Yerlilerimiz

Arkadaslar bu bolumde yabancı oyuncularımızı tartıstık macları tartıstık lakin yerli oyuncularımıza pek deginmedik. Sunu belirtmek istiyorum onumuzdeki üç takımın ortalama sezonu 3 mağlubiyetle bitirmesi ve basarılı olmasının sebebi yerli oyuncu kalitesi.yani bizim takımımızda hep yabancılara yuklenılıyo yok fitch takıma zarar veriyomus yok mitcell yetersizmis denham dan umutsuzmusuz vs.. Ama allahaskına hangi yerlı oyuncumuz gercekten kaliteli takımı kimi zaman sırtlaya bilicek kapasaitedeler Murat olsun Burak olsun Mithat olsun tufan olsun tamam hepsi iyi efendi formaya layık basketciler ama yanı galatasarayı sampiyon yapabilicek kapasitede degiller kesinlikle.Benim gorusum budur yabancılardan yana benim bir sıkıntım yok..

sene başını çok iyi hatırlıyorum. herkes kadroda yerlilerin çok iyi seçildiğini söylüyodu. herkes yerlilerden çok umutluydu. nasıl olmasın ki. fatih solak dünya altıncısı milli takımın pivotu, burak sezgin büyük kaptan (!), murat kaya harun erdenayın velihatı, cemal nalga çok umut veren genç yetenek, tufan statik şutör, mithat ve tolga da geçen seneki çok başarılı beşiktaş takımını bir arada tutan tecrübeli oyunculardı. tabi bi de bu oyuncuların şemsettin ve hüseyin demiral gibi adamların üzerine gelmesi ayrı bi sevinç yaratmıştı. ama şimdi baktığımız zaman ortada bekleneni (belki de fazlasını) veren bir tek tufan var. gerisini mumla arıyoruz. isteyen bu oyuncular aslında kötü desin, isteyen de fitch yüzünden desin. hepsine katılırım çünkü hepsinin de doğruluk payı var. ama benim argümanım, bu oyuncuları sene başından beri harmanlayıp rotasyon oluşturamayan koçumuz murat özyer bu kadronun hayal kırıklığı yaratmasında baş sorumludur

Hiçbir farkı olmaz hatta eksisi olur.Murat Kaya çok daha iyi bir oyuncu.

yunus cankaya daha iyi bir sutör ve kendine güveni daha fazla bence. Murat Kaya cok iyi bir sutör olmasina ragmen hic sut kullanmiyor ve bence yazik ediyor yetenegine.

Fatih Hısım' Alıntı:
yunus cankaya daha iyi bir sutör ve kendine güveni daha fazla bence. Murat Kaya cok iyi bir sutör olmasina ragmen hic sut kullanmiyor ve bence yazik ediyor yetenegine.

3 dış oyuncudan ikisi etkili ve top kullanan yabancılar (isim önemli değil seneye de kim olursa olsun isimler en skorer 2 ismimiz olması büyük ihtimal) olan bir takımda Yunus ne kadar şut kullanabilir,buna cesaret gösterebilir,ona top kalır veya hoca ona top verir ?

Yunus veya Murat farketmez bence..

Diğer oyunculara gelirsek;
Burak,Tolga ve Mithat kesinlikle gitmeli..

bence tolga ve burak gönderilmeli ama yerine daha iyisi bulunduğu zmn yoksa transfer yaptık die yenilendik die saçma işlere girmelerine gerek yok daha iyisi gelmiosa bunlar kalsın boşuna masraf edilmesin....

bazı arkadaslar ya yazmak için yazıyor ya da basketbol'dan hiç anlamıyorlar.

bence takıma gönderilicekten çok kimin geleceği önemli.murat kaya,cemal nalga genç oyuncular.seneye çok daha iyi olacaklardır.kaç senedir farklı takımlarla başlıyoruz sezona.takımın iskeleti bozulmadan alınacak 2-3 iyi oyuncuyla seneye daha iyi yerlere gelebiliriz...

Ufuk Fırtına' Alıntı:
bence tufan ve burak gönderilmeli ama yerine daha iyisi bulunduğu zmn yoksa transfer yaptık die yenilendik die saçma işlere girmelerine gerek yok daha iyisi gelmiosa bunlar kalsın boşuna masraf edilmesin....
Tufan neden gönderilsinki??? :?

Ufuk Fırtına' Alıntı:
bence tufan ve burak gönderilmeli .

arkadas sanırsam murat falan yazmak istedi en azından basketbol bilf-diğine inanmak için böyle olmus olmasını diliyorum
ama bana kalırsa Murat,Tufan,Burak,Cemal bu takımda kesinlikle kalmalılar Burak kalsın isterim çünkü bu sene belki beklenenin altında kaldı ama en kötü zamanlarımızda bile özenle hırsla oynadı kaptanlığımızı yaptı bukadar vefasız bir takım olmamalıyız

ya arkadaslar basketboldan anlamıyorum diye bişi yok.. arkadasında dedigi gibi sadece bir isim yanlışlıgı oldu yoksa tufan bu takımda kalması gereken ilk kişidir. kusura bakmayın. tolga dicektim ben...

Fatih Hısım' Alıntı:
murat kaya diyoruz ya :? nasıl bu adamı yunusla karşılaştırabilirizki
bi yunusun oynadığı takıma bakın bi muratın
murat bana göre basketbolunun en iyi senesini geçirdi basketbolun sadece şut atmak olmadığını anladı gerektiği yerde takıma oyun kuruculuk yapıp takımın yükünü hafifletti gerektiği yerde sorumluluk alıp top kullandı örnesk 2. karşıyaka maçı bu adamın değerini bilelim...

söyle bir liste yaptım kendi kendime
seneye takımda mutlaka kalması gerekenler: murat kaya tufan ersöz fatih solak cemal nalga ;;
ismet mithat tolga burak teknik yönetime kalmıs yabancılardan graves kalabilir mitchell ın yerine birini bulursak mitchell dan daha iyi ve UCUZ! mümkünse ucuz olsun da mali yönden sarsılmayalım kaliteli kadro sart bu seneki de kaliteli bence ama seneye daha iyisi lazım nasıl olsa avrupaya gidecegiz.

Tufan ve Murat kesinlikle kalmali.
Bence Fitch ve Mitchell gitmeli.
Fitch'in yerine cok iyi bir skorer ve Mitchell'in yerine top sürebilen, iyi savunma yapabilen ,asist yapabilen,sayi yükünü azaltacak bir guard lazim.

Oğuzhan Parlak' Alıntı:
Tufan ve Murat kesinlikle kalmali.
Bence Fitch ve Mitchell gitmeli.
Fitch'in yerine cok iyi bir skorer ve Mitchell'in yerine top sürebilen, iyi savunma yapabilen ,asist yapabilen,sayi yükünü azaltacak bir guard lazim.

Marques Green'i tarif ediyorsun galiba :muhaha gercekten onu Mitchell'in yerine istiyorum. Fitch'in yerine de artik bi yerden adam gibi birini bulsunlar. Brown gönderilip yerine Bodicker'i aldikmi bu is biter bence fazla kasmaya gerek yok. iskelet kadro korunmali.

Ufuk Fırtına' Alıntı:
ya arkadaslar basketboldan anlamıyorum diye bişi yok.. arkadasında dedigi gibi sadece bir isim yanlışlıgı oldu yoksa tufan bu takımda kalması gereken ilk kişidir. kusura bakmayın. tolga dicektim ben...
tahmin doğru çıktı sevindim :eek:key
evet tolga bu takımın oyuncusu olamaz çok zor
stili ve yeteneği uygun değil ilk 4 sıraya oynayacak bir takım için

Murati tartisanlara inanamiyorum heleki yunus denen oyuncuyla karsilastiranlara hic ama hic inanamiyorum siki tutulursa hicbir ozelligi olmayan driblingi olmayan sadece bos kaldigi zaman 3luk atan oyunucuyla bu takımda kisa sure oynayan oynadigi zaman ister sutlari olsun ister asistleri olsun ister pg oynasin ister sg oynasin belli bir duzeyin ustunde oynayan fitch yuzunden cogu macta hic oynamayan oynasa belki suan cok daha iyi yerlerde olacak bir oyuncuyu bazi arkadaslarimiz cok haksizca elestirmis , ayrica mithat demirel bence cok kaliteli bir oyuncu oynadigi surelerde cok iyi isler yapti gerek savunma gerekse asistleriyle suan ondan iyi yerli guard zor bulunur bence berent alinip gonderilirse ok ama degilse kalsin tolga'dan oldum olasi nefret ederim buraktan bu sene nefret ettim fatih solak'i sevmesem de iyi bir oyuncu cemal yerine baska umit sonkol alinsa yada umit sonkol alinsa super olur direk tolganin yerinede olur bence bu kadro bozulmamali hersene yap poz yaptikta ne oldu suan elimizdeki yerliler gayet kaliteli bir 2 oyuncu arti graves disindaki yabancilari degistirerek istedigimiz yerlere gelebiliriz.