Türkiye Kupası Yarı Finali | Erdemir 97 - 95 Galatasaray CC

Re: TK | Erdemir-Galatasaray 97-95

Canınız sağolsun demekten başka birşey gelmiyor...Rakip Erdemir yenmemiz lazım falan filan ancak yinede gurursuz bir oyun oynadığımızı söyleyemem,onun için canınız sağolsun demek geliyor içimden...Bu arada Kerem'i hem o son sayıdaki yüz ifadesi hemde fener maçında attığı sayıdan sonraki akıl almaz hırslı sevinci için bu takımda görmek istiyorum...Bu koca adamı bu forma altında görmek istiyorum seneye...Şartlar zorlansın yeterki Kerem Parçalı'yı taşısın...

Çok çok kötü bir maç çıkardık.Erdemir'de iyi oynadı diyebiliriz ama bizim dünden sonraki performansdan sonra bugünde aynı performansı beklemek saçmalık olurdu.Tabi bu mazeretlere 8 kişilik takım kadrosunuda ekleyebiliriz.Ama bu maçdada benim dikkati çekmek istediğim oyuncu Milan Gurovic.Bu taraftar kaç ay sabretti.Arada bir kaç iyi maç oynadı ha tamam Guro geri döndü dedik ama malesef Gurovic her zamanki gibi vasat ve İSTEKSİZ ! Sen kötü oynuyor olabilirsin ama bu paranın karşılığını vereceksin.Erdem çok mu iyi oyuncu.Ama elinden geleni yapıyor sahaya çıkınca.Bu yüzden Gurovic'in sözleşmesi ne kadarlık bilmiyorum ama seneye göderilmesi lazım.

Hakettiğimiz bir galibiyeti alamadık ve şu anda bile bunun üzüntüsü içersindeyim . Aslında yazılacak 1 ton kelime - cümle var ama hepsi boş çünkü acı haber yukarıda verilmiş .

Maça çok kötü başladık ve 1.devrenin son dakikasına kadar daha doğrusu Cüneyt ve Murat'ın kontrolü ele aldığı zamana kadar maçı çok kötü götürdük . Buna rağmen fark çift hanelere açılmadan yakaladık ve devreyi 3 sayı farkla önde bitirdik (41 - 44)

2.yarı gene felaket başladı . Atamadık ve atamadığımız gibi hücum ribauntlarından sayılar yedik . Bir ara fark çift hanelere çıktı ama sağ olsun 2 yürekli Aslan farkı eritti ve hiç olmayacak yerde takıma nefes aldırdı . 1.uzatmada olduğu gibi 2.uzatmada da Murat Kaya takımı sırtladı(Unutulmaz işlere imza attı) . Galibiyetide getirebilirdi ama hem kendisinin hemde takımın kondüsyonu galibiyete yetmedi .

İşte Galatasaray - Erdemir maçının kısa özeti böyleydi .

Hakemlere gelirsek

Geleneksel olarak bugünde canımız yaktılar . Kazanabileceğimiz maçı kazanamamızda Erdemir'in mücadelesi kadar satılık 3'lününde payı vardı .

Maç boyunca rakibe çalıştılar ve rakibe çalıştıkları yetmiyormuş gibi bize savunma yapma fırsatı vermediler ve 2 sayımızı yediler .

Maç içindeki yoğun hakem hatalarının en büyüğü bence skor 95 - 95 iken Cemal'e çalınan düdük (Dikkat edin faul demiyorum) . Çalınan düdüğün faulle uzaktan yakından alakası yok . Şayet o düdük çalınmasa Mithat topu kaybetmişti ve bunun sonucunda savunmada tek yakalancaklardı . Muhtemelen o hızlı hücum sayı ile sonuçlanacaktı ve bugün gülen biz olucaktık ama olmadı .

Canınız sağ olsun Aslanlar

Murat Kaya süperdi.Ama son pozisyon beni verem etti :( :) Orda üçlük yerine içeri girseydi ya faul olacaktı yada basket.Bence 3 lükten daha mantıklı.

Erdem Turetken-Milan Gurovic-Koray Mincinozlu-Polat Kocaoglu 4'lusunun hatalari sonucu yari finalden elendik..Olay budur..

Heralde yeni transferimiz NBA'den olacak Boston Celticsin yedek pivotu vs veya Los Angeles Lakersin pivotu bu kadar cok bekledigimize gore!! Allah hayir etsin sonumuzu.

Elenmemize taraftar olarak üzülmedim.Üzüldüğüm şey oyuncularımızın o kadar emeklerinin, eforlarının boşuna gitmesi oldu.Finalde yer alsaydık Efes'den olası bir fark yiyecektik ve bir daha onlarla yapacağımız için kötü olurdu bizim için.Sakatlarımız kendine gelsin rotasyonumuz yeniden 10 na çıksın öyle karşılaşalım Efes'le. Diğer bir yandan kupayı bizim yerimize Efes'in almasına sevindim.

Hüseyin Karaçil yazdı:
Polat ta bu maçta ligdeki Beşiktaş maçı gibi oynadı.O maçın sonlarındada başarısız dış atışlarıyla yenilmemize neden olmuştu.Bu maçtada aynısını yaptı.

Polat hiç zorlamadı. Elinden geleni yapıyor ama takımda sorumluluk alması gereken isimler almadığı için de Polat birşeyler yapmaya çalıştı

Ama biz hepimiz o macta Murat Hocaya yuklendik dimi???

Mustafa Yanar' Alıntı:
Murat Kaya süperdi.Ama son pozisyon beni verem etti :( :) Orda üçlük yerine içeri girseydi ya faul olacaktı yada basket.Bence 3 lükten daha mantıklı.

3. bir uzatmayı ne bizler kaldırabilirdik ne de oyuncular. 3.Uzatma da artık Ahmat ÇAKI 1 numara da Hakan DEMİREL'in yerine oynardı Koray hoca da madem Guroviç bu deyip bende aynısını yapabilirim diyerekten büyük yıldızını kenara alır kendisi Parkelere 3 numara olarak dönmüş olurdu :)

Guroviç efendi de belki ayıplanır, kendisine bir aynada bakma gereksinimi bulurdu ama neyse!...

Ayrıca orada takımımızı en iyi şekilde destekleyen abilerimize teşekkür ederiz . Gönül isterki Yönetim - Basketçi - Taraftar elimizde kupa ile dönelim ama olmadı . İnşallah bir daha ki sefere

Bence objektif bir sekilde bu maglubiyeti degerlendirelim.Tabii dunku uclukler ,Bugun Murat KAYA ( ki menacerlerden duydugum kadarı ile sezon basinda Ahmet Dedehayır 'ın onu gondermek istegine Murat Hoca nın karsı cikması ile takımda kaldı )ve 2.5 aydır Huseyin in performansı zaman zaman Graves in katkısı ve tabii en onemlisi F.Bahce galibiyetinin yanlıslıkları kar gibi bir ortu cekmesi..........Koray Hoca geldi ,takıma savunma yaptırtıyor ve turkiye nin savunmacı koclarından dedik .Otorite artık saglandı dedik.Hakikaten oyle mi oldu? Goruslerinizi merak ediyorum.Burak bey ve Ahmed beyin teknik ,Eyup beyin Galatasaraylık kavramları içerisinde ki yorumlarını bekliyorum.
Unutmadan , gecen sezonda bu tip takımlara takım sakatlıklar varken kaybetmisti biz tek sucluda karar kıldık, MURAT HOCA ,bugun ki gibi son saniyede son topta mac kaybettik sorumlu aynı idi!!!!!

Kemal Aday' Alıntı:
Bence objektif bir sekilde bu maglubiyeti degerlendirelim.Tabii dunku uclukler ,Bugun Murat KAYA ( ki menacerlerden duydugum kadarı ile sezon basinda Ahmet Dedehayır 'ın onu gondermek istegine Murat Hoca nın karsı cikması ile takımda kaldı )ve 2.5 aydır Huseyin in performansı zaman zaman Graves in katkısı ve tabii en onemlisi F.Bahce galibiyetinin yanlıslıkları kar gibi bir ortu cekmesi..........Koray Hoca geldi ,takıma savunma yaptırtıyor ve turkiye nin savunmacı koclarından dedik .Otorite artık saglandı dedik.Hakikaten oyle mi oldu? Goruslerinizi merak ediyorum.Burak bey ve Ahmed beyin teknik ,Eyup beyin Galatasaraylık kavramları içerisinde ki yorumlarını bekliyorum.
Unutmadan , gecen sezonda bu tip takımlara takım sakatlıklar varken kaybetmisti biz tek sucluda karar kıldık, MURAT HOCA ,bugun ki gibi son saniyede son topta mac kaybettik sorumlu aynı idi!!!!!

Geçen sezon Türkiye kupasından sakatlıklar yüzünden değil de kadro oldukça geç kurulabildiği için elenmiştik. Zaten gruplardan çıkamamıştık hani oynadığımız basketbol hala akıllarda.

Kemal Aday yazdı:
-----------------------

Geçen sezon Türkiye kupasından sakatlıklar yüzünden değil de kadro oldukça geç kurulabildiği için elenmiştik. Zaten gruplardan çıkamamıştık hani oynadığımız basketbol hala akıllarda.
-----------------------
Ben ligin ikinci devresinde ki maclari soyluyorum.
Ayrıca daha da cok sey soyluyorum.

Erdemire karsi 5 kisiyle mucadele ettik..Yedekler varmı yok mu belli degildi.Alican eger Erdemir gibi takımlara karsi oynatılmayacaksa bence hic bosuna cocugun gelecegi ile oynamayın..

Kemal Aday' Alıntı:
-----------------------
Ben ligin ikinci devresinde ki maclari soyluyorum.
Ayrıca daha da cok sey soyluyorum.

Beyfendi geçen sezon demişsiniz bende geçen sezondan cevap verdim ligin ikinci devresi demedğiniz için benim de zihin okuma gibi yeteneklerim olmadığı için geçen sezondan örnek verdim konuda Türkiye kupası olunca oradan örnek verdim.

Sezonun ikinci devresi kaybettiğimiz ilk üç maç(Antalya-Alpella-KSK) kadrsonua bakınca 4 yabancımızın da kadroda olduğunu yerli oyuncularadn da Tufan Ersöz dışında eksik olmadığı görülebilir (Tufan da iki maçta kadrodaymış süre almamış belki zaten alamayacak durumda idi o yüzden eksik olarak düşünelim)

Sonra Daçkaya kaybetmişiz sadece bu maçta iki yabacımız yok.

Sonra Oyak maçı var kaybettiğimiz 4 yabacımız saha da sadece Hite eksik (o dönemde Britton da gelmiş )

İlk dört sıradaki takımlara kaybettiğimiz maçlar dışında kaybettiğimiz 5 maçın 3 tanesinde Tufan dışında eksik yok (hatta ikisinde Tufan dahi kadroda ).1 tanesinde bir yabancımız yok. Sadece bir maçta birden fazla eksik var(ki burada da bir oyuncu sakat diğeri cezalı)

Sonuç olarak iki sezon boyunca çok az oynayan Tufan'ı bir kenara bırakırsak geçen sezon bu tip takımlara karşı kaybettiğimiz maçların çoğunda eksiğimiz yokmuş.

Kaybettiğimiz sadece bir maçta (Daçka) bugünkü ile kıyaslanabilecek kadar eksik oyuncu varmış. Gerçi giden oyuncuyu (Ziziç) de eksik sayarsak o maçta bile bugünkünden az eksik var .

Kaynak:Tbl.org (geçen sezonki maç içi istatistikler).

Kemal Aday' Alıntı:
2.5 aydır Huseyin in performansı zaman zaman Graves in katkısı ve tabii en onemlisi F.Bahce galibiyetinin yanlıslıkları kar gibi bir ortu cekmesi

F.Ülker galibiyetinin hangi yanlışlığa örtü çektiğini merak ettim...
Kendi taraftarının her hafta umutsuz beklentisine, takımı koçu oyuncuları kötülemek isteyenlere, sakatlar yüzünden hemen her maç kadro sıkıntısı çekmesine rağmen bu takım en azından ligde yoluna devam ediyor.Arkadaki rakiblerinin 2 galibiyet önünde ve sadece 3 malubiyetle üstelik...
Eğer yönetim yanlışını dersen katılmamak mümkün olmaz...Çünkü 4 aydır transfer yapılacak bu takıma...

Murat Kaya beni resmen dumura uğrattı.Maça gelince sen sürekli aynı beşle oynarsan bir yerde patlar.hem baskette hem futbolda hoca konusu çok iyi ele alınmalı...umarım ligde efesle finali biz oynarız.şampiyonluk ise hayalden bile öte bir şey.final oynamak süper bir başarı olur bu seneki galatasaray için...

Sonu tatsiz oldu ama canla basla savasan takimi tebrik etmek lazim
Uzatma devrelerinin tamami Galatasaray.org'da.

Ali Demirci' Alıntı:
[quote="Mustafa Yanar":3pztpfsr]Murat Kaya süperdi.Ama son pozisyon beni verem etti :( :) Orda üçlük yerine içeri girseydi ya faul olacaktı yada basket.Bence 3 lükten daha mantıklı.

3. bir uzatmayı ne bizler kaldırabilirdik ne de oyuncular. 3.Uzatma da artık Ahmat ÇAKI 1 numara da Hakan DEMİREL'in yerine oynardı Koray hoca da madem Guroviç bu deyip bende aynısını yapabilirim diyerekten büyük yıldızını kenara alır kendisi Parkelere 3 numara olarak dönmüş olurdu :)

Guroviç efendi de belki ayıplanır, kendisine bir aynada bakma gereksinimi bulurdu ama neyse!...[/quote:3pztpfsr]

Ve içeriyi zorlayıp faul yaptırsa, serbest atışlarda 2/2 atma garantisi yoktu.

Tekniğe taktiğe girmeden sahada mücadele eden,savaşan oyuncularımıza teşekkürler.İki gün arka arkaya 7-8 kişilik dar rotasyonla maç çıkarmak mümkün değildi zaten ama bugün gösterilen karakter,sahadaki duruş bana göre çok önemliydi sezonun geri kalanı adına.

3.uzatmaya da götürebilir miydik,evet yapabilirdik bunu belki ama ne oyuncuların ne de bizim takatimiz kalmıştı 3.uzatmaya.

Teşekkürler aslanlar.

Kupalara layıksın sen..