Zvezdan Mitrović

Kaybettiğimiz Ali ağa maçında da yazmıştım. Sonuç ne olursa olsun hoca gitmeli diye. Aradan 4-5 maç geçti. Hoca gitmeyecek ve biz kanser olmaya devam edeceğiz

İzlediğim ikinci yarıya göre sadece hoca değil yanında birkaç kişinin daha gönderilmesi lazım. Bu durum yaşansa dahi sezonun geleceğine yönelik umutlu olmak zor.

Düşünüyorum da bana yetki verilse ben bile bu kadar kötü kadro ve başaltı yabancı tercihleri yapmazdım.

2021 yazı öncesindeki Yugoslavya ardılı olma yetisini koruyabilen Karadağ'da bu açıklamaları yapsaydı sabah ve öğle saatlerinde yerel tabirle Alman kahvesini yalnız başına içerdi. Muhattap bulamazdı.

Bu hafta iç saha derbisinde 42 sayı fark yemiş olan kadın basketbol takımını çalıştırdığı takımdan daha sempatik kılabilmek büyük meziyet, o noktada Sezar'ın hakkı Sezar'a.

Suc hocada degil.

Turgay Zeytingöz gitmeli
Hoca da fazlasıyla kusurlu. Ne hak ve mantıkla oyuncuları takıma küstürüyor? Hem 9-10 kişilik rotasyon üzerine takım kurup bazı oyuncuların verimini düşürdü özellikle Sadık hemde sezon genelinde Samet ve bugün de İsmet i takımdan soğuttu. Teknik adamlık aynı zamanda insan yönetme sanatıdır. Maalesef bizimki bu konuda dipte. Bu adam kalmaya devam ettiği sürece yakında takımdan ayrılanları görmeye başlarız. Yabancılar gitse üzülmem de İsmet ve Samet üzer beni.

Sadece hoca yetmez GM de gitmeli. Hoca, Anadolu Efes maçında geçen sene ilk geldiği dönem ki oyunu oynar mıyız dedirtti ancak, demek ki yalancı baharmış ki kısa sürdü... En iyisi hoca, Radebough, GM'nin gidip; atlet uzun, şutuna güvenilir net skorer ve iyi bir koç alınması ama kulüpte o kadar bütçe yoktur tabii ki. Hayırlısı olsun.

Her maç bir oyuncuyla kapışıp küstürüyor, ikide blr gereksiz şekilde oyuncu değişikliği yapıyor, iyi oynayan oyuncuyuları kenara alıp orada unutuyor, takımdaki hemen herkesin yüzü asık. Kendisi şu saat olmuş hala görevine devam ediyorsa yönetimdeki çoğu kişide ve sponsor olanlarda gerçekten en ufak bir vizyon ve basketbol bilgisi yok demektir.

Biz kötü üçlük attık onlar her attıklarını soktular avuntularını en son Ergin Ataman döneminde görmüştüm, yeniden uğramak kötü anıları canlandırdı. Sen takıma delici guard alma, keskin şutör alma, Maccabi'de şut atmaktan başka iş yapmayan Jarrell Martin'i Draymond Green gibi kullanmaya çabala sonra niye bu kadar düşük yüzdeyle attık da, ilk adımıyla her oyuncumuzu vurup geçip adam eksilten, boş şut bulan rakiplerimiz su gibi üçlük atıyor diye sızlan. Savunma yapmayan, Yeboah'ı tanımayan, 1 aydır resmi maça çıkmayan İsrail takımı 30 tane boş şut verip 15'ini soktuğumuzun payesini de kafasında maçın seyircisiz olmasına vermiş demek ki.

Nelerle sınanıyoruz biz.

Biz kötü üçlük attık onlar her attıklarını soktular avuntularını en son Ergin Ataman döneminde görmüştüm, yeniden uğramak kötü anıları canlandırdı. Sen takıma delici guard alma, keskin şutör alma, Maccabi'de şut atmaktan başka iş yapmayan Jarrell Martin'i Draymond Green gibi kullanmaya çabala sonra niye bu kadar düşük yüzdeyle attık da, ilk adımıyla her oyuncumuzu vurup geçip adam eksilten, boş şut bulan rakiplerimiz su gibi üçlük atıyor diye sızlan. Savunma yapmayan, Yeboah'ı tanımayan, 1 aydır resmi maça çıkmayan İsrail takımı 30 tane boş şut verip 15'ini soktuğumuzun payesini de kafasında maçın seyircisiz olmasına vermiş demek ki.

Nelerle sınanıyoruz biz.

Gercekten ya bakiyorum,

1- Delici Guard var mi yok
2- Keskin Sutor var mi yok
3- Saf Playmakerimiz var mi yok
4- Atletik pivotumuz var mi yok
5- Sutu iyi olan pivotumuz var mi ? Fena olmayan var ama 2 dakika ortalamayla oynatiyorsun.

Yukardaki 5`li olmadan taraftar baskisi nedeniyle oynayamiyoruz diyemezsin. Bence bunu soyleyen bir coachla hemen yollar ayrilmali, burasi GS bu sube bu kadar kotu yonetilmesine ragmen hep bir sekilde ayakta taraftar baskisi ile kaldi. Yeri geldi son macta ligde kaldik.

Kovulmadığı her gün daha da ligde ve Avrupa'da daha da dibe batacağız. En azından Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıkmak için kovun Mitrovic'i. Gerçi Dursun Özbek yönetiminden ne bekliyorsam...

Takımın ne oynadığı belli değil. Alınan yabancılar tek kelime ile rezalet. Bütün Galatasaray basket camiası bunu görüyor. Sezon başlamadan her yerde yazıldı söylendi. Alınan yabancılar skandal. Kurulan takım. Oynanan oyun. Çok acil. Mümkünse bu akşam hoca yollanmalı. Daha sezonun çok başı. Yoksa koca sezon hiç olacak. Ben artık dayanamıyorum. Ciddi ciddi çok üzülüyorum arkadaş. Duysun artık birileri sesimizi. Lütfen!! Lütfen!! Lütfen!!

Turgay Zeytingöz'ü, Göksenin'i ve Halilovic'i yanına alarak ülke sınırları dışına çıkması hepimiz için en iyisi olacak.

İsmet Buğrahan Samet bu oyunculardan faydalanamiyoruz. Yeboah 3 oynamayı unuttu Sadık 5 oynuyor. Zaten roller oturmamış kadronun açıkça en geri oyuncusu Muhaymin, uzun kolları sözde atletizmi nedeniyle savunmada Göksenin yedeği olarak oynatılması zaten akmayan kısır hücumu iyice tıkıyor.