Yönetim Duy Bu Sesi Getir Şu Takıma GERALD FİTCH'i !!!

Fitch'i Takımda Görmek İstiyor muyuz?

• Kullanılan toplam oy
    61
http://www.salsabasket.net/2009/05/neden-iyi-oldu.html

Tam bu düşünce bolluğu arasında Fitch denen insanüstü yaratık çıktı sahneye. Üçüncü çeyreğin ortasında 19 olan farkı peşpeşe yolladığı 6 isabetli üçlükle son 10 dakika öncesinde 72-66'ya getirdi. Tabii bu sazı ele almanın öncesinde yaşananları da atlamayalım. Fark 19 olunca Ftich molada sağlam bir kavga çıkardı benchte. Engin Taşkıran'ın elini itti, Halil Üner'e 'Bırakın, her topu ben kullanacağım' dedi falan. Ha dediğini yaptı mı? Yaptı. Hem de muazzam yaptı. Attığı üçlüklere engel olma şansı sıfır bir savunmanın. En son önümüzde bir üçlük attı 'Yok artık baba' dedik hepimiz. Attığı 6 üçlüğün 2 tanesinin basket-faul olduğunu ama verilmediğini de belirtelim.

O maçı savunması değil attığı 3lükler getirdi Tuncay.

G.Fitch eğer gerçek bir 5 numara ile oynarsa izlemesi büyük bir zevk.

J.Graves geldikten sonra asist ve sut ortalaması daha da düzene girmişti.

Önceleri kendi başına oynayan ki bunda çarpık oyun sistemininde katkısı vardı eline aldığı bütün topları sallıyordu hele bir TT maçı vardı ki unutulmaz.

Kadro yapısına bakılırsa yine Fitch ayarında birisinin geleceği kesin ya da Malik Dixon ayarında.

bu sene fitchden daha düzenli tertipli gerçek bir 5 numarayla oynayan ve takımı kazandığında değişik duygularla ağlayan bir oyuncumuz vardı.
kısaca Graves.ama yönetimimiz onu elinden kaçırdı.şimdi fitch gelse kaç yazar.

[/quote]O maçı savunması değil attığı 3lükler getirdi Tuncay.[/quote]
Belki yanlış anlamış olabilrsin renkdaş. Ben maçı getirenin savunması olduğunu değil, bizde geçen yıla göre savunmada verdiği büyük mücadeleye dikkat çekmek istedim. Gerçekten ondan görmeye alışık olmadığımız bir savunma performansı vardı. Hücüm ise bildiğimiz gibi durdurulması çok zor hele hele eli sıcakken arka arkaya yolluyor 3 lakleri.
Şu olay çıkarma işi beni çok şaşırttı. Ben maçı Oyak bençinin arkasından takip ettim, belki ondan kaçırdım olayı ama şuna emin olun maç boyunca huzursuzluk çıkaran adam değil Kepezi sürükleyen ve liderliği kabul gören adam görüntüsü verdi.

Sorumsuz, egosu yüksek, bencil, vurdumduymaz, kişilik zafiyetleri var... Bunların hepsi Fitch'in söylenebilir ve de çoğu da doğrudur. Ama şunu söylemek gerekli ki Fitch bu lige gelmiş en yetenekli oyunculardan biridir. Saf br basketbol yeteneği var. Basketbol için doğmuş bir adam. Zaten bu yeteneklerinin yanında karakter açısından da bunu tamalayacısı olsaydı hiç Kepez falan uğraşmazdı.

Sözün özü; eğer küçülmeden vs. bahsediyorsak gelsin Fitch'le küçülelim.

Öncelikle transferleri yönetim değil teknik ekip yapıyor. ;) Başlıkta hata var.

Sonrasında Fitch defteri hiç açılmayacakmış bu sezon. Bir mutlu oldum bir mutlu oldum. :)

Umarım gelir. Sayı kralı bizim takımımızdan çıkacaktır, bir de bu yöden bakın. başka türlü istatistiklerde yer bulamayız...

Burada Gurovic'i poh pohlayan basketbol ulemalarınıda gördük. Bence ahkam kesip, peşin hüküm vermesinler.

Miilet Gurovic'in ölüsü geldi Galatasaray'a derken, burada Kobe gelmişçesine insanları kandırdılar,

3 ay önce Kepez'de neler yaptığı belli olan adama çamur atmayın.

Ben, Banvit maçını unutmadım.

Kaan, ben de Fener maçlarındaki vurdumduymazlığını unutmadım. Hangisi daha önemli sence?

Hoş, Banvit Bandırma´da bize karşı yaptığı uygulamalarla küçük Fener izlenimi yarattı bizlerde ama...

Gelsin gelsin Malik Dixon da gelsin...

Hatta Fitch'i Türk yapalım. Kontenjan açılır...

Koçu dövsün, üstlerine su atsın, her topu ben kullanacağım desin, diğer oyuncuları küstürsün, takım oyunu oynatmasın, her maç öncesi kulaklıklarla ısınmaya çıksın, hiç bir şeyi iplemiyormuş gibi davransın, en önemli maçta bir sürü top kaybetsin, sürekli blok yediği halde hala iki uzunun üzerine drive etsin, taktik falan hak getirsin, ikili sıkıştırmalarda sürekli hata yapsın...

Malik Fitch elele

Varsa küçülecek takımımızı izleyiciye zevkli getirip play-off'a sokacak önericeğiniz oyuncu buyurun ayrıca Fitch'in 19 sayı farkla küme düşecek olan takımını kazanma azmi ve hırsı için molada her topu ben kullanacağım deyipte maçı çeviriyosa ve daha bu adam laf işitiyorsa ben daha bişey demiyorum yapmayın etmeyin!!!

Kısa vadedeki faydalarından ziyade, uzun vadedeki getirisini düşünüyorum ben Emre.

Uzun vadede bu adamın Galatasaray'da işi yok. Bu sene küçülüyorsak bir sebebi vardır, büyük ihtimalle uzun süreli kontratlarla kemik bir kadro kurulacaktır.

Fitch, gezici bir oyuncudur. Kaldı ki o kadar iyi istatistikleri olmasına rağmen, gittiği hiç bir takımda bir seneden fazla kalmamıştır ve hemen hemen her yerden olaylı ayrılmıştır. Bunun nedenini hiç düşündün mü? O takımlar enayi mi ki 20+ sayı ile oynayan adamı salıversinler? Bizden 3 sene önce gittiğinde biz enayilik mi yapmış olduk yani?

Senin iddia ettiğin gibi bir oyuncuysa Fitch, neden Avrupa'da hiç büyük takımlarda oynayamadı da yarım sezonu boş geçirip sonra Kepez'e geldi? Euroleague takımları sezon ortasında bir sürü transfer yaparken neden Fitch'i almadılar? Senin tarif ettiğin tarzda bir oyuncu Final Four'un garantisidir halbuki!

O senin dediğin Oyak maçı performansı bir sezonda en fazla 5-6 kere olur. Hadi bilemedin 10 kere. O maçları Fitch'siz bir kadro da kazanabilir. Bir oyuncuyu gerçekten büyük yapan iddiasız Oyak'a karşı yapılan maçtaki performansı değil, şampiyonluk adaylarıyla yapılan maçlardaki performansı belirler. Fitch'in de bu maçlardaki performansını hepimiz gördük.

Biraz araştırılırsa, NCAA'den, D-League'den Fitch gibi oyuncular rahatlıkla bulunabilir. Hem de ondan daha az ücrete oynayabilecek, yeniden yapılanmaya uyabilecek isimler. Biraz araştırma ile her şey mümkün.

Umarım açık olmuştur.

Emre Evren İçöz' Alıntı:
Fitch'in bu seneki performansı;
28,21 sayı
6,9 ribaund
5,0 asist
2,1 top çalma

Yüzdesi;
%51.9 2 sayılık
%48.4 3 sayılık
%72 serbest atış

oynadığı süre;
35:37

Büyük maçlardaki performansı;

Beşiktaş Cola Turka : 29 sayı 1 ribaund 2 asist 3 top çalma
Fülker : 25 sayı 8 ribaund 5 asist
Türk Telekom : 27 sayı 5 ribaund 5 asist 4 top çalma
Galatasaray : 25 sayı 8 ribaund 6 asist
Efes Pilsen : 30 sayı 6 ribaund 2 asist

Büyük oyunculara karşı perpormansı;
Yorum sizin...

yazdım ya Fitch'in büyük maçlarda büyük oyunculara karşı istatistikleri...

Emre senin amacın Fitcih trip double yapıp şov yaparak takımın sayılı maç kazanıp mutlu olmak mı yoksa, bütçe olmasa bile geleceğe yatırıp yapıp bu sene olmasa bile seneye şampiyonluk oynamak mı? Hangisi daha mantıklı...Anlam veremediğim elde belli bir bütçe varken genç yetenekli oyuncuları takıma katmak varken, maçına göre oynayan,takımla bağıntısı olmayan oyunculara para verip transfer etmenin ne anlamı var? Kimsenin Fitch´e kötü dediği yok ama amaç;takım olarak ne yapabiliriz. Hedef küçültüyoruz demek; 2 tane skorer alıp seyirciyi salona toplayıp maç seyrettireceğiz demek değil bence bu yanlış anlaşılmış. Benim anladığım 3 sezondur basketbola büyük yatırımlar yapıldı yanlış transfer tercihleriyle şu anda öyle bir bütçemiz de yok ama genç oyuncular alarak, gelecek için yatırım yapacağız.2-3 sene içinde de öyle bir takım kuracağız ki şampiyonluğa oynayan bir kadro kurulacak bu kadro uzun bir süre aynı kalacak sadece gerekli transferler,eksikler kapatılacak.

Ayrıca yönetimin Fitch´i falan getireceğini hiç sanmıyorum, boşuna umut etmeyelim derim...

Zaten gelmesinde!

Emre Evren İçöz' Alıntı:
Varsa küçülecek takımımızı izleyiciye zevkli getirip play-off'a sokacak önericeğiniz oyuncu buyurun ayrıca Fitch'in 19 sayı farkla küme düşecek olan takımını kazanma azmi ve hırsı için molada her topu ben kullanacağım deyipte maçı çeviriyosa ve daha bu adam laf işitiyorsa ben daha bişey demiyorum yapmayın etmeyin!!!
işte onun hırsını anlatan şey budur.
O an için doğru olan şey onun yaptığıdır Eminim Halil Üner bundan çok mutlu olmuştur ve hiç bişey dememiştir bazen bu tip hareketler takımı ateşler Fitchte takımı ateşlemek için yapmıştır

Kendisine ve takımına saygısı olan bir koç, Gerald Fitch'e tahammül göstermez. Zira Fitch'in, ne koça, ne de takıma saygısı yoktur.

Olurda birgün uslanırsa, belki o vakit üst düzey bir takımda oynar...

Anlamıyorum biz Türkler niye bu kadar kolaycıyız?Niye yeni ve yaratıcı olamyoruz.Hep gözümüzün önündekileri istiyoruz.Futbol takımından teknik direktör kovulsa herkes bi Lucescu tutturur.Pota altında atletik bir oyuncuya ihtiyacımız olsa herkes bi Gaines tutturur.Takımda ki skorer guard gidince herkes bi Fitch ya da Hite tutturur.Geçen 2 transfer dönemi Malik Dixon'ı geri istediniz[neyseki yaşlandı ki şimdi istemiyorsunuz] vs.vs..Niye dünyayı araştırmıyorsunuz?Niye İtalya'da çok iyi işler başaran bi Shan Foster'a,NBA'de hiç de umduğunu bulamyan Bill Walker'a,Thomas Gardner'a ya da ne bileyim bu yılki draftta seçilmeyecek seçilse bile 50'den sonra seçilecek Jodie Meeks,Jerel McNeal,Wesley Matthews gibi skorer guardlara bakmıyoruz?Tamam Fitch,Gaines,Hite,Dee gibi isimler burada başarılı olmuş olabilir.Ama artık eski isimleri kafamızdan atmamız gerekiyor.Her transfer dönemi aynı isimleri görmekten çok sıkıldım.Biraz aratırma yapın sonra isteyin.

İlgilenilmeyecekse yazık.Gerçi tahmin edebiliyorum niye ilgilenbilmeyeceğini Okan Hoca'nın cesareti yetmemiştir.Muhmudi'nin veya Kunter'in eline düşmüş bir Fitch'le tabiki Murat Hoca'nın,Halil Üner'in,Okan Hoca'nın eline düşenle bir olmaz.Buda biraz karakter meselesi tabi.Tüm suçu Fitch'e atmamak lazım.

Geleceğe yatırım yapıyorz diye bugünu tamamen boşlamak olmaz.O yüzden katkısı kesin belli,ligi bilen bir oyuncu olan Fitch diye ısrar ediyoruz.Yoksa kolej çıkışlı seçilemeyen 4 tane ABDli üzerinde kumar oynamayı burada yorum yapan her kez kadar iyi biliyorum.Çok başarılı seçimler yaptığımız için bu yönde istekler var sanırım(!)

Uzun vadede falan diye söylemlerde komik açıkçası.Uzun vadeli bir program yaptıkta bizim haberimizmi yok acaba?Yada ben,Tugay,Can,Uğur falan biz Fitch'le 3 yıllık imzalıyalım mi dedik?Ben Fitch'e kısa vadede küçülmeyi tercih eden takımımız için yönetimin ve bu bütçe ile bizim yeter gördüğümüz başarının garantisi olarak bakıyorum.

Erdal Avcı' Alıntı:
Anlamıyorum biz Türkler niye bu kadar kolaycıyız?Niye yeni ve yaratıcı olamyoruz.Hep gözümüzün önündekileri istiyoruz.Futbol takımından teknik direktör kovulsa herkes bi Lucescu tutturur.Pota altında atletik bir oyuncuya ihtiyacımız olsa herkes bi Gaines tutturur.Takımda ki skorer guard gidince herkes bi Fitch ya da Hite tutturur.Geçen 2 transfer dönemi Malik Dixon'ı geri istediniz[neyseki yaşlandı ki şimdi istemiyorsunuz] vs.vs..Niye dünyayı araştırmıyorsunuz?Niye İtalya'da çok iyi işler başaran bi Shan Foster'a,NBA'de hiç de umduğunu bulamyan Bill Walker'a,Thomas Gardner'a ya da ne bileyim bu yılki draftta seçilmeyecek seçilse bile 50'den sonra seçilecek Jodie Meeks,Jerel McNeal,Wesley Matthews gibi skorer guardlara bakmıyoruz?Tamam Fitch,Gaines,Hite,Dee gibi isimler burada başarılı olmuş olabilir.Ama artık eski isimleri kafamızdan atmamız gerekiyor.Her transfer dönemi aynı isimleri görmekten çok sıkıldım.Biraz aratırma yapın sonra isteyin.

çok güzel özetlemişsin Erdal. sadece Fitch değil her başımız sıkıştığında eski oyuncuların kulaklarını çınlatmaktansa işimize yarayacak yeni kanlar aramalıyız.

Dipnot: Tau finaller öncesi Fitchi transfer etmek istedi, ancak amerikalı sınırına takıldılar. Ben de sıcak bakmasam da sezarın hakkı sezara.

Doğan,

Ben uzun süreli bir yapılanmaya girdiğimizi tahmin ettiğim için öyle dedim, komik falan da değil çünkü mantıklı olan küçülürken bir iskelet kadro kurarak her sene 1-2 takviyeyle bir kaç yıl içerisinde iddialı konuma gelmektir. Bu durumda Fitch'i bir senelik kontratta almak da bana mantıklı gelmiyor, olacaksa Fitch bu takımın bir numaralı skoreri olur, bir numaralı skoreri de habire değiştirmek çok mantıklı olmasa gerek. Bu, Fener'in her sene Solomon'un yerine birisini alması gibi bir şey olur. Gördük böyle olunca neler olduğunu.

Emre, büyük maçlardaki istatistiklerini yazmışsın, ama bu Kepez formasıyla çıktığı maçlar. Daha büyük bir takımda oynayacağını da düşünmeni isterim. İstersen bizde oynadığı sezonun maçlarına bir bak. Tabi her şey sahada bitmiyor, benim üzerimde durduğum ve Ahmet Abi'nin de bahsettiği karakter problemi de çok önemli.

Erdal demek istediğimi güzel özetlemiş. Çok kolaya kaçıyoruz malesef. Biraz araştırmayla çok daha iyilerini bulabileceğimizden kuşkum yok. Nasıl KSK Neal, Marshall, Hosley, Jefferson, Slaughter gibi isimleri bulup, parlatıp pazarladıysa, biz de bulabiliriz diye düşünüyorum. Biraz da iyi pazarlarsak, bu oyunculardan bir kaç sene sonra iyi bir gelir elde edebileceğimize inanıyorum.