Tutku Açık

Telegol Hepatit B diyor. Nasıl olur anlamıyorum. Aşısı yok mu bu hepatit B'nin. Ayrıca benim bildiğim Hepatit B ciddi bir hastalık.

Hepatit B virüsü kapmak Hepatit B hastası olunduğu anlamına gelmiyor. Virüsten etkilenenlerin büyük bir kısmı(yüzde 90'a yakını) taşıyıcısı durumunda kalıyor ve bir süre sonra bağışkanlık kazandıkları için bu durumu atlatıyorlar. Fiziksel olarak hissedilir bir yan etkisi olmayacağından durumun çok da abartılmaması gerektiğini düşünüyorum. Çok kolay bulaşabilen bir hastalık olduğundan(Bazen tükürükle bile) diğer oyuncuların etkilenmemesi için bundan sonra tedbir alınabilir sadece. 3 haftaya kalmaz Tutku'nun dönmesi.

Bir tarafta da Hepatit A yazıyor ne derece doğru bilemem...

Allah korusun.

Hepatit B virüsü kapmak Hepatit B hastası olunduğu anlamına gelmiyor. Virüsten etkilenenlerin büyük bir kısmı(yüzde 90'a yakını) taşıyıcısı durumunda kalıyor ve bir süre sonra bağışkanlık kazandıkları için bu durumu atlatıyorlar. Fiziksel olarak hissedilir bir yan etkisi olmayacağından durumun çok da abartılmaması gerektiğini düşünüyorum. Çok kolay bulaşabilen bir hastalık olduğundan(Bazen tükürükle bile) diğer oyuncuların etkilenmemesi için bundan sonra tedbir alınabilir sadece. 3 haftaya kalmaz Tutku'nun dönmesi.

Allah korusun.

Hepatit A Eğer Fulminan Hepatit'e dönüşmez ise ki bu çok nadir görüle bir durumdur ve aynı nadir durum Hepatit B için de görülebilir kendiliğinden düzelenen bir tablodur ve Hepatit B-C gibi kronikleşme dolayısı ile orta-uzun vade de siroz vs gibi durumlara dönüşme riski taşımaz bu bağlamda daha az sıkıntı verici bir durum

Ayrıca anlaşıldığı kadarı ile Tutlu'da hastalık belirtileri var başta griple karışmasının nedeni bu yani Akut Hepatit tablosu olabilir sadece virusu kapmakla sınırlı kalmış bir durum değil Akut Hepatit için tedavi-dinlenme süreci de malesef en az 2-3 hafta hastalığın seyrine göre daha da uzayabilir sadece bulaşı önlemek için bir tedbir olmayabilir yani eğer söz konusu Virus B ise akut tablodan sonra sadece taşıyıcı olabilir yada kronikleşebilir ama Hepatit-A ise dediğim gibi çok küçük olasılık olan fulminan hepatit gelişmezse kronikleşme gibi bir risk taşımayacaktır

Sonuç olarak Hepatit A olması Hepatit B olmasından daha iyi bir haber olur bana kalırsa

Hepatit A değildir inşallah, Allah yazdıysa bozsun.. Eksikliğini çok hissedeceğiz ama herşeyin başı sağlık. İnşallah en kısa sürede parkelerdeki yerini alır. Büyük geçmiş olsun

Öncelikle Tutku Açık'a çok çok geçmiş olsun. Salonda o esnada öğrenemedik ama maç sonrası okuyunca kahrolduk. İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur Tutku'muz.

Sevgili arkadaşlar, Cumhuriyet Gazetesi yazarı ve basketdergisi'nden değerli abimiz Can İşbakan'a Tutku Açık'ın son durumunu sordum. Kan değerlerinin hala yüksek olduğunu ve 2 ay daha oynayacağını düşünmediğini söyledi. Her şeyin başı sağlık. Galatasaray'ımız elbette değerli fakat Tutku abimiz her şeyden değerli. İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur. #11 iyileşsinde biz bekleriz.