunabiliyorsan sana sadece şaşırırım..

Arda Öztürk' Alıntı:
http://www.basketbolturkiyekupasi.org/2009/ekup/haber_detay.asp?Haber=5020

Koray hoca maç sonunda sakat oyuncuların bizi etkilediğini vurgulamış.
Her açıklamayı kabul edebilirim ama bunu kabullenemem.
Eğer rakipte Emre Ekim gibi bir Caner Şentürk gibi oyuncular bugün maç sonunda süre aldıysa sende Cemal'e,Erdem'e,Virtus maçında oynattığın Alican'a süre vereceksin.Kenarda oturttuğun 3 isimden hangisini Erdemir'e koysan süre alacak adamlar Hocam.
Hüseyin nefes alamazken Cemal'i 4 faullu diye son 1 saniyeye saklıyorsan ben bir sorun ararım burada.
Rakipte Emre Ekim 3 sayı kullanırken karşısında gözü kapanan Gurovici değil Erdem'İ görmek isterim.

Kesinlikle katılıyorum eğer amaç kupayı almaksa risk alıp rotasyonu geniş tutmak gerekiyor 8 kişi ile oynuyoruz o sekiz kişiye bile çok dengesiz dağılıyor dakikalar.Koray hoca fazlaca günü kurtarmaya yönelik düşünüyor sanki . Haftada 1-2 maç oynarken bir yere kadar anlaşılabilir ama üç gün üstüste bu şekilde gitmeyeceği belli.Erdemir dahi daha fazla oyuncuya şans verdi..

konu ile alakası yok belki ama bugünün gerçekten benim açımdan gerçekten çok büyük bi önemi oldu:) işim geregi çorlunun misinli köyündeydim bugün ve maçı izlemek için erkenden işimi bitirip kahveye gittigimde 15 20 kişiden oluşan kahve ahalisi vardı yaşları 50 75 arası degişen...ve maçın başlamasına 2 dk falan kala kahveciye gs basket maçı oldugunu söledim ve saolsun oda beni kırmayarak maçı açtı...6.periyot sonuna geldigimizde o 15 20 kişiden oluşan 50 75 yaş arası amcalarımın heyecanla gs destekledigini görmek her attıgımız sayıya helal oslun diyerek bagırdıgını duymak ve maç sonunda benim o morali bozuk halimi görüp bana teselli vermelerine şahit olmak hayatım boyunca unutamayacagım anlardandır...

herşeyi oyuculara bağlammak lazım bundan önceki antrenör guroviçin böle olduğunu bilmiyomuydu veya polatın burda bide yönetim tarafı var onu bilen biliyo zaten arkadaşlar kadro yetrsiz bir uzun bulamadılar halen ya şimdiki antrenörde sakat oyunculara sığınıyo kardeşim gencecik geleceğin yıldızı var kenarda oynat onu ama bu antrenörde ara verdikten snra yeni sisteme ayak uyduramıyo

Umut Erdem' Alıntı:
Yani tek sorun bizim onu çarkın içine sokmamamızmıdır.. Yani dünkü maç ve bu maçtan sonra bile onu savunabiliyorsan sana sadece şaşırırım..
Tabi Gurovic çarkın içinde onunla başlayan sayısız hücum varyasyonlarımız var, her hücumda mutlaka Gurovic topla buluşuyor ama kendisi maç başına 30 top kullanıp 2 sayıda kalıyor değil mi?
Bu maçın faturasını Gurovic'e kesmek kadar saçma birşey olamaz...

Emrah abi hatirlarsiniz Dee Brown'u elestirenler vardi. Dee elinden geleni yapiyor idi. Gurovic ise hic mucadele etmiyor. Bir koseye duruyor top bekliyor. Sahada yuruyor. Kisaca aldigi paralari hak etmiyor. Insan cabalar kosar. Top ister. Oyuncular kisitli kadroya ragmen kendini parcalar iken.
Gurovic mac bitsede eve gitsem havasinda oynuyor.

Her ne kadar kötü oynamış olsakta izlettirdikleri keyifli maç için sahada olan herkese teşekkür ediyorum. Sahaya ruhunu koyup harika bir maç çıkaran Murat Kaya'yı ise ayrı takdir ediyorum.

Umarım Graves, Milojevic, Tufan ve yeni uzunumuzun takıma eklenmesiyle yarışta bizde yer alırız ve kupa ligi olumsuz etkilemez.

arkadaşlar, guroviçi savunmak demek hüseyinin, muratın,gravesin, cüneytin ve diğer tüm oyuncuların alın terine saygısızlıktır, adam takım için hiçbir şey yapmadı bu güne kadar, yüzünde istek, arzu hiçbir şey yok,
50 dakika maç oynanıyor, takımın starı guroviç, 10 sayı atıyor, lütfen arkadaşlar, diğer oyuncularımıza saygı gösterelim

Emrah Bakın' Alıntı:
Özür dilerim ama söylediklerinize katılmıyorum.

Gurovic'ten palanga,ne çark,ne dişli,ne vida....... Hiçbir şey olmaz. Gurovic'ten kendi şutunu kendi yaratmasını beklemeyelim o zaman ben bu adama yıldız oyuncu demem. Millet ekmeğini taştan çıkartıp basket arayacak biz de aman gurovic nasıl oyuna dahil olur diye yana yana bunun çözümünü arayacağız ya yapmayınız Allah aşkına! Böyle oyuncular bu takıma yakışmıyor!

Burak Ceyhan' Alıntı:
Özür dilerim ama söylediklerinize katılmıyorum.

Gurovic'ten palanga,ne çark,ne dişli,ne vida....... Hiçbir şey olmaz. Gurovic'ten kendi şutunu kendi yaratmasını beklemeyelim o zaman ben bu adama yıldız oyuncu demem. Millet ekmeğini taştan çıkartıp basket arayacak biz de aman gurovic nasıl oyuna dahil olur diye yana yana bunun çözümünü arayacağız ya yapmayınız Allah aşkına! Böyle oyuncular bu takıma yakışmıyor!

Gurovic'in ne olduğunu ne bana ne sana nede başka birine ispat etme zorunluluğu var.O zaten Avrupaya hatta ABD maçı ile dünyaya kendini kanıtlamış biri.
İstersen Lebron'u getir, topu eline vermezsen oynatamazsın, eğer sette o oyun yoksa Gurovic'den kendini boşa çıkarmasını bekleyemezsin.Yaparsa zaten seti bozar...
Murat Özyer'in oyun planında yoktu, Koray Hoca'nın oyun planında da Gurovic'e yer yok...Bu aşikar......

bende cok kızdım bugün guroviçe ama düsünüyorumda gercekten bu guroviç oyun kurgusunda ya fazla sorumluluk almıyo yada kendine yer bulamıyo yani cünkü guroviç gibi oyuncu neden dogru dürüst sut dahi atmadan macı bitirir sorumluluk almaz artık birileri bu işe el atmalı o sıradan bi oyuncu durumuna düsürdü kendini

bilmem dikkatinizi çektimi arkadaşlar kerem gönlüm erdemir sayı attığında pota altındaki kamerada gözüktü ve o anda başını elleri arasına aldı çok üzüldü inanılmaz sevindim ya 1 kaç saniyelik birşeydi

Berkan Karadurmuş' Alıntı:
Gerçekten bize çok yakışırsın Kerem Gönlüm. Erdemir son saniyelerde serbest atışı sayıya çevirdiğinde yüzündeki o üzülme ifadesi inanılmaz hoşuma gitti. Aslan Yürekli. Seni seneye bu kadroda göreceğiz umarım.

Kerem Gönlüm bize yakışır konusuna yazmıştım, buraya da kopyalayayım. Kendisine olan sevgim, sempatim her an biraz daha artıyor. Çok yakışacak çoook.