Uleb Cup| Galatasaray: 83 - Joventut Badalona: 90

Re: Uleb Cup|Galatasaray - Joventut Badalona

Ya elensek te bişey olmaz hemofarm,asvel,canaria gibi güçlü takımlar arasından sıyrılıp yarı finale çıkmışız.Ama elersek çok büyük iş yapmış oluruz.

hoop beyler hoop ne oluyor ne gevşedik ya.avrupanın en büyüğü olmamıza sadece 80 dakika var.burdan sonra güç oyuncu kalitesi cart curt hiç bir önemi yok kimin eli tutarsa o kazanacak.bu takım biz olacağız.herkes inancını yüreğini versin bir torinoya çıkalım sahaya oynayalım ozaman yenemezsek YENİLSENDE YENSENDE TARAFTARIN SENLEYİ en büyük nefesimizle söyleriz.ama şimdi değil şimdi kazanmak zorundayız.orda 20-25 kişilik bir kafilemiz var hepsinde galatasaray arması..masöründen altayına,altayından özyerine kadar hepsi şuan inanıyor bizde inanıyoruz.maç sonuna kadar yazdığımız tüm postların sonuna badalonayı yeneceğiz cümleciğini koymanızı öneriyorum isteyen koyar....

BADALONAYI YENECEĞİZ.

arkadaşlar galatasaray.org yenilenmiş ve artık içeriğinde güncel basketbol var ve basketbol takımımızın maçlarının ajandası girerseniz çok süper olmuş marşlardan video lara herşey var kaptanın dün attığı basket bile hani Beşiktaş´a anladınız siz onu :) isterseniz girin görün!!!!

gerçekten çok zor bir karşılaşma.ama imkansız değil bu sene ulep cupta bir çok kaliteli takımları yendik badalonayıda yenebiliriz ama beşiktaş maçından daha iyi oynamamız şart
YÜRÜYEDUR GALATASARAY

Bence dün Galatasaray bu kupada yapabileceğinin maksimumuna ulaştı ve onur mücadelesini kazandı yarın yenersek süpriz olur.Açıkcası da pek de kolay görünmüyor.Hatta karamsar olmak gerekirse mümkünde görünmüyor.Taraftar baskası vs.

Önemli olan kendi oyunumuzu bir az da olsun kabul ettirebilmek ve oyundan hiç kopmamak.Eğer maçın sonuna başabaş gidersek o zaman belki şansımız belirebilir.

Sonuç olarak Büyük Kaptan açıklamasından Dee Brown'a teşekkür ederken büyüklüğünü de gösterdi.Maç içinde takıma yarar sağlamayan oyun kurucusunu eleştirilmemesi için onure etmesi onun abiliğini ve kaptanlığını helal olsun dedirtecek şekile getirtti.

joventut bana göre siena ve cska ile birlikte avrupanın en iyi 3 takmından biri..zaten kamuoyuda bu düşüncede..ancak şunu söylemeliyim ki bizim takım da hiç fena değil..bjk maçındaki ilk yarı performansını gösterirsek ciddi bir şansımız var...olumsuz düşünmeyin,bizim 25 attığımız canaria bu yıl onları yendi..

Torino'da Tarihi Gece

ULEB Kupası çeyrek finalinde Beşiktaş Cola Turka'yı eleyen Galatasaray Cafe Crown, 12 Nisan Cumartesi günü tarihi bir maça çıkıyor. Takımımız, ULEB Kupası yarı finalinde İspanya temsilcisi DKV Joventut ile karşılacak.

İtalya'nın Torino kentinde, Palavela Arena'da gerçekleşen finaller için bilet satışları devam ediyor. Yerel saatle 18:30'da yapılacak bu tarihi maça tanıklık etmek ve Galatasaray Cafe Crown'ı kupa yolunda desteklemek isteyen taraftarlarımız, biletlerini ULEB Kupası resmi sitesinden temin edebilirler.

İtalya'ya gitme imkanı olan tüm taraftarlarımızı, Torino Palavela Arena'da Galatasaray Cafe Crown'a destek olmaya çağırıyoruz.

6:30da yazıyor

Elememiz çok zor normal şartlarda ama seri değil tek maç olduğu için günlük performansımızın ohalık olmasıyla beraber alabileceğimiz bir maç diye düşünüyorum.

Joventut Badalona?nın kalitesini basketbolu izleyen takip eden meraklısı olan herkes bilir. Euroleague seviyesinde bir takımdır. Euroleague Final Four?u da oynamış bir takımdır. Tecrübeli bir takımdır. Bizim gibi ecel terleriyle değil rahat rahat çeyrek finali atlatmış bir takımdır, bu son dediğimle beraber bizden daha az yorgun olacak takımdır.

88 sayı ortalaması olan bi takımı atarak yenebileceğimizi söyleyen arkadaşlara bu dediklerinin NBA?de olduğunu, ordaki periodların da 12 dk olduğunu hatırlatmak isterim

Galatasaray savaşmalı, müthiş bir savunma performansı göstermeli, Britton Johnsen en iyi yaptığı ve belki de tek layığıyla yaptığı işi, savunmayı kusursuz yapmalı, Owens atmasına alıştığımız orta mesafe şutları kaçırmamalı, Gaines post up ve faul konusunda yüksek yüzdeyle oynamalı. Cüneyt 8 de 1 atmamalı, Dee Brown faul ve turnike kaçırmamalı, Cenk Akyol bulduğu 3lük fırsatlarını iyi değerlendirmeli ve ''ROBERT HITE'' takımı sırtlayarak finalin gelmesinde baş rolü oynamalı.

Eğer bunlar olursa Badalona?yı eleyebiliriz ve elersek de çok rahat olun şampiyon oluruz. Bu eşleşmenin galibi bu kupanın şampiyonudur. Diğer 4 takımda bi numara yok.. Badalona?yla eşleşmemiz de şanssızlığımızdır ayrıca..

Badalona zor ama imkansız değil Bjk karşısındada bize şans vermiyorlardı ama sonuç ortada bu maçda Hüseyin daha çok süre alabilir inşallah geçen maçda az süre aldı ama oyunda kaldığı süre içerisinde iyi oynadı . Bu başarılara klüpde seyirci kalmaz bence seneye çok iyi transferler bizi bekliyor gibi :)

DKV Joventut hakkında bir kaç istatiski bilgi..

# Bu yıl ULEB CUP?ta tek yenilgilerini Türk Telekom?dan aldılar.
# Bu yıl ULEB CUP?ta 88.1 sayı ortalaması ile oynuyorlar.
# % 42 gibi ciddi bir ÜÇLÜK İSABET ORANINA sahipler.
# % 58.3 gibi boyalı alan isabet oranları var.
# Bu yıl attıkları faul atışlarının % 76?sını sayıya çevirdiler.
# Maç başı toplam 37 ribaunt alıyorlar. Bunların 11?i offence iken 26?sı defence..
# Maç başı 17 asist, 18 top çalma ve 11 top kaybı ile oynuyorlar.
# Takımın en büyük kozu kuşkusuz Rudy - Rubio ikilisi..
# Takımı skor yönünde sırtlayan 3 oyuncu var.. Rudy Fernandez (14.5 Maç Başı), Malett Demond (Maç Başı 13.0) ve Jan Hendrick Jagla (11.3 Maç Başı)
# Malett Demond takımın şutörlerinden birisi.. % 47 gibi ortalama ile üçlük atıyor.

Bundan önce hiç Badalona'yı seyretmedim ama galip gelmek istiyorsak onların oyunu değil bizim oyunumuz belirgin olacaktır.Maçı kazanmak için yapmamız gerekenleri kendimce anlatmak isterim.

1-Öncelikle topun kıymetini çok iyi bilmeliyiz.Bjk maçındaki top kayıplarını bu adamlar affetmez.Oyunun kontrolu bizde olur ve hızlı top çevirirsek boş adamı bulmakta zorluk çekmeyiz ve hucum kilitlenmez.Bunun içinde Dee Brown'un dünkü gibi seyirci değil oyunun içinde olması gerekmektedir.Çift guard oynadığımız zaman özellikle topu içeri indirip içerden dolacak boşlukları mümkünse kullanmalı yoksa dışardaki şutörleri beslemeliyiz.

2-Savunma direnci Beşiktaş maçında bizi maçı aldıran ve ayrıca bu sene var olmamızı sağlayan savunmamızı sağlam olması gerekiyor.Adamlar boş adamı bulmakta zorlanmıyorlar gibi görünmekte bizim için burada gerekli olan hızlı olan ayaklarımızı kullanıp el göstermekten vazgeçmemiz olacak.

3-Bu maçta kolay sayı bulmak takımın kendine güvenini getireceğinden guardlara yapılacak baskıdan kapılabilecek toplarla ve hızlı hucumlarla sayı bulmamız gerekecek.5 yabancılı 5imiz bu konuda çok başarılı olacak gibi geliyor bana.

4-Uzun rotasyonu burada Murat Hocaya büyük iş düşüyor. Dün maçta bunu başardı Kaya'yı çok iyi püskürttü.Yarın bunu daha iyi yaptırmalı ve ribaundlara büyük önem verilmeli..

5-Maçın kitlendiği anlarda Hite Cüneyt ve Owens'ın sorumluluk alması gerekir.Özellikle Owens orta mesefaden gününde olursa çok avantajlı olabiliriz.Bunun yanı sıra CüneyT bu maçta 8'de 1 atarsa bu maçı alma şansımız yok.Onun sayılarına ihtiyacımız var..

6-Tek Yürek ve Tek Bilek olmak yarın en büyük silahımız bu olacak kanısındayım.Bir yanda favori bir yanda da favoriyi yenip bir anda Avrupa'nın gözddesi olabilecek bir takım.

Murat Hoca'nın takıma bu özgüveni vermeli ve takımın sahaya kazanmak için çıkmasını sağlamalı.

Artık yarın güzel ve Galatasaray Basketbol Tarihinin en önemli maçına çıkacak Aslanlarımıza Başarılar diliyoruz.

İmkansızı başarmalarını istiyoruz onlardan.

Yarın onların kötü günü olmasını temelli ediyorum ama sunu sölicem tepeden oynadıgımız bir oyun varkı köseden uzuna cıkartıp uzunda iceri atıp bitirmeye calısılan bunda bjk macında döküldük bjk de mehmet yagmur dalmau vardı ama juventutada kimlerin oldugu malum oyuzden dünkü kadar o oynadıgımız tepedeki oyunda top kaptirmamalıyız hatırladıgım net 2 owens 2 de jonhsenın 2 de hüseyinin kaptırdı atılan paslar ya cok kötu yada atılan oyuncu beklemıyodu yarın bu oyunu oynarken daha dikkatli olmalıyız !!!

not(basketten cok anlıyorum demiyorum nacizane kendi gördügüm bir calısılmıs takım oyunun kötü yapıldıgını gördüm kendimce dile getirdim kimse ile taktik yorumuna girmem cünkü haddimi biliyorum )

Eğer burada bana bir laf sokmak varsa durumu açıklamak isterim ben gelecekte bu işi yapmayı düşündüğüm için bunun eğitimini de hafiften alıyorum ve ayrıca her maçı defter kalemle set çizmekle geçiren sorunlu biriyim :) Bildiğim için yazmadım öğrenmeye çalıştığım için yazdım .

Yarın Dee Brown,en kilit oyuncumuz olacak.Onun performansı bizim kaderimizi belirleyecek.Yine belirtmekte yarar var rotasyonu oldukça geniş tutmalıyız,eğer maçı son periyoda kadar kafa kafaya getirirsek bu bölümde daha iyi hücum edebiliriz,dinç kalarak.

Biz buraya kadar 2 İspanyol takımını yenerek geldik.Ama 3.sü tam bir kaya,ama bizler inanırsak ki bu inancı oyuncularımızda görüyoruz bunu parçalayıp,Final'e uzanabiliriz.

Yeterki oyuncularımız gerçek performanslarını o güne yansıtabilsin bu çok önemli.

Yarın Dee Brown Ricky Rubio'ya normalin üstünde bir savunma yapmazsa Rubio bizi harcayabilir. Bunu belirtmek isterim. Eğri oturup doğru konuşalım, Ricky Rubio'yu tutabilecek kapasitede bi oyuncumuz yok.

gstv de mac sonu sevinclerini izledim ve bu takimdaki sakatlillarin tek nedeni fatihin sevinci oldugunu anladim eline gercirdigini sakatliyor adam godzilla gibi !!! johnsen disinda amerikalilar sevinc konusunda kitlar

Burak Barut' Alıntı:
Eğer burada bana bir laf sokmak varsa durumu açıklamak isterim ben gelecekte bu işi yapmayı düşündüğüm için bunun eğitimini de hafiften alıyorum ve ayrıca her maçı defter kalemle set çizmekle geçiren sorunlu biriyim :) Bildiğim için yazmadım öğrenmeye çalıştığım için yazdım .

Burak kardesim senin yazını okumadım okuyupda yazan fenerli :) olsun sadece aklıma takılan bir konu idi elestirmeden anlatmak istedim

Seckin Hasseli' Alıntı:
gstv de mac sonu sevinclerini izledim ve bu takimdaki sakatlillarin tek nedeni fatihin sevinci oldugunu anladim eline gercirdigini sakatliyor adam godzilla gibi !!! johnsen disinda amerikalilar sevinc konusunda kitlar
fatihin bunları rakiplere yapması lazım ama :) :) :) ben son cümleyi anlamadım neden :? :)

Brittonın bi "cucu" diğişi vardı mütişh koptum orda mutişh bir atmosfer varmış soyunma odasında tebrikler aslanlara kupa ve madalya bekliyoruz...