Yeni Transferlerimiz

Önder Ç.

0
Yönetici
Arkadaşlar bu konu başlıgında sadece resmi sitede yazılan kesinleşen transferlerimizi konuşalım. Her oyuncu için ayrı ayrı konu açmaya gerek yok. Transfer söylentilerine diger konu başlıgında devam edelim.

Şu ana kadar sadece Erdem Türetken ve Cüneyt Erden ile anlaştık.

uzun zamandır böyle bi guarda ihtiyacımızvardı bence..
iyi bi transfer yaptığımızı düşünüyorum ama şu ana kadar daha fazla transfer yapmış olmalıydık
hala bi çok belirsilik söz konusu maalesef.. yabancı transferi nolucak hiç ses seda yok..

Erdem Türetken, Galatasaray Cafe Crown?da

Galatasaray Cafe Crown, geçen sezon Darüşşafaka?da forma giyen Erdem Türetken?i transfer etti.

Takımımız ile 1 yıllık mukavele imzalayan Türetken, kısa ve uzun forvet pozisyonunda görev yapıyor.

28 yaşındaki Erdem Türetken, geçen sezon 30 maçta 9 sayı ? 5 ribaund ortalaması ile oynadı.

Yeni transferimiz, playoff çeyrek final serisinde ise Fenerbahçe Ülker?e karşı 14 sayı ortalaması tutturdu.

Erdem Türetken
Boy: 1.98
Kilo: 103
Doğum Tarihi: 5 Nisan 1979
Mevki: Kısa Forvet / Uzun Forvet (3 / 4)
Geldiği Takım: Darüşşafaka

TBL kariyeri:
06-07 Darüşşafaka
05-06 Beşiktaş Cola Turka
02-05 Darüşşafaka

Cüneyt Erden, Galatasaray Cafe Crown?da

Yeni sezon için çalışmalarını sürdüren Galatasaray Cafe Crown, Efes Pilsen?in oyun kurucusu Cüneyt Erden ile sözleşme imzaladı.

Geçen ay da Darüşşafaka?dan Erdem Türetken?i transfer eden takımımız, Cüneyt Erden ile 1 yıllığına anlaştı.

Cüneyt Erden
Boy: 1.85
Doğum Tarihi: 5 Eylül 1977
Mevki: Oyun Kurucu Guard
Geldiği Takım: Efes Pilsen

TBL kariyeri:
06-07 Efes Pilsen
05-06 Ülkerspor
02-05 Darüşşafaka
00-02 Türk Telekom
95-99 Tofaş

Bursa doğumlu olan Cüneyt Erden, Tofaş altyapısında yetişti ve profesyonel kariyerine de aynı takımda başladı. Bursa ekibiyle 1999 ve 2000 yıllarında iki şampiyonluk yaşadı.

2006?da Ülkerspor?un şampiyon kadrosunda da yer alan Cüneyt Erden, son olarak Efes Pilsen?de forma giydi. Geçen sezon 27 maçta 5.81 sayı ortalaması yakalayan Erden, maç başına 2.6 asist yaptı.

Yeni transferimiz, geçen yıl Euroleague?de 4.8 sayı, 1.2 asist ile oynadı.

erdem her seyden once hucuma giderken kafayi kaldirip sut kullanabilen bir adam bu ozeligi bizim isimize yariyacaktir.bu sene hic bir organizasyonu iyi yapamayan efes kadrosunda kayboldu ama bu sene kendini bulacaktir.
bence cok akillica iyi bir transfer yapildi cuneyt alinarak.
ama ozelikle 4-5 ve 3 numarada yabanci oyuncu ihtiyacimiz var.onlarida bekliyelim suanda su yapilan cuneyt transferi bize katki saglicaktir avrupa ve ligde erdem turetken ligde katkisi olacagina inaniyorum fakat avrupada yarari olurmu bilmiyorum

Erdem savaşçı bir oyuncu bu yüzden her yerde her zaman katkısı olacağına eminim.Maçları kücük nuanslar,hareketler,tipler,ribauntlar bir top çevirme gibi olaylar belirler.Erdem de bu işleri ligimizde yapan ender isimlerin başında gelir.

Cüneyt Erden mi? İnanmıyorum ya bu transfer ne zaman oldu,ayakta uyuyorum çok şaşırdım ve çok sevindim.Hayırlısı olsun.Cüneyt,bu sene gelmesini çok istediğim oyunculardan biriydi.Gelmesinde katkısı olan herkese teşekkürler.Tekrar hayırlı olsun..

Cüneyt'e içeriden dışarıdan skorerler bulunursa inanılmaz asistler yapacaktır..Jones'a yaptığı asistler gün gibi aklımda :D

Erdem'den de eğer çok şey beklenmezse sadece belirli görevler verilirse o da başarılı olur.. :)

Cuneyt uzun zamandir Galatasaray'da gormek istedigim bir oyuncuydu. Ustelik evvelki sene ligin 2. yarisi ve playofflarda Murat Ozyer'in koclugunda inanilmaz bir seviyeye ulasmisti. Murat Ozyer'in idariesinde o seviyeye yakin bir performans gosterecegini umuyorum. Bildigim kadariyla Mithat da takimda kaldi, 1 numarada Cuneyt-Mithat ikilisiylebir sorun yasayacagimiz zannetmiyorum.

Erdem Turetken'in neden transfer edildigini ise hala anlayamadim, umarim beni mahcup eder.

erdem'i çok bilmemekle beraber ülker serisinde beğenmiştim.
cüneyt bence üst düzey bir transfer oldu umarım bizde kendine gelip sıçrama yapacaktır.

Erdemin kenardan gelerek savunmaya yapacagı katkıdan dolayı cok ümitli oldugumu soylemem gerekıyor.
Bunun yanı sıra Cuneyt gıbı ust duzey oyuncular alındıkca taraftarın morali ve ümidi artacaktır.

Re:

Mehmet Beşli' Alıntı:
erdemin bench den gelerek katkı yapacağını duşünmekteyim cüneyt de iyi bir skorer dış tehıdıde olan bı oyuncu
ya demicem demicem diyorum tutamiyorum kendimi hangi skorerligini gordun abicim Cuney'tin?Hayir,bana ezber konusuyormusun gibi geldi ama neyse.
su anda yapilan 2 transferde kullanilmasini bilinirse takimimiza cok yararli olacaktir.ama isin zor kismi simdi elimizdeki kadrodaki Turklerin yanina onlari tamamlicak yabancilarin bulunup monte edilmesi

Su anda gorev adamlarını aldık ve topladık sımdı sıra geldi asolıstlere burda yapılacak dogru tercıhler takımın durumunu belirler.

Cüneyt'in en takdir ettiğim yanı seyircinin yuhaladığı anlada çıkıp eli titremeden şutları atması ve genelde sokması.

Geçen sene kötü bir sezon geçirde desekte ben 2 Efes-FbÜlker maçına da gittim.Tahmin edersiniz ki ikisin de de Fener taraftarı salonu doldumuştu.Ama Cüneyt hç çekinmeden şutları sokuyordu.Takımını çok iyi yönetiyordu.Bu yönüylede winner bir oyuncu aldık dyebilirim.

Doğan bende biraz ezbere konuştum inşalah bana da kızmazsın. :p :)

Uzun zaman oldu forumumuza yorum yazmayalı....
Ama dün Cüneyt Erden transferini öğrenince yorumlarımı sizlerle paylaşmak istedim.
Fazla söze gerek yok : GALATASARAY 2. Orhun Ene'sine kavuşmuştur...
Bilmem katılırmısınız benim kanaatim saha içinde , saha dışında her zaman beyefendi bir kişilşik ve tabiki Sportmen bir sporcu...
Galatasaray Camiasına ve Tüm Spor Kamuoyuna Hayırlı Olsun ...

Doğan sağlam bence benchden gelerek katkı yapabilicek kapasitesı var ülkeri şampiyon yapanlardan benchden gelerek bence iyi yedek olabilir.

cüneyt alınabilecek en iyi yerlilerden biriydi şuan kaliteli bir transfer ama yinede yabancı bir oyun kurucuya ihtiyaç duyacaz solomon kalitesinde bir oyunc kurucu gelmeli..