Zaza Pachulia

su anda lıgın en ıyı uzunu euroleagde bıle en etkılı uzunlardan bırısı mukemmele yakın serbest atıs yuzdesı orta mesafe sutu post up ları savunmadakı atletıklıgı onu ozel yapıyor

ya keşke sezon sonuna değil kalabilseydide ağzımın tadıyla f4 adayıyız diyebilseydim.oktay mahmuti koçken,lucas 2 numarayken,shipp 3 teyken ve zaza 5 deyken(furkan ile birlikte) bizim takım avrupanın en iyi savunma takımlarından biridir desem pek haddimi aşmış olmam umarım.

Yaz aşkı gibi biraz.Pek sevinmedim.Oyunculuğuna diyecek söz yokta diğer kısım üzüyor beni.

Hayırlı olsun yinede.Oyuncu artık bizim oyuncumuz.3 ay-5 ay artık ne kadarsa.

Zaten savunmamız iyiydi, şimdi daha da güçlendi. Pis işleri yapacak bir adam lazımdı. Bazı maçlarda rakibi komik sayılarda tutabiliriz bu sene.

çok hırslı bu hırsından dolayı çirkefliğe kaçan davranışlarda bulunan bir oyuncu umarım takımın içindeki ahengi bozmaz

Öyle bir durum yaşanmaz,Oktay hoca izin vermez,ayrıca takım yapımızdan dolayı da öyle çok abartmaz..Ama iyidir bir tane böyle adamın olması..

Şimdi beğendiğim,daha iyi olan bir çok oyuncu var elbette ama bizim kadromuza ve sistemimize en uyan uzunlardan biri,belki ilki olabilir Zaza..Blok,ribaunt olayına zaten girmiyorum,onun dışında savunmada güçlü ve kalın uzunlarla savaşabiliyor(yıllardır Nba'de yarma zencilerle az mı boğuştu :) ) ,hücumda sırtı dönük oynayabiliyor,çembere güçlü gidebiliyor..Eksikler de kapandı..

Takımımıza hayırlı olsun..Ben lokavtın uzun süreceğini düşünmüyorum,hatta çok kısa bir sürede sona erebilir..Oyuncular zaten bahsettikleri farkı ilk 2 haftada mı ne kaybediyolarmış,başlamaları onların lehine yani,bu açıdan kötü bir durum..Atlanta'nın da çok çok büyük ihtimal Zaza yerine Marvin Williams'ı göndereceğini düşünürsek çok heyecanlanmamak lazım..Umarım Nba'de oyuncular işi daha ileri götürür ve kabul etmezler,tek dileğimiz bu :)

Bu arada Zaza,Andric ve Furkan üçlüsü kesinlikle lig ve avrupada eşit süre alır.Furkanın en az 10 dk oynayacağını düşünüyorum.
Zaza 17 dk,Andric 13 dk,Furkan 10 dk gibi ayarlamalar olur.

Hayırlı olsun bence herkese Zaza hücumda çok etkili olmasada savunmada ve ribauntlarda çok katku sağlayacak bence ligde Zaza yı fazla kullanmamalıyız çünkü o gittiğinde onsuz oynamaya alışılması lazım sonuçta belli bi süre sonra gideceği var sayılıyor euroleague de katkı sağlayacağı kesin

Bu arada Furkan zaman zaman 4 e kayabilir furkan-zaza pota altı hucümda çok etkili olmasada savunma ve ribauntlarda inanılmaz ikili olurlar

Hayırlı olsun bence herkese Zaza hücumda çok etkili olmasada savunmada ve ribauntlarda çok katku sağlayacak bence ligde Zaza yı fazla kullanmamalıyız çünkü o gittiğinde onsuz oynamaya alışılması lazım sonuçta belli bi süre sonra gideceği var sayılıyor euroleague de katkı sağlayacağı kesin

Bu arada Furkan zaman zaman 4 e kayabilir furkan-zaza pota altı hucümda çok etkili olmasada savunma ve ribauntlarda inanılmaz ikili olurlar
1.5 ay once 42 sayı attı letonyaya.

Acaba burada cok mutlu olup Atlanta Hawks'ta ki alacaklarından vaz geçerde paso kalırmı diyorum. İnşallah olur.

Mevcut durumu değerlendirmek gerekirse Zaza ile birlikte hem hücumda hem savunmada taş gibi takım olduk. En önemlisi Zaza,Cevher ve Furkan ile artık yaptığımız savunmanın ödülünü almaya baslayacaz.

Gürcistan da oynarken herkes eline bakıyo çoğu topu o kullanıyodu burda çok fazla seçenek var. benim beklentilerim daha çok savunma yönunden Örnek : 7 sayı 7 rib. ortalaması gibi buda bence çok önemli senin beklentilerin çok daha fazla sanırım
yok acıkcası benımde beklentılerım takımın rebound yonunden domınasyonunu saglamsı ama pachulıa'dan tek yonlu bır oyuncu gıbı bahsedılıyor.sadece tek yonlu bır oyuncu olmadıgının ve gerektıgınde takımın skor yukunude cekebılecek yeteneklere sahıp oldugunun bılınmesını ısterım.

yok acıkcası benımde beklentılerım takımın rebound yonunden domınasyonunu saglamsı ama pachulıa'dan tek yonlu bır oyuncu gıbı bahsedılıyor.sadece tek yonlu bır oyuncu olmadıgının ve gerektıgınde takımın skor yukunude cekebılecek yeteneklere sahıp oldugunun bılınmesını ısterım.

Tabiki zaman zaman hücumda önemli işler yapacaktır maçın adamı olacaktır ama asıl özelliği savunma bunu demek istemiştim ben mesela efes pilsen koraç kupası yıllarında hücumda da iyiydi ama asıl ön plana çıkan tarafı savunmaydı o açıdan söyledim

Öncelikle hayırlı olsun...
Ama çok sevindiğimi söyleyemem...Kimseye de Aralık ayına kadar oynayacak bir oyuncu geldi diye çok sevinmesini tavsiye etmem, ...
Lokavt en geç Aralıkta biter, uzaması hem oyuncuların hem de şirketlerin aleyhine. Yeni yıla kadar kesin bir uzlaşma sağlanır...
Keşke uzlaşamasalar veya bir yolu olsa da 1 sene bizde kalsa ama...
Bence hata yaptık, bir riske girdik ve tutma ihtimali az...