Yeni sezonda ne yapmalı?

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
G.Saray'da seçme heyecanı

Galatasaray Spor Kulübü basketbol altyapısına oyuncu kazandırmak amacıyla yapılacak olan seçmeler, 29 Mayıs Cumartesi günü gerçeleştirilecek. A Erkek ve A Bayan takımlarına oyuncu yetiştirmek için yapılacak seçmelere, 1996 - 2000 yılları arasında doğan erkek ? kız sporcular katılabilecekler. Seçmeler esnasında kayıt alınmazken, oyuncular kulüpten edinecekleri bilgi formlarını ve taahhütnameyi önceden doldurulup, yanlarında getirmeleri gerekmekte...

Seçmelerin doğum tarihlerine göre saatleri aşağıdaki gibidir:

1996 Doğumlu sporcular saat 10:30
1997 Doğumlu sporcular saat 11:30
1998 Doğumlu sporcular saat 12:30
1999-2000 Doğumlu sporcular 13:30

Seçmeler Galatasaray Florya Metin Oktay Tesisleri Basketbol Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak.

Arkadaşlar, E.Ataman ile %90 anlaşıldı, 8 milyon usd bütçe ile gelecek sezon takımın başında E.Ataman olacak, son anda bir aksilik olmazsa.

Medical Park, Bayan Basket, Bayan Voleybol, Erkek Voleybol takımlarımıza sponsor oldu.

Kulüp sadece Erkek takımına para harcayacakki, Erkek takımının zaten 6 milyon usd geliri vardı, klüp 2-3 milyon usd civarı takviye yapacak.

Başka şeyler de duydum, ama masalsı şeyler olduğu için paylaşmayacağım, herkese iyi geceler, bye.

Bazı arkadaşlar masalsı şeyleri de merak etmiş, onlarıda paylaşayım.

E.Ataman, ile yönetim normal sezonu lider bitiriceğimize ikna olmuş durumda, play off lara lider giren bir Galatasaray taraftarının da desteği ile şampiyonluk konusunda EP ve FB kadar şanslı.

Hedef normal sezonu lider bitirmek, bu işin profesörü ise tartışmasız E.Ataman, ayrıca E.Ataman'da, taraftara güveniyor, iyi bir sinerji yaratılırsa çok farklı şeyler olacağına inanıyor.

Eurocup'ta, mücadele etme hakkı kazanılırsa, E.Ataman ile en az final four yapacağımız düşünülüyor.

A.Türsan, Uleb nezdinde girişimlere başladı, burdan olumlu sonuç almak için herşey deneniyor, kısaca Wild Card için başvuruldu, bu konuda E.Ataman'ın gelmesi için ayrıca önem taşıyor.

Masal kısmıda bitti, bana müsade, bye.

cansu şen' Alıntı:
Bazı arkadaşlar masalsı şeyleri de merak etmiş, onlarıda paylaşayım.

E.Ataman, ile yönetim normal sezonu lider bitiriceğimize ikna olmuş durumda, play off lara lider giren bir Galatasaray taraftarının da desteği ile şampiyonluk konusunda EP ve FB kadar şanslı.

Hedef normal sezonu lider bitirmek, bu işin profesörü ise tartışmasız E.Ataman, ayrıca E.Ataman'da, taraftara güveniyor, iyi bir sinerji yaratılırsa çok farklı şeyler olacağına inanıyor.

Eurocup'ta, mücadele etme hakkı kazanılırsa, E.Ataman ile en az final four yapacağımız düşünülüyor.

A.Türsan, Uleb nezdinde girişimlere başladı, burdan olumlu sonuç almak için herşey deneniyor, kısaca Wild Card için başvuruldu, bu konuda E.Ataman'ın gelmesi için ayrıca önem taşıyor.

Masal kısmıda bitti, bana müsade, bye.

Cansu Hanım yazdıklarınızın doğruluk payı olduğu kesin.Çok sıkıştırmadan sormak istiyorum,gündemimizdeki oyuncuları da yazabilirmisiniz acaba?

Geçen seneki kadroya bir pivot bulabilseydik ve cezayı almasaydık. Yakaladığımız sinerji ile gene ligi lider bitirirdik. Bence normal sezonu lider bitirmek masalsı bir durum değil.

Şu gerçek ki GS taraftarı salonda 3000 kişi olsa bile rakibe baskı ve takımını itekleme anlamında üst düzey performans gösteriyor. Sahaya enerjiyi iyi aktarıyor. Bununda bir çok taraftar, oyuncu ve hocanın farkında olduğunu biliyorum. Zaten bundan korkmasalar GS'ın play-offlara kalmaması için oyunlar oynanmazdı.

Benim için masalsı olacak olan gelişme, Ömer Aşık ve Kaya Peker'in aynı anda takıma dahil olması ve/veya Euroleague'e katılma hakkı idi.. Bİr de uzun vadeli bir planlama yapılması gerektiğini düşünüyorum. Ergin Ataman - Cem Akdağ hoca konusunda tercihlerini yaptıktan sonra uzun soluklu çalışma imkanı yaratmalılar.

Semih bey, EP ve TT den bazı oyuncuların ismi geçiyor, isim vermek istemiyorum ama şu ipucunu verebilirim, bu oyuncuların tuttuğu takım Galatasaray.
Eğer ismi geçen oyuncular bize gelirse gerçekten çok mutlu olacağız.

Cem hocaya, haksızlık yapıldığı aşikar, bunu bende kabullenmekte zorlanıyorum.
Cem hoca, şubede bir şekilde kesinlikle istihdam edilmeli.

FAKAT SEVİNDİRİCİ BİR DURUMDA VAR ORTADA.

Önümüzdeki sezon bir stratejimiz var, gerçekleşir gerçekleşmez bilemem ama bir planımız var.

Kendime soruyorum, biz E.Ataman ile normal sezonu lider tamamlayabilirmiyiz???
Bence evet.
Peki lider tamamlarsak, play off larda, taraftarında desteği ile şampiyonlukta EP ve FB kadar şansımız olurmu???
Bence evet.

Önümüzdeki sezon, bir rüzgar yaratılırsa, bizlerde bu rüzgarı güçlendirmeliyiz, normal sezonu lider bitirmek için bizde çabalamalıyız, kısaca A.İpekçi'de daha kalabalık olmak lazım.

Benim kişisel yorumumda bu şekilde.

cansu şen' Alıntı:
Semih bey, EP ve TT den bazı oyuncuların ismi geçiyor, isim vermek istemiyorum ama şu ipucunu verebilirim, bu oyuncuların tuttuğu takım Galatasaray.
Eğer ismi geçen oyuncular bize gelirse gerçekten çok mutlu olacağız.

Cem hocaya, haksızlık yapıldığı aşikar, bunu bende kabullenmekte zorlanıyorum.
Cem hoca, şubede bir şekilde kesinlikle istihdam edilmeli.

FAKAT SEVİNDİRİCİ BİR DURUMDA VAR ORTADA.

Önümüzdeki sezon bir stratejimiz var, gerçekleşir gerçekleşmez bilemem ama bir planımız var.

Kendime soruyorum, biz E.Ataman ile normal sezonu lider tamamlayabilirmiyiz???
Bence evet.
Peki lider tamamlarsak, play off larda, taraftarında desteği ile şampiyonlukta EP ve FB kadar şansımız olurmu???
Bence evet.

Önümüzdeki sezon, bir rüzgar yaratılırsa, bizlerde bu rüzgarı güçlendirmeliyiz, normal sezonu lider bitirmek için bizde çabalamalıyız, kısaca A.İpekçi'de daha kalabalık olmak lazım.

Benim kişisel yorumumda bu şekilde.

Cansu Hanım çok teşekkürler cevabınız için.Cem Hoca evet evladımız,gözbebeğimiz böyle görmekte haklıyız fakat bugünkü final serisi maçını izlerken şunu sordum kendime.Biliyorum klasik oldu bizim için artık ama koskoca bi klüp takımı olan Galatasaray amatör şubelere nasıl,neden,niye bu kadar az yatırım yapıyor ezeli rakibi karşısında.Neredeyse tüm şubeleremizde rakip takım domine etmiş durumda ortalığı.Bu gidişata son vermek için yeni yeni parıltılar görüyoruz Medical Park ortaklığı ile birlikte.İşte size Ergin Hoca konusunda bu yüzden katılıyorum.Artık kim olursa olsun bu şubenin ayağa kalkması gerekli isim farketmeksizin.Günü kurtarmak değil önemli olan günlük başarılar her zaman gelir.Erkek şubesi içinde ben Ergin Ataman ismini ne kadar sindiremesem de bunun gerekli olduğunu düşünüyorum.Umarım gelecek sene de boynumuz bükük erken bir şekilde kapatmayız tüm dallarda.

Anlattıklarınızın doğruluğuna katılıyorum ve inanıyorum fakat isminizin doğru olmadığını biliyorum,keşke gerçek isminizle yazsaydınız mesajları.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Anlattıklarınızın doğruluğuna katılıyorum ve inanıyorum fakat isminizin doğru olmadığını biliyorum,keşke gerçek isminizle yazsaydınız mesajları.
İsmim doğru efendim, mademki ismimi biliyorsunuz söyleyin?
Lütfen beni bildiklerimi ve öğrendiklerimi sizle paylaştığıma pişman etmeyin :(

Cansu hanım yada Cansu abla :)

Cem hoca ile ilgili ne düşünülüyor ?

Şubenin başına geçirilme gibi bir düşünce var mı?

Birde EP den galatasaraylı oyuncu gelebilir diyorsunuz. Bu K.Tunçeri olabilir mi :)

Bence de pek önemli değil kimin isminin ne olduğu. Forumun yarısından fazlası farklı isimlerle dahil olmuş durumda foruma.

GS'lı olması ilk kriter olarak alınacaksa bir yönden iyi osla gerek bu durum. Bu durumda aklıma ilk gelenler Kerem Tunceri, Kerem Tuncel ve Kaya Peker birde kaptan Hüseyin Beşok.

Sonuçta klübüme karşı esas fikirlerimi söylemek için Temmuz ayının başlamasını bekleyeceğim. O ana kadar da en iyisini yapacaklarını düşüneceğim..

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:

Bayram ne yapıyorsun kardeşim,sanane kaynağımızın isminden,kırmıssın Cansu hanımı,bence özür dilemelisin... :) Doğru şeyler söylemesi yeterli,ve söylüyorda... ;)

ergin ataman diyecek sözüm yok gerçekten hayırlısı giderim cem hocanın yerinde olsam anlaşırım bir takımla yazık günah ya neyse bir branşta mutlu olurken diğerinde hevesimizin kaçmasına alıştık artık bayan basketbol maçından sonra erkek takımının maçlarında salondan çıkarız ..

8 milyon dolar bütce cok düsük Efes ve FB Ülker'e göre. Normal sezonu lider bitirebiliriz belki cünkü özellikle FB Ülker önemsemiyor normal sezonu. Play-Offlarda da yari finalde gectigimiz senelerdeki gibi 3-0 degil de 3-1 veya 3-2 eleniriz.

8 Milyon Dolar bütçeyle şampiyon olamayız,15 milyon dolar olsa yine olamayız,rakiplerin kadroları az çok 2-3 yıldır bir arada oynuyor,öyle toplama takımla 1 yılda şampiyon olunmaz,Kasun 2 Yıldır Efes'te,Smith,Thornton,Kaya Peker,Sinan güler bu adamlar eğer takımda kalırsa önümüzdeki yıl 3 sezonları olacak,Fenerbahçe Ülker'e bakalım Mrsiç yıllardır orada,Mirsad,Ömer onan,Emir,Semih onların kadroları nereden baksan 3-4 yıldır bir arada oynayan kadrolar sen çıkıp iyimserlik sınırlarını zorlarsan yok ergin ataman'ı getirecez normal sezon'u lider bitiririr sonra'da taraftar desteğiyle şampiyon oluruz diyorsan her zaman kandırdığın kişileri yine kandırmak için bir senaryo yazmış olursun,ben buna inanmayanlardanım şampiyonluk o kadar kolay değil 1 yılda toplama kadroyla olacak iş değil,her sene takımı bozmaszan ve 2-3 yıl üst üste doğru hamleler yaparsan şampiyonluktan bahsedebilirsin ama 1 yılda şampiyonluk çok zor,bunun bir temeli olması lazım.