Uzun oyuncudan sonra takim rotasyonu.

Ciddi anlamda uzun oyuncu geldikten sonra takimin napicagini merak ediyorum.Rotasyonda ve sistemde ciddi degisiklik olucak oncelikle.
Johnson-Jacopson-Boddicker dan hangisinin suresi azalicak.

Ilk 5 fikirleriniz nedir oncelikle.Ideal 5 kuramadim acikcasi ben kafamda.
Bir iki dusunce var onlarida yazarak etkilemiyeyim.
Herkesin dusuncesini merak ediyorum.

bna göre jacobsonun süresi azalır gibi gelio
yada Ardanın

johnson
gökhan
arda
boddicker
ve yeni uzun

Arda Arda gibi oynarsa yeni uzunda istediğimiz gibi iyi bir oyuncu çıkarsa
içerden dışardan çok sağlam takım olurus bnce

Bence takımımızın özelliklerinden biri birbirine yakın seviyede oyunculardan kurulu. O yüzden rakibe göre, idmanlardaki forma göre çok rahat esnetilebilir oynayan 5lerimiz. 4 kısa oynayabilirz bazen, gerekirse çift point guard. Tahminimce insanlar önce Jacobsonı kenara çekerler ama bence Jacobson istediği zaman bir de eli sıcaksa rahatlıla 30 sayı bulacak bir oyuncu. O yüzden kesin bir 5 yazmak hatalı olabilir. Ama :)
Umut-Nick-Arda-Brian-Uzun
Jonhson-Nick-Arda-Brian-Enver
Johnson-Gökhan-Arda-Brian-Uzun
Johnson-Nick-Gökhan-Arda-Uzun
gibi 4 yabancının da farklı rotasyonlarda sahada olduğu 5ler önerebilirim.
Ayrıca
Umut-Johnson-Arda-Brian-Uzun gibi bir şekilde de oynayabiliriz çeşitli zamanlarda.

Aslına bakarsanız sadece Jacobsonun degil,Johnson'ın da süresi azalacak. Jacobson'ı kullnamak için Johnson-Umut rotasyonu daha fazla olur gibi geliyor bana.

Ama Jacobson dawkins'in dedigi gibi uzun süre aldıkça etikili olacak bir oyuncu.

Koç bunun farkına varırsa ilk beşe Umut'la başlar. Daha sonra oyuncu rotasyonları yapar gibime geliyor.

fakat Umutla başlasa bile
Umut geldiği günden bu yana hala istediğimiz şekilde oynuyamadı
özellikle müdafa açısından

cumarteside oyuna giriyo fakat 2 dakika sora çıkıyo yaptığı kötü müdafa yüzünden ben ilk 5 e onunla başlıycağımızı tahmin etmiorum..

Yabancı oyuncuları az-çok gördük,nedir ne değiller anladık. Ama yerlilerden pek birşey göremedik. En önemli nokta bu. Umut-Cihat-Arda bunlar kıpırdamadan sadece havanda su döveriz. 2 pozisyonunda ortalama bir yerliye ihtiyaç var bana göre...

Geçen sezon Kemal'de formsuz ve çok hatalı oynuyordu. Ama her zaman onu kullanıyordu.

Umutta artık kendine çeki düzen vermeli kendine gelmeli. Tatilde değil.

Yeni gelecek uzun bomba! çıkmaz ise Jacobson'un süresi kısalır. Daha doğrusu olması gereken bu bence. Savunmada fazla çaba göstermiyor kopuk kopuk oynuyor. Boddicker ve Johnson daha önemli adamlar. Jacobson oyunun kilitlendiği anlarda hücuım gücünü yükseltmek züere kullanılabilir.

Boddicker iyi şutör ama savunması hiç yok.Adam geçme kabiliyetide aynı şekilde.Bence yeni pivotun gelmesiyle Jacobson yedeğe çekilebilir.Johnson-Jacobson ikilisi iyi oldu bence.Benim kafamdaki 5 çok içime sinmesede yabancı sınırı nedeniyle Enver'i 4 numaraya koyarak.

Johnson
Jacobson
Arda
Enver
Yeni pivot

ben bu takımda johnson sız asla adım atmam..
kondisyonu yetiyorsa 40 dakika oynamalı.. diğer oyun kurucularımız daha 1. ligde oynadıklarını hatırlayana kadar türk bir guard taşıyamaz bizi.. bostancı sahille galatasaray arasında fark olmalı.
ha umut umut gibi oynasa şuanda kiralık olması gereken "doktor" tedaviye başlasa tamam... ama bugün deil...
bodi johnson pivot

ılk beslımız olurda.. ideal beşlimız olamaz malesef

gelecek pivot ile oyunda suresı azalacak oyuncu Jacobson.

1- Boddıcker
2- Johnson-umut
3- Arda
4- gokhan-Cihad
5- uzun

yeni gelen uzunun performasıyla oyunda ne kadar kalacağı onemlı
galıba belırlı bır beslı etrafında degılde oyuna gore takımın sahada yer alması daha on planda yer alacak.
estevam olduğu zaman bıle boyledı. oynadığı sureler goz onunde...

Rotasyonun yanında bence birazda oyun setlerinin değişmesi lazım tabi hücum setlerimiz varsa ben screenden çıkıp şut atan 3-4 numaralar dışında hücum seti göremiyorum takımda. Gerçi bunu uzunsuz oynamamıza da bağlayabiliriz ama bu konuda da takımda yenilik gerektiği kanısındayım sadece dış şut atarak maç kazanılmıyor.
Uzunumuz sırtı dönük oynayabilen birisi çıkarsa hücumda büyük rahatlık getirir.

Denemek icin getirdiginiz oyuncular kim? Justin Rowe ve James Williams mı acaba?

Bu oyunculardan James Williams'a ait bit kasedi 2 ay kadar once izlemistik. Galatasaray'in uzun oyuncu problemini onemli olcude azaltir.

Simdi bana gorede Johnson en son suresi azalmasi gereken adam.Ozellikle uzun gelince uzunu oynaticak adam Johnson bana gore.,
Zaten iyi bir uzunla oynarsak sistem ister istemez degisecek
Uzun-Boddicker-Arda 3 lusunden suphesi olan yok sanirim.Zaten boyle bir 3 lu uzun sisteminde cok is yapicagimizi dusunuyorum.
Johnson ve iki numara -ki bana gore Gokhan bu isi kaldirabilir- yla dis sut tehditide yaratabiliriz.
Jacopson son 3-4 mactir sahada varla yok arasinda dolasiyor.Bos sutlar kaciyor onu gectim kendine sut yaratmiyor.Bu yuzden oncelikle kesilecek oyuncu Nick olmali su anda.

her görüşe saygı duyuyorum tabide canlı izledikten sonra harbi bana enteresan geliyor. uzun adam gibi uzunsa, boddicker takımın şu andaki hit oyuncusu ise... onlar garanti..
ha ne tartışılır...? johnson mı yakup mu?..
guardlar üstüne düşeni yapsa tamamda bu şartlarda asla dokunmam ben johnson a..
yakup un işi çok zor