Yeni Hocamız Kim Olacak?

Yeni Hocamız Kim Olmalı?

• Kullanılan toplam oy
    105
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Burak Ceyhan' Alıntı:
Benim için isim önemli değil... a olsun, b olsun hiç fark etmez! Yeter ki; kazanma hırsı olan,yenilgiyi hazmedemeyen,istikrarlı ve tecrübeli bir antrenör olması kâfidir!

Dileklerimiz aynı Burak...

Gökçe'den edindiğim kısa ve net bilgilere göre bu hoca pardon aslan takımda iyi işler başaracak. :)

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Burak Ceyhan":3t8sdvdd]Benim için isim önemli değil... a olsun, b olsun hiç fark etmez! Yeter ki; kazanma hırsı olan,yenilgiyi hazmedemeyen,istikrarlı ve tecrübeli bir antrenör olması kâfidir!

Dileklerimiz aynı Burak...

Gökçe'den edindiğim kısa ve net bilgilere göre bu hoca pardon aslan takımda iyi işler başaracak. :)[/quote:3t8sdvdd]
Orada ki aslan kelimesi hariç diğer hiçbir kelime benim ağzımdan yada parmaklarımdan çıkmamıştır. Turgay atmayalım :)

Ama Koray hocayı hep sevmişimdir, sırf onu takımın başında görmek için gelecem Fb maçına.

Gökçe birincisi Turgay değil Tugay. :) (kaç sene oldu be birader)

İkincisi,düşün ki ; Koray Hoca başımızda kupa kaldırıyoruz ve sen daha ilk günden haklı çıkmış oluyorsun.

Ben inanıyorum,tanımasam da içimde bir inanç oluştu hocaya;başarılı olacağız inşallah.

Koray hoca ancak dizilerde kupa kaldırır diyen çok var içimizde. Sezon sonu gelsin konuşuruz TuRgaycığım. ;) :)

Milliyet gazetesinden Ümit Avcı'nın haberine göre üç aday belirlenmiş. Orhun Ene, Erman Kunter ve Okan Çevik...

Şimdi bu haberin doğru olduğunu varsayarak bir fikir paylaşımında bulunalım...

Bu üç koçun ortak özelliği nedir? Üçünün de Galatasaray Lisesi mezunu olması... Şu an takımı çalıştıran Koray hoca Galatasaray Lisesi mezunu... Giden hocamız Murat Özyer'de Galatasaray Lisesi mezunu...

Demekki neymiş? Galatasaray Basketbol Şubesi'nin akıbetini liseliler belirleyecekmiş.

Demekki neymiş? Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nın başına Avrupa çapında bir koç gelmesi mümkün değilmiş!

Demekki neymiş? Şube "oyuncak" olarak kalmaya devam edecekmiş. Geniş düşünmeye, Avrupa çapında hedefler koymaya gerek yokmuş.

Yine bu haberin doğru olduğu varsayarak kendi talebimi belirteyim...

Madem ki Galatasaray basketbol şubesinin vizyonu bu. O halde Orhun ENE'yi getirip yazık etmesinler. Zira bu mentalite değişmedikçe Galatasaray basketbol takımı şu an ki Efes, F.bahçe Ülker seviyesine ulaşamaz. Orhun ENE boşuna kendini yıpratmasın. Biraz daha beklesin, nasıl olsa kendine iyi bir takım bulur.

Hiç beklemeden Okan Çevik'i getirsinler. Hem liseli, hem de ağabeylerinin lafını dinler... İsteyen istediğini alır! Biz de boşuna ümitlenmemiş oluruz...

"Liseli olsun da, basketbol takımına bir şeyler vermese de olur" düşüncesi yoksa. Şayet şubede köklü bir yenilenme amacı varsa ve gerek A takımıyla, gerek altyapısıyla Avrupa çapında bir basketbol takımı olma hedefi belirlenmişse. O vakit az evvel yazdığım menfi yazının, sadece varsayıma dayalı bir sitem olduğunu belirtmek isterim.

Galatasaray basketbol takımını Euroleague seviyesinde görmek isteyen bir Galatasaraylı olarak, hata sinsilesi yaşanmamasını diliyorum...

Basketdergisinin Verdigi isimler ene ve kunter bircok arkadasımızda istedigi gibi...

Murat Özyer'in görevine son veren Galatasaray Cafe Crown'da görevi Koray Mincinözlü devralırken bir yandan da çalışmalar sürüyor.

Haftasonunda oynanacak kritik Fenerbahçe Ülker derbisi öncesinde şok bir kararla Murat Özyer'in görevine son veren Galatasaray Cafe Crown'da, takımın kısa süreliğine teknik danışmanlık görevine getirilen Koray Mincinozlü ile emanet edilecek. Mincinözlü'yle yola devam etme ihtimali de olan Galatasaray Cafe Crown'da antrenörlük için iki isim dikkat çekiyor. Antalya Büyükşehir Belediye'den ayrılan Orhun Ene ve Cholet'yi çalıştıran Erman Kunter isimleri listenin ilk sıralarında yer alıyor.

Orhun Ene'nin boşta olması nedeniyle takımın başına getirilmesi Kunter'den daha kuvvetli bir ihtimal olarak gözüküyor. Ene'nin göreve hazır olduğu ve yapılacak son görüşmelerin ardından takımın başına geçmesi bekleniyor.
Orhun Ene alternatifinden olumsuz sonuç alınması halinde sezon başında görüşmelerde aşama kaydedilen ancak anlaşma sağlanamayan Erman Kunter ismi de Sarı-Kırmızılılar'ın antrenörlüğü için telaffuz ediliyor. Fransa'da bu sezon istediği sonuçları alamayan ve Galatasaray'da geçmiş dönemlerdeki başarılarıyla dikkat çeken Kunter'in sezon ortasında Türkiye'ye gelmesi zor gözüküyor. Ayrıca sezon başındaki görüşmelerde Sarı-Kırmızılı yönetimin tecrübeli antrenöre karşı takındığı tavır Kunter tarafından hoş karşılanmamıştı.

Ahmed Salih' Alıntı:
Milliyet gazetesinden Ümit Avcı'nın haberine göre üç aday belirlenmiş. Orhun Ene, Erman Kunter ve Okan Çevik...

Şimdi bu haberin doğru olduğunu varsayarak bir fikir paylaşımında bulunalım...

Bu üç koçun ortak özelliği nedir? Üçünün de Galatasaray Lisesi mezunu olması... Şu an takımı çalıştıran Koray hoca Galatasaray Lisesi mezunu... Giden hocamız Murat Özyer'de Galatasaray Lisesi mezunu...

Demekki neymiş? Galatasaray Basketbol Şubesi'nin akıbetini liseliler belirleyecekmiş.

Demekki neymiş? Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nın başına Avrupa çapında bir koç gelmesi mümkün değilmiş!

Demekki neymiş? Şube "oyuncak" olarak kalmaya devam edecekmiş. Geniş düşünmeye, Avrupa çapında hedefler koymaya gerek yokmuş.

Yine bu haberin doğru olduğu varsayarak kendi talebimi belirteyim...

Madem ki Galatasaray basketbol şubesinin vizyonu bu. O halde Orhun ENE'yi getirip yazık etmesinler. Zira bu mentalite değişmedikçe Galatasaray basketbol takımı şu an ki Efes, F.bahçe Ülker seviyesine ulaşamaz. Orhun ENE boşuna kendini yıpratmasın. Biraz daha beklesin, nasıl olsa kendine iyi bir takım bulur.

Hiç beklemeden Okan Çevik'i getirsinler. Hem liseli, hem de ağabeylerinin lafını dinler... İsteyen istediğini alır! Biz de boşuna ümitlenmemiş oluruz...

"Liseli olsun da, basketbol takımına bir şeyler vermese de olur" düşüncesi yoksa. Şayet şubede köklü bir yenilenme amacı varsa ve gerek A takımıyla, gerek altyapısıyla Avrupa çapında bir basketbol takımı olma hedefi belirlenmişse. O vakit az evvel yazdığım menfi yazının, sadece varsayıma dayalı bir sitem olduğunu belirtmek isterim.

Galatasaray basketbol takımını Euroleague seviyesinde görmek isteyen bir Galatasaraylı olarak, hata sinsilesi yaşanmamasını diliyorum...
Bu yazılanlar olursa lise zihniyetinide istifaya çağırmamız gerekecek. Bu Kulüp böyle zihniyetlerle yönetilmemesi lazım. Yazık :(

Bu soruları sormakta haklısınız !!! yalnız forumda Koray hocayı küçümseyen bir hava var.Bu tutumda yanlış sanırım yönetim şimdiden Koray hocayı üzmemek adına bazı isimlerle görüşmeye başlamıştır.

Kendi adıma konuşacak olursam hiçkimseyi küçümsemiyorum, hiçkimseye karşı da ön yargılı değilim.

Yoksa sezon başında Murat Özyer´e karşı ön yargılı davrananlardan ne farkımız kalır ki...

Onur Yavuz' Alıntı:
Kendi adıma konuşacak olursam hiçkimseyi küçümsemiyorum, hiçkimseye karşı da ön yargılı değilim.

Yoksa sezon başında Murat Özyer´e karşı ön yargılı davrananlardan ne farkımız kalır ki...

Ne komik ki!!! ön yargılı davrandığını söylediğiniz bizler!!Maalesef haklı çıktık.

Üç sene boyunca takıma avrupada oynattığı final four dışında hiç bir katkısı olmayan bir hocaya dayanan bizler ön yargılıyız da siz mi? masumsunuz.

Siz değilmiydiniz geçen sene sezon bitsin hep beraber tepki koyalım diye,ne değiştide birden rüzgara göre yön değiştiren rüzgar gülü oldunuz.Onur bey

Ben sözümün hep arkasındayım.Yani nokta gibi sabitim!! baştan beri hocaya karşıydım.Şimdide karşıyım haftalık alınan neticelere göre değil basketbol bilgime ve azda olsa tecrübeme göre yorum yaptım her zaman.
Açıkçası gönderilmesine hiç üzülmedim,bana göre zamanıda çok doğru bu karar kulübümüzün hocaya yaptığı bir iyiliktir.Adı daha fazla rencide olmasın diye!!!

Yoksa başkası olsa fener maçını beklerlerdi.Takımına ve kendisine inanmayan bir hocayla daha fazla ne kadar gidilebilirdi ki!!!

Son üç senede yaşadığımız hezimetleri size hatılatırım;Biz bu hezimetleri Halil Üner gibi bir hocayla bile yaşamadık.

Kaldıki son üç senede harcanan para 20 mil.dolar civarı şimdi size bir soru soruyorum.Bu paranın karşılığı ne olmalıydı.Sizden cevap vermenizi bekliyorum,ister özel mesaj atarsınız,ister forumda yazarsınız.

valla gs basket şubesinde hertürlü sürpriz olabildiği için çetin yılmazı getirmelerinden korkuyorum bu kalp buna dayanmaz...onun dışında uzun vadede orhun ene....veya ekrem memnun takımın ilac olabilir....

koray hoca için ne denebilirki 80li yıllardaki yönetimini 20 küsür yaşlarındaki bende dahil birçok kişi bilmiyorr...2002 de heralde en son takımın başındaydı o dönemi şubeyi ve ortamı hatırlamak bile istemiyorum... en azından şuanki takımın gücünün 5de 1 i bile takım verilmemişti ekonomik sorunlar zaten ayrı bir olay....şuan için takımın başında başarılı olursa onun için extra bir şey..ama başarısız olursada kim ne söyleyebilirki...

murat hoca için söz söyletmeyenlerin şimdi koray hoca hakkında dalgaya alma tarzında sözler sölemeleri gerçekten düşündürücü....

Arkadaşlar beni tanıyanlar objektif yorum yaptığımı bilirler.Basketbol bilgime güvenen beni abileri sayan arkadaşlar için söylüyorum

Koray Mincinozlu kesinlikle kötü coach değil ve ben takıma ivme kazandıracağına da inanıyorum bazı arkadaşlar koray hocanın takımın başına geçmesinden sonra çok endişeliler
endişelerinin katılabileceğim tek kısmı uzun süredir basketboldan uzak olması ama bunun da çok büyük problem olacağını sanmıyorum

Ama çok net bir şekilde söylemek isterim ki mental anlamda da coaching anlamında da Koray Mincinozlu nun Orhun Ene den Ekrem Memnundan ve Okan Çevikten aşağı kalır bir yanı yok

Hatta Koray Mincinozlunun mental avantajları var nedir bunlar mesela kesinlikle oyuncuya sözünü dinletir takıma ağırlığını hissettirir çok hırslıdır ve savunma onun için basketboldaki en önemli şeydir.Hatta biraz da asabidir.

Ben bu aşamada Koray Mincinozlunun başarılı olacağı kanısındayım zaten türk coach getirilecekse-şayet bir aydın örs bir oktay mahmuti olmayacaksa bu coach-Koray Hocayla devam edilmesi taraftarıyım.

Coach olarak ta en büyük isteğim Jasmin Repesa nın bu takımın başına geçmesi işte o gerçekten coaching olarak fark yaratır.ama henüz o vizyona sahip değilsek koray hoca bence çok iyi seçim

Bu arada koray hocanın kariyerindeki tek başarısı dizideki lise takımını şampiyon yapmasıdır demiş bazı arkadaşlar yanılıyorlar bir şey daha var dünya şampiyonu olan Galatasaray Lisesi basketbol takımınında coachuydu kendisi.Ayrıca bir coachun iyi coach veya kötü coach olduğunu direkt cv si göstermez şanssızlıklar olmuştur başarılı olmamış olabilir ama bu coachun kötü bir coach olduğunu göstermez

Aynı şekilde karakterini sevmesemde Halil Üner de iyi coachtur belki onunda kariyerinde daçkayla ve çukurovayla oynadığı türkiye kupası finali dışında bir başarısı yok ama bu da onun kötü coach olduğunu göstermez

Konuyu Toparlayacak olursak Koray Mincinozlu ya karşı önyargılı olmayalım ve onu destekleyelim yukarda yazdığım coachlardan biri gelecekse eyvallah ama yoksa Koray Mincinozlu iyi seçimdir

koray mincinözlü yü araştırdım biraz galib asabi bi koçmuş.antremanlarda istediğini yapmayan oyuncuya bi keresinde cola şişesi fırlatmış.bi maçta da bi oyuncuya elindeki taktik tahtasıyla vurmuş. :p iyi savunma yaptıran bi antrenör müş.haydi hayırlısı.

Koray Hoca daha önce de takımın başındaydı hatırlayanlar bilirler dönemleri. Ayrıca en son hangi takımı çalıştırdığını bilen var mı?! Şu an başarıya aç ve hırslı bir hoca olabilir ama hamlaşmış olma ihitmalini gözardı edemeyiz. Zaten anlaşılan o ki sadece yeni hoca bulunana kadar işin başında olacak ama olur da Fener maçı farklı kazanılırsa popülist bir yaklaşımla devam kararı gelebilir,bu da pek hayırlı olmaz.

Can Akan' Alıntı:
Arkadaşlar beni tanıyanlar objektif yorum yaptığımı bilirler.Basketbol bilgime güvenen beni abileri sayan arkadaşlar için söylüyorum

Koray Mincinozlu kesinlikle kötü coach değil ve ben takıma ivme kazandıracağına da inanıyorum bazı arkadaşlar koray hocanın takımın başına geçmesinden sonra çok endişeliler
endişelerinin katılabileceğim tek kısmı uzun süredir basketboldan uzak olması ama bunun da çok büyük problem olacağını sanmıyorum

Ama çok net bir şekilde söylemek isterim ki mental anlamda da coaching anlamında da Koray Mincinozlu nun Orhun Ene den Ekrem Memnundan ve Okan Çevikten aşağı kalır bir yanı yok

Hatta Koray Mincinozlunun mental avantajları var nedir bunlar mesela kesinlikle oyuncuya sözünü dinletir takıma ağırlığını hissettirir çok hırslıdır ve savunma onun için basketboldaki en önemli şeydir.Hatta biraz da asabidir.

Ben bu aşamada Koray Mincinozlunun başarılı olacağı kanısındayım zaten türk coach getirilecekse-şayet bir aydın örs bir oktay mahmuti olmayacaksa bu coach-Koray Hocayla devam edilmesi taraftarıyım.

Coach olarak ta en büyük isteğim Jasmin Repesa nın bu takımın başına geçmesi işte o gerçekten coaching olarak fark yaratır.ama henüz o vizyona sahip değilsek koray hoca bence çok iyi seçim

Bu arada koray hocanın kariyerindeki tek başarısı dizideki lise takımını şampiyon yapmasıdır demiş bazı arkadaşlar yanılıyorlar bir şey daha var dünya şampiyonu olan Galatasaray Lisesi basketbol takımınında coachuydu kendisi.Ayrıca bir coachun iyi coach veya kötü coach olduğunu direkt cv si göstermez şanssızlıklar olmuştur başarılı olmamış olabilir ama bu coachun kötü bir coach olduğunu göstermez

Aynı şekilde karakterini sevmesemde Halil Üner de iyi coachtur belki onunda kariyerinde daçkayla ve çukurovayla oynadığı türkiye kupası finali dışında bir başarısı yok ama bu da onun kötü coach olduğunu göstermez

Konuyu Toparlayacak olursak Koray Mincinozlu ya karşı önyargılı olmayalım ve onu destekleyelim yukarda yazdığım coachlardan biri gelecekse eyvallah ama yoksa Koray Mincinozlu iyi seçimdir

Sevgili Can sana sonuna kadar katılıyorum. Hocanın takım üzerinde etkisi pozitif olacaktır. Ziziç, Milojeviç ve Hüseyin daha fazla topla oynama şansına sahip olacaklardır. İçerisini dah derli toplu, düzgün oynayan bir takım olacağımız kesin. Takıma otorite gelecek. Kenardan sürekli pozitif katkı yapan savunmayı çok iyi yaptıran koçlardan birisidir Koray Hoca. Farklı savunma teknikleri vardır.

Bu haftaki maçı kazanacağımızı yürekten inanıyorum. Güzel bir başlangıç olacak bizler için...

Burak Ceyhan' Alıntı:
Benim için isim önemli değil... a olsun, b olsun hiç fark etmez! Yeter ki; kazanma hırsı olan,yenilgiyi hazmedemeyen,istikrarlı ve tecrübeli bir antrenör olması kâfidir!
Bende bu görüşe katılıyorum.Takımı ateşliyecek,pes etmeyen ve birazda tecrübesi olan bir isim olmalı.Bu özelliklere sahip olan ve aklıma gelen isim Ergin Ataman ama bizden uzak dursun :)

Can Akan' Alıntı:
orhun ene olmaz daha bu kıvamda değil belki de murat hoca da bu yüzden başarısız oldu
bir süre koray mincinozlu idare etsin
Jasmin Repesa takımın başına getirilsin

Murat Özyer gibi bir adamdan adam gibi adamdan sonra bu takıma gelecek hiç bir türk coachu kolay kolay kabul edemem çünkü gelecek adamın çok bariz bir üstünlüğü olmalı
Yani Oktay Mahmuti Aydın Örs tamamda bunlar olmazsa türk coacha sıcak bakmam
Bu yüzden Repesa diyorum

Benim düşüncelerim bunlar benim gibi düşünenler takımın başında bir dünya markasının olmasını isteyenler konuyu desteklerse sevinirim

Repesanıun gelmesi takıma tek kelimeyle çağ atlattırır ama repesayı bu takıma getirmek planlama ister,vizyon ister,para ister :roll:
Yöneticilerin hala lise dışına çıkamadığını da düşünürsek bize repesa XXL :p

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...