Yiğit Şardan İstifa Etti

Şu haber karşısında doğal olarak çok heyecanlandım,çok mutlu oldum.Yiğit Şardan geri dönmüş oldu bundan daha güzel birşey olamazdı.

Haldun Üstünel'inde Başkan Yardımcısı olması Hepimizi heyecanlandırmıştır umuyorum.

Bu görev dağılımı beni çok mutlu etti sadece nur germen'in istifası kafamı karıştırdı.

Hayırlı olsun. Çok sevindim ve rahatladım. Kurunun yanında yaş da yanmıştı resmen. Başarılar Yiğit Şardan'a.

Haldun'un yükselişi devam ediyor, yakında başkan koltuğunda göreceğimize inanıyorum.. :)

Bu arada hamleler çok doğru, başkan satranç gibi oynuyor. En önemli silahlarından birini kaybetmek istemedi, zaten istifa etse de projeleri yürüteceğini biliyordum. Sonuçta bu adam bu kadar projeyi istifa ettikten sonra bırakıp gidemezdi, resmi olmasa da gayri resmi ilgilenirdi bu işlerle ama buna gerek kalmadı.

Bana göre güzel bir hamle, kulüp için hayırlı olsun.

Benim açımdan bu geri dönüşün en iyi yanı başkanın lise tayfasına boyun eğmemesi oldu. Yiğit Şardan her ne kadar orta okulu Galatasaray da okusada Özhan Canaydın'a rakip olmasından dolayı lise camiası tarafından pek sevilmezdi.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Benim açımdan bu geri dönüşün en iyi yanı başkanın lise tayfasına boyun eğmemesi oldu. Yiğit Şardan her ne kadar orta okulu Galatasaray da okusada Özhan Canaydın'a rakip olmasından dolayı lise camiası tarafından pek sevilmezdi.

Nerden biliyorsun sen o camianın içendemisin Şamilim madem sevmiyorlardı bu adam 1300 oyu evindenmi getirdi.

Bu kadar farazi işlere kafa yorucağınıza,iki gündür kulüpte nasıl bir oyun oynanıyor ona kafa yorun.

Takmışsın lise,lise bu gün fırsatın olsa o okulda okumak için tekrar orta okula dönüş yaparsın.

Madem istifa etti,Yapılaması gerekeni yaptı şimdi niye başka yollarla tekrar şubeye dönmeye çalışıyor.

Daha değişik yollarlada bizi aleme rezil etmek içinmi.

Muhakkak bütün kongre üyeleri değil benim kastettiklerim abi sen de biliyosun benim kastettiğim kitle Özhan abi'nin başını çektiği Derin Galatasaray dır bunu sen de çok iyi anladın. Iyunu hep siz oynayacak değilsiniz biraz da başkaları oynasın.

mithat abi sezon basında bazı dusuncelerıne katılmıyodum dısardan takıp ederken ama son gunlerde olaylar basladıgından ıtıbaren yazdıklarının hepsıne katılıyorum su oynann oyunları da bırazcık acsan bızde bılgı sahıbı olsak...

Ha birde benim sorunum Galatasaray lisesi ile değil, doğru söylüyosun abi imkanım olsa tekrar dönerim. Ben lisemiz ile fazlası ile gurur duyanlardanım benim sorunum lise içindeki Canaydın zihniyetli insanlarla. Onlar Galatasaray'ın gerçek sahibi biz sokak ne diyim.

Muhakkak bütün kongre üyeleri değil benim kastettiklerim abi sen de biliyosun benim kastettiğim kitle Özhan abi'nin başını çektiği Derin Galatasaray dır bunu sen de çok iyi anladın. Iyunu hep siz oynayacak değilsiniz biraz da başkaları oynasın.

Beni kızdırma Şamilim burnumdan soluyorum,sana patlamayayım.Bu işler Hakan AYDINOL'LA veya onun gibilerle olmaz.

Bak Nur GENCER'i kendi adanlarını içeri almaya kalktığı için bir anda kapı önüne koydular.

O da çıkmış ahkam kesiyor.

Ha birde benim sorunum Galatasaray lisesi ile değil, doğru söylüyosun abi imkanım olsa tekrar dönerim. Ben lisemiz ile fazlası ile gurur duyanlardanım benim sorunum lise içindeki Canaydın zihniyetli insanlarla. Onlar Galatasaray'ın gerçek sahibi biz sokak ne diyim.

Canaydın kadar kafana taş düşsün Şamil daha sana ne diyeyim.Başbakan bile sokaktaki vatandaş diyor sen hala takılmışsın sokak lafına temcit pilavı gibi habire onu konu ediyorsun.Adam dediyse dedi,daha dün senin başkanını yalancı durumuna soktular.

Burda birileri çok iyi oynuyor,ama gün gelir biz bu oyunu bozmasınıda biliriz.Bu kulüp kimsenin babasının malı değil.Kafasına göre at oynatsın seçime 3 ay kaldı,daha çok sular akar bu dereden.

Kimsenin babasının malı değil kesinlikle katılıyorum abi.

Başbakan sokataki vatandaş diyor, Özhan bey de Galatasaray'ı sokağa bırakmayacağız yada sokağa bırakırsanız böyle olur diyor sen bu iki hitap şekli arasında fark yok diyosan ben zaten bu konuyu bi daha hiç açmayayım ben.

Ayrıca Başbakan bi hata yapınca o hatayı yapmak herkese hakmıdır.

Başbakan sokaktakimi yönetecek bu ülkeyi derse o zaman başbakana da eleştiri koymak gerekiyor.Kaldı ki şurda yazılan 3-5 satırı saymazsanız Canaydın'a eleştiri konmamıştır.Çünkü bir grup içten içe, Canaydın'a hak vermektedir. Evet ya sokaktakimi yönetecek GS'ımızı. benim dedemde GS'lıydı onun dedeside mi dememiz gerekiyor?

Bu olaylar hep etki tepki meselesi. bir taraf suyunu çıakrınca diğeri hemen o çıkan sudan çorba yapma gereğini hissediyor.

Mithat bey'in sık sık söylediği 1300 oy olayının yanıtını kendiside biliyor pek detaya inmeyeceğim Ama o 1300 oyu da, kendini, Özhan Canaydının devamı diye gösterdiği için aldığını herkes biliyor. Allah biliyor ya bende devamı diye çok korkmuştum o zamanlar.

Bizim basketbol şubesinin kurtulmasının bir yolu var. oda gerçekten ülker gibi bir sponsorun şubeye çökmesi ile olur. Profesyonel kadrolar süreci takip eder. yoksa, o bir abisini, diğeri başka bir abisini, getirir durur.Burdan okuduklarımdan gördüğüm kadarı ile süreci düzeltmek isteyen iyi niyetli arkadaşların (mithat bey gibi) çabası da erir gider.

yiğit şardanın resmi yollarla geri dönmesi iyi mi kötü mü oldu bilmem ama bu martta çok karışabilir klüp benim tepkim onadır.
Ossan abi ve müritleri de yönetimde olduğu süre boyunca millete rezil olmak hariç hiçbir şey yapmamıştır.bunu liselilere maletmek çok büyük bir yanlıştır. Fakat liseli ile lisecileri ayırt etmek gerekir. Doğru ile yanlışı, (kafaları çok iyi çalıştığı halde ve çok çok iyi bir egitim aldıkları halde) ayırt etmek istemeyenler Galatasaray'dan uzak dursunlar. Seçimde oy kullanmak için salona gelmek hariç bu klüple ilgilenmeyen , yapılan işten çok lise tahsilatına bakan , kendi başkan adayının yanlışını örtmeye çalışan bir zihniyetin bu klüpte yeri yoktur. Galatasaray'ın büyüklügü liseli başkanı göreve getirmekle değil, Galatasaray'ın başarısı için en çok calışcak kişiyi göreve getirmekle gösterilir. Liseli başkana asla karşı değilim ve olmam da... Ama sözlerini tutamayan,klüp yönetmeyi beceremeyen hatta nefesi 3 paralık insanların büyüklüğümüzü sorgulamasına mahal veren bir başkan istemiyorum. Özhan Canaydını seçmek bu klübe yapılan en büyük ihanet olacaktır. Rakip taraftarlar bile gece yatmadan önce "össan cimboma inşallah başkan olur" diye dua ederken hala daha bu adamı veya bu kafadaki insanları seçmek hiçbir mantığa sığmamaktadır. össan abisiz bir mart ayı geçirmemiz dileğiyle...

Mithat Duran' Alıntı:
.Bu kulüp kimsenin babasının malı değil.

Dün görevden alınan abimizde bu lafı söylemişti,bu bir raslantı değil demi...Her şartta bunu en çok yapan kişilerden,böyle suçlamalar gelmesi sizcede garip değilmi...

Mithat abi şimdi Nur Gençer olayı yönetim tarafından yapılan iyi bir hamle mi? Birde klüpten farklı açıklama kendi farklı açıklama.Ne yapılmak isteniyor?