Yeni Transferlerimiz

Sunu rahatlıkla soylebılrım kı Erdem Deseanın turk versıyonudur bence.
Savunma ıcın yabancıya verılecek para turk oyuncuya verılmesı ve o parayla da skorer bı oyuncu alınmasında sorun gormuyorum.

Bu kadar erdem türetken hayranı olduğunuzu bilmiyodum
Umarım sizin istediğiniz kadar katkıyı sağlar
dedimya bn tüm erdemseverlerden özür dilemeye razıyım yeter ki boşa gitmesin bu kadar övgünüz...

Arkadaşlar öncelikle tartışalacak bir konu yok herşey ortada Deasen > Erdem bunu herkez biliyor ama eminimki her ne kadar deasen kadar olamasada erdem çok tecrübeli iyi bir oyuncu takıma alıştığı zaman onu durdurmak çok zor olacak herkezde hayranlıkta seyredecek ben bundan eminim.. Cüneyt Erden'le iyi paslar yapacağını ve takımın bu sezonda hücumda çok iyi olacağını düşünüyorum..

Yeri değil ama Cemal Nalga'nın milli formada gösterdiği müthiş performans beni çook mutlu etti kendini geliştirdiğinin göstergesidir.. Cemal inşallah böyle devam eder..

Takımda tecrübeli ve iyi TÜRK oyuncuların bulunması + avantaj aralarında anlaşma olur birlik olağanüstü olur aldığımız 2 oyuncuda çok kaliteli ve tecrübeli oyuncu alınan 2 oyuncumuzda yerinde transfer edilen oyuncular.. Hayırlı Olsun

Konunun adı "YENİ TRANSFERLERİMİZ" hatırlatmama gerek yok sanırım !
Ayrıca lütfen beni bir daha konudaki mesajları silmek zorunda bırakmayın !

Re: Re:

desean_15' Alıntı:
NOT!:Ayrıca desean hadley sezon boyunca yapılan tüm maçlarda 11 kez çift haneli sayılara ulaşmıştır.
Erdem türetken ise o sezon sadece 1maçta çift haneli sayılara ulaşmış(itü karşısında)

Bence erdem'in iki sezon önceki performasnını dikkate alman haksızlık. biz beşiktaşta oynayan erdemi değil, darüşşafakada oynayan erdemi transfer ettik. senin açından çift haneli sayılara ulaşmak anlamlı bir istatistik gördüğüm kadarıyla. bu bağlamda erdemin daçka da 15 kere çift haneye ulaşmış olması belki dikkatinden kaçmıştır. ya da örneğin o bayıldığın hadley'in sayı ortalamasının sadece 7 olduğu buna karşın erdem'in sayı ortalamsının 9,45 olmasını da atlamış gözüküyorsun. Erdem'in dış şutu biraz zayıf ama Hadley'de dış şutu kuvvetli bir oyuncu değil. Hadley'in sezon üç sayı ortalaması %27. geldiğinde ncaa'lerde yanlış hatırlamıyorsam en iyi savunma beşine seçilmiş bir oyuncuydu. bu yüzden biz ondan çok şey bekledik. hele ilk oynadığı hazı9rlık ay ad türkiye kupası maçında muhteşem oynmaıştı. böylşe bir oyuncu bulmak ne zor demiştik. sonrası malum. savunması hep vasatın üstündeydi ama hiç bir zaman şu Fener'deki Basden düzeyinde değildi. basit bir istatistik hadley 50 top çalmış 47 tane kaybetmiş. Basden ise 50'nin üzerinde top çalmış ve 23 tane kaybetmiş. neyse fazla istatisklerde boğulmanın bir anlamı yok.

Geçen sene 10'a yakın bir sayı ortalaması tutturmuş, (üniversite milli takımlarındaki performansı ile benim dikkatimi çekmişti) kendisine güvenen, yerli, kötü savunması olmayan bir transfer yaptık. hem de 3numaralı bölgede yerli oyuncumuz olmasığını düşünürsek çok da iyi bir transfer olduğunu düşünüyorum. Sizlere biraz enteresan gelebilir ama erdem'in hadley'den daha iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Hele yerli olmasını da gözönünde tutarsak bence doğru bir transfer.

Hüseyin'i beşok'u ikna edebilirsek ve çok kaliteli yabancılarla (eyüp bey iyi yabancılar yoldaymış diyor. bakalım. şampiyonluk hedefleyen bir kadro kurabiliriz. Ama açıkcası ben özyer'in geçen seneki yabancı tercihlerine baktığımda bu sene için de üst düzey oyuncular getiremeyeceğini tahmin ediyorum. ben tüükreyim, yalatmak Özyer'in elinde

Neyi tartışıyoruz ki bu sene de takım en fazla 4.lük poziyona çıkabilecek.Ülker'in pilot takımından ne beklenebilir, Eurolig de oynamayacağız. Erdem bu bağlamda iyi bi transfer .

umarim rotasyonda kalir Fatih ozelikle 4-5 e yabanci trabsferi sart.
takimda bir sure sonra bisiler hareket edicek diye umit edioyorum cunku cuneyt ozlerle konustugunu hedefleri buyuk bir takima geldini fln belirtti ayrica recep sen in butun braslarimizda sampiyonluk iddasi olan takimlar kuruyoruz kuracaz aciklamasi vs.
ama bunlarin artik bir an once yapilmasi sart
Ahmet Arif erdem konusunda soylenebiiilecek herseyi soylemis bunu ustune laf edilmez zaten

Cuneyit gerçektende iyi bir oyuncu.telekomda oynarken antrenmanlarını izleme fırsatı bulmuştum.özelliklede alan savunması karsısında attığı 3lüklerle diğer takımların başını bi hayli ağrıtıcak.bence çok iyi bir seçim..yabancı oyuncular için acele etmeyelim.murat hoca nın nba'de yaz liginin sona ermesinden sonra galatasarayımıza iyi oyuncular getiriceğine inanıyorum..fatih solağında 1yıl daha takımda kalmasına sevimdim.

William Avery, Galatasaray Cafe Crown?da

Galatasaray Cafe Crown, yeni sezonun ilk yabancı oyuncu transferini yaptı ve ABD?li oyun kurucu William Avery?yi renklerine bağladı.

Şutör guard olarak da oynayabilen ABD?li William Avery, geçen sezon ALBA Berlin?de forma giyiyordu.

28 yaşındaki yeni transferimiz, ALBA Berlin formasıyla ULEB Cup?ta 15 sayı ? 5 ribaund ? 3.6 asist?lik ortalama yakalamıştı. Oyuncumuz, Alman Ligi?nde ise geçen sezon 32 maçta ortalama 26 dakika süre alırken 10.8 sayı - 3 ribaund ? 3.7 asist?lik performans sergiledi.

Profesyonel basketbola NBA takımlarından Minnesota Timberwolves ile 1999?da başlayan William Avery, üç sezon kaldığı bu takımda fazla süre alamayınca Avrupa?ya açıldı. Avery, Yunanistan?ın Panionios, Ukrayna?nın Azovmash, İsrail?in Jerusalem ve Hap.T-A takımlarında da forma giydi.

William Avery
Mevki: Oyun Kurucu Guard
Doğum Tarihi: 8.8.1979
Geldiği Takım: ALBA Berlin
Kolej: Duke
Boyu: 1.88 m
Kilosu: 81 kg

Hakkında bildikerlimi kısaca özetleyeyim. 2002 ay da 2003'de Fransa takımı strazburg'da seyretmiştim. Fiba euroleague'de iyi maçlar çıkarttığını hatırlıyorum. Ama o dönemde oyun kurucudan ziyade iki numarada oynuyordu. Geçmiş zaman ama forte oyun kurucuydu. o dönemde çko seyretme fırsatım olmuştu. Ama iki numara oynuyordu. panionios'da iken az seyredebildim ama point guard olarak oynuyordu ve iyi işler yapıyordu.

Nba'de beklenenei veremedi. üst sıralardan seçilmişti. ama bir türlü beklenen sıçramayı yapaamdı. yanlış hatırlamyyorsam erken profesyonellik kararı aldı. Neyse...

Şutu Mitchell'dan daha iyidir. En azından daha güven verir. ancak o arzulanan takımı yönlendirecek bir oyun kurucu değildir. Mitchell'a yönelik önemli eleştiri onun bir oyun kurucudan ziyade iki gibi oynamasıydı. bu adam da o açıdan benzzer bir oyuncu. İki gibi oynar. Ama Murat hoca böyle oyumn kurucular tercih ediyor. mümkün olsa Perry'i alsak daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.

bu arada Mitchelll'ın akıbeti ne olacak? Acaba Avrupa düüşünülerek beş yabancı mı alınacak. Mitchell kalır mı?

Birkere bu adam Duke çıkışlı.Orada bir duracaz.Amerika'nın en iyi okullarının başında geliyor Duke.Bu bir kere büyük bir artı.Koçunu herkes bilir zaten Mike Krzyzewski.Bu adam da her zaman iyi oyuncular yetiştirmiştir.Ayrıca 1999 yılında Ncaa final four'da boy göstermiş bu oyuncu.O final four da ayrıca Khalid El Amin,Mateen Cleaves ve Scoonie Penn gibi oyuncular yer ardı diğer 3 takımın guard pozisyonunda.Bu da o adamın kalitesini gösterir.Ayrıca bu adam kolej yıllarında 14.6 sayı ortalaması ile oynamış.Trajan LAngton'ın Duke'ten de takım arkadaşı finalde Connecticut'a yenilmişler hatta son saniye üçlüğü Langton kaçırdı.Yanılmıyorsam o takımda Corey Maggette ve Elton Brand de mevcuttu.Yani kısaca Ncaa hayatı çok üst seviyede geçmiş Avery'nin.Bu adamlara point guardlık yapmış işte. :)

Daha sonra draftlara girmiş ve Minnesota tarafından 14. sıradan seçilmiş.İyi yer.Terrell Brandon'ın yedeği olarak düşünülmiş ve eğer takımdan ayrılırsa 1 numara pozisyonunda ilk 5 te çıkabileceğine inanmış Timberwolvs takımı.3 yıl boyunca Minnesota da görev yapmış.Ama pek süre alamamış.Bu 3 sezonda da 8 dakika civarı oynayıp 2.5 sayı ort. tutturmuş.Az süre verilmiş ve bu sürece kendini gösterememiş.

Daha sonra ilk Avrupa tecrübesi SIG Strasbourg takımında olmuş.Fransız takımı.Fransızcam pek olmadığından çok birşey diyemicem.Ama yanılmıyorsam 15.7 sayı ortalaması ile oynamış.3.5 asist,2.6 ribaunt çekmiş.Bir sene sonra Yunanistan da Makedonikos Kozani takımı ile anlaşmış.Buradaki istatistikleri kasıp bulamadım mideme ağrılar girmeye başladı çünkü :) Uleb'te de oynadı bu yıl ama sadece 2 maç.Zaten takımda kısa bir süre kalmış.Aralıkta takımdan ayrılmış 2004 Şubattında büyük ihtimal soğuk bir kış gecesi Hapoel Tel Aviv'e gitmiş. :)Orada sezonu bitirdikten sonra Hapoel Jerusalem'e gemiş.Uleb Cupta 21.7 sayı,5.2 asist ve 3.5 ribaunt ortalamaları ile şahane bir yıl geçirmiş.Kendi liginde ise 15.8 sayı,3.8 asist ve 3.2 ribaunt ortalamaları tutturmuş.Ayrıca leb Cupta serbest atış yüzdesinde o yıl %97.6 oranında isabet bularak bir rekorunu da elinde bulunduruyor.;) 2005 Nisanın da Azovmash Mariupo takımına gitmiş.Ukrayna takımı.Ondan sonra 2005-2006 yılında Yunanistan'ın elit takımlarından Panionios ile anlaşıyor.Yine Uleb Cupta iyi istatistikler yakalıyor ve 11.8 sayı,2.5 asist ve 4.1 ribaunt ortalaması tutturuyor.Yunan liginde ise 17.5 sayı,3 ribaunt ve 3 asist ortalamaları ile oynuyor. ( Ahmet Abi seviinmiştir heralde :))Almanya liginde ise bu sene zaten biliyorsunuz onu da yazmiyim.

Kendi yorumuma gelirsek.Tecrübeli guard her zaman iyidir.Avery bu tabire kesinlikle uyuyor.Özellikle Uleb Cupta 4 yıl oynaması bizim açımızdan büyük bir avantaj.Tabi bir Solomon değil ama Mitchell kadar da tecrübesiz zorluk seviyesi yükek maçlarda cok kötü performans gösterecek biri değil.Bu açıdan sevindirici.Şutu nekadar istikrarlı tartışılır ama ortalamının üstünde bir oyuncu olduğunu söyliyebilirm.Ne videosunu ne de maçını izlemedim en azından dikkatlice o yüzden çok birşeyler sölersem sizi kandırmış olurum.ama bana kalırsa güzel bir transfer.İyi liglerde görev almış.Arkasında da yada abzen yanında Cüneyt'inde olacağını düşünürsek iki iyi sutörümüz oldu.Hayırlısı.Tabi bazılarıAlmanyada sayı ort. düşük diyebilir ama Almanya da Avrupa'nın en sert ligi.Bunu da unutmamak lazım.

Mitchell artık takımda kalmadığına eminim diyebilirim :?
Yalnız bu takıma sabit guard gerek olduğunu düsünüyorum.Mitchell bir ihtimal bundan dolayı kalmış olabilir. 3. guard olarak Ismet yetersiz bu derece önemli bir sezonda bunu belirtmek gerekir herşeyden önce.
Avery'i çıplak gözle izlemediğim için yorum yapmak zor hatta imkansız ama istatistikler yalan söylemez kanımca :)
Guard bölgesinde Mitchell-Avery-Cüneyt üçlüsü yer alırsa gerçekten çok iş yaparız gibi geliyor ama Gs 5. oyuncu olarak 125 bin dolar mezusuna girer mi bilmiyorum şahsen girmek gerekir.
Ayrıca takımın durumuna ve Nur Germen'in söylemine bakılırsa '6 Yenı Oyuncu OLacak' dedi.Geriye kaldı 3 oyuncu bunlarda büyük olasılıkla 4-5 numaralar arasında paylaştırılacak gibi görülüyor.
Şu anda takımın pivotları gerçekten çok yetersiz durumda görülüyor.5 oyunculu rotasyoın yapmak gerekir 4-5 için. Elimizde 2 tane uzun oyuncu olduğuna göre 3 oyuncu da ordan seçilecektir.Ama geçen sene ki 3 numara eksiğimiz bizi eğey etkilemişti bu da bir gerçek.
TAhminimce Tufan ve Erdem 3 oynayıp yeni gelecek oyuncular 4-5 olacaklardır.
Ne dersin Ahmet abi ? Bu takıma 3 tane 4-5 mi gerrekir ? Yoksa 3-4-5 birer tane mi ?