Yiğit Şardan İstifa Etti

Mithat bey size iki soru soracağım...Bildiğinizden eminim ama söylemeyeceğinizi düşünsemde soruyorum...

Yiğit Şardan'ın kellesini kim istedi?
Bunun karşılığında Adnan Polat'a verilen söz neydi?

Masum iki soru...

Şimdiye kadar olması gerekenler oldu.İstifasıdır,kovulmasıdır falan filan.Bunlar beklenen ve olması muhtelemel gelişmelerdir.Beni asıl ilgilendiren bundan sonraki gelişmeler. Ribery ve Ercan Saatçi olaylarında seslerini çıkarmayanalar birden parlamaya başladılar.Klübün sahipsiz olmadığını göstermeye daha çok Adnan Polat'ı yıpratma ve karalama çalışmalarıdır bana göre.

Beklemeye ve izlemeye devam.

Ali Bozgeyik' Alıntı:
Mithat bey size iki soru soracağım...Bildiğinizden eminim ama söylemeyeceğinizi düşünsemde soruyorum...

Yiğit Şardan'ın kellesini kim istedi?
Bunun karşılığında Adnan Polat'a verilen söz neydi?

Masum iki soru...

Cevaplar senin istediğin gibidir.Umarım her zaman her soruyu cevaplarım.AMA of the record. konuların sızmaması şartıyla buda onlardan biri.

Yiğit Şardan'ın istifası kabul edildi.Galatasaray düşmanlarına Hayırlı olsun...

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu'ndan Açıklama

Galatasaray Basketbol Erkek Takımında yaşanan ve Kulübümüzü derin üzüntüye sürükleyen olaylar Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan Yardımcısı olan Yiğit Şardan?ın istifasına yol açmış bulunmaktadır. Çalışmaları ve projeleri ile Yönetim Kurulumuzun değerli bir üyesi olan Yiğit Şardan?ın bizi de bağlayan istifasını üzülerek başka bir alternatifimiz bulunmadığından kabul etmiş bulunmaktayız.

Olayla ilgili hiçbir bilgisi bulunmamakla beraber şube sorumluluğu ve kurumsal yönetim anlayışı gereği görevinden istifa eden arkadaşımızı Galatasaray?ın üstün menfaatlerini korumak maksadı ile gösterdiği hassasiyet ve Galatasaray duruşu nedeniyle kutluyor ve bugüne kadar ki çalışmaları nedeni ile kendisine teşekkür ediyoruz.

Olayın sorumluları hakkında bütün mecralarda gereken her türlü takibi yapmak kararında olduğumuzu ve bu çerçevede Galatasaray Spor Kulübü üyesi olanları disiplin kuruluna sevk etmek kararı aldığımızı duyururuz.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu

Adam gibi geldi, adam gibide gidiyor.Haberim yoktu deyip, kıvırmıyor.Gerçekten çok büyük kayıp oldu bizim için.Herkesin takım elbiseyle gittiği şampiyonluk kutlamalarına çıldırın t-shirtü ile gitmesini, Aslantepe inşaatına ağzında sakızı elinde ceketiyle gitmesini ve daha birçok emeğini asla unutmayacağım.Yiğit Şardan sahiden içimizden biriydi.Çok yazık oldu. :? :?

Yiğit Şardan'ın gidişine gerçekten üzüldüm. Taraftarla arasını iyi tutan duruşu iyi bir yöneticimizdi. Gerçi arkadaşlar gibi düşünmüyorum. Çıldırın olayıı dışında onun direk katkısı olan bir çalışma olduğunu sanmıyorum. Egosu yüksek biri olduğundan, Yönetimde sorunlara d sebeb oluyordu. Takım çalışması anlamında sorunları içinde barındırıyordu. Ama yönetim konusunda, bir nevi staj devresindeydi ve ileride iyi ve yararı artan şekilde katkısı olacaktı galatasarayımıza, bunun önü kesilmş gibi osla da. Oluşan sürece göre, bir sonraki seçim döneminde, ADnan Başkanın yönetim lsitesinde gene yer alacağını düşünüyorum.

Kulübe küsüp köşesine çekilip banane ya diyecek bencede...Koskoca Şardan harcandı sussam gönül razı değil,konuşsam tesiri yok...Yiğidim,Aslanım şarkısını dinleyip efkarlanıyorum ne diyeyim...Evet bu konuda çok duygusalım...

Ben öyle düşünmüyorum. Yiğit Şardan, "gerçek Galatasaraylı" diye nitelendirilen insanlardan. Bir çokları gibi, bir elite girme çabası, iş yapma-kurma cabaları için buralarda olan biri de değil. Büyük (!) başkanların öszlerinin etkisinde kalıp sokağa katılabilir ama sokaktan da onun sesi gür çıkacaktır...

Hala aklım almıyor.Rüyada görülen bir kabus gibi uyanınca herşeyin düzeleceğini düşünüyorum ama herşey gerçek.Düşündükçe insan deliriyor.

Tabiki yiğit şardanın galatasaraylılığına kimsenin diyicek sözü yoktur bu takıma kattıklarınada kimsenin sözü yok ama galatasaray basketbol şubesinin başındaysan adama sorarlar bu takım neden yıllardır tbl finali göremedi neden fenerbahçeden 2-3 gömlek aşağıda hep? bunun cevabını belki yiğit şardan veremez adnan polattan duymak lazım gs sadece bir futbol takımı mı? son 2-3 yıldır ligin başından itibaren her şey belli fenerbahçe efes fianl oynar öbürleri kazandıkları maçlara sevinir ya bu gidişe dur dicek yok mu inş bu olay gsmızın başındakilere bir ders olur basketbol takımının olduğunu fark ederler

Artık sponsorların konuştuğu bir alan olduğuna göre spor camiası, Örgütlü taraftar Galatasaray'ın geleceğinin sesi olacaktır. Galatasaray taraftarı klübünü ne kadar sahiplenirse, sponsorların bu sese kayıtsız kalıp oligarşik yapılanmaya göre karar almayacağı gün gibi aşikardır.

Bunu bir örnekle sabitliyeyim. Alexa verilerine göre, Dünyadaki futbol klüpleri arasında, klüp net sitesi en faal 7. futbol klübüyüz. tüm spor siteleri içinde 99.yuz. İşte bu yığınları ortak hareket ettirebilme gücünü elde ettiğimizde, oligarklar, feodal ilişkilerine göre değil, bu sese göre tercihlerde bulunacaktır..

Ali Bozgeyik' Alıntı:
Kulübe küsüp köşesine çekilip banane ya diyecek bencede...Koskoca Şardan harcandı sussam gönül razı değil,konuşsam tesiri yok...Yiğidim,Aslanım şarkısını dinleyip efkarlanıyorum ne diyeyim...Evet bu konuda çok duygusalım...
Ali abi Yiğit Şardan'ın bu yönetim'e girme olayı zaten büyük fedakarlıktı.Yoksa girmeyecekti Adnan Polat'ın listesine,sırf Galatasaray'ın iyiliği için girdi listeye.Zaten seçim'den sonra'da söyledi bunu normal'de girmeyecekti yönetim'e kendi işleri vardı,yeni birkaçtane işe başlamıştım demişti,ama şimdi yönetim'e girince fazla vakit ayıramayacağım demişti,işte bu adam Sırf Galatasaray için birçok şeyden fedakarlık etti.

*Yönetim tanıtımında Adnan Polat onu çağırırken "Rekabet,İş hayatı,hiçbirşey umrunda değil yeter ki Galatasaray iyi olsun diyerek yönetim'e girdi" diyerekten onu alkışlatmıştı.Çok yazık oldu başka diyecek birşey yok.

Manisa maçından sonra, Gazetelerde göreceksiniz, GS'ımız hakkında iyi haberler yazılmaya çalışılacak. Bugün başlamışlar hatta. durduk yere, "Ali samiyen bu sene full" tarzı haberler yapıldı. Dahası da yapılacakk. Çünkü Fb GS'ın ligden çekilmesini istemiyor. Ligden çekilmesinin sonrası, Efesle birleşilip fülker'e karşı bir GS efes takımı oluşturulabilir. Çünkü efes de rahatsız FB nin basketboldaki söz sahibi durumundan. Sonrası bir gelişme olark önümüzdeki sene, Efes- Fülker çekişmesi yerine, bir GSefes- fülker çekişmesi onlarında işini zorlaştıracaktır. Bu sebeple, GS'ın ligden düşmemesi için de mücadele edecektir. FB için en iyi şey, ezeli rakiplerinden birinin iddiasız bir takıma sahip olması, diğerinin de seyircisiz olmasıdır.

Facebook'ta 'Yiğit' Şardan diye grup kurmuşlar.Pazar günü Manisa maçında tezahüratlarla geri dönmesi için bağırılacakmış.İnşallah etkili olur ama kabul ettiler ya!!

İstifa kabul edildi Hüseyin bu yolun dönüşü yok artık...Sadece Yiğidimizi Aslanımızı onurlandırırız o kadar...Sözün bittiği yerdeyiz herşeyden soğudum açıkcası...Açık ve net YENİLDİK...Aslanı çakallara yem ettik...

Derbi galibiyetini kutladılar

Fenerbahçe derbisinden sonra Şamdan?a giden Yıldırım Demirören ve beraberindekiler içeride Yiğit Şardan, Murat Yalçındağ ve Tunca Hazinedaroğlu ile karşılaştı. G.Saraylılar, rakiplerini hem tebrik etti hem şarkılarına eşlik etti
Der maçta Fenerbahçe?yi 3-0 yenerek ?şampiyonluk yarışında ben de varım? diyen Beşiktaş?ta zaferin coşkusu büyük oldu. Bu tarihi galibiyeti Levent?teki ünlü gece kulübü Şamdan?da kutlayan siyah beyazlı yöneticilerin sevincine, ezeli rakipleri Galatasaray?ın yöneticileri de ortak oldu. Çocuğunun rahatsızlığı nedeniyle F.Bahçe maçını evinde izlemeyi tercih eden Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, karşılaşmanın bitiş düdüğünün ardından teknik direktör Mustafa Denizli?yi telefonla arayarak tebrik etti.

Demirören daha sonra, maçı birlikte izlediği kayınbiraderi ve eski Beşiktaş yöneticisi Kıvanç Oktay?ın ısrarları üzerine galibiyeti Levent?teki Şamdan?da kutlama kararı aldı. Yanlarına eşlerini de alarak, gece kulübüne giden Demirören ve Oktay?a, Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Mario Berk ile kongre üyesi Serhat Soysal ve Cengiz Zülfikaroğlu da katıldı.

GALATASARAY KUTLAMASI BEŞİKTAŞ'LA BİRLEŞTİ

Siyah beyazlılar Şamdan?a girdiklerinde içeride büyük bir sürprizle karşılaştı. Zira, G.Saray yöneticilerinden Yiğit Şardan (geçen hafta istifa etti), Murat Yalçındağ ve Tunca Hazinedaroğlu da aynı mekandaydı. Galatasaray Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı?nın sorumlusu olan Dilara Endican?ın doğum gününü kutlayan sarı kırmızılılar, Beşiktaşlılar?ı Fenerbahçe galibiyetinden ötürü tebrik etti. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ve beraberindekilerin gelmesiyle, Şamdan?da çalınan müzik de değişti. O ana kadar Latin müzikleri çalınan mekanda Beşiktaş şarkıları çalmaya başladı. ?Hadi Hisset? şarkısı Demirören?in isteği üzerine üst üste 10 kez çalındı. Şarkılara büyük coşkuyla eşlik eden Yıldırım Demirören ve Kıvanç Oktay bir ara piste çıkarak dans etti. Bütün bunlar olurken başka bir masada oturan Yiğit Şardan, Murat Yalçındağ ve Tunca Hazinedaroğlu?nun Beşiktaşlılar?ı alkışladıkları ve zaman şarkılara eşlik ettikleri görüldü.

Yukarıdaki haber bugün kü internette karşıma çıktı, umarım yalandır, eğer doğru ise sayın Şardan' a hiç yakışmadı. Kulüp bu durumda iken onun bu mekanlarda olmasıçok yazık. Yine söylüyorum umarım yalan haberdir.