Yabancı oyuncu önerileriniz

bencede geçen senede pınar karşıyakadaki bergersen çok ii olur.3 oynuyo uzun ve sayı potansiyeli var.hatta bergersen pınar karşıyakadayken para önemli değil türkiyeyi çok sevdim diyen yorumu vardı.parayı dert etmiyo ayrıca çok da tecrübeli 31 yaşında.en yüksek sayısı 39 sayı ile bjk ya.ortalaması 16,60.ayda 1000 1500 dolar verilmesi ile dahi oynayabileceğini sölemişti.ama karşıyaka hiç para vermediği için ayrıldı.

Omer Aşık gecen sezonu FB de gecirdi tipik 5 numara iyi ribaund alıyor ama zayıf ve gucsuz Cemal Nalga'ya gore sayı potansiyeli biraz daha yuksek ama cok daha yumsak bir oyuncu bu seneki istatistikleri iyi sadece o kadar..Alpella da 4 numara Withers ile pota altındaki rakipsiz 5 numarası oldugu icinde istatistik yapma sansı buluyor bence..Alpella kume duser ve bazı oyuncularını Cola Turka Cafe Crown ve Ulkere verir fb kadrosuna girbilecek oyuncu yok bjk ile bizim CANER kavgamız olabilir bu arada Withers cok yetenekli atletik biri ama biraz bencil..

malik dixon ispanya ikinci liginde bu hafta 40 sayi atmiş bence ıkıncı lıgde oynuycana bıze gelsin bence çok faydalı olur (gerçi sezon başında bizden çok para istemişti şimdi ise ikinci ligde) :atki

Ersin Çelik' Alıntı:
1000 1500 dolar verilmesi ile dahi oynayabileceğini sölemişti..

Profesyonel sebeplerden ötürü bu konuya mesaj yazmayı pek istemiyorum. Ama bu kısmı uyarmadan geçemeyeceğim, şu an Bergersen'in aylık olarak talep ettiği ücret 13 bin dolardır, bir vakitlerde 1000 dolara oynarım dediyse emin olun gırgırına söylemiştir...

arkadaslar ömer aşık benım eski sınıf arkadasım 3 sene boyunca ve o fenerli bi arkadasımız ve büyük ihtimal çnümüzdeki senede alpella da daha sonra da fenerbahce ye geri dönecek zaten fener alt yapısından yetişti hem çok zayıf bir vücuda sahip ayakta bile zor durur cok maç yapmışlığım var onunla 40-50 falan olmustur yaptığımız maç sayısı kolej de yetişmiş bir oyuncu

Önumuzdeki yıl icin transfer onerisi

1-Mitchell'ın ve diger oyuncuların uzun sureli kontratı olması cok buyuk sorun degil baskette pahalı oyuncular haric transfer-bonservis sorunu cıkmaz birileri alır..
2-Mitchell'ın yerine Alpella'nın oyun kurucusu MARSHALL STRİCKLAND fena bir tercih olmaz,görece kısıtlı bütçe ve ne oynayacagını bildigimiz biri olması kıstaslarını göz önüne alırsak,sizin fikriniz?
Not:Sezon basında yapılan McGowan-Holman(uzun sureli sakatlıgı biliniyordu ya tutarsa transferi) tercihlerinin takıma ne kadar zaman kaybettirdigi dikkate alınırsa kontenjanın bir kısmının tbl'den secilmesi mantıklı(ornek:Kimseye yaranamayan A.Reese Mitchell'dan daha basarılı bence..)

Ben Mitchell'ı çok beğeniyorum.Dixon ya da Fitch gibi büyük bir yetenek olmayabilir;ancak birçok ABD'li guarda göre çok daha düzene sadık.Ayrıca ilk profesyonel sezonunu oynuyor.Oyunu açısından olsun,mental açısından olsun kendini geliştirebilir.

Bende Mitchell'a çok fazla yüklenilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Avrupa'daki ilk sezonu olması itibariyle zaman zaman sorunlar yaşayabilir. Biraz sabır gösterilmesi gerekiyor. Yetenekli bi oyuncu ve bazı maçlar hariç takıma büyük katkı yaptığı ortada. Özellikle gelecek sezon eğer takımda kalırsa çok daha verimli olacaktır.

Birisi hocayı istifaya davet eder diğeri Mitchel gönderilsin der... Ankara deplasmanında tez zamanda bavulları eline verildi, Konya deplasmanı dönüşünde yoluna kırmızı halı döşendi, İzmir deplasmanı sonrasında ipe götürülmek isteniyor. Peki Mitchel haftasonundaki derbinin yıldızı olursa ne olacak?

onuryavuz' Alıntı:
Birisi hocayı istifaya davet eder diğeri Mitchel gönderilsin der... Ankara deplasmanında tez zamanda bavulları eline verildi, Konya deplasmanı dönüşünde yoluna kırmızı halı döşendi, İzmir deplasmanı sonrasında ipe götürülmek isteniyor. Peki Mitchel haftasonundaki derbinin yıldızı olursa ne olacak?
Abi tabiki 5 yillik kontrat ne olucak :ehue

ben daha cok onumuzdekı sene için yorum yapmak istıorum:
1-mitchell'ın yollanması taraftarıyım iyi yetenekli oyuncu olabılır ama özellikle fitch olmadıgında takıma zarar verıo onun yerıne belcıka'da charleroi'de oynayan gecen sene türk telekom'da oynamıs gregory grays'in alınmasını isterım gercek bı oyun kurucu nezaman ne yapacagını cok ıı bılıo
2-graves kalabılır ilk zamanlar cok agır gozukuodu ama şuan oldukca ii hatta daha ııye gıdecek gıbı ama onumuzdekı sezon kalmazsa yıne charleroı'de oynayan bosnak damır krupalija'yı takımda görmek isterım yuzu döük arkası dönük oynayabılen yugoslav kökenlı oldugu ii bı sutu olan ribauntlarda takıma cok buyuk fayda saalayacak gercek bı savascı cıddıyetle alınmasını isterım
3-pivot mevkiinede bır transfer yapılması dusuncesındeyım cünkü fatih'e yardımcı bı oyuncu gerek
4-ben bıde laron profıt'i takımda görmeyı isterım eger o sakatlıgını tam olarak atlatırsa gercekten takıma cok faydası olur oyun bılgısı cok ust duzeyde bı oyuncu efeste oynarken gorevının bılıncınde neyaptıgını bılen bı halı vardı keske efeste kalsaydı bu sene faydalıydı bence
5-tabı ben bu yorumları hep fitch kalacak dıe yapıorum ama fıtch kalmazsada bu oyuncularla turk kadronun buyuk ıs yapacagını dusunuorum tabı fitch kalırsa cok daha guzel bı kadro yaratılmıs olur

Reese Mitcell dan iyi filan değil.Reese den bahsediyoruz yaw... Tuhaf...

Ali Demirci' Alıntı:
Evet o oyuncu.

Gercekten alınmasını çok isterim...

Evet hakikaten Killingsworth gibi takımın skor gücü sıkıştığında ekmeğini taştan çıkaran bir oyuncu takımımızda olursa gerçekten çok katkı sağlar ve kanımca Graves ile çok iyi bir ikili oluşturur...

Şöle bir sorun var ki Killingsworth'un boyu pozisyonuna göre baya kısa...

arkadaslar ben derim ki seneye fitch kalırsa dixon ı tekrar geri alırsak ii olur yanına cenk akyol da dahil ederiz zaten holman gidecek bir de tolga yı gönderirsek ismeti de kiralarız boylece bosluk acmız oluruz dixon ve cenk i alsak dixon olmazsa horace jenkins ii olur

Malik Dixon oleyyyyyy Malik Dixon oleyyyyyyyyyyyy :)

Ama Murat hoca almaz onu Mitcell varken :( ;)

Gökce Başaran' Alıntı:
Malik Dixon oleyyyyyy Malik Dixon oleyyyyyyyyyyyy :)

Ama Murat hoca almaz onu Mitcell varken :( ;)
dixon'a ne gerek var arkadaşlar biz savunma takımıyız savunma yapmayan ve otuz küsür yaşındaki oyuncuya ne gibi bir ihtiyacımız olabilirki? böyle gereksiz ve düşünmeden mesajlar atmayın

Ben düşünerek atırıyprum sen rahat ol.Dixon'a savunma yapmadığını söylüyorsun ama o adam su kadroda olsa bal gibi savunma yapardı geçen sene hic el uzatmıyordu cunku hucum sadece onun üstüne kuruluydu savunmaya takılmıyordu...

Ayrıca eğer Dixon istediginde savunma yapmasaydı bizden önce oynadığı İsrail liginde Maccabi maçında kocu ona "Avrupanın Jordan'ı" Anthony Parker'ı tutturmaz Dixon da onu 2 sayıda tutamazdı...

Yani bişeler bilerek düsünürek konuşuyoruz mesaj atıyoruz... ;)

Ha ayrıca All Star maçında da İbrahim Kutluay'ı oyunda kaldıgı kısa sürede harika tutmuştur şahsen maçı Abdi İpekçi de seyreden biri olarak söylüyorum... ;)

Gökce Başaran' Alıntı:
Ben düşünerek atırıyprum sen rahat ol.Dixon'a savunma yapmadığını söylüyorsun ama o adam su kadroda olsa bal gibi savunma yapardı geçen sene hic el uzatmıyordu cunku hucum sadece onun üstüne kuruluydu savunmaya takılmıyordu...

Ayrıca eğer Dixon istediginde savunma yapmasaydı bizden önce oynadığı İsrail liginde Maccabi maçında kocu ona "Avrupanın Jordan'ı" Anthony Parker'ı tutturmaz Dixon da onu 2 sayıda tutamazdı...

Yani bişeler bilerek düsünürek konuşuyoruz mesaj atıyoruz... ;)

Ha ayrıca All Star maçında da İbrahim Kutluay'ı oyunda kaldıgı kısa sürede harika tutmuştur şahsen maçı Abdi İpekçi de seyreden biri olarak söylüyorum... ;)

düşünerek mesaj atın diye sadece sana söylemedim birkaç kişi daha dixon gelsin diye mesaj atmışda onun için düşünerek atın şeklinde bir mesaj yazdım

savunmacı oyuncu her koşulda durum ne olursa olsun savunma yapar,ne demek ki geçen sene takım hep hücum yapıyordu dixon o yüzden savunma yapmıyordu böyle mantıksız birşey olamaz.

israil liginde parker'ı tutmuş benim böyle bir bilgim yok ama parker'ın atması kadar o maçta yaptığı asist sayısı,aldığı süre,euroleague'in verdiği yorgunluk,sakatlık,şut denemesi gibi bilgileride bilmemiz lazım ki iyi savunma yaptığını görelim

kaldı ki ben türkiyede oynadığı süreç boyunca savunma yaptığı maç hatırlamıyorum

all-star maçına göre yorum yazmak çocukça o maçın eğlence amaçlı olduğunu herkes bilir ayrıca dixon kendinden 10-12 cm uzun adamı neden savunsun ki,dixon bir guard ve oyun kurucuyu savunması gerekir small forveti değil